MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

DT vs. WF

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

DT protiv WF
DT (double taper)
DT vs. WF Vote_lcap29%DT vs. WF Vote_rcap
 29% [ 9 ]
WF (weight forward)
DT vs. WF Vote_lcap45%DT vs. WF Vote_rcap
 45% [ 14 ]
L (level)
DT vs. WF Vote_lcap0%DT vs. WF Vote_rcap
 0% [ 0 ]
TT (triangle taper)
DT vs. WF Vote_lcap6%DT vs. WF Vote_rcap
 6% [ 2 ]
Po malo od svega
DT vs. WF Vote_lcap19%DT vs. WF Vote_rcap
 19% [ 6 ]
Ukupno Glasova : 31

AutorPoruka
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

Broj poruka : 6814
Godina : 37
Datum upisa : 10.01.2008

DT vs. WF Empty
PočaljiNaslov: DT vs. WF   DT vs. WF EmptySre 5 Nov 2008 - 8:28

Ili u prevodu na srpski strune dvostrukog konusa (DT) nasuprot strunama sa težištem napred (WF) cheers
Nešto je oko ove teme započeto u temi Ko sta ima od stapova? pa hajde da nastavimo ovde.
Evo čak sam i glasanje stavio! A vi svoje glasanje lepo obrazložite u ovoj temi.

Elk hair caddis
Elk hair caddis

Broj poruka : 461
Godina : 55

DT vs. WF Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF EmptySre 5 Nov 2008 - 9:28

Hvala bata Joco,
Iskreno me interesuja vasa zapazanja oko pecanja WF strunama. Ka sto rekoh do sada sam pecao samo sa DT strunama. Sad bi nesto kao menjao a i ne bi, ocu kakim necu piskim.
Znam na primer da Simpson zna dosta o ovim strunama. Aj malo podelite svoja zapazanja.
Naravno interesuje me odnos kvalitet - cena, preporuka i tako to. Kad ce taj mart...
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman

Broj poruka : 974
Datum upisa : 16.01.2008

DT vs. WF Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF EmptySre 5 Nov 2008 - 12:58

Na mom sajtu imate dobar tekst sa razumnim objasnjenjem WF vs DT, gde je autor izneo svoje misljenje i obrazlozio ga detaljno.

http://www.musicarenje.com/index.php?option=com_content&task=view&id=32&Itemid=36

Sustinski danas su razlike zanemarljive ako gledamo samo na tip strune (DT ili WF), sem u vec prethodno opisanoj ekonomskoj isplativosti.
Za klase 3 i nize licno koristim iskljucivo DT kanape, za ostale klase iznad toga koristim WF sem u slucaju cetvorke gde se desi da ponekad koristim i DT4F
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

Broj poruka : 2530
Godina : 48
Datum upisa : 12.01.2008

DT vs. WF Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF EmptySre 5 Nov 2008 - 13:10

Što skroz ima logike,ako se pridržavamo osnovnih principa tipa mala vode niža klasa.Ne vjerujem da bi neko za DC na Drini koristio DT strunu.Znam samo da sam na Vitunjčicu nosio MED i da sam to uradio tada i više nikada.Na Ribniku(uzimam ga kao primjer,jer nas većina zna o čemu se radi),isključivo koristim DT jer sam u dometu svih daljina koje su mi interesantne.

It is not just about catching a fish,it is how you look doing it
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
GORAN R.
Elk hair caddis
Elk hair caddis
GORAN R.

Broj poruka : 426
Godina : 54
Datum upisa : 07.09.2008

DT vs. WF Empty
PočaljiNaslov: KONCI ZA MUSICARENJE DT vs. WT   DT vs. WF EmptySre 5 Nov 2008 - 13:20

Ja u osnovi koristim oba tipa u zavisnosti gde cu.Za manje tokove WF4F i to HARDY MACH2 Trout wf4f. dok za manje tokove obavezno DT4F-HARDY PREMIUM line.I ako znam da se koriste i bolje ali jbg.nikad ne koristim tipa MED -SHOTING HED ili tome slicno ili linije sa intermedijalnim ili sink, jok tradicinalista bato.
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman

DT vs. WF Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF EmptySre 5 Nov 2008 - 14:10

Zeka ::
Što skroz ima logike,ako se pridržavamo osnovnih principa tipa mala vode niža klasa.Ne vjerujem da bi neko za DC na Drini koristio DT strunu.Znam samo da sam na Vitunjčicu nosio MED i da sam to uradio tada i više nikada.Na Ribniku(uzimam ga kao primjer,jer nas većina zna o čemu se radi),isključivo koristim DT jer sam u dometu svih daljina koje su mi interesantne.

Ma ljudi ne umecite mi ono sto nisam rekao. Ja strunu ne koristim po tipu vode vec tipu stapa koji koristim. A stap koji cu da nosim na pecanje biram po tipu reke i vremenskim uslovima. Nema veze daljina bacanja i sirina reke sa tim. Sto se prezentacije tice ona mi je ista sa svim strunama koje koristim, bilo DT ili WF. Tako me nekad i na Gradcu mozete videti sa peticom od 9' i strunom WF.
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman

DT vs. WF Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF EmptySre 5 Nov 2008 - 14:12

GORANHardy ::
ali jbg.nikad ne koristim tipa MED -SHOTING HED ili tome slicno

Brate sta si ovde rekao? Kakve veze imaju ova dva termina MED i Shooting Head da bi stavio povlaku izmedju?
A sa druge strane propagiras Hardy Match II koja svojom konstrukcijom bas podseca na shooting head sisteme. Teze glave i tanak running line.
I sad ces ti tipicno da kazes "to je tvoje misljenje", ali ovo nije moje misljenje nego cinjenica.
Nazad na vrh Ići dole
GORAN R.
Elk hair caddis
Elk hair caddis
GORAN R.

DT vs. WF Empty
PočaljiNaslov: KONCI ZA MUSICARENJE DT vs. WT   DT vs. WF EmptySre 5 Nov 2008 - 14:33

Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

DT vs. WF Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF EmptySre 5 Nov 2008 - 16:09

GORANHardy ::
Ja u osnovi koristim oba tipa u zavisnosti gde cu.Za manje tokove WF4F i to HARDY MACH2 Trout wf4f. dok za manje tokove obavezno DT4F-HARDY PREMIUM line.I ako znam da se koriste i bolje ali jbg.nikad ne koristim tipa MED -SHOTING HED ili tome slicno ili linije sa intermedijalnim ili sink, jok tradicinalista bato.
Gorane kakve veze imaju intermedijalne strune ili strune tonućeg vrha sa tradicionalizmom. Englezi kao zakleti tradicionalisti koliko je znam na jezerima i kubicima (ponds) koriste baš Int. strune, a i O.E. u jednom od svojih filmova koristi tonuću (ili sa tonućom glavom) strunu. Drugo tip strune po profilu WF, DT, I, SH, ili TT nema veze sa njenim plovnim sposobnostima!
Na primer ja imam S.A. Air cell strunu čija je oznaka WF6F/S i Rio Lake strunu WF8I. Prva struna je klasična WF plivajuća struna koja ima tonući vrh (prva tri metra, otud i oznaka S na kraju), a telo strune i 2/3 glave plivaju (otud oznaka F). Druga je skroz porzirna ima dugu glavu i tone tek neznatno ispod površine vode. Znam da si je baš zagledao i čudio se kako Inter. struna nema jezgro (core) što sam i ja mislio, e pa zeznuli smo se ima jezgro. Pošto mi se prvih 10cm strune rascvetalo od mahanja na livadi kad je spao konektor kod kuće sam morao da odsečem taj komad strune i gle čuda unutra je vrlo tvrd monofil u jezgru prečnika možda 0,35mm (možda i deblji nisam ga baš zagledao previše). A mislim da Simpson ima(o) ovu S.A. strunu u DT ili klasičnoj WF verziji.

Royal coachman
Royal coachman

DT vs. WF Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF EmptySre 5 Nov 2008 - 16:26

100ka ::
A mislim da Simpson ima(o) ovu S.A. strunu u DT ili klasičnoj WF verziji.

Imao sam Air Cel DT3F ali sam je skoro poklonio st Igoru
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

DT vs. WF Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF EmptySre 5 Nov 2008 - 17:21

simpson H ::

Ma ljudi ne umecite mi ono sto nisam rekao. Ja strunu ne koristim po tipu vode vec tipu stapa koji koristim. A stap koji cu da nosim na pecanje biram po tipu reke i vremenskim uslovima. Nema veze daljina bacanja i sirina reke sa tim. Sto se prezentacije tice ona mi je ista sa svim strunama koje koristim, bilo DT ili WF. Tako me nekad i na Gradcu mozete videti sa peticom od 9' i strunom WF.

Niko tebi ništa ne meće... Rolling Eyes

Kod mene daljina bacanja i tip rijeke jako imaju veze s onim šta ću da nosim na vodu.Ako kod tebe nema,što ne nosiš trojku na Drinu?

Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman

DT vs. WF Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF EmptySre 5 Nov 2008 - 17:24

Niko tebi ništa ne meće... Rolling Eyes

Kod mene daljina bacanja i tip rijeke jako imaju veze s onim šta ću da nosim na vodu.Ako kod tebe nema,što ne nosiš trojku na Drinu?

Aj' ti lepo ponovo procitaj sta sam napisao? Very Happy

Stap biram prema reci a strunu prema stapu iskljucivo!
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

DT vs. WF Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF EmptySre 5 Nov 2008 - 17:31

Oko metanja smo se dogovorili.... Razz

Ako ti štap biraš po tipu reke i vremenskim uslovima a strunu onda prema štapu,JBG,to se u pravopisu koji sam ja učio zove uzročno-posljedična veza.Ima neke veze,da ga **bem.

A sad,ako me ubijediš da isto bacaš i sa DT i WF,onda te ja pitam,što ne nosiš DT na Drinu?

Ovo o prezentaciji,molim te ,da izbrišem,ako se nekim slučajem Aco pojavi ovdje,da se ne pobijete.

A to što na Gradac nosiš peticu,vjerujem,pogotovo ako ima koga zainteresovanog da je kupi tamo. Smile

Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman

DT vs. WF Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF EmptySre 5 Nov 2008 - 17:42

Oko metanja smo se dogovorili.... Razz

Ako ti štap biraš po tipu reke i vremenskim uslovima a strunu onda prema štapu,JBG,to se u pravopisu koji sam ja učio zove uzročno-posljedična veza.Ima neke veze,da ga **bem.

A sad,ako me ubijediš da isto bacaš i sa DT i WF,onda te ja pitam,što ne nosiš DT na Drinu?

Ovo o prezentaciji,molim te ,da izbrišem,ako se nekim slučajem Aco pojavi ovdje,da se ne pobijete.

A to što na Gradac nosiš peticu,vjerujem,pogotovo ako ima koga zainteresovanog da je kupi tamo. Smile

Tipicna mreza u koju se lako upletes. Hajde da ti odgovorim na pitanje pitanjem? A sto nosim na Gradac WF?

Isto bacam i DT i WF ali lakse i sa manje false castova izbacim WF. A kako musicarenje shvatam da mi sve bude lakse onda je i ogicno sto koristim WF na Drini. Prosto zar ne?
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

DT vs. WF Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF EmptySre 5 Nov 2008 - 17:56

Aj' ti lepo ponovo procitaj sta sam napisao? Very Happy

Stap biram prema reci a strunu prema stapu iskljucivo!

Pa kakve veze onda ima štap i voda,jel?

Nazad na vrh Ići dole
GORAN R.
Elk hair caddis
Elk hair caddis
GORAN R.

DT vs. WF Empty
PočaljiNaslov: KONCI ZA MUSICARENJE DT vs. WT   DT vs. WF EmptySre 5 Nov 2008 - 20:50

UU ja najebaja, prvo ja sam rekao sta ja koristim,bez pretenzija za druge tipove, linja, kojih ima mnogo.
Na omotu kutije nigde ne pise ,med ili shutinghed. znaci cista wf linija e sad ako oblikom ili bilo cime nalici
na gore pomenute u to ne ulazim , mozda se pribeglo nekom triku ili necem slicnom u smislu
poboljsanja postizanja longdistanc, tu su inzenjeri da daju svoju rec a ne ja koji koristim.
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman

DT vs. WF Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF EmptySre 5 Nov 2008 - 22:31

Ma sto najeba Gorane nego si poistovetio SA MED i Shooting Head sisteme sto nema veze jedno sa drugim. A onda si rekao jos ludje za Hardy match koji je 3x blizi shooting headu nego sam MED. Kontradiktorno!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

DT vs. WF Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF EmptyČet 6 Nov 2008 - 6:55

scratch scratch scratch
Auu, sad sam tek potpuno zbunjen affraid

Molio bih dvojcu članova koji će se sami prepoznati da uzmu svoje lopatice i kantice i odu opet da se mirno igraju u pesku geek

Elk hair caddis
Elk hair caddis
GORAN R.

DT vs. WF Empty
PočaljiNaslov: KONCI ZA MUSICARENJE DT vs. WT   DT vs. WF EmptyČet 6 Nov 2008 - 7:12

Mozda se nismo razumeli, elem ova linija koju ja koristim je rekao bi savremena WF linija i njeno tezisteje smesteno u samoj glavi.Koja je za razliku od shutinheda(letecihglava)ZNATNO DUZA.
Povezana je sa running laynom koji je za razliku od obicnih
Nazad na vrh Ići dole
GORAN R.
Elk hair caddis
Elk hair caddis
GORAN R.

DT vs. WF Empty
PočaljiNaslov: KONCI ZA MUSICARENJE DT vs. WT   DT vs. WF EmptyČet 6 Nov 2008 - 7:29

Koji su za razliku od obicnih WF linija tanji,mislim na obicne-standardne i mnogo odstupa.Radni deo je mnogo tezi no obicno pa stoga i opterecuje sam vrh stapa, mislim da se ovde radi o AFTMA standardu koji nije adekvatan, ima se osecaj da ovakav tip zbog svog oblika i tezine nije adekvatan broju koji stoji na kutiji.
Ova linija nije radjena za male recice i tokove vise joj je namena zadaljinu. Uparena sa stapom brze akc ta se daljina i veoma lako postize, bas upravo zbog glave same strune.
Siguran sam da su i drugi proizvodjaci pribegli sa izradom slicnih linija.
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman

DT vs. WF Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF EmptyČet 6 Nov 2008 - 9:47

scratch scratch scratch

Molio bih dvojcu članova koji će se sami prepoznati da uzmu svoje lopatice i kantice i odu opet da se mirno igraju u pesku geek

Sta ti znaci to mangupiranje? Jel' thread o strunama, jel' rasprava ide u tom smeru? U cemu je onda tvoj problem?
Nazad na vrh Ići dole
GORAN R.
Elk hair caddis
Elk hair caddis
GORAN R.

DT vs. WF Empty
PočaljiNaslov: KONCI ZA MUSICARENJE DT vs. WT   DT vs. WF EmptyČet 6 Nov 2008 - 10:05

Ne razumem o cemu se radi,(bas smo poceli lepo), NIJE VAZNO JA SE ISKLJUCUJEM.
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71

Broj poruka : 2347

DT vs. WF Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF EmptyČet 6 Nov 2008 - 11:24

Na Gradcu,Mlavi,Ribniku sam koristio Sage DT5,Drina naravno WF5-ticu SA Ultra 4 i super je legla mom neznanju.....
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

DT vs. WF Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF EmptyČet 6 Nov 2008 - 16:47

scratch scratch scratch

Sta ti znaci to mangupiranje? Jel' thread o strunama, jel' rasprava ide u tom smeru? U cemu je onda tvoj problem?
Nemam problem, nego se malo šegačim sa vama dvojcom Wink geek

Green drake
Green drake
Blue Fox

Broj poruka : 132
Godina : 41
Datum upisa : 14.02.2008

DT vs. WF Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF EmptyPon 10 Nov 2008 - 15:46

Nesto se zurim a imam mnogo sto-sta reci na ovu temu.
Reci cu cim zavrsim poso,za sada samo jedna slicica koja moze da pomogne...

DT vs. WF Dsc00597vl8.thDT vs. WF Thpix
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.urg
Sponsored content

DT vs. WF Empty
PočaljiNaslov: Re: DT vs. WF   DT vs. WF Empty

Nazad na vrh Ići dole

DT vs. WF
Nazad na vrh 
Strana 1 od 7Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mušičarski pribor :: Strune za mušičarenje-