MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Zakon o zaštiti zlatnih ribica

Ići dole 
+2
Zeka
100ka
6 posters
AutorPoruka
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zakon o zaštiti zlatnih ribica Empty
PočaljiNaslov: Zakon o zaštiti zlatnih ribica   Zakon o zaštiti zlatnih ribica EmptyČet 4 Sep 2008 - 6:54

U jučerašnjem izdanju dnevnih novina "24 sata" na 6 strani objavljen je članak pod naslovo: "Švajcarski zakon o zaštiti životinja štiti i zlatne ribice"! Na linku možete pogledati PDF verziju celog izdanja i pročitati ceo članak!
http://www.24sata.co.yu/_customfiles/pdf/24sata_030908.pdf
Ono što je meni najviše privuklo pažnju su dve stavri!
U članku piše da po novom švajcarskom zakonu ako želite da se rešite svoje zlatne ribice morate prvo da je onesvestite pa tek tako onesvešćenu možete da je bacite u WC i pustite vodu za njom No
Druga stvar je još interesantnija pogotovu nama ribolovcima.
U Švajcarskoj je od sada zabranjeno pecanje ribe udicom ako ribolovac namerava da vrati ribu u vodu scratch . Naravno zabranjeno je koristiti živu ribu kao mamac.
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Zakon o zaštiti zlatnih ribica Empty
PočaljiNaslov: Re: Zakon o zaštiti zlatnih ribica   Zakon o zaštiti zlatnih ribica EmptyČet 4 Sep 2008 - 8:15

Čudan svijet ti Švicarci,oni su uvijek uzkur** čitavom svijetu.Al bi se naš narod tamo poradovao....
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zakon o zaštiti zlatnih ribica Empty
PočaljiNaslov: Re: Zakon o zaštiti zlatnih ribica   Zakon o zaštiti zlatnih ribica EmptyČet 4 Sep 2008 - 16:21

Tamo možeš u radnji da kupiš 80g (osamdeset grama) mesa Twisted Evil
Toloko o tome kolko su ludi. A i standard im je nešto loš Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Zakon o zaštiti zlatnih ribica Empty
PočaljiNaslov: Re: Zakon o zaštiti zlatnih ribica   Zakon o zaštiti zlatnih ribica EmptyČet 4 Sep 2008 - 18:10

Ovu vest je preneo i moj radio a švicarci ga tumače kao humanijim jer riba "trpi fizičku(verovatno i duhovnu) bol a stari zakon naglašava da ulovljenju ribu (za poneti Rolling Eyes ) ribolovac mora odmah ubiti za šta postoje posebni batovi samo za tu svrhu pale
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zakon o zaštiti zlatnih ribica Empty
PočaljiNaslov: Re: Zakon o zaštiti zlatnih ribica   Zakon o zaštiti zlatnih ribica EmptyPet 5 Sep 2008 - 6:46

Ovo što se tiče batova za usmrćivanje ribe je istina. I mislim da nije obavezno samo u Švici. Mislim da u još nekim zemljama ako želite da uzmete ribu imate obavezu da je odmah usmrtite. Što je u principu i humanije nego da je vukljate seo dan polumrtvu po nekim čuvarkama ili cegerima.
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Zakon o zaštiti zlatnih ribica Empty
PočaljiNaslov: Re: Zakon o zaštiti zlatnih ribica   Zakon o zaštiti zlatnih ribica EmptyPet 5 Sep 2008 - 10:22

Zar bi mogao da mlatis ribu sa ovim motkicama...
Zakon o zaštiti zlatnih ribica Lflash10

Zakon o zaštiti zlatnih ribica Lurefl10

Zakon o zaštiti zlatnih ribica Lurefl11

Sve firmirane motkice...."Lureflash"
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Zakon o zaštiti zlatnih ribica Empty
PočaljiNaslov: Re: Zakon o zaštiti zlatnih ribica   Zakon o zaštiti zlatnih ribica EmptyPet 5 Sep 2008 - 14:01

Glup i neprijatan pravac u koji smo otišli ali kao (bivši) zdravstveni radnik mogu da kažem da je jedini kako-tako human način usmrćivanja ribe zabadanje igle ili šiljka kao na gornjoj slici, direktno u produženu kičmenu moždinu kada smrt nastupa trenutno .To je kod svig živih bića, koji imaju centralni nervni sistem, tako ... Shocked
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Zakon o zaštiti zlatnih ribica Empty
PočaljiNaslov: Re: Zakon o zaštiti zlatnih ribica   Zakon o zaštiti zlatnih ribica EmptyPet 5 Sep 2008 - 16:05

ja kad ubijam ribu jednostavno joj ili kicmu slomim ili joj glavu o kamen omlatim, nikad je ne pustam da polako umire.... mada u zadnje vreme mi postalo zao da ubijam bilo sta od zivog sveta
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Zakon o zaštiti zlatnih ribica Empty
PočaljiNaslov: Re: Zakon o zaštiti zlatnih ribica   Zakon o zaštiti zlatnih ribica EmptyPet 5 Sep 2008 - 16:20

oholi ::
... mada u zadnje vreme mi postalo zao da ubijam bilo sta od zivog sveta

To samo znači da si odrastao i mudriji nego pre.... Živeo i dobro došao u džentlmene!
Šumadinac pa džentlmen, ccccccccc.... Laughing
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zakon o zaštiti zlatnih ribica Empty
PočaljiNaslov: Re: Zakon o zaštiti zlatnih ribica   Zakon o zaštiti zlatnih ribica EmptyPet 5 Sep 2008 - 16:46

Zox ::
Glup i neprijatan pravac u koji smo otišli ali kao (bivši) zdravstveni radnik mogu da kažem da je jedini kako-tako human način usmrćivanja ribe zabadanje igle ili šiljka kao na gornjoj slici, direktno u produženu kičmenu moždinu kada smrt nastupa trenutno .To je kod svig živih bića, koji imaju centralni nervni sistem, tako ... Shocked
Mislim da sam negde čitao da je valjda u Švedskoj (možda i grešim) dozvoljeno usmrtiti ribu samo na 2 načina. Jedan je iglom koju si ti spomenuo, a drugi zasecanjem neke arterije ispod škrga.
Tema jeste malo morbidna al sad šta da se radi. Embarassed No
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Zakon o zaštiti zlatnih ribica Empty
PočaljiNaslov: Re: Zakon o zaštiti zlatnih ribica   Zakon o zaštiti zlatnih ribica EmptySub 6 Sep 2008 - 12:51

zox, nisam rekao da sve pustam, kad mi se guza pobuni ja onda nosim ribu Smile
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zakon o zaštiti zlatnih ribica Empty
PočaljiNaslov: Re: Zakon o zaštiti zlatnih ribica   Zakon o zaštiti zlatnih ribica EmptySub 6 Sep 2008 - 14:47

100ka ::
Mislim da sam negde čitao da je valjda u Švedskoj (možda i grešim) dozvoljeno usmrtiti ribu samo na 2 načina. Jedan je iglom koju si ti spomenuo, a drugi zasecanjem neke arterije ispod škrga.
Tema jeste malo morbidna al sad šta da se radi. Embarassed No

Da se razumemo - s muvarenja se još nisam vratio s ribom, toliko su bile sitne. A i nisam bio gladan... Wink

Varanje je druga priča - kad mi se klopa sveža riba, onda lagani prorez "grla" između škrga, prst untra, prekine se srce i gotovo. Postoji tu podvarijanta istog usmrćivanja u kome srculence ribe (jedna pretkomora, jedna komora) biva isčupano i vraćeno u tu istu vodu iz koje je isplivala...
Varujanta koju Joca i Zox pominju sa prekidanjem kičmene moždine je još elegantnija za usmrćivanje ribe - odvijač (šrafciger) se obrusi tako da mu vrh postane račvast (za ljubitelje "Opstanka" - da liči na zmijski jezik). Brušenjem se istovremeno naoštri unutrašnja ivica rašlje. Ubod iza glave odozgo, prolazi kroz kičmenu moždinu i gotovo. Ovu drugu ne praktikujem, jer me mrzi da samo zbog usmrćivanja nosam alatku sa sobom... Pored ovoliko sala, još 50 - 100 grama je previše...

E sad, najvažnije od svega je da sam zaboravio podatke, ali naravoučenije jedne priče glasi da riba počinje kasnije da se koči posle usmrćivanja (par desetina minuta do par sati kasnije, u odnosu na umrlu na suvom, u kesi...) a zatim duže ostaje ukočena (do par sati...) od nesrecnice koja je umrla. Posle ukočenosti, nastupa faza mlitavljenja ribe, što je uvod u raspadanje... Zbogom kuhinjo...
Dakle, em' se kasnije koči, em' se kasnije otkoči - svežija stiže ubijena riba u kuhinju od crkotine...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zakon o zaštiti zlatnih ribica Empty
PočaljiNaslov: Re: Zakon o zaštiti zlatnih ribica   Zakon o zaštiti zlatnih ribica Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Zakon o zaštiti zlatnih ribica
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Malo morskih ribica

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Riblja pijaca :: Servis za pranje mozga-
Skoči na: