MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 prepreke iza ledja

Ići dole 
+3
100ka
vlajkoni
bbss1977
7 posters
AutorPoruka
bbss1977
Woolly Bugger
Woolly Bugger
avatar


Broj poruka : 57
Datum upisa : 29.01.2008

prepreke iza ledja Empty
PočaljiNaslov: prepreke iza ledja   prepreke iza ledja EmptyUto 8 Jul 2008 - 13:52

da li neko zna tehniku bacanja kada se (JAKO BLIZU) iza ledja ( uvek u najboljim mestima) nailazi na prepreke i kako se zove ta tehnika
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
vlajkoni
Elk hair caddis
Elk hair caddis
avatar


Broj poruka : 461
Godina : 58
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

prepreke iza ledja Empty
PočaljiNaslov: Re: prepreke iza ledja   prepreke iza ledja EmptyUto 8 Jul 2008 - 15:03

Rool cast prijatelju - mozda jedan od najkorisnijih izbacaja. Ako se malo potrudis na internetu ima na stotine objasnjenja tog izbacaja
Nazad na vrh Ići dole
bbss1977
Woolly Bugger
Woolly Bugger
avatar


Broj poruka : 57
Datum upisa : 29.01.2008

prepreke iza ledja Empty
PočaljiNaslov: Re: prepreke iza ledja   prepreke iza ledja EmptyUto 8 Jul 2008 - 15:05

hvalla Smile
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

prepreke iza ledja Empty
PočaljiNaslov: Re: prepreke iza ledja   prepreke iza ledja EmptyUto 8 Jul 2008 - 18:22

Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

prepreke iza ledja Empty
PočaljiNaslov: Re: prepreke iza ledja   prepreke iza ledja EmptyUto 8 Jul 2008 - 19:37

https://www.youtube.com/watch?v=i0ZJhum4_Q4


Pogledaj malko ovdje.Ovo ti dođe kao sveučilište dobrih zabačaja.Roll je prevaziđen davno.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

prepreke iza ledja Empty
PočaljiNaslov: Re: prepreke iza ledja   prepreke iza ledja EmptySre 9 Jul 2008 - 7:04

Zeko možda bi čoveku bilo dobro da za početak nauči "roll cast" tj. kotrljajući zabačaj, a evo i zašto. Mislim da je roll jednostavniji za izvodjenje nekom početniku pogotovu ako nema nekog živog učitelja da mu pokaže. Dok mieni ti i Ljuba niste uživo pokazali switch zabačaje nisam kontao najbolje sa snimka kako se to radi.

@Bbss
U principu ovo što ti Zeka kaže je u pravu pošto svič zabačajem možeš dalje i preciznije da dobaciš, ali da bi izveo bilo koji svič moraš da znaš da izvedeš 2 osnovne faze koje se pojavljuju i kod roll zabačaja, a to je
1) da ti deo strune dodiruje vodu kako bi tenzija vode na strunu delovala i "napunila" ti štap,
2) da iza sebe strunom i štapom napraviš "D loop" tj. petlju u obliku slova "D".
Objašnjenje oko "D" petlje. Nju opisuju štap i struna pošto u fazi rol zabačaja pre ispaljivanja strune štap dolazi iza ribolovčevog ramena pod uglom od 45° u odnosu na podlogu (tj. vodu), a struna koja visi sa vrha i dodiruje vodu izgleda kao luk slova D. Sada ti ovo najverovatnije uopšte nije jasno kao i meni kada sam čitao razna objašnje nja na netu prošle godine. Ali evo kako izgleda (otprilike) rol zabačaj
https://www.youtube.com/watch?v=K4XY30HVPGk
https://www.youtube.com/watch?v=AwBZbnb4cpY
https://www.youtube.com/watch?v=C9F1ZIwN74s
Po meni bolje nauči prvo da izvodiš rol pa će ti biti lakše da izvodiš svič.
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

prepreke iza ledja Empty
PočaljiNaslov: Re: prepreke iza ledja   prepreke iza ledja EmptySre 9 Jul 2008 - 12:22

Slažem se ja,bata Joco,da je potrebno znati.Sve treba znati u mušičarenju.Samo ne znam ima li ko živ ko to zna. scratch

Nije baš lako naučiti to preko neta.Znam jednog kome je uspjelo,ali njegovi kapaciteti...

Najbolje je da nađeš u okolini nekog ko to zna i da ti pokaže,inače,možeš lutati godinama.A najgora stvar koja može da ti se desi je da pogrešno naučiš.Onda muka da se ispravi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

prepreke iza ledja Empty
PočaljiNaslov: Re: prepreke iza ledja   prepreke iza ledja EmptySre 9 Jul 2008 - 16:42

bbss1977 ::
da li neko zna tehniku bacanja kada se (JAKO BLIZU) iza ledja ( uvek u najboljim mestima) nailazi na prepreke i kako se zove ta tehnika
pozdrav

Горе су ти другари све рекли, немам шта да додам. Ако већ немаш кога да ти покаже уживо (што и није тако лоше - бићеш први мушучар у крајуSmile) можда не би било лоше да набавиш неки DVD или који год формат видео-снимка на ту тему. Мени је помогло.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

prepreke iza ledja Empty
PočaljiNaslov: Re: prepreke iza ledja   prepreke iza ledja EmptySre 9 Jul 2008 - 16:51

E to jeste problem sa ispravljanjeme pogrešno naučenih stvari. Ali meni kao apsolutnom početniku je delovalo lakše da sa snimka naučim roll nego switch zbog brzine izvodjenja samog zabačaja. Prošle godine sam na Savi jedno popodne vežbao roll i to samo u odnosu na ono kako sam ga video na snimcima, i uspeo sam da ga izvedem uživo.
Ali živi učitelj je skroz druga priča, dok ti neko ne kaže: "konjino to se ne radi tako, ili bravo care"(malo karikiram) teško je da sam učiš neke stvari.
Dok mi Zeka nije pokazao kod njega na livadi neke stvari vezane za zabačaje i ukazao mi na neke greške put je bio trnovit, mislim da sam od tada dosta napredovao.
Posloa sam ti jednu privatnu poruku vezanu za diskove sa mušičarskom temtikom.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

prepreke iza ledja Empty
PočaljiNaslov: Re: prepreke iza ledja   prepreke iza ledja EmptySre 9 Jul 2008 - 22:58

100ka ::
...meni kao apsolutnom početniku je delovalo lakše da sa snimka naučim roll nego switch zbog brzine izvodjenja samog zabačaja...

Жива истина!

Дакле, буквално иста прича... Само што мени ни Зека није могао да помогне. Али јесте Љуба!
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

prepreke iza ledja Empty
PočaljiNaslov: Re: prepreke iza ledja   prepreke iza ledja EmptyČet 10 Jul 2008 - 0:10

A ko je pomogao Ljubi?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

prepreke iza ledja Empty
PočaljiNaslov: Re: prepreke iza ledja   prepreke iza ledja EmptyČet 10 Jul 2008 - 0:35

Zeka ::
A ko je pomogao Ljubi?
A vidi se da bata Zeka polako ali sigurno uči ћирилицу lol!
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

prepreke iza ledja Empty
PočaljiNaslov: Re: prepreke iza ledja   prepreke iza ledja EmptyČet 10 Jul 2008 - 16:25

100ka ::
A vidi se da bata Zeka polako ali sigurno uči ћирилицу lol!

...очигледно боље него ја switch! Smile
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

prepreke iza ledja Empty
PočaljiNaslov: Re: prepreke iza ledja   prepreke iza ledja EmptyČet 10 Jul 2008 - 19:04

......или Ја Флај Таајинг(Fly Tying) Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

prepreke iza ledja Empty
PočaljiNaslov: Re: prepreke iza ledja   prepreke iza ledja EmptyČet 10 Jul 2008 - 21:56

Joco ,ne zaje...frkavaj...

Bokac,ti si genije po rođenju,i kad sve ostalo legne na svoje mjesto,naučit ću te switch za dan.

Tebi,gene,ne mogu da pomognem... scratch
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

prepreke iza ledja Empty
PočaljiNaslov: Re: prepreke iza ledja   prepreke iza ledja EmptyČet 10 Jul 2008 - 22:53

Zeka ::
Joco ,ne zaje...frkavaj...

Bokac,ti si genije po rođenju,i kad sve ostalo legne na svoje mjesto,naučit ću te switch za dan.

Tebi,gene,ne mogu da pomognem... scratch

Šala mala aj šta se joguniš odma Wink
Nemoj Protu da zezaš, pazario sam danas pravog elka kod "Bandjura" (Oholi fala za dojavu). Sutra Prota vezuje "Елк Хаир Цаддис" (елк хер кедис) cheers u Galovici!
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

prepreke iza ledja Empty
PočaljiNaslov: Re: prepreke iza ledja   prepreke iza ledja EmptyČet 10 Jul 2008 - 22:57

Zeka ::
...i kad sve ostalo legne na svoje mjesto,naučit ću te switch za dan. scratch

Odavno se nisam ovako dobro nasmejao, kao sad! Što bi rekao Peđa - odšrafio mi se pupak od smejanja! Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

prepreke iza ledja Empty
PočaljiNaslov: Re: prepreke iza ledja   prepreke iza ledja EmptyČet 10 Jul 2008 - 23:46

Što Bokac?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

prepreke iza ledja Empty
PočaljiNaslov: Re: prepreke iza ledja   prepreke iza ledja EmptyPet 11 Jul 2008 - 0:49

nema na cemu 100ko, jesi li uzeo bucktail?
inace rece mi lik da su ovo uzeli kao test da vide kako ide
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

prepreke iza ledja Empty
PočaljiNaslov: Re: prepreke iza ledja   prepreke iza ledja EmptyPet 11 Jul 2008 - 15:30

Zeka ::
Što Bokac?

Pa... "samo za jedan (1) dan"!!! SAMO?!?
Ma zezam se. Ništa bez vežbe... Cool
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

prepreke iza ledja Empty
PočaljiNaslov: Re: prepreke iza ledja   prepreke iza ledja EmptyPet 11 Jul 2008 - 15:31

PA ja ti pokažem kako je najlakše,meni,i Vladi,pa ti onda vježbaš koliko ti treba....
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Sponsored content





prepreke iza ledja Empty
PočaljiNaslov: Re: prepreke iza ledja   prepreke iza ledja Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
prepreke iza ledja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Zabacivanje mušičarskim priborom - Fly casting :: Osnovne figure-
Skoči na: