MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Ko sta ima od stapova?

Ići dole 
+8
100ka
Goci
Zeka
Prota71
vlajkoni
VLADISANS
GORAN R.
simpson H
12 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Ko sta ima od stapova? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta ima od stapova?   Ko sta ima od stapova? - Page 2 EmptySre 15 Okt 2008 - 1:11

Zeka ::
E Tigre,takva namje svimasudbina.Mislim na nas normalne."".Ja sam sad trebao ua FrankfurtNM,sreća prebacili za sutra,nešto sam umoran.
Nije bre on Tigar bata Zeko on je Ris Exclamation
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Ko sta ima od stapova? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta ima od stapova?   Ko sta ima od stapova? - Page 2 EmptyPet 17 Okt 2008 - 10:10

Goci ::
VLADISANS ::
Šta riknula buranija? Ne razumem.
Čujem da je riknuo hard disk servera. Srećom postoji back up. Opraviće ga bata jr (ako je uopšte on zadužen za tu rabotu).

Opravio JR bas kako treba i ponovo smo u funkciji, ali ja uzeh odmor od svog foruma da ne ciknem nacisto Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
GORAN R.
Elk hair caddis
Elk hair caddis
GORAN R.


Broj poruka : 426
Godina : 58
Location : Borca, BEOGRAD
Datum upisa : 07.09.2008

Ko sta ima od stapova? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: ko sta ima od stapova   Ko sta ima od stapova? - Page 2 EmptySub 25 Okt 2008 - 2:34

UUU bre skrecemo sa teme. drunken
Nazad na vrh Ići dole
Blue Fox
Green drake
Green drake
Blue Fox


Broj poruka : 132
Godina : 44
Location : Nis
Datum upisa : 14.02.2008

Ko sta ima od stapova? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta ima od stapova?   Ko sta ima od stapova? - Page 2 EmptySub 1 Nov 2008 - 2:03

4 komada
Sage 5,Vision 5, ovo ostalo pocetnicka klasika..
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.urg
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Ko sta ima od stapova? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta ima od stapova?   Ko sta ima od stapova? - Page 2 EmptyNed 2 Nov 2008 - 17:07

martin startflyin #5-6 2.55 i vision 3zone #5 9'
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Ko sta ima od stapova? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta ima od stapova?   Ko sta ima od stapova? - Page 2 EmptyNed 2 Nov 2008 - 17:10

Dobro BRE ljudi,pecate sa peticama na takomalim vodama.Pa ja sam s trojčicom,i to kakvom,pecao na Plivi i na Kupi i na ari koje su kud i kamo veće.Mijenjajte klasu i uživajte.Ima ribe po ribarnicama,ovo ,ovaj naš kao hobi,je namjenjen uživanju.>Toga s peticama nema.Vision ima perfektnu trojku u verziji GTfour.Nabavite to kad vas već Vision tako oduševljava i proobajte.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Ko sta ima od stapova? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta ima od stapova?   Ko sta ima od stapova? - Page 2 EmptyNed 2 Nov 2008 - 17:14

Zeka ::
Dobro BRE ljudi,pecate sa peticama na takomalim vodama.Pa ja sam s trojčicom,i to kakvom,pecao na Plivi i na Kupi i na ari koje su kud i kamo veće.Mijenjajte klasu i uživajte.Ima ribe po ribarnicama,ovo ,ovaj naš kao hobi,je namjenjen uživanju.>Toga s peticama nema.Vision ima perfektnu trojku u verziji GTfour.Nabavite to kad vas već Vision tako oduševljava i proobajte.


Geneeeeeeeee..............a koje su Ti klase Oni tvoji Orvisi??? lol! Sa kojim si pecao na Ribniku u maju kad smo bili?
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Ko sta ima od stapova? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta ima od stapova?   Ko sta ima od stapova? - Page 2 EmptyNed 2 Nov 2008 - 17:17

Aman Gene,evolucija...Probaj neš se pokajati.JBG,ja tada nisam imao,a znaš i sam da sam čekao T3 u klasi3,i još ga nisam dočekao.A sad razmišljam i o klasi 2.Jbg,treba pružiti ribi šansu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Ko sta ima od stapova? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta ima od stapova?   Ko sta ima od stapova? - Page 2 EmptyNed 2 Nov 2008 - 17:26

Zeka ::
Aman Gene,evolucija...Probaj neš se pokajati.JBG,ja tada nisam imao,a znaš i sam da sam čekao T3 u klasi3,i još ga nisam dočekao.A sad razmišljam i o klasi 2.Jbg,treba pružiti ribi šansu.


Maltretman.........4-ku da,manje od toga za sada ne,silovanje......rano je za to a i necu da mrcvarim ribu Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Ko sta ima od stapova? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta ima od stapova?   Ko sta ima od stapova? - Page 2 EmptyNed 2 Nov 2008 - 17:46

Prota71 ::
... i necu da mrcvarim ribu Embarassed

Pa jel misliš da je ja maltretiram?Već ti rekoh da je svaki lipljen redovno otplivao nakon puštanja.Još da me Simps ubijedi da su BL u redu...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Ko sta ima od stapova? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta ima od stapova?   Ko sta ima od stapova? - Page 2 EmptyNed 2 Nov 2008 - 18:15

Zeka ::
Prota71 ::
... i necu da mrcvarim ribu Embarassed

Pa jel misliš da je ja maltretiram?Već ti rekoh da je svaki lipljen redovno otplivao nakon puštanja.Još da me Simps ubijedi da su BL u redu...


A da mi lipljena ili pastrmku nezvekne srce pa da moram da je nosim kuci????Glindzav stap......pa i one pastrmke iz Istocne Srbije sa 5-ticom morale su se laganoooooo.........napolje vaditi,radi to Sage 5-tica study
A sad mi pade na pamet superiska ideja,Drina sledeci vikend subota ili nedelja....jedan dan da se nadjemo tamo,lepo se pogostimo na vodi i kafani,isprobamo sve stapice/klase confused confused confused Very Happy cheers


Poslednji izmenio Prota71 dana Ned 2 Nov 2008 - 18:19, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Ko sta ima od stapova? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta ima od stapova?   Ko sta ima od stapova? - Page 2 EmptyNed 2 Nov 2008 - 18:17

Ma znam da radi.Još bolje bi radila sedmica neka. Twisted Evil Ali gdje je tu uživancija,pitam ja tebe???
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Ko sta ima od stapova? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta ima od stapova?   Ko sta ima od stapova? - Page 2 EmptyNed 2 Nov 2008 - 18:21

Zeka ::
Ma znam da radi.Još bolje bi radila sedmica neka. Twisted Evil Ali gdje je tu uživancija,pitam ja tebe???
Dopunio sam prethodni post.....sorry!
Ma sve 5 sefe ali necu po svaku cenu da preskacem preko klase 4 i odma na 3-ku,lagano....vreme je tu..... cheers
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Ko sta ima od stapova? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta ima od stapova?   Ko sta ima od stapova? - Page 2 EmptyNed 2 Nov 2008 - 18:44

Gene,jesi li siguran da imaš bacačkih sposobnosti da osjetiš razliku između petice i četvorke.Vjeruj da ja treniram s onim malim Orvisom samo da bih postigao što bolji tajming i kontrolu.Ne kažem da me to čini sretnim,ali ciljevi koje sam postavio pred sebe opravdavaju taj moj postupak.Bar se nadam.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Ko sta ima od stapova? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta ima od stapova?   Ko sta ima od stapova? - Page 2 EmptyNed 2 Nov 2008 - 19:07

Zeka ::
Prota71 ::
... i necu da mrcvarim ribu Embarassed

Pa jel misliš da je ja maltretiram?Već ti rekoh da je svaki lipljen redovno otplivao nakon puštanja.Još da me Simps ubijedi da su BL u redu...

BL udice sluze da lakse izvadis musicu iz usta ribe i manje je povredis i nema nikakve razlike u kolicini izgubljenih komada sa BL i ne-BL udicama. To nije rekao simpson H vec je dokazano nebrojeno puta. Da imam sve modele u BL varijanti da uzmem, tesko da bih drzao bilo koju udicu sa povratnom kukom u radnji. Na zalost jedna od najboljih TMC udica je 102Y i ne pravi se BL.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Ko sta ima od stapova? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta ima od stapova?   Ko sta ima od stapova? - Page 2 EmptyNed 2 Nov 2008 - 20:11

Zeka ::
Gene,jesi li siguran da imaš bacačkih sposobnosti da osjetiš razliku između petice i četvorke.Vjeruj da ja treniram s onim malim Orvisom samo da bih postigao što bolji tajming i kontrolu.Ne kažem da me to čini sretnim,ali ciljevi koje sam postavio pred sebe opravdavaju taj moj postupak.Bar se nadam.


confused
Geneeeeee........zbunjujes me skroz,sad ispade 3-ka najbolji stap,fali mi bacackih sposobnosti!!!??????Upravu si,al reci mi kome nefali??Video sam ove godine na par vodotokova i u nekim konverzacijama sa potpuno novim ljudima ko smo i kakvi smo??Samo prosta je definicija,na Ribniku,obojica smo svedoci....ona starina Ljuba peca leskovakom,jel tako??/Nezna ni za Sage,Orvis.....2-ke,3-ke,7-mice!!Nema opterecenja!!Kako smo na Vrelu u Zagubici prosli???Jel to musicarenje??A na Mlavi????Upecali ko sta????Mnogo zavisi kakva je voda,koliko je bogatstvo vodotoka,KO peca i KAKO????Ne opterecujem se glupostima,stvar je jasna i to sam vec nekoliko put ponovio i nisam nikakav FC,nepalim se na DC.....imam previse vremena pred sobom,mnogi od nas takodje....treba da uzivamo u musicarenju a ne da silujemo....U poslednje vreme cujem dosta saveta o pecanju,svakoga uvazavam i trudim se da svakodnevno ucim,osecam se najmladjim,imam pravo da slusam svakoga,nema tu ljubomore,zavisti....juce sam se uhvatio musicarskog stapa i nema sad sta tu da filozofiram,5-tica koju imam mi je za sada savrsena,probao sam da zamahnem NEKIM parabolicnim stapovima i od svih najvise mi se svideo Budin Thomas,VRH stap!!!VRHHHHHHHH........sve ostalo,slab sam za to ili su jednostavno previse dobri stapovi za mene,MOZDA!!!????E sad dali ce znaciti nesto da treba da narucim novog Sage-a ili Orvis-a da cu biti bolji bacac????Probao sam sve?????Ma Ada pre desetak dana je nesto najbolje sto se moze desiti na ovom nasem podneblju,ljudi bez imalo kompleksa,barem onako ispred A.Ivanovica....svi zbog jedne ideje,DA NAUCIMO NESTO NOVO....SVAKODNEVNO!!!!!Ja sam mnogo naucio u ovoj PRVOJ AKTIVNIJOJ GODINI!!!Tek sad sebe svaki dan podsecam koliko treba da se uci,ali necu robotiku,automatiku....hocu ples,dens,hip-hop!!!!Nisam sedeo kod kuce samo i teoretisao po forumima,nemam znanja u FT-u,ali imam super ljude oko sebe,uci se,vata se ritam,organizujemo se,pusta se zdravije korenje,sirimo se....onomad
Very Happy Very Happy more prosle zime kad smo se upoznali nu Galovici,nisam nit mi je padalo na pamet da ce se u Beogradu moci kupiti musicarski pribor,da cu upoznati sjajne ljude iz Beograda,Novog Sada,Valjeva,Nisa,Zagubice,Kolasina,Banja Luke,prisustvovati otvaranju sezone lova lipljena na Drini,dva seminara o FF-u u Beogradu,Ribniku u maju...a da smo zivi i zdravi ovo je tek pocetak...Aman najvaznije je postignuto,omasovljenje i NAPREDAK!!!!!!Dali 3-ka,10-tka..........ma to je sve INDIVIDUALNO!!!!Pominjali smo i pricu o vodama,Ti volis Ribnik,sanu i CRO vode.....Volim i Ja zene,ali nemogu svaku da imam,jedan je GOLMAN Very Happy Very Happy Wink ...znas da sam '90-te otisao za London....nebi pecao sabljarke kod Prevlake,lice i hame.... Very Happy Very Happy Very Happy....Gradac,tebi se nesvidja....cekaj na prolece,Visocica,Jerma,Temska,Rzav(ako opstane)Studenica,Moravica,Timok,Nisava...pa zar da se palim na Novi Zeland,Kolorado....aha....kad porastem...a do tada
Uffffffff......... study
Shvatas zasto 4-ka....jer tako Ja hocu..i jos nas ima,fala Bogu da ga i imamo u okruzenju tako da se moze i izkristalisati osecaj ..zaista vredi,ako ne SLT Very Happy ponestaje tih rezervi iz kamiona...a i preskup je,necu da placam crnoberzijancima.......uvek Ross-ova ponuda 4-ke na prolece,probace se....ma nema nikakve frke,nema presinga,nije o glavu!!!!Vaznije mi je da mi se Drina smesi/nadam se sledeci vikend/ma cim hitnem snjuricu u vodicu i zapliva mi crvena guza.......a jos se desi i plop.................VESELJE!!!!!!!!!Genee...iskreni pozdravi i neshvati ovo kao nekakvu svadju,prepirku,neprijateljstvo....ovo je cista i zdrava komunikacija mada na elektronski nacin!!!!!Uzdravlje i BISTRO!!
Very Happy Very Happy


lol! lol!
Nazad na vrh Ići dole
Blue Fox
Green drake
Green drake
Blue Fox


Broj poruka : 132
Godina : 44
Location : Nis
Datum upisa : 14.02.2008

Ko sta ima od stapova? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta ima od stapova?   Ko sta ima od stapova? - Page 2 EmptyNed 2 Nov 2008 - 23:54

cheers cheers cheers cheers
Aplauz od mene,svaka cast,uzivao sam dok sam citao
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.urg
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Ko sta ima od stapova? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta ima od stapova?   Ko sta ima od stapova? - Page 2 EmptyPon 3 Nov 2008 - 1:25

To je naš bruder Prota Basketball
Nazad na vrh Ići dole
vlajkoni
Elk hair caddis
Elk hair caddis
avatar


Broj poruka : 461
Godina : 58
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Ko sta ima od stapova? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta ima od stapova?   Ko sta ima od stapova? - Page 2 EmptyPon 3 Nov 2008 - 17:25

Interesantno,
Zeko ti musicaris mnogo duze i od mene i od vecine ovih iz "Country club Galovica". Opet meni je trebalo 3 (slovima: tri) izlaska na vodu (doduse Gradac) da shvatim da mi ne treba nista jace od #4. Na moju srecu moj drugar je tad prodavao svoje stapove #4 i #5. Na moju nesrecu ja nisam imao para da kupim oba jer bi tad, verovatno, zavrsio sa kupovinom stapova za sva vremena (#5 ako nekad odem na Drinu). Ti sve predhodne godine pecas uglavnom sa #5 i tek ove godine shvatas da je lepse pecati sa # 3???? I naravno sad hvalis to na sva usta. Iskljuciv si i po izboru firme kojom valja pecati - ili "Orvis" ili nista drugo. Vrlo cesto svoje misljenje iznosis kao konacno. Pusti malo druge da sami izvedu zakljucke, nek nadju svoje favorite, ma nek uzivaju...
Da li je neko primetio da se kod nas stalno prica o "neparnim stapovima".
3, 5 ili 7 - to je klasika. Poneka 9-ka - za stuju. Od parnih, malo 4-ka i vrlo retko 6-ica. Da li je neko od Vas ikada video stap klase 2. Simpsone ti se ne racunas Very Happy . Ja znam coveka koji na Gradcu peca sa stapom #0. I vata i uziva.
Jos nesto da dodam - Prota je lepo napisao o svom vidjenju flyfishinga. Trazio je jedan stap zatim probao drugi iste firme i shvatio da je bolji, opet shvatio da isti tesko moze da nadje, resio da proba trecu varijantu, nadam se da ce biti zadovoljan.
Ovo je samo moje licno vidjenje i nadam se da niko ovo nece shvatiti previse ozbiljno
Nazad na vrh Ići dole
GORAN R.
Elk hair caddis
Elk hair caddis
GORAN R.


Broj poruka : 426
Godina : 58
Location : Borca, BEOGRAD
Datum upisa : 07.09.2008

Ko sta ima od stapova? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: ko sta ima od stapova   Ko sta ima od stapova? - Page 2 EmptyPon 3 Nov 2008 - 19:15

Ovo je pocelo da bude sve zanimljivije, samo pogresan post trebalo bi da bude sa kojim stapom masete
nego ajde da i ja dam skroman doprinos ovoj temi, koja sve vise biva zanimljivija.
Prota je lepo napisao i sa njim se slazem ali se slazem i sa Zekom. Netreba biti
toliko pametan posle jednog kratkog koriscenja stapa slabije akcije pa videti da je uzivanje vece
covek je programski sacinjen da stalno eksperimentise, i kad uvidi da je boljitak znacajan sto da ne
koristi to sto mu odgovara i pricinjava zadovoljstvo, elem drugi ce u sklopu svojih mogucnosti da koristi ono sto ima.
Siguran sam da nije bila namera da se neko od clanova i drugara uvredi.Ovo je samo vid
moderne konverzacije,i ova pomagala nam samo omogucavaju da izrazimo svoje misljenje.
Znam i ja istog gosp. kog pominje Vlajkoni i na tu temu se pricalo, nebrojeno puta
isti su nam stavovi po ovom pitanju,medjutim kod nas je drugacija situacija po pitanju
stapova, vecinu stapova koje poseduju nasi drugari se krece u rasponu 4-5-6#.aftma.
Po meni glavni krivac smo mi sami sto ne koristimo stapove manjih od br. 4 razlog
nedovoljna neupucenost, po ovom : pitanju. Svi se mi palimo na jace brze stapove valjda
nam je daljina termin koji moramo da postignemo, a uzivanje smo bacili u drugi plan.
Neznajuci da se musicarenje samo upraznjava radi daljine a ne uzitka radi. drunken
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Ko sta ima od stapova? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta ima od stapova?   Ko sta ima od stapova? - Page 2 EmptyPon 3 Nov 2008 - 19:48

Da se razumemo stapovi tipa #00, #0 i #1 nisu bas za sve vode a nije ni previse posteno pecati sa njima svuda.
Pecao sam sa Sage TXL #00 i odmah ga posle pecanja prodao, jer nije to ono sto sam zeleo. Ribu treba izvaditi bez previse patnje i zamaranja jer u suprotnom to moze da bude fatalno po nju. Dvojka je najnize sto bih ja isao.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Ko sta ima od stapova? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta ima od stapova?   Ko sta ima od stapova? - Page 2 EmptyPon 3 Nov 2008 - 20:49

GORANHardy ::


Po meni glavni krivac smo mi sami sto ne koristimo stapove manjih od br. 4 razlog
nedovoljna neupucenost, po ovom : pitanju. Svi se mi palimo na jace brze stapove valjda
nam je daljina termin koji moramo da postignemo, a uzivanje smo bacili u drugi plan.
Neznajuci da se musicarenje samo upraznjava radi daljine a ne uzitka radi. drunken


E sad ni sa ovim se necu sloziti i to IZ VISE razloga-Dali sam mogao da kupim aftmu 0,1,2,3,4,5,6,7... negde u Beogradu 1991-2006 godine i zasto,ALI LEGALNO!!!!!!DANAS!!!!!????Travar prvi,bilo je Cormorana kod Zike!!!Daive kod UNIVERZALA 1994...Raznih krseva po tezgama..15 godina sam se palio,grmeo po mozgu sta kupiti,zato STO neznam nisam imao gde da ga probam,nije bilo ni ove elektronike/forumi..nesto malo TV-a ali samo za pravoverne a da sam daleko od Valjeva pa i nisam..a onda Ti,kontakt sa tobom i eto sunca kod mene...a onda i komp i internet i bata Joca,Galovica..Simson,Zeka,Bokac,Ljuba,Vlajkoni,Zox,Ranko i mnogi drugi....Ljudi..Reke..Radnja,legalna prodavnica,legalni proizvodi,bez preprodaje i 100% zarade,garancija i kvalitet i to u mom rodnom gradu!!!E to je tek prava stvar...prosirili se vidici...mozes da kupis sta Ti treba,narucis,nabavis...ima jos i robe na crno po bezobraznim cenama,zar ne!!Pa Ja moj VPS platih 120evra a na Drini mi za njega trazili 250!!!???E sad,mozda mogu da se potrudim,danas da...internet i Ebay pa u shoping,al ima stapova po Srbiji jos po 60-80evra,doci ce valjda koji jos kod mene u ruke...Pecam sa 5-ticom zato sto je neki univerzalac...Gradac i Drina...Ribnik i Mlava....!!!Ti si mi ga nabavio,sto nisi nasao 4-ku????Mislio sam iskreno da moram pecati i na Drini a ne samo na recicama sirokim 15-20m kakvih je pun Balkan,JEDNA JE DRINA..sad mislim i zelim da pecam klasom za broj manjom ali ne po svaku cenu,necu mucenje ni sebe ni ribe.....Daljina jeste bitna ali necu da silujem muku,da frljacim,nije to klis bato,bejzbol ili kamena sa ramena...breee FlyFishing....vide li druze Acu na Adi....NIRVANA......SEVDAH...EROTIKA Wink Ma hocu 15m al da mi se pravilno otvori predvez sleti Elk kedis ili kaka lepa jednodnevka na povrsinu vode i propliva :Da ako treba ima da se pliva i po Drini,nije to tesko....
Nazad na vrh Ići dole
vlajkoni
Elk hair caddis
Elk hair caddis
avatar


Broj poruka : 461
Godina : 58
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Ko sta ima od stapova? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta ima od stapova?   Ko sta ima od stapova? - Page 2 EmptyUto 4 Nov 2008 - 9:51

Stvarno je ona beda 90-tih a boga mi i posle ostavila velikog traga na nas.
Zato 90% ljudi i kupuje stapove klase 5. I svi ti kazu da je to univerzalni stap. Univerzalan za sta? Ako izuzmemo Drinu i delimicno Lim mi NEMAMO reku naseljenu salmonidama da je sira od 20m. Da ne pricam kolike ribe zive u tim rekama. I kako je onda 5-tica univerzalna. Da postoje univerzalni stapovi ne bi se ove poznate firme zaj.....li pa pravili stapove raznih klasa i akcija. Vec rekoh da sam posle tri pecanja shvatio da mi ne treba stap jaci od 4#. Posle godinu i po vidim da sam pogresio. Ne treba mi za Gradac stap jaci od 3#. E al ja nikad nisam probao ni jedan stap 2#. Mozda je i to dovoljno - ne znam.
Ovo se odnosi na klase stapova a akcija je nesto sasvim drugo. Svako se opredeljuje po svojim afinitetima. Da mi je neko letos rekao da ce Simpson da kupi glass 3# upisao bi se od smeha. Do tada je Simpson kao i Zeka bio lovac na daljine. E kad su uspeli da ispucaju celu strunu valjda su resili da nesto promene. Jos ako pocnu da pricaju o DT strunama vracam se ja mojim plovcima Very Happy . Salu na stranu al kad sam letos pricao sa Simpsonom oko DT struna, sad dal bese Rio ne se secam lepo mi rece da ih nije narucio jel je pakovanje 20-tak metara. Niko u Srbiji nece da kupi tako malo strune. A ovi u Riu su glupavi pa pa ih tako pakuju i prodaju po celom svetu. Samo je Srbima malo 20 metara DT strune. Dal se neko pitao za sta sluzi DT struna? A, sta je tisina... Prezentacija bravo. Proverite na prosecnoj Srpskoj vodi ko koju strunu koristi. Smem da se kladim da 80% peca sa VF strunama. A sto???
Ovo vise stvarno nema veze sa temom u naslovu pa nek nadlezni ovo prebace u neku drugu npr. Palamudjenje o svemu i svacemu.
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Ko sta ima od stapova? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta ima od stapova?   Ko sta ima od stapova? - Page 2 EmptyUto 4 Nov 2008 - 10:14

Vlajkoni moram da unesem male ispravke.

Prvo treba da znas da je simpson kupio stap klase 4 kada je poceo. Drugo, peticu sam kupio mnogo kasnije i to iskljucivo za Drinu a vec sam imao nekoliko trojki i cetvorki. Kada sam prvi put otisao na Drinu shvatio sam da tu nema sta da trazim sa svojim bacackim znanjem, vratio se kuci i prodao tu jedinu peticu. Ponovna kupovina petice je rezultat razgovora i druzenja sa Acom, kada sam vec resio da naucim da bacam jer se tom klasom stapa najbolje uci.

Sto se DT struna tice, secam se razgovora i rec je o Varivas strunama koje su u toj varijanti dugacke "svega" 22yds. Naime Japanci su vrlo praktican narod i lako kapiraju sustinu.
Medjutim danasnje WF strune pametno odabrane, mogu da budu bolji izbor od DT struna. I sto se tice prezentacije i sto se tice neke univerzalnosti. Jedino sa cime nema sanse da se mere to je ekonomska isplativost jer je nemoguce "okrenuti ih" posle 1-2 sezone i nastaviti dalje. Ko hoce da ovlada tehnikama vodenih zabacaja, WF strune se namecu kao "must have".
Jedino nikada nisam razumeo one sto hoce DT strunu a pecaju stapom klase 5 ili jace. To je nasledje nekih proslih vremena i posledica nedovoljne informisanosti nasih musicara.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
falco
Green drake
Green drake
falco


Broj poruka : 157
Datum upisa : 08.02.2008

Ko sta ima od stapova? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta ima od stapova?   Ko sta ima od stapova? - Page 2 EmptyUto 4 Nov 2008 - 12:20

vlajkoni ::
Ne treba mi za Gradac stap jaci od 3#. E al ja nikad nisam probao ni jedan stap 2#. Mozda je i to dovoljno - ne znam.
Ovo naravno ne treba bukvalno shvatiti. Trojkom se može dobaciti i izvući svaka gradačka pastrmka, ali štap #3 nije baš ugodan za povlačenje teškog strimera po jakoj prolećnoj vodi, na primer.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ko sta ima od stapova? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sta ima od stapova?   Ko sta ima od stapova? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Ko sta ima od stapova?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Samogradnja stapova....
» Prodaja stapova SONIK i GLOVE...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mušičarski pribor :: Štapovi-
Skoči na: