MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM

Ići dole 
+6
simpson H
Prota71
Oholiver
100ka
ranko jokic
GORAN R.
10 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 EmptyPet 24 Okt 2008 - 14:31

Gorane brate sve si pobrkao!
TFO kosta 180$ a ne 350, SP+ moze da kosta koliko volis ali postoji samo polovan da se nadje, znaci ni ta cena od 400$ ne pije vodu. Ostali koje si naveo nema ni jedan od 650$ vec je u tom drustvu najeftiniji Winston od 670$, uz njega je G2 nesto malo skuplji, a svi ostali su preko 700$.
I nije Simpson pomenuo filigranske radove vec filigranski prefinjenu akciju nekih stapova sa ove liste u odnosu na neke takodje ovde pomenute toljage. Jedino sto je zajednicko za ove stapove je to sto su svi namenjeni musicarenju i hajde da se slozim da moze parametar za vecinu da bude cena izmedju 650-750$.

Hardy ako pomenes ja cu se iskljuciti iz threada jer nemam ama bas nikakvo lepo misljenje o Hardy stapovima pocev od Angela pa nanize
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
GORAN R.
Elk hair caddis
Elk hair caddis
GORAN R.


Broj poruka : 426
Godina : 58
Location : Borca, BEOGRAD
Datum upisa : 07.09.2008

NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 EmptyPet 24 Okt 2008 - 14:54

Simsone mozda ti imas nekin drugi uvid u cene kostanja i vidim da se razlikuju, medjutim nista bitno sto se ostalih tice njihov je odnos 650$-700$,. E sad pitanje Hardya tu si u pravu totalno razocarenje, stap se toliko lose pokazao da to i ne prilici ovako dobrom brendu.
Cinjenica je da taj stap puca sta je razlog tome, u to ne bih ulazio, a osim toga cena mu je neopravdano velika. drunken
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 EmptyPet 24 Okt 2008 - 14:55

simsone, neznam koji su u pitanju kanapi bili ljubin je neki WF6 a protin je WF5 a moj stap je #5 a za cudo lepse mi je 6 kanap legao nego 5, doduse 5wf sam probap tek na kraju posle raznih orvisa scottova, ..... ruka me zabolela Smile, ali generalno stap za moje znanje i potrebe je odlican, probao sam da masem sa nekim mekanim stapom taj dan i nemam pojma, do 15m max, sve preko je silovanje, katastrofa, jednostavno mom mahanju odgovaraju brzi stapovi
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 EmptyPet 24 Okt 2008 - 15:37

GORANHardy ::
Simsone mozda ti imas nekin drugi uvid u cene kostanja i vidim da se razlikuju, medjutim nista bitno sto se ostalih tice njihov je odnos 650$-700$,. E sad pitanje Hardya tu si u pravu totalno razocarenje, stap se toliko lose pokazao da to i ne prilici ovako dobrom brendu.
Cinjenica je da taj stap puca sta je razlog tome, u to ne bih ulazio, a osim toga cena mu je neopravdano velika. drunken

Cena mu je velika jer nosi ime koje nosi a proizvode ga zuta braca. Nema to veze sto puca kad Hardy sve reklamacije resava bez problema, ali Angel je toljaga obicna. Dva komada sam imao i doziveo tesko razocaranje. No, ima jos jedan stap koji Hardy proizvodi a definitivno, sto se mene tice, nosi epitet jednog od najgorih koje sam u zivotu probao. To je Gem 9' 6wt!

Sto se Finnese tice, nije uopste tesko pogledati cenu na njihovom sajtu!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
GORAN R.
Elk hair caddis
Elk hair caddis
GORAN R.


Broj poruka : 426
Godina : 58
Location : Borca, BEOGRAD
Datum upisa : 07.09.2008

NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: NALBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 EmptyPet 24 Okt 2008 - 17:02

U bre Simsone dalje ne bih isao u favorizovanje ja koristim GEM MK2 9stopa #4 trodelni.I I nebih ga svrstao medju toljagama.
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 EmptyPet 24 Okt 2008 - 18:17

Gorane, ja sam napisao konkretno na koji stap mislim. O tvojoj cetvorci stvarno ne mogu da sudim kad je nisam probao ali gledajuci sesticu sumnjam da je mnogo bolji. Opet ima ljudi kojima se to svidja.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 EmptyPet 24 Okt 2008 - 18:52

simpson H ::

Evo ja cu da probam da budem objektivan i da probam delimicno da korigujem ovaj tvoj post. Ono sto je nekada bio VW to je sada Sage. Golf2 diesel je dakle value serija Sage a Passat je top serija. Ove tri pomenute firme mu vise dodju kao neka Dacia, Fabia ili nekada Z101. Samo da ne zaboravite da je masa ljudi iz Z101 usla u Toyota Corolla Very Happy u vreme Ante Markovica.
Joco onaj ko zna da baca moze to i sa drskom od metle i u nju ima poverenja, i nema nikakvih problema i kad se zamene stapovi. Rezutati bi posle 5 min privikavanja bili 100% identicni. Kao voznja kolima! Da zamenimo automobile, svi bi stigli na cilj samo na razlicit nacin, razlicitom brzinom. Neko bi se u Fici osecao slomljen zbog dugackog puta kao sto bi se drugi osecao perfektno izlazeci iz Mercedesa, i to je jedina razlika.
Ono o cemu treba voditi racuna je realnost u nekim pricama jer toga cesto nema kada su stapovi u pitanju, pa tako slusamo zakljucke da je neki stap dobar a da se pre toga nije ni probao ni video uzivo, a cesto ni na slici. Sad mogu da navedem 5 stapova sa kojima bi mi osecaj bio identican kao sa Scott-om koji pominjes i potpuno bi mi sve jedno bilo sa kojim od njih pecam. Razlikuju se u blagim nijansama i to je to.
Ali realno koliko mušičara kod nas (sad ne govorim o četvorici koju sam prethodno spomenuo) toliko dobro maše da će sa svakim štapom bacati isto? Navika je čudo! (obratiti pažnju na rečenicu Mikja Manojlovića posle 20 sec)
https://www.youtube.com/watch?v=cnFq6eox62g
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 EmptyPet 24 Okt 2008 - 21:36

Kao sto vec rekoh nijanse su u pitanju. Ovde se ne govori o nekim krajnjim dometima jer tu je svaka sitnica bitna vec o realnom koriscenju.
Srecom kod nas se sve vise radi na sebi i ponosan sam sto sam jedan od inicijatora te price.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 EmptyPet 24 Okt 2008 - 21:43

Koje priče?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 EmptyPet 24 Okt 2008 - 21:59

Zeka ::
Koje priče?

Price da treba da se radi na sebi vezano za fly casting!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
GORAN R.
Elk hair caddis
Elk hair caddis
GORAN R.


Broj poruka : 426
Godina : 58
Location : Borca, BEOGRAD
Datum upisa : 07.09.2008

NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 EmptyPet 24 Okt 2008 - 23:51

Simsone razlika je velika dan i noc. ovo je original i nije radjeno u zemlji zutih ljudi, veruj mi.
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 EmptySub 25 Okt 2008 - 0:23

Znam bre Gorane da Gem nije radjen u zemlji zutih ljudi, molim te ne povezuj razlicite postove. Jedan se odnosi na Angel koji JESTE radjen na dalekom istoku, a drugi na Gem za koji uopste nisam pominjao gde se radi. Angel je i dalje original iako se proizvodi tamo jer to Hardy svesno radi!
Kazem ponovo da je sestica Gem jedan od najgorih koje sam imao priliku da probam.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 EmptySub 25 Okt 2008 - 10:16

...dok je Skot jedan od najboljih koje sam ja probao...Ali ima u toj igri i jedan Orvis koji ću kad tad posedovati.Helios.U svim brojevima i svim flexovima.Zapravo me hebu samo dva za sada.Jedan je HE#3,8,6'mid flex8,0 a drugi je (pod simpsonovim uticajem zabatalih moju omiljenu peticu),HE #6,9,0',tip flex 9,5.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
GORAN R.
Elk hair caddis
Elk hair caddis
GORAN R.


Broj poruka : 426
Godina : 58
Location : Borca, BEOGRAD
Datum upisa : 07.09.2008

NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 EmptySub 25 Okt 2008 - 21:36

O bata Zeko pa gdi si ti danas sunce mu kalaisano, vidim ja neko fali.E rece mi Vlada da si stalno po putevima, ORVIS Helios je mnogo dobar stap, imao sam priliku da ga maltretiram, a ti kakav si odma ces ga i kupiti. drunken
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 EmptySub 25 Okt 2008 - 21:39

Ma čim nešto riješim u životu ,idem po dva u Beč.Mislim da je bar u klasi tog Skota S4.A Orvis je...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
GORAN R.
Elk hair caddis
Elk hair caddis
GORAN R.


Broj poruka : 426
Godina : 58
Location : Borca, BEOGRAD
Datum upisa : 07.09.2008

NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 EmptySub 25 Okt 2008 - 21:47

Zeko onda u tom slucaju razmisli o seriji ,,Z''GRAVYTY bolje bi ti bilo da imas po jedan od serije kazu da je vrhunski mada nisam imao kontakt sanjim,uskoro bi trebalo i to da dodje u ruke pa cu ti javiti. drunken
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 EmptySub 25 Okt 2008 - 21:52

Sa ZG sam pecao prije dve godine na Ribniku.Doneo ga moj sadašnji drugar,inače maneken od Orvisa.Klasa 4,a ko da je 6.Totalno nebalansiran sa Orvis Mid arbour čekrkom,koji je dosta težak.Poslje T3,pravi je štap od Orvisa Helios.On je napravio značajan korak unapred u izgradnji mušičarskih štapova.Nekom će leći,nekom ne,ali definitivno je revolucionaran po pitanju težine.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
GORAN R.
Elk hair caddis
Elk hair caddis
GORAN R.


Broj poruka : 426
Godina : 58
Location : Borca, BEOGRAD
Datum upisa : 07.09.2008

NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 EmptySub 25 Okt 2008 - 22:04

Ima jedan isto dobar stap od ORVISA serijaTLS- midflex.lovio sam sa njim kraci period.Uosnovi dobar. drunken
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 EmptySub 25 Okt 2008 - 22:10

Imam ja stariju verziju TL midflex 6,5 i stalno lovim s njim.Zapravo sam lovio dok mi nije stigla još starija serija Superfine #3 fullflex 4,5.Ispljuvali su ga ko god je stigao,a ja nagrdio ribu s njim.I pustio,naravno.A iz TLS serije imam #5 )' tip flex s kojim sam lovio na Drini.

Danas sam gledao i malo bacao s Orvis T3 #5 Midflex 7,0.Štap za mene ko rođen.Zaključio sam da mi ultra brzi štapovi ne leže i da bolje i dulje mogu da bacim sa mekšim štapom.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 EmptySub 25 Okt 2008 - 22:11

Mala ispravka,dok Simpson nije stigao.Ti štapovi su brzi,ne prebrzi,ali im je index savijanja,ako se to tako zove,niže vrednosti.Odnosno,po Orvisu,pašu mi i za ribolov i za DC Mid flex štapovi .
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
sale
Woolly Bugger
Woolly Bugger
sale


Broj poruka : 68
Godina : 47
Location : CACAK
Datum upisa : 25.01.2008

NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 EmptyPet 31 Okt 2008 - 9:36

Hardy gem je najgori stap koji sam i ja probao !
Zaključio sam da mi ultra brzi štapovi ne leže i da bolje i dulje mogu da bacim sa mekšim štapom.
Zeko to sto si na livadi zakljucio ne znaci nista ,video si u Dzamiji jel da sam u pravu?
Nazad na vrh Ići dole
GORAN R.
Elk hair caddis
Elk hair caddis
GORAN R.


Broj poruka : 426
Godina : 58
Location : Borca, BEOGRAD
Datum upisa : 07.09.2008

NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 EmptyPet 31 Okt 2008 - 11:44

Sale mala ispravka GEM ne spada u stapove ultrafastaction, njegov index je programski mediumfast, nezahvalno je suditi o stapu na osnovu jednog kratkog perioda koriscenja. Sleep
Nazad na vrh Ići dole
sale
Woolly Bugger
Woolly Bugger
sale


Broj poruka : 68
Godina : 47
Location : CACAK
Datum upisa : 25.01.2008

NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 EmptyPet 31 Okt 2008 - 11:59

ma ovo je citat iz zekinog posta ,
a gem je definitivno najlosiji stap ,pogotovo za tu sumu novca
Nazad na vrh Ići dole
GORAN R.
Elk hair caddis
Elk hair caddis
GORAN R.


Broj poruka : 426
Godina : 58
Location : Borca, BEOGRAD
Datum upisa : 07.09.2008

NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 EmptyPet 31 Okt 2008 - 12:14

Sale ja nisam rekao da je najbolji,ali ne spada ni ugrupu losih, a ti imas pravo da izrazis svoje misljenje.
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 EmptyPet 31 Okt 2008 - 19:41

Čekaj Sale da stigne ... pa se sljedeće godine gledamo na džamiji.Samomoraš da znaš da sam poslje drečao ko Damjanov zelenko koliko me ubijala leđa.Nisam stigao da se pokažem u pravom svjetlu jer ja nisam baš od onih koji lako odustaju.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Sponsored content





NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM   NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
NAJBOLJI MEDJU NAJBOLJIM
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mušičarski pribor :: Štapovi-
Skoči na: