MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Gradac

Ići dole 
+46
Pepsis
Tihi83
tommylee
sulecriba
RiS
Stars member
mike
sale
Sale Župa
rasomon
aca-laki
Trn
Prle
ekoljuba
Šone
panic
perafly
ZORAN R.
intro
fulcrum
milance
baker on the fly
Neretva
simpson H
dusan.momcilovic
Goci
GORAN R.
ranko jokic
Oholiver
Prota71
VLADISANS
tuta
shikimyphone
Djurdun
Djole Nis
radojica-pop
cori
Zox
bokac
vlajkoni
Superfly
100ka
Zeka
Vukman
falco
pedjabg
50 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 35 ... 44  Sledeći
AutorPoruka
vlajkoni
Elk hair caddis
Elk hair caddis
avatar


Broj poruka : 461
Godina : 58
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

gradac - Gradac - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 27 EmptyUto 14 Sep 2010 - 12:10

On je i slikao i rece da ce da je turi da prostis
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

gradac - Gradac - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 27 EmptySre 29 Sep 2010 - 0:10

О Градцу и прикљученијима

Сезона II - Епизода XХI

Затварање сезоне је мало поранило за Рашу (Раша из павиљона, не Др. Раша), Горана Грубића, Зокија Тајгера и мене, те се у петак сабајле упутисмо на Градац. Диван дан, Градац лецка обојен, таман да није бистар к'о раџа, па још и тече! Ихај!!!

Кренусмо од водозахвата, значи пецамо од низводног улаза у ревир па... докле добацимо. Проблем је томе што нам је Зоки Тајгер много заљубљиве природе, нарочито у масну воду (а о масним сисама да и не зборимо!!! ...дај шта даш, макар и на папиру) тако да нам је замак'о у целости још код прве масноће. Наиме, Зоки нам је апсолвирао лов на ту смешну пегаву алавицу што неки зову пастрмка, а неки тепају пајка, те се пребацио на виши ниво муХикарења и прогања двопругасте без милости. Опште је познато да је пецање алавих риба лаћа, а да је качење ситнежи на удицу #2/0 опак изазов и права забава за мужјаке опште праксе. Ми, сироти муХикарски десперадоси, осуђени да довека боцкамо по коју пегаву алавицу, отупсисмо се узводо, те нам Зокиленцета неће гледати на сликама, авај. Кога нема, без њега се мора...

Е сад, ту ступа на сцену драмски тренутак у коме бокац Ел Јузер ваби лако пецљиву пегавушу на домак штапа (ишла би она и ближе ал' је вршни проводник заглавио муву), е не би ли се окренула, са све испрћеним носићем. Ту ваш дописник губи разум, будали до коске и ломи штап уз помоћ муве закачене за грану...

gradac - Gradac - Page 27 01hpim5160a


ОК. Сад смо сви мирни&сталожени, кратеж у руке и мож' се пеца. Знамо већ да ради на фазанче, уписали смо се, остаје само да и' вабимо. Настављамо...

gradac - Gradac - Page 27 02boki4


Кулминација дана се дешава мимо драматуршких правила. Неупућенима је то још један прстоказ да је Редитељ наумио да нам приреди озбиљну забаву, а за сам затвор сезоне:



Горан је привео сликању липца од 40 cm ('фала комшија-Проти за лењир!). Липац је добро и поручује Охолом да би и он био усликан за Дневник да је пецао с ким није пецао... geek

gradac - Gradac - Page 27 03hpim5147a

Ево и поздрава:




Наздрависмо како ваља&доликује да прославимо редак и драгоцен улов, па настависмо да уживамо...

gradac - Gradac - Page 27 04hpim5151a


Раша:

gradac - Gradac - Page 27 05hpim5158a


Горан:

gradac - Gradac - Page 27 06hpim5153a


...и ја, и ја:

gradac - Gradac - Page 27 07boki8


...кад одједном:



Раша вади лепо пастрмку, која није легла уз лењир, већ је брже-боље праћнута у Градац:

gradac - Gradac - Page 27 08hpim5155a


Имао је Раша касније још једну стварно велику, која је искочила у ваздух, протресла и уз тресак се пљуснула у вир... и том приликом спала са удице... Иначе би Раша имао трофеј у *.jpg формату, али и то је део лова на те лако пецљиве пегавуше...

Е - али зато сам ја тријумфовао са капиталним пијором:

gradac - Gradac - Page 27 09hpim5157a

Додуше, закачио се с спољне стране уста, али и то је нешто, некоме ко зна што то значи... Ту сам почео да схватам муке кроз које пролази Зокили терајући двопругасте на #10, док сам ја испромашивао к'о зна кол'ко пијора на #14... Не смем ни да помислим шта би било од мог улова тог дана да сам привезао десетку... Важно је, међутим, да сам се ја држао плитке воде...

gradac - Gradac - Page 27 10boki7

Зато су ми и улови тако неаријевски:

gradac - Gradac - Page 27 11boki10


Елем, дан је био савршен, да у низводном спуштању Горан и ја нисмо пецали лејзи... Ту се мој скор завршио на десет пајки, док је Горанов број био неколико пута већи. Као јагода на шлагу ове драматичне торте, једна лако пецљива алавуша, упецана лејзи:

gradac - Gradac - Page 27 12hpim5159a

Неки би рекли да је савила реп од силног стида што је тако лако пецљива... А - не, није то по среди. Махнула је репом, Редитељски вођена, е не би ли нам реклам-тренутак успео, ал' сасвим.

Другари, волем Градац и радо га се сећам...


Наставак, у уторак* ... а можда и касније...

* 1. март 2011. пада у уторак. 'Оће неко на пецање?!?


Poslednji izmenio bokac dana Sre 29 Sep 2010 - 10:12, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

gradac - Gradac - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 27 EmptySre 29 Sep 2010 - 0:31

Extra po običaju cheers
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

gradac - Gradac - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 27 EmptySre 29 Sep 2010 - 9:42

bokac ::
О Градцу и прикљученијима
Boki, svaka čast! Da već to nije uradio, Hemingvej bi se ukokao iz zasede (i to više puta) da je ovo čitao! cheers
Ako smem da dodam da je jedna stvar mogla da nam pokvari pecanje?!?
Naime Raša Paviljonac nas je ljubazno povezao svojim novim novcijatim Super Senzualnim Selektivnim Space Shuttle-om na šta nismo baš navikli a i promjetalo izgleda nije naviklo na takvu klijentelu!
Mučeno vozilo je non-stop pištalo, bunilo se, otključavalo i zaključavalo vrata, otvaralo i zatvaralo prozore... Samo sam čekao kad će da nas katapultira i zakačio se noktima i zubima za tapacirunge! Najveći problem je bio u povratku, posle, hmmm, par piva u "Tidri" postojala je veoma opravdana bojazan da nas Svemirsko Vozilo uopšte neće primiti u svoju utrobu tako da je ono kilo peperminta koje sam uredno poneo poslužilo svrsi a i trudili smo se, maksimalno, da dišemo u sebi i nekako se dovukosmo do BG-a!

Dvoprugaste su se uredno opirale privođenju nameni osim jedne kapitalne! Dakle, posvetiću ostatak života proučavanju tih simpatičnih i navalentnih bića, ne zvao se ja Dr Keder! Kao kolateralna šteta, došlo je šest pastrmkica i dva (lepa) klenčića u doba ludačkog "heča" pred sumrak. Rojilo se nešto sivkasto - crnkasto (pitati Gorana), treba da su neke kamenjarkice, diptere, šta li... Ribe iskakale kao sumanute pokušavajući da ih se dočepaju, neverovatan prizor! I sve to na razlivu kod Konjičkog - dubina vode, 20 - 30 cm...!

Biće i neka sličica, mada, postavljati slike posle onih koje je iznedrio Bokililijev dubokoroneći HP (opisan u epskim pričama prenošenim s kolena na koleno) je malo deplasirano... Embarassed Taj white balance još nisu izmislili drugi neuki proizvođači camera opscura...! Dobro, razvojni tim HP-a radi na daljim usavršavanjima, ugradnji blica i koječemu potpuno nepotrebnom, čisto da proprate trendove... Twisted Evil

Generalno, Vlajkoni je zaradio pivo za "tipovanje" ovog dela Gradca (ja videh do Konjičkog kluba, nisam mrdnuo odatle sve u nadi da će iskrsnuti neka usamljena jahačica... Uzalud... Sad ) - prelepi tereni, na 50 m reke bar deset potpuno različitih mesta koja zahtevaju (donekle ili drastično) drugačiji "pristup materiji"! Neverovatno! Uz to, Gradac tamo IMA vode za razliku od donjeg dela koji je mušica mogla da pregazi a da ne okvasi krila! Definitivno ubiše Gradac vodozahvatom kao i nekim bočnim kanalom koji je neko skrenuo od glavnog toka iz nepoznatih razloga i "vratio" Gradcu blizu ušća u Kolubaru!

Bilo mlogo lepo - dabogda se ponovilo! cheers cheers cheers

Dr Keder
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

gradac - Gradac - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 27 EmptySre 29 Sep 2010 - 11:09

Zokiiiiiiiii Twisted Evil
Daj slike odmah!
Nazad na vrh Ići dole
perafly
Green drake
Green drake
perafly


Broj poruka : 119
Godina : 53
Location : Valjevo
Datum upisa : 28.04.2010

gradac - Gradac - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 27 EmptySre 29 Sep 2010 - 11:16

Nije to iz nepoznatih razloga,već da imaju gde da ubace kanalizaciju a da se ne vidi baš mnogo.
Doduše ranije je to bilo zbog mlina a kasnije postalo govnara koja smrdi leti do neba.Pre par godina su je ubacili u cevi i spasili narod muke,trebalo je to osetiti pre koju god.kad ugreje sunce a kuće sa obe tsrane jaza,(brrr)
ovo gore opisano se odnosi na taj deo za koji Zoki kaže da su ga odveli i posle vratili pre ušća.
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

gradac - Gradac - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 27 EmptySre 29 Sep 2010 - 11:33

boki, alal ti plajvaz, steta sto mi je net ocajan pa ne vidim fotke,ali uskoro stizem Smile))
Nazad na vrh Ići dole
perafly
Green drake
Green drake
perafly


Broj poruka : 119
Godina : 53
Location : Valjevo
Datum upisa : 28.04.2010

gradac - Gradac - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 27 EmptySre 29 Sep 2010 - 11:38

I ja sam na poslu i ne vidim slike,valjda zbog compa,kući bi trebalo da bude ok,ako ne kome da se žalim king
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

gradac - Gradac - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 27 EmptySre 29 Sep 2010 - 11:41

Слике зеза само оптерећење imageshack-a или спора веза па учитавање странице престане пре него се слике учитају... Пар пута освежавање стране помогне. И мени је тако данас, мада је најчешће све ОК.
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

gradac - Gradac - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 27 EmptySre 29 Sep 2010 - 12:06

Pero,
Mnogo mi je žao što nisam mogao u nedelju da dođem pa da se upoznamo i popričamo o mnogo čemu u vezi Gradca, ekologije, pecanja... Naime, "izgibosmo" u petak sva četvorica, zakačismo neki virus, šta li i već danima "bogu dušu..."! I dalje insistiram da kompletan tok Gradca MORA BITI ZAŠTIĆEN U SVAKOM MOGUĆEM POGLEDU OD ZLOUPOTREBA SVAKE VRSTE! Naravno, posebno imajući ekologiju u vidu! Bahatost "lokalaca" je stvar koju sami morate rešavati, tu mi "dođoši" i pored najbolje volje ne možemo ništa da uradimo, ispravi me ako grešim. Ima tamo lik, na primer, u donjem toku, koji je poređao kamenje sa strane puta prema Gradcu , preko puta svoje kuće - da slučajno neko ne bi parkirao ili zaustavio auto tu. Jednom sam baš tu parkirao, ne znajući za "jadac"... Čovek me sačekao uveče, sa "nehajno" prebačenom kosom preko ramena i opomenuo me da to više ne radim pošto zbog mog auta nije mogao da pokosi taj deo. Ja se lepo izvinem, još poradovan što se čovek brine da okolina bude lepo uređena... A onda mi on objasni da je to privatno zemljište (ne privatizovano, privatno!) sve do reke (a možda i to parče reke, nisam pitao) što me je, naravno, zapanjilo! Nešto se prisećam da pored svake reke postoji neki pojas zemljišta koji ne može NIKO posedovati niti privatizovati, šta god se prvo desilo...

Za taj "pozajmljeni" deo Gradca sam već pisao da me je neko od lokalaca opomenuo da je to privatan kanal i da se odmah sklanjam odatle "da ne naiđu vlasnici" - a ja mu odgovorio da slobodno naiđu, da se upoznamo...

Nekako mi se čini da na Gradcu ima previše pravila što i nije tako loše ako je na "polzu" očuvanja ovog bisera Srbije i kad ih jednom sve "pohvataš", ali je veliki problem što je jako teško utvditi KO SVE I ZBOG ČEGA POSTAVLJA PRAVILA "IGRE" (čitaj: pecanja, šetanja, kampovanja, uopšte boravka u prirodi)!

No, biće prilike, pričaćemo, nadam se, uživo. Sava i Dunav se brane na Gradcu!

Gens una summus!
Nazad na vrh Ići dole
perafly
Green drake
Green drake
perafly


Broj poruka : 119
Godina : 53
Location : Valjevo
Datum upisa : 28.04.2010

gradac - Gradac - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 27 EmptySre 29 Sep 2010 - 12:27

I ja se nadam da ćemo se upoznati ,mada par puta kada je bilo prilike nisam želeo da te ometam dok nehajno posmatraš prolaznice tobož montirajući pribor cheers Laughing ,ja prođem biciklom uzvodno Zoki stoji i gleda ,ja se vraćam sa ćerkicom biciklom slika ista ,samo mesto drugo.
I tako preko nekoliko puta,a o pravilima ne treba ni pričati.
Vrlo je teško donji deo Gradca ustrojiti prema nekom pravilu jer je dole bezvlašće i bezkanalizacija uz tradicionalnu dobrodošlicu u vidu isečenih guma ili isparanog auta normalna pojava ne samo u VA već bilo gde.
Pa ja odem na Savu na skelu i izginem sa nekim gastarbajterom koji me ubeđuje da je do vode sve njiovo a put ne sme niko sem njih da koristi jer je opet njihov ,o mestu (njegovom) za pecanje da ne pričam.
na našu žalost isto je svuda u Srbiji,ono što ja mogu da kažem je da jegornji deo Gradca nekoliko svetlosnih godina ispred svih ostalih sličnih voda u Srbiji i to samo zahvaljujući nekolicini zaluđenika i zaljubljenika u prirodu.
Opet da ponovim da nema Nenada,Žuće ,Jovketa,Dexa i ostalih znanih i neznanih junaka koji šišaju travu ,trimerišu kupinu i ostalu trnjiku pored vode ne bi moglo da se prođe,a da se ostane čitav.
Nazad na vrh Ići dole
perafly
Green drake
Green drake
perafly


Broj poruka : 119
Godina : 53
Location : Valjevo
Datum upisa : 28.04.2010

gradac - Gradac - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 27 EmptySre 29 Sep 2010 - 13:18

rekagradac.org

možete videti slike sa zatvaranja sezone.
Nazad na vrh Ići dole
perafly
Green drake
Green drake
perafly


Broj poruka : 119
Godina : 53
Location : Valjevo
Datum upisa : 28.04.2010

gradac - Gradac - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 27 EmptyČet 30 Sep 2010 - 12:27

Mogu li od nekog dobiti sliku lipljena i pastrmki da je postavim na sajt reke Gradac ,ako nije problem na mail pmutic@gmail.com ili petar.mutic@erstebank.rs

hvala
uz sliku i neki podatak o mestu i imenu lipljenolovca.
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

gradac - Gradac - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 27 EmptyČet 30 Sep 2010 - 15:12

Evo malo sličica... Gradac 24.09.2010. poslednji izlazak ove godine... Sad
Omladina k'o omladina, ponela zanimaciju (izdanje "Playboy-a" za Saudijsku Arabiju) da odmore desnicu ruku od štapa...
Doduše, tu je bilo i potpuno nepoznato, takozvano NN lice koje nije želelo da bude ovekovečeno na ovako opscenim slikama...
gradac - Gradac - Page 27 Bokirasaomladinkannlice

Gradac u ovom delu je predstavljao pravo otkrovenje! Lep je u celom toku ali je ovde toliko raznovrsnih terena na maloj dužini toka da je to milina!

Krajolik Gradca 1

gradac - Gradac - Page 27 Krajolik1

Krajolik Gradca 2 (levi "rukavac" je posebno zanimljiv!)

gradac - Gradac - Page 27 Krajolik2

Krajolik Gradca 3

gradac - Gradac - Page 27 Krajolik3

"Kamenolom"

gradac - Gradac - Page 27 Kamenolom1

GRADAČKE DUBINE

gradac - Gradac - Page 27 Gradackedubine

RAŠA U AKCIJI

gradac - Gradac - Page 27 Rasauakciji

PASTRMKICA 1

gradac - Gradac - Page 27 Pastrmkica1

PASTRMKICA 2

gradac - Gradac - Page 27 Pastrmkica2

PASTRMKICA 3, ostale su bile sličnih dimenzija a neke su se i oduprle "privođenju nameni" - slikanju, pa nisu ni zabeležene na polzu budućim pokoljenjima...

gradac - Gradac - Page 27 Pastrmkica3

Negde pred sumrak se događa ludačko rojenje nečega!

HATCH 1

gradac - Gradac - Page 27 Hatch1

HATCH 2

gradac - Gradac - Page 27 Hatch2

Ribe iskaču na sve strane i na opšte (moje!) zaprepašćenje, "padnu za slobodu" ova dva klenlića:

KLENČIĆ 1

gradac - Gradac - Page 27 Klencic1

KLENČIĆ 2

gradac - Gradac - Page 27 Klencic2

Eh, propustismo nedeljnu gozbu... Nije da nije bilo ponuda, ali...:

gradac - Gradac - Page 27 Hranazadjaba

Vidimo se na Gradcu posle "kraće" pauze...


Poslednji izmenio ZORAN R. dana Uto 5 Okt 2010 - 10:37, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

gradac - Gradac - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 27 EmptyČet 30 Sep 2010 - 20:10

Da nije ovo ona nova nada domaćeg tenisa Very Happy

P.S. Zoki zamolio bih te da zamagliš određene delove slike zbog maloletnog auditorijuma inače ću biti prinuđen da ih obrišem pošto se kosi sa uređivačkom politikom foruma (nažalost). Unapred hvala Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

gradac - Gradac - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 27 EmptyČet 30 Sep 2010 - 20:38

100ka ::
Da nije ovo ona nova nada domaćeg tenisa Very Happy

Нем' појма Јоцо, ко је Фотошопирана г-ђица са триплерице, мене спорт на TV ама ич не занима... Ако мене питаш - могла је да буде било која, јер је фотошопирања било више него кртине.

Иначе, горе смо Раша и ја документовани како показујемо Зокикилилију како се - уствари - држе корице кад се "чита" Playboy. Но међутим, он и даље чврсто верује да се Playboy купује због читања истраживачког новинарства и врсних интервјуа, а још је чвршћи у уверењу да у то неко може да поверује.

Међутим, то није све.

Фора је у томе што се то све збива преко пута Зокикилилијеве пекарке, дакле не код ње, него испред конкуренције!?! Шта се у међивремену збило и какве су промене наступиле са сменом годишњих доба остаје нам само да нагађамо у епизоди Градац MMCLXXIII... (под условом да нам Зокили пристане на ту врсту серијално-тривијалне хвалисавости).
Nazad na vrh Ići dole
fulcrum
Woolly Bugger
Woolly Bugger
fulcrum


Broj poruka : 69
Godina : 49
Location : beograd
Datum upisa : 05.10.2009

gradac - Gradac - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 27 EmptyČet 30 Sep 2010 - 20:59

udaranje ceznje do 01.03.2011 od strane zokija.
sama je kriva uvalila nam je burek od juce.
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

gradac - Gradac - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 27 EmptyPet 1 Okt 2010 - 10:11

Taman sam hteo da ofarbam određene delove određenih slika a one nestale!
Veliki Brat nikad ne spava!
Proces traje...

P.S.
A tražili da stavim slike...! E, čudna li naroda!?!

Jožef K.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

gradac - Gradac - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 27 EmptyPet 1 Okt 2010 - 17:52

Lepo sredi slike, kako ti je rečeno pa ih ubaci nazad u isti post. Wink
Nazad na vrh Ići dole
fulcrum
Woolly Bugger
Woolly Bugger
fulcrum


Broj poruka : 69
Godina : 49
Location : beograd
Datum upisa : 05.10.2009

gradac - Gradac - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 27 EmptySub 23 Okt 2010 - 21:19

Oholiver ::
nemoj tako, zamisli koliko ti goriva treba do gradca Laughing



nemoj Oholi čuće te Valjevci pa ce jos da poskupe dozvole za 2011
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

gradac - Gradac - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 27 EmptySub 23 Okt 2010 - 22:39

Gradac do Yellowstone-a!
Nazad na vrh Ići dole
perafly
Green drake
Green drake
perafly


Broj poruka : 119
Godina : 53
Location : Valjevo
Datum upisa : 28.04.2010

gradac - Gradac - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 27 EmptySub 23 Okt 2010 - 23:09

...


Poslednji izmenio perafly dana Ned 24 Okt 2010 - 0:27, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

gradac - Gradac - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Gradac II   gradac - Gradac - Page 27 EmptySub 23 Okt 2010 - 23:46

Sinoć je Galovici izmileo jedan skroman, mada genijalan predlog:

poučeni ovogodišnjim izvrsnim rezultatima u negovanju reke Gradac (koga svi volimo i o kome sanjamo - što znaju i vrapci na grani, osim Pere - što je sasvim razumljivo, jer drug Pera nije vrabac, je l' te?!?), poželesmo da cena dnevne dozvole bude bar još 1000 din. veća nego ove sezone, e ne bi li pecanje bilo još bolje u 2011. godini! Cena godišnje ionako nije predlagana, iz razloga koji su opšte poznati. Predlagač je izvoleo ostati anoniman, podlegavši glasinama da je prilaz Gradcu selektivno opasan za pneumatike, što je naišlo na razumevanje svih sinoć prisutnih. Doduše, nezvanično se saznaje da je sasvim neizvesno umeće upravljanja motornim vozilom u treznom stanju narečenog predlagača, te se šuškalo (iza predlagačevih leđa, dok je istakao nusproizvode opštenja s pivom) da osim vozačke, dotično lice više nije vlasnik ni pneumatika za krpljenje, nekmoli automobila... Kako mi glasinama ne verovasmo, sasvim ih lakonski ostavismo po strani. Dalo se primetiti da je predlog naišao na opšte odobravanje u Galovici, što je i najvažnije.

Obrazloženje:

ako je povećanje od 1000 dindži učinilo OVOLIKO, koliko li će tek biti dobro za Gradac kada cena skoči bar za još toliko?!?

PS: izvinjavam se pokretaču ove sjajne reportaže na uvaljavanju u domaće teme, a admino-moderatorske snage molim da ovo skretanje sa teme propisno sankcionišu.


Poslednji izmenio bokac dana Ned 24 Okt 2010 - 0:14, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

gradac - Gradac - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 27 EmptyNed 24 Okt 2010 - 20:56

Samo 1.000 dinarčića da poskupi?
E, sirotinjo, i bogu si teška! Nikad od nas Europa! Treba težiti da cena dozvole za Gradac bude kao na nekim Engleskim rekama, par hiljada funti dnevno! Dobro, može i par hiljada jevrejčića, sve u Europskom duhu!

I onda, zna se: sako od tvida, pletena korpica i sa lulom u zubima - pravac Gradac!
Gradče, eve me!

Šalu na stranu, bilo bi dobro da se drugari iz Valjeva oglase ako su sumirali utiske o ovoj sezoni - je li im bolja ova ili prošla sezona? Kakvi su dalji planovi? Tamane li one ubačene sakate pola metrašice autohtone potočarice uredno? Hoće li ostati neka "kratka domaća" i za iduću sezonu?

Lično, zadovoljiću se donjim delom, između ostalog što neću da razočaram lokalne kafedžije svojim odsustvom - baš sam bio redovan, sve su naučili napamet šta konzumiram, u koje doba i kojim količinama! A i ribe se izdresirale, čekale me na tačno određenim mestima, jele šta ima, nisu mnogo izvoljevale...

Eh, ako se ekološka zona proširi i na donji deo, onda nam ne gine višednevna "kaznena ekspedicija" u Pirot i okolinu a ni Drina neće biti pošteđena! Je li neko spomenuo Rzav? Kolubaru? Moravu? ... A i zdravije je po pneumatike i ostale nebitne delove promjetala... Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
perafly
Green drake
Green drake
perafly


Broj poruka : 119
Godina : 53
Location : Valjevo
Datum upisa : 28.04.2010

gradac - Gradac - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 27 EmptyNed 24 Okt 2010 - 22:23


Tamane li one ubačene sakate pola metrašice autohtone potočarice uredno? Hoće li ostati neka "kratka domaća" i za iduću sezonu?


Ne znam stvarno sta ovo znaci.Kakve sakate pola metrasice i kakve domace kratke autohtone potocarice,da li je to sud nekog merodavnog clana ili proizvoljna ocena ,
doduse bilo je i onih sa pastrmkica tri oka od pre nekoliko godina ali izgleda da su pobegle glavom bez obzira od nove garniture,
I da ne zaboravim ,ko zeli doci ce na Gradac ko ne zeli pisace o tome kako su ribe sakate, kako im smrdi iz usta i sl gluposti.Uostalom u USA je dozvola za 3 dana 15 usd pa izvolite,ili da uzmete neki deo reke poribite ,organizujete cuvarsku sluzbu i onda dozvolite pecanje gratis jer je to tako lepo,verujem da se niko ne bi bunio ,osim vas naravno.
I ne znam zasto vam Gradac toliko bode oci ili zbog koga ,pa lamentirate nad njim ,ko hoce pecace ko nece nece i tu je kraj polemike.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





gradac - Gradac - Page 27 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 27 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Gradac
Nazad na vrh 
Strana 27 od 44Idi na stranu : Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 35 ... 44  Sledeći
 Similar topics
-
» Gradac 2014.
» 01.03.2009 GRADAC
» Gradac 2016
» Gradac 2019
» Gradac 2013

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Ribolovni tereni :: Reke-
Skoči na: