MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Gradac

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 27 ... 44  Sledeći
AutorPoruka
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac

Broj poruka : 2471
Datum upisa : 10.01.2008

gradac - Gradac - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 10 EmptyUto 4 Avg 2009 - 21:09

Thank You, master!
L.T.F.B.W.Y.

PS: ...'фала, 'фала - дупло 'фала да ти се дупло врати! Smile
Nazad na vrh Ići dole
Goci
Elk hair caddis
Elk hair caddis
Goci

Broj poruka : 299
Godina : 41
Datum upisa : 11.10.2008

PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 10 EmptyUto 4 Avg 2009 - 21:35

Što niste zajebali mušičarenje i prešli na muvanje?

Možda biste uhvatili jaku dvojku - slabu trojku! Very Happy

O da, zaboravih - lov pastrmke na žive mamce je zabranjen.

Mada ovo nije pastrmka... Deluje ko... Barakuda? Hm... Šta je da je, riba je i po! cheers
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac

PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 10 EmptyUto 4 Avg 2009 - 21:44

...их, бре, Гоци - ти као не знаш???

Усијала се муда од ...употребе, па свратисмо мало да и' о'ладимо... Температура Градца - таман (шифра: грашак).

Кад тамо - грешнице кое'куде... запоселе вирове... Одолесмо јуначки овим депилираним, јурили смо само рибе са перајима, углавном...
...ако не рачунаш Проту, то јест. cheers
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71

Broj poruka : 2347
Godina : 48
Datum upisa : 12.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 10 EmptySre 5 Avg 2009 - 0:38

bokac ::
...их, бре, Гоци - ти као не знаш???

Усијала се муда од ...употребе, па свратисмо мало да и' о'ладимо... Температура Градца - таман (шифра: грашак).

Кад тамо - грешнице кое'куде... запоселе вирове... Одолесмо јуначки овим депилираним, јурили смо само рибе са перајима, углавном...
...ако не рачунаш Проту, то јест. cheers

Jes,ovaj jes..... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy dobices bolje mudante sledeci put i obaveznu marendu barabo jedna Very Happy Very Happy Very Happy noge mi otpadaju,tabani me rasturaju od bosonogog forsiranja reke.......i plavusa Sad Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac

PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 10 EmptySre 5 Avg 2009 - 1:09

Prota71 ::
Jes,ovaj jes..... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy dobices bolje mudante sledeci put i obaveznu marendu barabo jedna Very Happy Very Happy Very Happy noge mi otpadaju,tabani me rasturaju od bosonogog forsiranja reke.......i plavusa Sad Very Happy Very Happy Very Happy

Комшија-Прото, буразере...
све је то због оне ПВО транспортне - ех, кад би она умела да куцка тастатуром... Wink
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

Broj poruka : 2530

PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 10 EmptySre 5 Avg 2009 - 12:34

Bete vi mene,bete ,A?????

Ako,imate i koga. Twisted Evil

It is not just about catching a fish,it is how you look doing it
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac

PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 10 EmptySre 5 Avg 2009 - 13:38

...Бата-Зеко, шта да ти кажем... осим да кад год спичим котрљаљајући бекхенд ја се сетим тебе... Недостајеш нам, капираш?
Nazad na vrh Ići dole
Goci
Elk hair caddis
Elk hair caddis
Goci

Broj poruka : 299
Godina : 41
Datum upisa : 11.10.2008

PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 10 EmptySre 5 Avg 2009 - 14:01

Zeka ::
Bete vi mene,bete ,A?????

Ako,imate i koga. Twisted Evil

Pa plavuša bila sas konjeta pa im utekla... Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

Broj poruka : 2530

PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 10 EmptySre 5 Avg 2009 - 14:19

Nemam mogućnosti da postavim slike,ali...livada je obogaćena za jedan detalj.Dođ'te da kotrljamo zajedno....

It is not just about catching a fish,it is how you look doing it
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac

PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 10 EmptyUto 11 Avg 2009 - 19:25

Опет недеља, опет Градац... Нема ту шта да се прича - био је то један од оних дана који не улазе у коначни обрачун.

Претходна три дана падале кише, напуниле Градац, протутњало воде и воде, вршни талас је био неколико десетина cm изнад водостаја који нас је дочекао... Градац за око 10так cm виши него пре недељу дана, благо замућен, "бело-зелен", Дрински би рекли - сијера вода... ммм... Такав водостај за прву половину августа је чист ћар! С а в р ш е н о...
Да цитирам Горана Грубића - "...водостај је иделан, мајски, једино што нема мајских инсеката у августу..."

gradac - Gradac - Page 10 Mutnjikavigradaca
(фотографија Горана Грубића)

Екипа је била донекле промењеног састава - Неша и Ђука из преходне поставе су заменили места са Гораном Грубићем и Силвијом, (која је била у hiking варијанти, ако не рачунамо Оксу, сетерку која је у недељу поднела жртву стршљенима - пажљиво бирајте хладовину!).

Прво бурек за понети, код Пачета, па узводно... уз повремене консултације, џорање штаповима (онај Маријат је... немам речи... иххх, ко га измисли, уноси немир у сошку...). Пустио сам све испред, добро сачекао да одмакну, завукох се у клисуру и из ње сам изашао тек пред само предвечерње ројење. Захваљујући томе опет сам пропустио коњанике (да - и јахачицу; знам да ово читате само због њених слика...). Да није било пар домаћих мушичара у пролазу, пола дана бих био потпуно сам.

gradac - Gradac - Page 10 Hpim3811a

Елем, нимфа је била за један број већа него претходне недеље - добитна комбинација је била Dirty Bird #12, у варијанти: смеђе зечије уво + јаребица. Љуба је форсирао фазанов реп, у почетку и такође добро пролазио, с тим да сам се ја због масе ипак држао зечијег ува...

Ево још једне слике Горана Грубића:

gradac - Gradac - Page 10 Nimfauustimaa

...и једне моје пастрмке на сличну нимфу:

gradac - Gradac - Page 10 Hpim3803a

У клисури и није било изразитог ројења током дана. Модро-маслинастих имага било је нешто мање него пре, с тим да су они доминирали бројем. Али је зато било монструм-лептира, ево једног који је пао у Градац, трапаво полетао са воде и окачио се на грану, да се просуши. Ово сам сликао са неких 15ак метара, колико да илиструјем колика је то караконџула - свако крило му је било по 10 cm! (Јоцо, ово је прејебало чак и твоје стримере! Smile)

gradac - Gradac - Page 10 Hpim3807a
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac

PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 10 EmptyUto 11 Avg 2009 - 19:26

У касно поподне сам стигао испод Рокине куће... а убрзо за мном стиже увек насмејани Саша Дашић. Куцкао је пастрмке, тренирао... Сале (десно) је муња!

gradac - Gradac - Page 10 Fjpaw3
(ово је Салетова слика, окачио сам је без питања)

Ту негде је и Рока сишао на Градац, убрзо смо пецали предвечерњи цуг на неких 20так метара - толико је пљускала пастрмка да није било потребе да се игноришемо... Ројење је било баш добро, доминирале су три једнодневке, модро-малслинаста пре свих. "Брајан Адамс" #16 и слична зеленкаста "гованца"... Мени је и ово ројење донело мењање мува и само једну али лепу и борбену пастрмку од 27 cm на суву...

gradac - Gradac - Page 10 27cma
(Сале, ХВАЛА за фоткање!)

Да резимирамо:
19 комада + две спале. Просечно нешто ситније него прошли пут, али не мари... Напротив - САВРШЕНО!
Сви остали су још боље прошли од мене!
Комшија-Прота, сатеран акутним дефицитом плавушица, разбио рибу, ни крив, ни дужан!
Занимљив улов је леп клен, кога је Горан Грубић исчупао из вира... Наравно, и он сада плива Градцeм...

gradac - Gradac - Page 10 Gradackiklena
(фотографија Горана Грубића)

Љубитељи титравца у жутом бикинију нека се не брину (дан ионако није био за купаћи) - лагано се склапају коцкице, знају им се стазе коњаничке, следећи пут правимо заседу тамо где морају да прођу! Свечано се обавезујемо да ће квасигуза пешадија фото-рафално по коњици, има да пршти...

До тада, пецајте ко'екуде, уживајте, праћните их назад у воду - риба је срцу хранљивија него цреву! Wink

...јер кад може на Градцу, може и на _ _ _ _ _ _ _ .
(уписати поток по жељи)

Бистро&чисто!

gradac - Gradac - Page 10 Hpim3813a
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

Broj poruka : 6813
Godina : 37

PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 10 EmptySre 12 Avg 2009 - 7:09

Bokac svaka ti dala cheers

Green drake
Green drake
falco

Broj poruka : 157
Datum upisa : 08.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 10 EmptySre 12 Avg 2009 - 8:28

bokac ::
У клисури и није било изразитог ројења током дана. Модро-маслинастих имага било је нешто мање него пре, с тим да су они доминирали бројем. Али је зато било монструм-лептира, ево једног који је пао у Градац, трапаво полетао са воде и окачио се на грану, да се просуши. Ово сам сликао са неких 15ак метара, колико да илиструјем колика је то караконџула - свако крило му је било по 10 cm! (Јоцо, ово је прејебало чак и твоје стримере! Smile)

Da nisu ovakvi Very Happy Question Very Happy
gradac - Gradac - Page 10 Img1308e
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac

PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 10 EmptySre 12 Avg 2009 - 16:42

@Јоцо, 'фала!

@falco
Соколе, БИНГО!!!
Их, што ти је Ваљевац... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71

PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 10 EmptySre 12 Avg 2009 - 21:00

Kolki jeeeeeee.................ko roda Very Happy Very Happy Very Happy
Ma dal nije neko duvao one smesne cigarete.....neki foto shopovi radili.....ma sta je ovo???
Neka jednodnevka,mora da pokazem Ljubi-trubi da izvadi mustru pa da se naveze neka suva na 4/0... Very Happy Very Happy Very Happy geek
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 10 EmptySre 12 Avg 2009 - 21:07

A od čega ćeš krila da joj pravi, od jarebice, ali cele geek

P.S.
Izgleda da su ovi gigantski leptiri došli iz Bosne, ovog sam slikao pre par godina telefonom. Napada device u sumrak i siše im krv lol!
gradac - Gradac - Page 10 1808062154
By yoca_100ka

Green drake
Green drake
falco

PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 10 EmptyČet 13 Avg 2009 - 9:19

Prota71 ::
Ma dal nije neko duvao one smesne cigarete.....neki foto shopovi radili.....ma sta je ovo???

100ka ::
Izgleda da su ovi gigantski leptiri došli iz Bosne, ovog sam slikao pre par godina telefonom.

Na mojoj slici je Japanski hrastov moljac ili Antheraea yamamai (viđa se i kineski A. pernyi, koji mu je jako sličan), a raspon krila može biti i preko 15cm. Ova vrsta je davno preneta sa dalekog istoka kako bi se koristila za proizvodnju svile, međutim zbog drugačije klime svila je bila lošeg kvaliteta, pa se od toga odustalo. Leptir je ostao, a narvno tu su i gusenice Suspect .

Mali off , ipak je bolje da pričamo o mušičarski interesantnim insektima.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 10 EmptyČet 13 Avg 2009 - 13:09

E stvarno aj da se malo uozbiljimo, kakav je Gradac? Na čega se fata ovih dana?

Royal coachman
Royal coachman
Prota71

PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 10 EmptyČet 13 Avg 2009 - 18:48

Bata Joco,pa sve Ti je Bokac raspisao.....nimfe i kedisi,nema greskice....eksperimentisi i sto duze na vodi.....od sumraka do svitanja,pardon obrnutim redom Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 10 EmptyČet 13 Avg 2009 - 19:33

Ma znam šta je Bokac pisao i kako je bilo u nedelju, ali danas je četvrtak, menja se sitOVacija iz dana u dan cyclops

Green drake
Green drake
falco

PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 10 EmptyČet 13 Avg 2009 - 22:06

100ka ::
E stvarno aj da se malo uozbiljimo, kakav je Gradac?

Prethodnih dana je bio izuzetno mutan, danas je polako počeo da se bistri. Za vikend bi trebalo da bude dobro, naravno ako sutra ne bude nekog pljuska.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 10 EmptyČet 13 Avg 2009 - 22:59

Hvala Sokole Very Happy
Eto vidiš čika Proto u neĐelju bila sijera (nevada) voda, a sad mutljavina.
Sutra nešto šućmurasto, koliko vidim mogući i pljuskovi, za vikend sunčano sunny

Royal coachman
Royal coachman
bokac

PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 10 EmptyPet 14 Avg 2009 - 1:38

hmmmmm... sijera... mmmmm... donuts... mmmmmmmmmmm...
...gradac... ...mmmmmmmmmmmmust go...
...gradac...
...must...
...go...
...gradac...
...
..
.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 10 EmptyPet 14 Avg 2009 - 5:14

https://www.youtube.com/watch?v=Nx-XrcUCNZI
geek

Royal coachman
Royal coachman
Prota71

PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 10 EmptyPet 14 Avg 2009 - 9:08

E pa batice onda dodaj na one prethodne dve još dve i miran si Very Happy Very Happy Very Happy
Fazanče kao nimficu i suvu mušicu....i prst u uvo pa od Pačeta do izvora cheers

lol!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Gradac   gradac - Gradac - Page 10 Empty

Nazad na vrh Ići dole

Gradac
Nazad na vrh 
Strana 10 od 44Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 27 ... 44  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Ribolovni tereni :: Reke-
Skoči na: