MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 C & R

Ići dole 
+3
Zeka
simpson H
Zox
7 posters
AutorPoruka
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

C & R Empty
PočaljiNaslov: C & R   C & R EmptyNed 13 Apr 2008 - 13:31

Cori je potegao temu "Uhvati i pusti" o kojoj se diskutuje na svim forumima. Mišljenja su podeljena pa verujem da će tako biti i ovde.
Da krenem od svog stava!
Ja sam za potpuni C&R na svim vodama, čak i ako korisnik istih dozvoljava nošenje ribe! Naravno korisnik zna (ili bi bar trebalo da zna) sa kojim fondom raspolaže pa shodno tome i određuje količinu odnešene ribe, međutim praktikovanje ovog pokreta je potrebno kako bi dali primer i "onim drugim" da mušičarenje nije izmišljeno da bi napunili zamrzivače za slavu. Čak i dok sam varaličario puštao sam svaku ribu bez obzira dali je bila u meri ili ne a mušičarenje osećam kao povratak prirodi i pokušaj shvatanja svega oko sebe pa bi odnošenje i "ubijanje" ribe bilo suprotno načelima ravnoteže lanca ishrane.
Dakle da podjednostavim, da li ste mušičar (gospodin) ili predator Question Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

C & R Empty
PočaljiNaslov: Re: C & R   C & R EmptyNed 13 Apr 2008 - 13:36

Zox odlicna tema ali stav poput tvog nije pozeljan na forumima na kojim ucestvuje "strucnjak" Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

C & R Empty
PočaljiNaslov: Re: C & R   C & R EmptyNed 13 Apr 2008 - 13:45

simpson H ::
Zox odlicna tema ali stav poput tvog nije pozeljan na forumima na kojim ucestvuje "strucnjak" Very Happy

Zarad propagiranja C&R reskiraću i da me pospu pepelom Laughing Laughing Laughing
Želeo bi da čujem i drugačije mišljenje pa da polemišemo Wink
(Skupštinski vokabular je nepoželjan Twisted Evil )
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

C & R Empty
PočaljiNaslov: Re: C & R   C & R EmptyNed 13 Apr 2008 - 13:49

Bojane,ne prozivaj.Ovo nije forum sa ogranicavanjem bilo cijeg misljenja.

Zox,tema je skroz OK.Mada,po meni,C&R je ostavljen pod moranje ili licnu svijest.Uticati na nekog je danas malo tesko,pogotovo po pitanju ribe.Mi smo na zalost jedina drzava u okruzenju gdje se C&R ne podrazumijeva.Prije par dana sam bio u Hrvatskoj,i zacudio se stavu ljutih Kordunasa na moje pitanje dal' se riba u Slunjcici vraca.To je tamo postalo normalno.O BiH ne treba ni diskutovati,tamo je to normalno.Doduse i starosjediocima nametnuto.Kad budemo sljedili primjere ostalih kod kojih idemo da bi lovili,mozda bi oni jednog dana dolazili kod nas i placali nam kao mi njima sada.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

C & R Empty
PočaljiNaslov: Re: C & R   C & R EmptyNed 13 Apr 2008 - 14:06

Zeka ::
Bojane,ne prozivaj.Ovo nije forum sa ogranicavanjem bilo cijeg misljenja.

Zox,tema je skroz OK.Mada,po meni,C&R je ostavljen pod moranje ili licnu svijest.Uticati na nekog je danas malo tesko,pogotovo po pitanju ribe.Mi smo na zalost jedina drzava u okruzenju gdje se C&R ne podrazumijeva.Prije par dana sam bio u Hrvatskoj,i zacudio se stavu ljutih Kordunasa na moje pitanje dal' se riba u Slunjcici vraca.To je tamo postalo normalno.O BiH ne treba ni diskutovati,tamo je to normalno.Doduse i starosjediocima nametnuto.Kad budemo sljedili primjere ostalih kod kojih idemo da bi lovili,mozda bi oni jednog dana dolazili kod nas i placali nam kao mi njima sada.

Bojan ne proziva i ne ogranicava nicije misljenje pa sledeci put povedi racuna sta pricas! Eto vec pokusavas da ogranicis moje misljenje da postoje "stucnjaci" ciji je stav da je C&R potpuno pogresan, objasnjavajuci to sumanutim glupostima bez ijedne ozbiljne analize o pozitivnim efektima C&R. Efekti C&R nema sanse da se provere u praksi gde je ribokradja svakodnevna pojava pa se takve analize svode na nagadjanja.
Samo znam da vracam svaku ribu u vodu bez obzira na vrstu i velicinu, sve dok ne bude zabranjeno vracati. Iz ovoga izuzimam samo ocigledno bolesne primerke.

I molim te ne iznosi pogresne tvrdnje da je u Bosni normalna pojava C&R zato sto je to totalna glupost.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

C & R Empty
PočaljiNaslov: Re: C & R   C & R EmptyNed 13 Apr 2008 - 14:49

simpson H ::


Bojan ne proziva i ne ogranicava nicije misljenje pa sledeci put povedi racuna sta pricas! Eto vec pokusavas da ogranicis moje misljenje da postoje "stucnjaci" ciji je stav da je C&R potpuno pogresan, objasnjavajuci to sumanutim glupostima bez ijedne ozbiljne analize o pozitivnim efektima C&R. Efekti C&R nema sanse da se provere u praksi gde je ribokradja svakodnevna pojava pa se takve analize svode na nagadjanja.
Samo znam da vracam svaku ribu u vodu bez obzira na vrstu i velicinu, sve dok ne bude zabranjeno vracati. Iz ovoga izuzimam samo ocigledno bolesne primerke.

I molim te ne iznosi pogresne tvrdnje da je u Bosni normalna pojava C&R zato sto je to totalna glupost.

Ja uvijek vodim racuna sta pricam.Strucnjaci pod navodnicima bar imaju neku skolu,pa se ta strucnost ne bi trebala dovoditi u pitanje.Dal' se ti slazes s njim ili ne,to je vec tvoj problem.Koliko ti znas,i da li ista znas o pozitivnim uticajima C&R pitanje je.A ako mislis da znas,objavi na ,bar svom, forumu.I posto znas da je ribokradja opste prisutna,cemu uopste onda navodnici.

Lijepo od tebe sto vracas svu ribu,ja ne.S Ribnika uvijek donesem pokoju kalifu.
I kad si toliki strucnjak,kako znas da je riba bolesna?

U BiH je C7R normalna pojava na revirima tipa Ribnik,jer je pod "mus".Mada se i tamo riba obilato krade.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

C & R Empty
PočaljiNaslov: Re: C & R   C & R EmptyNed 13 Apr 2008 - 14:58

Zeka ::
simpson H ::


Bojan ne proziva i ne ogranicava nicije misljenje pa sledeci put povedi racuna sta pricas! Eto vec pokusavas da ogranicis moje misljenje da postoje "stucnjaci" ciji je stav da je C&R potpuno pogresan, objasnjavajuci to sumanutim glupostima bez ijedne ozbiljne analize o pozitivnim efektima C&R. Efekti C&R nema sanse da se provere u praksi gde je ribokradja svakodnevna pojava pa se takve analize svode na nagadjanja.
Samo znam da vracam svaku ribu u vodu bez obzira na vrstu i velicinu, sve dok ne bude zabranjeno vracati. Iz ovoga izuzimam samo ocigledno bolesne primerke.

I molim te ne iznosi pogresne tvrdnje da je u Bosni normalna pojava C&R zato sto je to totalna glupost.

Ja uvijek vodim racuna sta pricam.Strucnjaci pod navodnicima bar imaju neku skolu,pa se ta strucnost ne bi trebala dovoditi u pitanje.Dal' se ti slazes s njim ili ne,to je vec tvoj problem.Koliko ti znas,i da li ista znas o pozitivnim uticajima C&R pitanje je.A ako mislis da znas,objavi na ,bar svom, forumu.I posto znas da je ribokradja opste prisutna,cemu uopste onda navodnici.

Lijepo od tebe sto vracas svu ribu,ja ne.S Ribnika uvijek donesem pokoju kalifu.
I kad si toliki strucnjak,kako znas da je riba bolesna?

U BiH je C7R normalna pojava na revirima tipa Ribnik,jer je pod "mus".Mada se i tamo riba obilato krade.

Stvarno ne vidim smisao konverzacije kada si toliko povrsan. Procitaj pazljivo ubuduce sta napisem a onda komentarisi ili moram bas svaki put da boldujem ono sto si slucajno ili namerno preskocio!
Ne komentarisem nista sto nisam 100% proverio u praksi pa tako ne komentarisem ni pozitivne ni negativne efekte C&R samo kazem sta ja radim a malo je neozbiljno komentarisati samo negativne bez prethodno utvrdjenih pozitivnih efekata.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

C & R Empty
PočaljiNaslov: Re: C & R   C & R EmptyNed 13 Apr 2008 - 15:02

SimsoneH,naveo si pod navodnicima strucnjaka kojeg licno iz samo tebi znanih razloga ne volis.Koliko si strucan da to uradis?

Mozda sam nesto preskocio,ali ne namjerno,radim pa stalno trcim za komp,pa se eto i to desi.Povrsan sam po prirodi.JBG
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
cori
Green drake
Green drake
cori


Broj poruka : 200
Godina : 69
Location : Novi Sad
Datum upisa : 09.01.2008

C & R Empty
PočaljiNaslov: Re: C & R   C & R EmptyNed 13 Apr 2008 - 21:07

U broju 2. lista Mušičar će izaći predivan tekst gospodina Mikec Vladimira - Mikeca o C&R pa vam ga toplo preporučujem. List ce se moci nabaviti oko 01 maja. Bistro i C&R.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.corivans.com
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

C & R Empty
PočaljiNaslov: Re: C & R   C & R EmptyNed 13 Apr 2008 - 21:22

Zeka ::
SimsoneH,naveo si pod navodnicima strucnjaka kojeg licno iz samo tebi znanih razloga ne volis.Koliko si strucan da to uradis?

Mozda sam nesto preskocio,ali ne namjerno,radim pa stalno trcim za komp,pa se eto i to desi.Povrsan sam po prirodi.JBG

Sta bre tebe boli uvo gde ja stavljam navodnike?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

C & R Empty
PočaljiNaslov: Re: C & R   C & R EmptyNed 13 Apr 2008 - 21:52

E vidi.ovo je forum za opuštene,mirne i nasmijane koji bi da se malo druže i možda nauče nešto što ne znaju.Ovo nije tvoj forum,pa bi mogao pokazati malo finog ponašanja.
Zato samo opušteno,uživaj,kad ti je već dato da budeš ovdje član.I ja sam ovdje zeleni,i ne dam da vređaš nikog.Ako si faca,riješi to sa stručnjakom nasamo...Mani se prozivanja ovdje.Eto zato me boli uvo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

C & R Empty
PočaljiNaslov: Re: C & R   C & R EmptyNed 13 Apr 2008 - 21:56

cori ::
U broju 2. lista Mušičar će izaći predivan tekst gospodina Mikec Vladimira - Mikeca o C&R pa vam ga toplo preporučujem. List ce se moci nabaviti oko 01 maja. Bistro i C&R.

Mikeca poznajem sa foruma "Muharenjev Sloveniji" i osim što je dobar fotograd i umetnik, on je i "Gospodin mušičar". Very Happy
Unapred se radujem drugom broju ako će se naći i takvi tekstovi a časopis polako postaje "internacionalan" Razz
Znači C&R pod obavezno dok svest svih nebude na tom nivou a naša deca će biti ponosna na ono što ćemo im ostaviti I love you
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

C & R Empty
PočaljiNaslov: Re: C & R   C & R EmptyNed 13 Apr 2008 - 22:12

AHA.Malo ambiciozno,Zox,ne misliš li ti tako?Ja nesto nisam siguran u tako nešto u našoj dragoj zemlji.Ovdje su još ljudi gladni.Mali broj nas koji se izdvajamo pristupom vodi i onom oko nje,izgleda smiješno kad pokušamo da ukažemo na C&R.Sjećam se jedne zabrane smuđa na NS špicu.Ja se šetam kejom,a moj drug Steva Dara BUbamara šeta novog turbo welsa po šicu.I kako to već ide,ulovi maticu,ženku smuđa od svojih 5-6 kg i mrtav ladan je vrati u Dunav.Od tada tamo ne peca,jer misli da će ga baciti u vodu.

Po meni,to je ostavljeno svakom na savijest.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
simpson H
Royal coachman
Royal coachman
avatar


Broj poruka : 974
Location : www.musicarenje.com
Datum upisa : 16.01.2008

C & R Empty
PočaljiNaslov: Re: C & R   C & R EmptyNed 13 Apr 2008 - 23:17

Zeka ::
E vidi.ovo je forum za opuštene,mirne i nasmijane koji bi da se malo druže i možda nauče nešto što ne znaju.Ovo nije tvoj forum,pa bi mogao pokazati malo finog ponašanja.
Zato samo opušteno,uživaj,kad ti je već dato da budeš ovdje član.I ja sam ovdje zeleni,i ne dam da vređaš nikog.Ako si faca,riješi to sa stručnjakom nasamo...Mani se prozivanja ovdje.Eto zato me boli uvo.

Pa naravno da uzivam zar si mislio drugacije?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.com
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

C & R Empty
PočaljiNaslov: Re: C & R   C & R EmptyNed 13 Apr 2008 - 23:23

Ne nisam,naši članovi su ovdje baš iz tog razloga.ALI...to nema veze sa temom,pa bih te molio a kažeš još koju o C&R.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

C & R Empty
PočaljiNaslov: Re: C & R   C & R EmptyPon 14 Apr 2008 - 1:00

Zeka ::
AHA.Malo ambiciozno,Zox,ne misliš li ti tako?Ja nesto nisam siguran u tako nešto u našoj dragoj zemlji.Ovdje su još ljudi gladni.Mali broj nas koji se izdvajamo pristupom vodi i onom oko nje,izgleda smiješno kad pokušamo da ukažemo na C&R.Sjećam se jedne zabrane smuđa na NS špicu.Ja se šetam kejom,a moj drug Steva Dara BUbamara šeta novog turbo welsa po šicu.I kako to već ide,ulovi maticu,ženku smuđa od svojih 5-6 kg i mrtav ladan je vrati u Dunav.Od tada tamo ne peca,jer misli da će ga baciti u vodu.

Po meni,to je ostavljeno svakom na savijest.

Mislim, a mislim i da si u pravu ali od nečega se mora početi bar dok nepostanemo uređena država koja će brinuti o svojim vodama.
Moj prijatelj je (bukvalno) pobegao od razjarene mase jer je vratio punu čuvarku šarančića. Ti "ribolovci" su ono protiv čega se moramo boriti a izgovor da je nemaština, po meni ne stoji !!!! Ako je gladan i nema posao neka ide i neka pljačka banku a ne reku... Šta, nesme? Tu je brate moj kvaka...država štiti svoju imovinu a reka i priroda su ničiji. O tome ćemo pričati dok nebude drugačije a borićemo se i protiv vetrenjača ako treba samo da svojim klincima ostavimo mogućnost da uživaju u ovome što i sami radimo ..... Cool
Nazad na vrh Ići dole
vlajkoni
Elk hair caddis
Elk hair caddis
avatar


Broj poruka : 461
Godina : 58
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

C & R Empty
PočaljiNaslov: Re: C & R   C & R EmptyPon 14 Apr 2008 - 15:58

C&R, zanimljivo,
Znaci ovako: korisnik ribolovnog podrucja odredjuje rezim ribolova na vodi i to jasno kaze - napise na dozvoli. Na nama je da to postujemo. Licni stav oko C&R je jednostavno LICNI i ne bih da ulazim u polemiku oko toga jer to uvek ode u OFF.
Mene vise interesuje stav korisnika oko ovog pitanja. Konkretno - Reka Gradac. Ako uspete da dobijete dozvolu na original obrascu mozete biti u najmanju ruku zbunjeni. Prepricavam iz glave pa me ne drzite za rec da bas sve tako pise (od reci do reci) a ako bude neki nesporazum donecu sutra dozvolu skenirati i staviti na sajt.
Na naslovnoj strani imate stilizovanog musicara i podatke o tome kome je izdata dozvola i ko je izdao istu. E sad zajeb je na drugoj strani. Na drugoj strani pise da su ribolovni dani od srede do nedelje i drzavnim praznicima. Rezim ribolova je totalni C&R i preporuka da se lovi sa udicom bez povratne kuke. Sve to mozete procitati i na tablama oko same reke i to je sve OK - ja licno pozdravljam. Nakon toga idu kaznene odrebe za one koji se ovog na pridrzavaju verovatno prepisane iz Zakon o ribarstvu.
E onda pocinje da bude interesantno!
Posebna rubrika je "EKSKLUZIVNI RIBOLOV".
Reko ajd da procitam i ovo a ono kaze: Za odgovarajucu novcanu nadoknadu (ove cifre uzmite sa rezervom) od 4.000 za jednog ili 7.000 za dvojicu odnosno 9.000 za trojicu ribolovaca, moguce je organizovati ribolov neribolovnim danima odnosno ponedeljkom i utorkom uz pratnju vodica. Ja sam jos prosle godine potegao pitanje na musicarenje.com (ili .org???)oko neribolovnih dana jer sam subotom nalazio kutijice za gliste koje su verovatno bile od petka jer je to bio dan bez ribolovaca. Tada sam dobio odgovor da riba treba da se "odmori" a da bi cuvarska sluzba trebalo da bolje obavlja svoj posao POSEBNO danima koji nisu predvidjeni za ribolov. Sve sam ja ovo progutao i rekoh to je to.
Posle ovog dela oko placanja VRH - u ekskluzivnom ribolovu dozvoljeno je odneti jednu potocnu pastrmku vecu od 40 cm!
Ajd sad mi recite kako se zove ovaj rezim ribolova? Ja bih ga nazvao "J..i brate ako imas cime".
Ko ima para i malo obaveza taj u principu na Gradcu moze da radi sta oce. Pretpostavljam da ce, ako ova prica nastavi da se razvija sledece godine, opet uz skromnu novcanu nadoknadu moci malo i da se covek "omrsi" u pauzama. Mozda nece biti potrebno ni da se nosi pribor jer ce Vam predusretljivi vodic razvuci mrzu i navatati Vam ribu da imate sta da odnesete kuci.
Zaista me zanima Vas stav oko ovog, u najmanju ruku interesantnog nacina gazdovanja na ovoj prelepoj reci.
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

C & R Empty
PočaljiNaslov: Re: C & R   C & R EmptyPon 14 Apr 2008 - 17:51

Ma vidiš Vlajko da je u ovoj zemlji onom ne vlasti dozvoljeno da radi šta i kako hoće.Bez obzira na političke strukture,to me ne interesuje.A nama je ostavljeno na savjest,pa ko kako voli.Što se tiče glista,na Ribniku nisam viđao kutije od istih,ali tirolaca...Tako da...ko što rekoh,na volju ti ,pa izvoli.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

C & R Empty
PočaljiNaslov: Re: C & R   C & R EmptyPon 14 Apr 2008 - 18:04

Zeka ::
...ko što rekoh,na volju ti ,pa izvoli.

Što reče jedan moj prijatelj..." Svak svoj obraz nosi onom' gore"... Twisted Evil
Lopova je bilo i biće ih, za njih se i pišu zakoni a naš "posao" je da pokažemo svojim primerom onima do kojih nam je stalo Razz Da njih učimo kako i koliko treba poštovati prirodu jer smo nedeljiva celina...
Nazad na vrh Ići dole
vlajkoni
Elk hair caddis
Elk hair caddis
avatar


Broj poruka : 461
Godina : 58
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

C & R Empty
PočaljiNaslov: Re: C & R   C & R EmptyPon 14 Apr 2008 - 18:07

Na zalost ovo nije na volju moju ili vasu. Ovo je krajnje licemerje.
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

C & R Empty
PočaljiNaslov: Re: C & R   C & R EmptyPon 14 Apr 2008 - 18:12

vlajkoni ::
Na zalost ovo nije na volju moju ili vasu. Ovo je krajnje licemerje.

Nebi ja to nazvao licemerjem već izrazom osilili se pa im se može
Nažalost, ostaje nam dobra volja i nejake organizacije dok država nestane na noge ili brže-bolje rasproda sve što ima. pale
Nazad na vrh Ići dole
cori
Green drake
Green drake
cori


Broj poruka : 200
Godina : 69
Location : Novi Sad
Datum upisa : 09.01.2008

C & R Empty
PočaljiNaslov: Re: C & R   C & R EmptyPet 29 Avg 2008 - 9:13

Izvod iz teksta koji mi je poslao saradnik Mikec Vladimir, za broj 2.

........Nitko vas ne može, niti vas neće, siliti u taj način mušičarenja i sve skupa će ostati stvar samo vaših načela, odluka, uverenja i vaše savesti. No, kod toga morate biti, kao pojedinac svesni, da na vodi sa svojim postupcima dajete nehotice primer i pouku, ne samo deci nego i mladim pripadnicima u mušičarskim redovima, po stažu. A na kraju krajeva kopirati će vas i vaši najbolji prijatelji u ribolovu. Zato priupitajte se, kakav je taj vaš odnos prema prirodi i prema samom plenu, ribi. Pošteno razmislimo o tome!.........
........Zato razvijajmo pozitivne navike, među koje sigurno spada način mušičarenja UHVATI I PUSTI (Catch & Release Eng.), da ćemo dokazati sebi, a ne drugima, da možemo sami napraviti nešto već danas, za bolju budućnost!........
Nazad na vrh Ići dole
http://www.corivans.com
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

C & R Empty
PočaljiNaslov: Re: C & R   C & R EmptyUto 6 Jan 2009 - 11:13

Sinoc, TV, "Na mestu zlocina" /ili tako nesto.../, istraga, cova radio eksperimente sa hormonima, posle incidenta je pretres..., otvaraju zamrzivac, gomila sarana, istrazitelji se pitaju sta ce sarani u zamrzivacu - NE JEDU SE! Cova je vrsio eksperimente sa hormonima na saranima... Kod nas bi, mozda, neko radio eksperimente sa pacovima, a sarane bi C&C...
Jedan moj drugar ribolovac (varalicar), ranije pecao samo jezerske pastrmke, posle zapeo za kosarku, pa posle nije imao auto i nije pecao nekoliko godina... (pre)prosle godine upecao prvi put soma; odusevljen je, kaze: "... to je prava riba ...", majka se ne buni, "... som ne 'umirise' stan kad se przi!".
Neki od nas ce podrzavati C&R, neki ce podrzavati C&C (skuvaj); u redu je i jedno i drugo, ako je u skladu sa propisanim pravilima, a ako neko hoce da postedi prirodu i vise, svaka cast!
Nazad na vrh Ići dole
Šone
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Šone


Broj poruka : 86
Datum upisa : 27.05.2010

C & R Empty
PočaljiNaslov: Re: C & R   C & R EmptySub 28 Avg 2010 - 18:11

Moji su svi ulovi released u zadnjih par godina ,zero limit ....
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





C & R Empty
PočaljiNaslov: Re: C & R   C & R Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
C & R
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Uvod u mušičarenje - stil, potreba, moda :: Zašto baš mušičarenje?-
Skoči na: