MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.

Ići dole 
+25
aca-laki
vlajkoni
Stars member
Musicar1
!ogi!
ZORAN R.
johnny
brankoogi
milance
panic
pedjabg
Sale Župa
GORAN R.
VLADISANS
hms
Prota71
dusan.momcilovic
Oholiver
simpson H
ibro realistic flies
tolefly
100ka
Djole Nis
Zox
bogi
29 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 9 ... 18  Sledeći
AutorPoruka
bogi
Elk hair caddis
Elk hair caddis
bogi


Broj poruka : 261
Location : Još. Banja
Datum upisa : 08.04.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. Empty
PočaljiNaslov: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. EmptyČet 22 Maj 2008 - 23:31

udica-No.10
rep-jarebica
telo-oranž šenil
krila-jarebica
oprsje-zec
glava-tungsten 3.2 mm
konac-crn 6/0

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. Bo_ora10
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. EmptyNed 1 Jun 2008 - 16:02

Udica- No. 12 (Hayabusa F-387)
Rep- dlaka zeca
Telo-crvena svila
Krila-jarebica
Glava-Tungsten perla
Konac- 8/0

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. Tungst10

Telo je malo deblje zbog namotaja olovne žice ... pale


Poslednji izmenio Zox dana Pon 2 Jun 2008 - 14:56, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. EmptyPon 2 Jun 2008 - 14:55

udica-No.12 (Hayabusa 387)
rep-jarebica
telo-oker svila
rebra-bakarna žica
krila-jarebica
grudi-veštački dabing
glava-tungsten
konac-crn 8/0


Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. Pictur42
Nazad na vrh Ići dole
Djole Nis
Green drake
Green drake
Djole Nis


Broj poruka : 216
Godina : 52
Location : Niš, Srbija
Datum upisa : 28.01.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. EmptyUto 3 Jun 2008 - 0:00

meni dajte mesingane glave jer vidim samo se tungsten koristi Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.rs
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. EmptyUto 3 Jun 2008 - 0:06

Ima se može se Wink
Nazad na vrh Ići dole
tolefly
Green drake
Green drake
tolefly


Broj poruka : 156
Datum upisa : 01.11.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. EmptyPon 24 Nov 2008 - 11:07

Koriscenje perli na musicama, bilo da su one pupe ili nimfe je davno vidjeno. Jos je pokojni Andrija Urban pre 15-stak i vise godina u Ribolovackoj Reviji pisao na ovu temu: "Ni zlatne kuglice nisu, ko sto su nekad bile ", " Igra staklenih perli ".Verujem da nema musicara koji u svojoj kutijici nema bar neku musicu sa perlom.Cak poznajem neke kolege koji u svojoj kolekciji musica imaju 90% musica sa perlom i vecinom na njih pecaju.Mogu slobodno reci iz svog iskustva, da ovakve kreacije bilo da su radjene sa teskim ili lakim perlicama, a takodje razlicitih boja , mogu dati izuzetne rezultate.Treba samo oprobati razlicite varijante i pronaci naj adekvatniju kreaciju za reku na kojoj pecate.Ja ih vrlo cesto koristim i imam dobar uspeh, pa stoga i prestavljam neke svoje musice sa perlom koje najcesce koristim.Neke sam vec prestavio u okviru drugih tema na forumu.

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. Narperzaforumodlicnakn0.thPerle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. Thpix
Nazad na vrh Ići dole
tolefly
Green drake
Green drake
tolefly


Broj poruka : 156
Datum upisa : 01.11.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. EmptyPon 24 Nov 2008 - 11:16

Varijacija radjajuce rojenke sa perlom.

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. Radjrojzaforumodlicnaoy0.thPerle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. Thpix
Nazad na vrh Ići dole
tolefly
Green drake
Green drake
tolefly


Broj poruka : 156
Datum upisa : 01.11.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. EmptyPon 24 Nov 2008 - 20:47

Pozdrav Ibro ! Za posiljku se javljam privatnom porukom, a sad me interesuje tvoje misljenje za koriscenje perli na musicama.Kakvo iskustvo si ti imao? sta mislis za moje prezentovane musice?
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. EmptyPon 24 Nov 2008 - 23:54

tolefly ::
Varijacija radjajuce rojenke sa perlom.

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. Radjrojzaforumodlicnaoy0.thPerle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. Thpix

tolefly,
1. muva mi se veoma dopada!
2. ne bih imao ništa protiv da napišeš recept za metarijale...
3. još više mi se dopada što je zoveš rađajuća rojenka a ne neki tamo tom&emerdžeri... Smile
4. da li imaš taktiku s predumišljajem za ovu vrstu muva - kao običnom nimfom ili kako..? U kom sloju vode? Uzvodno, nizvodno?
5. da li "balansiraš" muvu olovnom žicom ili je sva težina u glavi?
Nazad na vrh Ići dole
ibro realistic flies
Green drake
Green drake
avatar


Broj poruka : 111
Datum upisa : 22.09.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. EmptyUto 25 Nov 2008 - 8:30

Kao i do sada Tolefly ja dam duboko impresioniran tvojim kreacijama,gornja je vrlo identichna jednoj poznatoj mushici od porodice Stojichkov poznatih Makedonskih mushichara i predstavlja pumpkin caddis pupu(izvinite shto koristim engleske nazive naime nisam iz Srbije i ne znam kako se to kaze na vashem jeziku)
Na gornju sam siguran da rezultati ne bi izostali ni ovdje u Shvedskoj,donja mushica je mozda po meni josh interesantnija jer koristi tehniku dubokog klijanja,siguran sam da ti je ova mushica donijela dosta dobrih dana na vodi
Poshtovanje
Nazad na vrh Ići dole
tolefly
Green drake
Green drake
tolefly


Broj poruka : 156
Datum upisa : 01.11.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. EmptyUto 25 Nov 2008 - 10:02

Hvala Bokac !Originalnu verziju ove musice kreirao je pok. Urban, ona je kao takva uvrscena u knjigu Darela Martina - "Micropatterns- Tyng And Fishing The Smaii Fly".Orginalna verzija je bez perle i nogu, ova moja verzija mi se pokazala malo bolje lovnom , dodao sam nozice od jarebice i perlu( tungsten glava).Takodje orginalni naziv je Radjajuca rojenka ili maslinasti penjac sa lojnim perom CDC, imitira jednodnevke iz roda Beatis Rhodani , nedovrseni oblik. Ova moja verzija je sa perlom i izuzetno lovna u periodu Aprila i Maja , koristi se kao emerdzer u gornjim slojevima vode - tzv.vodenom filmu. Ja je dodatno ne otezavam jer je dovoljna teska tungsten glavica, pa i nepotrebno je mnogo duboko potapati, moramo je kontrolisati pri vodjenju. O svemu ostalom odlucice riba.Evo nacina izrade za moju kreaciju: 1.rep- jarebica,2.telo- maslinasti antron( Metz),3.rebra-zlatna lameta,4.grudi - oranz antron,5.pokriv grudnog dela- isperak iz repa fazana,6.krila - CDC,7.noge - jarebica 8.glava- mesingana perla, radim je na udici 10 dok su vece vode , a kasnije kad vode opadnu na broju 12.


Poslednji izmenio tolefly dana Sre 26 Nov 2008 - 11:17, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
ibro realistic flies
Green drake
Green drake
avatar


Broj poruka : 111
Datum upisa : 22.09.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. EmptyUto 25 Nov 2008 - 10:40

Desio mi se jedan lapsus nije Stojichkov vec Stanchev
Ostalo je sve ispravno evo njihove pupe jedna od najpupa u mojoj kolekciji,samo shto ja koristim kozu lignje za krilca i ovaj chudni zahvat mi se isplatio stvarno radi izvrsno
Ja svoju nekad dodatno otezam ako se borim sa izuzetno brzim vodama ostalo je sve isto
Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. 18_stanchevipage3
a radi se o ovom ljepotanu
[URL=http://img2.imagetitan.com/img.php?image=18_stanchevipage1copy.jpg]Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. 18_stanchevipage1copy
u pupa stadijumu
Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. 18_stanchevipage2copy
Nazad na vrh Ići dole
tolefly
Green drake
Green drake
tolefly


Broj poruka : 156
Datum upisa : 01.11.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. EmptyUto 25 Nov 2008 - 12:36

Bravo Ibro! Igor i njegova supruga Nadica Stancev su vrsni vezaci sa mnogo priznanja evropskih i sveckih. Igor je Urbanov ucenik , i onjemu mi je jos Andrija pricao. Zive u Skoplju i dobar deo musicara iz Makedonije od njih nabavljaju musice.Meni su jako blizu 50- tak kilometara , ali na zalost jos ih nisam upoznao.
Nazad na vrh Ići dole
ibro realistic flies
Green drake
Green drake
avatar


Broj poruka : 111
Datum upisa : 22.09.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. EmptyUto 25 Nov 2008 - 14:33

Ako ih ikad upoznash zelio bih da uspostavim kontakt snjima zaista me zadivljuju svojim radom
Ali eto malo sam njihove mushice prepravljao za svoje uslove osim tog ja nebi bio ja kad bi samo kopirao druge
Nazad na vrh Ići dole
ibro realistic flies
Green drake
Green drake
avatar


Broj poruka : 111
Datum upisa : 22.09.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. EmptyUto 25 Nov 2008 - 14:44

A evo kako izgleda moja varijacija na istu temu caddis pupa
Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. 18_octobarcaddispupa
Ovdje je u upotrebi lignjina koza
Nazad na vrh Ići dole
tolefly
Green drake
Green drake
tolefly


Broj poruka : 156
Datum upisa : 01.11.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. EmptyUto 25 Nov 2008 - 15:21

Ovo je zadivljujuca kreacija!
Nazad na vrh Ići dole
tolefly
Green drake
Green drake
tolefly


Broj poruka : 156
Datum upisa : 01.11.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. EmptyUto 25 Nov 2008 - 15:28

Kao sto sam pomenuo , pored koriscenja perli na pupama ,ja takodje dobar uspeh imam prilikom koriscenja perli na nimfama. bilo da se radi o nimfi kamenjarke( koju sam vec prestavio ) ili na nekim drugim imitacijama. Prestavicu jednu svoju vrlo koriscenu varijantu : perla na varijaciji martovke moze da imitira nimfe iz roda Ecdyonurus,a takodje nimfalne stadijume drugih nimfi.
Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. Nimfazaforumsaperlomvg3.thPerle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. Thpix
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. EmptyUto 25 Nov 2008 - 16:09

Odlična je Tole Shocked
Nazad na vrh Ići dole
tolefly
Green drake
Green drake
tolefly


Broj poruka : 156
Datum upisa : 01.11.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. EmptyUto 25 Nov 2008 - 16:44

hvala Zox!
Nazad na vrh Ići dole
ibro realistic flies
Green drake
Green drake
avatar


Broj poruka : 111
Datum upisa : 22.09.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. EmptyUto 25 Nov 2008 - 18:02

Vrlo zanimljivo rjeshenje kao i uvjek sa tvojim kreacijama vrlo talentovano i dosta hrabra rjeshenja shteta shto si malo izolovan dole valjalo bi da odesh na vece evropske sajmove i da te ja predstavim nekim ljudima
U svakom sluchaju vrlo talentovan vezach mushica
Nazad na vrh Ići dole
ibro realistic flies
Green drake
Green drake
avatar


Broj poruka : 111
Datum upisa : 22.09.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. EmptyUto 25 Nov 2008 - 18:03

Izvini pitao si za moju pupu
tjelo je od silicona krila od lignjine koze ochi od monofila,i dubbing od foke
Nazad na vrh Ići dole
tolefly
Green drake
Green drake
tolefly


Broj poruka : 156
Datum upisa : 01.11.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. EmptyUto 25 Nov 2008 - 21:27

Ibro pozdrav i hvala jos jednom !
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. EmptySre 26 Nov 2008 - 0:07

tolefly ::
Hvala Bokac !Originalnu verziju ove musice kreirao je pok. Urban, ona je kao takva uvrscena u knjigu Darela Martina - "Micropatterns- Tyng And Fishing The Smaii Fly".Orginalna verzija je bez perle i nogu, ova moja verzija mi se pokazala malo bolje lovnom , dodao sam nozice od jarebice i perlu( tungsten glava).Takodje orginalni naziv je Radjajuca rojenka ili maslinasti penjac sa lojnim perom CDC, imitira jednodnevke iz roda Beatis Rhodani , nedovrseni oblik. Ova moja verzija je sa perlom i izuzetno lovna u periodu Aprila i Maja , koristi se kao emerdzer u gornjim slojevima vode - tzv.vodenom filmu. Ja je dodatno ne otezavam jer je dovoljna teska tungsten glavica, pa i nepotrebno je mnogo duboko potapati, moramo je kontrolisati pri vodjenju. O svemu ostalom odlucice riba.Evo nacina izrade za moju kreaciju: 1.rep- jarebica,2.telo- maslinasti antron( Metz),3.rebra-zlatna lameta,4.grudi - oranz antron,5.pokriv grudnog dela- isperak iz repa fazana,6.krila - CDC,7.noge - jarebica 8.glava- tungsten perla, radim je na udici 10 dok su vece vode , a kasnije kad vode opadnu na broju 12.

Hvala Tole, sad je prikaz muve potpun!
Znači, umesto tungstena (daleko je Ibro... Smile) za rojenku može da prođe i obična mesingana perla? Tek da je drži potopljenom, ionako predvez neće dati da potone mnogo...

Za početak mi se učinila kombinacija tungsten + CDC neobičnom, pa sam mislio da je štos u prezentaciji, taktici...
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. EmptySre 26 Nov 2008 - 0:32

bokac ::


Za početak mi se učinila kombinacija tungsten + CDC neobičnom, pa sam mislio da je štos u prezentaciji, taktici...
Meni se taj CDC dopao na prvu loptu jer muvi daje taj "vazdušasti" i prozirni izgled a da ne pominjem mehuriće vazduha koje će ispuštati pravilnom prezentacijom. Odlična je !
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. EmptySre 26 Nov 2008 - 0:36

Zox ::
bokac ::


Za početak mi se učinila kombinacija tungsten + CDC neobičnom, pa sam mislio da je štos u prezentaciji, taktici...
Meni se taj CDC dopao na prvu loptu jer muvi daje taj "vazdušasti" i prozirni izgled a da ne pominjem mehuriće vazduha koje će ispuštati pravilnom prezentacijom. Odlična je !

Kakav bre sad proziran izgled, daj bre Zox!!!! I kakvi sad mehurici i pravilna prezentacija? A nepravilnom prezentacijom nece biti mehurica? I kakva je nepravilna prezentacija?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Sponsored content





Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. Empty
PočaljiNaslov: Re: Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.   Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd. Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Perle lake, teške, tungsten ili crne, zlatne, srebrne itd.
Nazad na vrh 
Strana 1 od 18Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 9 ... 18  Sledeći
 Similar topics
-
» Prodajem tungsten perle
» TMC i Tungsten
» Tungsten na prodaju

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Mušice :: Nimfe-
Skoči na: