MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Nisava

Ići dole 
5 posters

Zašto najviše volite Nišavu?
Zbog krupnih pastrmki
Nisava Vote_lcap0%Nisava Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Zbog predivne prirode
Nisava Vote_lcap0%Nisava Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Zbog idealnih mušičarskih terena
Nisava Vote_lcap0%Nisava Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Zbog klena
Nisava Vote_lcap100%Nisava Vote_rcap
 100% [ 1 ]
Zato što je srpska reka
Nisava Vote_lcap0%Nisava Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Zato što je najveća pastrmska reka kod nas
Nisava Vote_lcap0%Nisava Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Zato što ima ogromne potencijale
Nisava Vote_lcap0%Nisava Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Ukupno Glasova : 1
 
Zatvoreno sondiranje

AutorPoruka
Mixmaster
Gola udica
Gola udica
avatar


Broj poruka : 1
Datum upisa : 09.01.2008

Nisava Empty
PočaljiNaslov: Nisava   Nisava EmptyNed 13 Jan 2008 - 0:32

Bio sam maločas u Sićevu i napokon shvatio da je Nišava najlepša reka Srbije. Ne pišem to kao Nišlija, zarobljen na Nišavi, već kao neko ko je video mnogo reka u svojoj zemlji. Ne može svaka reka da prođe 150 kilometara, plus veliki slivovi pritoka, u vreme topljenja snega, da nadođe pola metra, a ostane toliko bistra da se čak i na najdubljim mestima vidi dno.
Njenoj lepoti doprinosi čista voda i dno, kao i ogromne klisure i kanjoni kroz koje protiče. Svaki mušičar iz Srbije, koji nije posetio Nišavu, treba da požuri, da u toku svog života što više vremena provede na njoj, jer je ona (tu više nema dvoumljenja), za Srbiju isto ono što je za Sloveniju Soča, za Bosnu Una, za Crnu Goru Tara... Iako nisam ulovio nijednu ribu danas, osećao sam se kao odojče u majčinom krilu. Takvo blaženstvo ne može se naći ni u jednom kutku ove planete.
Naročito zadovoljstvo pričinilo mi je druženje sa kvalitetnim ovdašnjim mušičarima.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Nisava Empty
PočaljiNaslov: Re: Nisava   Nisava EmptyNed 13 Jan 2008 - 15:21

Randjo u skaldu sa tvojim prethodnim radom i delom na .org-u nisu mi jasne dve od stavki za glasanje:
Citat :
"Zato što je srpska reka
Zato što je najveća pastrmska reka kod nas"

Prvo ti tvrdiš da je Nišava srpska reka, a ona izvire u Bugarskoj. Koliko se sećam ti si za Drinu tvrdio da nije srpska zato što ne izvire u Srbiji i ne teče svojim celim tokom kroz Srbiju.
Analogno tome Nišava nije srpska reka.

Ali hajde da prenebregnemo to i da kažemo da Nišava jeste srpska onda se moraš složiti da je i Drina srpska reka. Pri čemu je drina dosta veća i poseduje 3 vrste riba iz porodice Salmonidae (mladica, potočara i lipjen) za razliku od Nišave koja poseduje samo jednu, a to je potočara.
Analogno tome Drina je najveća srpska pastrmska reka!
P.S. Nisam drinofil i nemam nikakav interes da reklamiram Drinu!
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Nisava Empty
PočaljiNaslov: Re: Nisava   Nisava EmptyUto 15 Jan 2008 - 12:03

Oooooo, evo nama razgovora: ZASTO NAJBOLJE OBOZAVAM NISAVU! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Randjo bre, jel ti uopste razmislis kad bilo sta napises, ociju ti? Definises i postavljas pitanje kao jedna nasa poslanicka grupa u skupstini, da joj ne pominjem ime.... ne pomenulo se, pu-pu.

Koga pitas ZASTO NAJVISE VOLIM NISAVU?

Odkud ljudi znaju zasto ti najvise volis Nisavu? Ova tvoja anketa mi ne lici na anketu nego prije na kviz: ti postavljas pitanje ZASTO TI NAJVISE VOLIS NISAVU, a mi ostali treba da pogadjamo, jel to?

Ako si mislio da i ostali odgovore na ovu anketu, kako ti ne pade na pamet da ima musicara koji nikad nisu ni bili na Nisavi, pa ne mogu da ti odgovore ni da li je vole, a jos manje ZASTO JE NAJVISE VOLE?

No, aj ti lijepo pozovi svoju uciteljicu da ti vrne pare dok te ne nauci onome STA JE PJESNIK HTIO DA KAZE.

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Nisava Empty
PočaljiNaslov: Re: Nisava   Nisava EmptyUto 15 Jan 2008 - 12:20

E sad mi nista nije jasno: je li pitanje zasto ON voli Nisavu, ili zasto neko drugi voli Nisavu?
Ja sam dosad mislio prvo, pa nisam znao pristojan odgovor, cekao sam kao u napetim Cehovljevim jednocinkama da nam uputi na retoricko pitanje retoricki odgovor. Nesto kao skracena, tzv. "niska antiteza", recimo:
"Zasto volim reku Nisavu?
Il' sto mi je blizu,
Ili sto je srpska?
Nit' sto mi je blizu,
niti sto je srpska
vec sto ispod mere
po njoj jako prska..." itd, itd.
Dakle, skraceno se iznosi samo prvi stih i ocekuju ostali, mislio sam.
Sad mi nista nije jasno. Shocked
Nazad na vrh Ići dole
Fishkiller
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Fishkiller


Broj poruka : 71
Godina : 51
Location : Blanche Palanche
Datum upisa : 08.01.2008

Nisava Empty
PočaljiNaslov: Re: Nisava   Nisava EmptyPet 1 Feb 2008 - 11:58

Zdravo. Odavna nisam posecuvao sajt, pa reko aj da se pofalim. Odjutros smo utepali skobalja na Rendaru sve kilasi. Jes da smo pecali na leb al sam ja stavio i jednu nifmu i na nju sam pecao. Nimfu sam stavio na petljasa el nisam nosio musicara i tako sam zakacio tri komata. Sve lepi, oni grbavi crni. A premetio sam i da se malopre pocele pojavljuju neke bubacke i musice,tako da mislim da ce ovi dani da se izlegnu. Klena vataju samo na gomilu crvi i to u mirni potesi, al mnogo se treba rani.

A dovece ce pisem nesto sto sam video i mnogo mi se dopalo. Sad zurim el radim u drugu.

Zdravo Wink
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nisava Empty
PočaljiNaslov: Re: Nisava   Nisava Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Nisava
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Ribolovni tereni :: Reke-
Skoči na: