MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 St.Croix?????????

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

St.Croix????????? Empty
PočaljiNaslov: St.Croix?????????   St.Croix????????? EmptyPon 6 Okt 2008 - 23:03

http://www.cabelas.com/cabelas/en/content/Pod/02/36/66/p023666hz05b.jpg

St.Croix Legend Ultra(R)..
Made in USA.......ili,da se igram sa necijim emocijama!!!?????
Nadam se da ima neko da kaze nesto lepo i iskusno o ovim stapovima???Ima li neka preporuka
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

St.Croix????????? Empty
PočaljiNaslov: Re: St.Croix?????????   St.Croix????????? EmptyUto 7 Okt 2008 - 1:49

Prota71 ::
http://www.cabelas.com/cabelas/en/content/Pod/02/36/66/p023666hz05b.jpg

St.Croix Legend Ultra(R)..
Made in USA.......ili,da se igram sa necijim emocijama!!!?????
Nadam se da ima neko da kaze nesto lepo i iskusno o ovim stapovima???Ima li neka preporuka

Da si dosao u Golf kad su bili Ljuba, Zeka i Vlada mogao si da ga probas. Citaces na com vrlo brzo!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

St.Croix????????? Empty
PočaljiNaslov: Re: St.Croix?????????   St.Croix????????? EmptyUto 7 Okt 2008 - 2:21

Radilo se,odraslo se.mora da se sljaka Wink
U prici sa dugogodisnjim prijateljem saznam za informaciju da je odseo u avgustu u NY-ku kod coveka koji je imao ovaj stap......pa reko,mada znam da se stap muva po Bgd-u!!! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

St.Croix????????? Empty
PočaljiNaslov: Re: St.Croix?????????   St.Croix????????? EmptyUto 7 Okt 2008 - 10:31

Prota71 ::
Radilo se,odraslo se.mora da se sljaka Wink
U prici sa dugogodisnjim prijateljem saznam za informaciju da je odseo u avgustu u NY-ku kod coveka koji je imao ovaj stap......pa reko,mada znam da se stap muva po Bgd-u!!! Very Happy

Ma ovaj sto je kod mene vlasnistvo je Ivice Bratica iz Hr, poslao mi ga za review za sajt. Cuo sam da su Lavovi postali dileri St.Croix-a. Nisam uopste odusevljen stapom.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

St.Croix????????? Empty
PočaljiNaslov: Re: St.Croix?????????   St.Croix????????? EmptyUto 7 Okt 2008 - 10:52

simpson H ::
Prota71 ::
Radilo se,odraslo se.mora da se sljaka Wink
U prici sa dugogodisnjim prijateljem saznam za informaciju da je odseo u avgustu u NY-ku kod coveka koji je imao ovaj stap......pa reko,mada znam da se stap muva po Bgd-u!!! Very Happy

Ma ovaj sto je kod mene vlasnistvo je Ivice Bratica iz Hr, poslao mi ga za review za sajt. Cuo sam da su Lavovi postali dileri St.Croix-a. Nisam uopste odusevljen stapom.

Lavovi???????????Znaci cene kao i za Orvis.......šta me je odvraćalo godinama od shopinga kod nas/legalnog shopinga po luuuuuuudim cenama!!!!! Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

St.Croix????????? Empty
PočaljiNaslov: Re: St.Croix?????????   St.Croix????????? EmptyUto 7 Okt 2008 - 11:18

Prota71 ::
simpson H ::
Prota71 ::
Radilo se,odraslo se.mora da se sljaka Wink
U prici sa dugogodisnjim prijateljem saznam za informaciju da je odseo u avgustu u NY-ku kod coveka koji je imao ovaj stap......pa reko,mada znam da se stap muva po Bgd-u!!! Very Happy

Ma ovaj sto je kod mene vlasnistvo je Ivice Bratica iz Hr, poslao mi ga za review za sajt. Cuo sam da su Lavovi postali dileri St.Croix-a. Nisam uopste odusevljen stapom.

Lavovi???????????Znaci cene kao i za Orvis.......šta me je odvraćalo godinama od shopinga kod nas/legalnog shopinga po luuuuuuudim cenama!!!!! Evil or Very Mad

Mislim da su se malo normalizovali po pitanju cena. Kako sam cuo Legend Ultra je oko 25.000din ali nemoj me drzati za rec.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

St.Croix????????? Empty
PočaljiNaslov: Re: St.Croix?????????   St.Croix????????? EmptySub 12 Mar 2011 - 17:37

Ponosni vlasnik St.Croix Avid #3 7ft9in
Legalan. Jos nevin. Placen $150, sa popustom od $10 i jos jednim kupljenim stapom (TFO #3 7ft6in) pride. Takva pogodba, a dete se ofajdilo.
Avid je sporiji, maaaalo meksi, za easy casting. Nevidljivo lagan.
Uparen je sa Mastery Trout DT3.
Spreman ceka leto.
Paceri su ga videli jos proslog oktobra, kad sam ga doneo. I TFO su. I mnogima se mnooogo vise svideo TFO, koji je primetno brzi.
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

St.Croix????????? Empty
PočaljiNaslov: Re: St.Croix?????????   St.Croix????????? EmptyNed 6 Jan 2013 - 22:32

Sad videh ovu temu i post, pa da dopunim da je pred Svetog Nikolu (kad vec nisam uspeo sebi da poklonim za rodjendan!) stigao (iz drugog puta, jednom je obisao co svet, od Wiskonsina, preko Cikaga i Amsterdama, do Beograda, pa nazad preko San Franciska do Viskonsina) St. Croix Legend Ultra 864.4. Sve tehnicke detalje mozete naci na net-u
http://www.activeangler.com/flyfishing-products/macnair-stcroix_ultra.shtml
Subjektivno: lep, sa dosta ukrasnih detalja, ostriji, sa snagom petice i (zamalo) njenom tezinom, ali dobro se balansira strunom DT #4 na (vec koriscenom) cekrku iste klase. Paceri su vec mogli da ga vide i drze u ruci. Tek ce ici na vodu, pa cemo videti kako ide. Deluje kao da moze da napravi vrlo brz zabacaj. Pre svega "all around & all purpose" stap za nimfe i suve muve na jacim prolecnim i otvorenim sirim letnjim i jesenjim vodama. Malo veca tezina posledica je starije tehnologije, ali i vise "mesa" u blanku i aluminijumskog "fitting"-a.
Na kraju, cena koja je na sajtu datom gore je prepolovljena, a sa troskovima transporta dosap je do $210 + RSD 5.500.- carine i poreza.
Sam proizvodjac nije naplatio dvaput slanje, iako nije bila njegova krivica sto se stap greskom vratio.
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

St.Croix????????? Empty
PočaljiNaslov: Re: St.Croix?????????   St.Croix????????? EmptyPon 14 Jul 2014 - 21:39

Posle godine dana intenzivnog koriscenja, Legend Ultra #4 8'6" se pokazao kao izvrstan stap. Brz je i ostar, ali ne i motkast. Vrlo dobro vodi i jako otezane nimfe #12 i male suve muve. Ima dovoljno snage da podigne strunu sa vode u rolovanju tesih nimfi, ili pred novi zabacaj i dobro izbalansiran ne zamara ruku ni posle celog dana na vodi. Nimfu sam bacao sa Ron Thompson DT#4, a suvu sa Air Cell DT#4. Kad me mrzelo da menjam, Ron Thompson struna bacala je i suvu muvu nekada.  Jaca i deblja RT struna jace ga napreze, ali stap se bez problema puni i cak dosta precizno u obicnom bacanju upucuje tesku nimfu na zeljeno mesto i do 15ak m daljine. Sa finom Air Cell strunom moguce je biti do kraja precizan i sa umereno tankim tippet-om ubaciti ovim stapom gde god se pozeli, a izbacaji i do 20 m mogu se postici bez velikog napora. Moguce je ubrzati strunu jako puno, sa vrlo uskim petljama, ali pri relaksiranom bacanju, pravo je uzivanje baciti njime tamo gde se zeli. Kako sam poznat kao lovac malih riba, s njima ovaj stap nije imao nikakvih problema.
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

St.Croix????????? Empty
PočaljiNaslov: Re: St.Croix?????????   St.Croix????????? EmptyPon 14 Jul 2014 - 21:52

Za razliku od Legend Ultra, Avid #3 7'9" koristim vec cetvrtu godinu. Ako je prethodni stap moguce opisati kao brzinu, snagu i preciznost, Avid #3 je lakoca, finoca i opustenost sa promisljanjem. Osnovna mana mu je sto njime ne mozete nagonski napraviti tri-cetiri brza "cast"-a cim vidite da je riba pokupila muvu da biste joj odmah zabacili. On je takav da cete obavezno uskim petljama koje ne podrzava upetljati predvez i tippet. Neki bi rekli da je on spor. I jeste, ali nije mlitav; sporost bi se mogla prevazici stavljanjem strune #2, ali sa strunom #3 (DT SA Mastery Trout) se izbaci +15m bez problema. A miran, strpljiv i promisljen zabacaj odmara ruku i nosi strunu gde god oko zamisli a glava naredi ruci da izmase. Lovio sam samo sa suvim muvama njime, uglavnom s malim BWO i tularasima do #12. Mislim da nije za bacanje vecih nimfi, ali cu ga probati na manjim potocima ili na plitkim razlivima sa slabije otezanim sitnim nimfama kad dodjem u priliku za to. Sto se tice krupne ribe, njome vlada bez velikih problema i cak pomaze svojom savitljivoscu vrha da tanki tippet-i budu sacuvani, ali kad treba pokazati ribi put do mrezice, sasvim je dovoljno recit i uputan za to. Ipak, treba imati u vidu da su kod mene takve krupne ribe retke, ja lovim samo one male.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

St.Croix????????? Empty
PočaljiNaslov: Re: St.Croix?????????   St.Croix????????? EmptyČet 17 Jul 2014 - 8:25

Da li si bacao ovom motkicom #3 neke policelonske bube (ili neke tome slične imitacije tvrdokrilaca)?
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

St.Croix????????? Empty
PočaljiNaslov: Re: St.Croix?????????   St.Croix????????? EmptyČet 17 Jul 2014 - 21:12

Samo one na udicama #22-24.  Cool Policelonska Japanka, Policelonska Papuca i dr.
Ali sam bacao Stimulator #8, i ne kazem da je isto kao BWO#18, ali nije bilo ni previse problema. Za ocekivati je da sa ovakvim stapom velicina bube, posebno na duzim predvezima i po vetru moze biti problem, ali ako covek postuje timimg stapa, nema posebnih ogranicenja bacanja. E, kad zaduva, onda i male, a kamoli velike muve hoce da se jogune i da lete svojim putem.
Ipak, za one koji su navikli na brzu akciju, ovaj stap trazi u pocetku punu koncentraciju i samokontrolu, ali kad se covek navikne - kud' ja okom, muva skokom.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





St.Croix????????? Empty
PočaljiNaslov: Re: St.Croix?????????   St.Croix????????? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
St.Croix?????????
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» St. Croix Legend Ultra 9' #5

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mušičarski pribor :: Štapovi-
Skoči na: