MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 MOJ PREDVEZ

Ići dole 
+11
Zox
Toni
Superfly
bokac
100ka
Vukman
antares
karadjon
Zeka
pedjabg
Zoki
15 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
antares
Woolly Bugger
Woolly Bugger
antares


Broj poruka : 83
Godina : 63
Location : Cuprija
Datum upisa : 09.01.2008

MOJ PREDVEZ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJ PREDVEZ   MOJ PREDVEZ - Page 2 EmptyNed 3 Feb 2008 - 23:58

velika je razlika u ceni .duplo je skuplji predvez
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

MOJ PREDVEZ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJ PREDVEZ   MOJ PREDVEZ - Page 2 EmptyPon 4 Feb 2008 - 0:09

Duplo je skuplji koji od kog?
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

MOJ PREDVEZ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJ PREDVEZ   MOJ PREDVEZ - Page 2 EmptyPon 4 Feb 2008 - 8:02

Pozdrav Toniju na forumu.
Mislim da je prica o "autorstvu" zaista irelevantna, kako je i sam Toni napisao. Postoji trziste (srecom, pocinje da se formira) i njegovi predvezi ce, "rame uz rame" sa predvezima ostalih koji ih sada proizvode, pokazati konkuretnost u ukupnom pogledu (cena, kvalitet, asortiman). Kada bi distribucija bila bolja, ne samo njegovih predveza, vec i predveza drugih koji ih rade... Ali tu sigurno sem udela proizvodjaca ima ako ne i veceg udela trgovaca zasto je to tako. Jos nam je takva drzava.
Koristio sam predveze vecine navedenih, opredelio se za jednog. Svi imaju vrline i poneku manu: neki su finji i skupi ali manje traju, neki su manje skupi imanje fini ali trajni, a treci i fini i trajni vrlo skupi. Kako nije komercijala u pitanju, nece se ovde imenovati proizvodjaci, a i svako od nas ima subjektivni utisak o tome, pa na osnovu njega izabira sta mu odgovara.
Pojava jos jednog proizvodjaca predveza je odlicna, kao sto je odlicno i sto LAV MD pravi olovnu zicu i mesingane glavice za otezanje nimfi, a bilo bi izvrsno kad bi se i ostale "sitne" i nespecificne stvari kao sto su osnovni konci, raznorazni prirodni i vestacki materijali za izradu musica i sl. mogli naci sire i u potrebnoj kolicini i po pristupacnoj ceni. Sve to bi znacilo da je musicarenje dostiglo dovoljno veliki broj ljubitelja da se oko njega formira trziste i to bi bio bolji objektivni pokazatelj od bilo kakvih neargumentovanih reklamnih tvrdnji u tom smislu.
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

MOJ PREDVEZ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJ PREDVEZ   MOJ PREDVEZ - Page 2 EmptyPon 4 Feb 2008 - 18:18

antares ::
velika je razlika u ceni .duplo je skuplji predvez


Molim te,antares,da objasniš ovo.Malo mi je nedorečene misao.Ili ja jedini ne kapiram?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
antares
Woolly Bugger
Woolly Bugger
antares


Broj poruka : 83
Godina : 63
Location : Cuprija
Datum upisa : 09.01.2008

MOJ PREDVEZ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJ PREDVEZ   MOJ PREDVEZ - Page 2 EmptyPon 4 Feb 2008 - 19:28

VANJIN PREDVEZ JE 250 DINARA
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

MOJ PREDVEZ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJ PREDVEZ   MOJ PREDVEZ - Page 2 EmptyPon 4 Feb 2008 - 19:43

KOnkurecija,druže.Sve ima svoju cijenu.Nek se oni bore,a mi ćemo da uživamo i probavamo.Za sve postoji razlog,pa postoji i za to što je Tonijev skuplji.Slažeš li se?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
antares
Woolly Bugger
Woolly Bugger
antares


Broj poruka : 83
Godina : 63
Location : Cuprija
Datum upisa : 09.01.2008

MOJ PREDVEZ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJ PREDVEZ   MOJ PREDVEZ - Page 2 EmptyPon 4 Feb 2008 - 19:53

naravno podrazumeva se
Nazad na vrh Ići dole
karadjon
Green drake
Green drake
avatar


Broj poruka : 121
Godina : 52
Datum upisa : 10.01.2008

MOJ PREDVEZ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJ PREDVEZ   MOJ PREDVEZ - Page 2 EmptyUto 5 Feb 2008 - 10:44

koji je razlog da tonijev bude skuplji od vanjinog skoro duplo? Mozda jel je bolji od orvisa rabbit
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

MOJ PREDVEZ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJ PREDVEZ   MOJ PREDVEZ - Page 2 EmptyUto 5 Feb 2008 - 13:49

karadjon ::
koji je razlog da tonijev bude skuplji od vanjinog skoro duplo? Mozda jel je bolji od orvisa rabbit

Gledao sam vise puta kako se pleteni rpedvezi novih proizvodjaca kupuju u vecim kolicinama i razlicitim debljinama i duzinama, ali sam posle bio svedok da se nisu bas mnogi od njih proslavili na vodi (ja sam imao slucaj s jednim), te je i prodaja vremenom opadala, ili cak i prestajala. Nije "zakon" da ce svaki novi proizvodjac pletenih predveza propasti, ali je cvrsto pravilo da Vanjini i Panicevi traju duzi niz godina. To dovoljno govori samo po sebi.
Valjda to trziste vremenom regulise.
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

MOJ PREDVEZ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJ PREDVEZ   MOJ PREDVEZ - Page 2 EmptySre 6 Feb 2008 - 15:29

karadjon ::
koji je razlog da tonijev bude skuplji od vanjinog skoro duplo? Mozda jel je bolji od orvisa rabbit

Nemam pojma kakav je Vanjin predvez.Zapravo imam,al on sad nije u obradi.Da se ja vratim ovima koje koristim.

Dakle;bez pretenzije da nekog reklamiram.Tonijevi predvezi su pravljeni od ribolovačkog monofila,bez čvora.Konus je iz pet sekcija,a konus je kako znamo,vrlo bitan.Zatim,kao što ste mogli pročitati,Toni pravi predveze za svaku strunu,što nisam vidio kod ostalih proizvođača.I plus pravi najduži predvez,samo za Drinu.E da,njegove mjere su bez tipeta!!!Nemogu više,ubi me temperatura.Pišem još kasnije.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

MOJ PREDVEZ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJ PREDVEZ   MOJ PREDVEZ - Page 2 EmptyČet 7 Feb 2008 - 1:08

Gadan taj zecititis! Laughing
Sta ti je?
Tonijevi predvezi po opisu deluju sasvim korektne konstrukcije.
To je vrlo potreban uslov da bi bili prihvaceni na trzistu.
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

MOJ PREDVEZ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJ PREDVEZ   MOJ PREDVEZ - Page 2 EmptyČet 7 Feb 2008 - 7:58

Zecititis??? Ma, da nije neka zecija kuga, daleko bilo???
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

MOJ PREDVEZ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJ PREDVEZ   MOJ PREDVEZ - Page 2 EmptyČet 7 Feb 2008 - 16:04

Lijepo vi meni želite,baš.Nadam se da je prenosivo pa da ponesem sa sobom u Galovicu.A ponesem i predveze,pa da se vidi o čemu pišem.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

MOJ PREDVEZ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJ PREDVEZ   MOJ PREDVEZ - Page 2 EmptyPet 8 Feb 2008 - 0:43

Zeka je nas drug! Sa ili bez zecititisa.
On jedini uvek nosi zecje usi. Razz
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

MOJ PREDVEZ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJ PREDVEZ   MOJ PREDVEZ - Page 2 EmptyPet 8 Feb 2008 - 0:44

... a voli i kupus!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

MOJ PREDVEZ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJ PREDVEZ   MOJ PREDVEZ - Page 2 EmptyPet 8 Feb 2008 - 1:03

^^^^Pogotovu kis'o zapečen sa sve komadom krmeta u reLni pig
Nadam se da će Bokac da napravi onu skalam eriju za pletenje predveza!
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

MOJ PREDVEZ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJ PREDVEZ   MOJ PREDVEZ - Page 2 EmptyPet 8 Feb 2008 - 12:27

Joco,
ne verujem da nam se to isplati..? Za 3.5 evra (Vanja) i 5 evra (Panić) po komadu, ne verujem da bi bilo previše zainteresovanih.
Osim toga, ako napustimo istureni položaj kod Neše i povučemo se na rezervni na splav, ko će da tegli daske svaki put...
Dakle, za neupućene, ideja je bila, da kada se već koncentrišemo u tolikom broju, da sami sebi smotamo po koji predvez. A bilo bi i za poklanjanje. Ne marim ič za interes. Samo mi se učinilo da toliki trud za jednog korisnika "skalamerije" za upredanje predveza se ne isplati, ali bi (možda?) bilo zgodno imati jedan u klubu gde nas ima mnogo više...
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

MOJ PREDVEZ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJ PREDVEZ   MOJ PREDVEZ - Page 2 EmptyPet 8 Feb 2008 - 18:52

Pa ideja kao ideja o komuni i nije loša,ali ja sam se odlučio.Meni Tonijevi ferceraju bez problema,a i cijena im je povoljna.Pogotovo štoih Toni pravi za mene u "custom" varijanti,sa ringom na kraju na koji dodajem tipet. Cool Ama ,dogovor kuću gradi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

MOJ PREDVEZ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJ PREDVEZ   MOJ PREDVEZ - Page 2 EmptyPet 8 Feb 2008 - 23:24

Motate, motate.... a?
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

MOJ PREDVEZ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJ PREDVEZ   MOJ PREDVEZ - Page 2 EmptySub 9 Feb 2008 - 1:28

Mora se Vukmane, tak'a su vremena... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

MOJ PREDVEZ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJ PREDVEZ   MOJ PREDVEZ - Page 2 EmptyPon 11 Feb 2008 - 16:08

Ma nisu baš takva vremena da nemam 400 dindži da dam Toniju,vanji ili Aci Paniću za predvez.Nije baš sve tako crno.A ja i nisam neki manualac. Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

MOJ PREDVEZ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJ PREDVEZ   MOJ PREDVEZ - Page 2 EmptyUto 12 Feb 2008 - 0:17

Nemam toliko mušičarskog staža, kao neki na forumu ali sam za sve ove godine, za potrebe novina i časopisa testirao na stotine monofila i smem da tvrdim da je ovo što Toni (znam ga samo iz viđenja na Adi) mota vrlo KVALITETNO. Mnogo bolje od nekih iz uvoza koji se povremeno mogu naći po beogradskim prodavnicama a sigurno mnogo bolji od onih hand-made koji se pletu od takmičarskih najlona (0,06mm) i uz put se sagore bušilicom na velikom broju obrtaja...
Nazad na vrh Ići dole
salmo
Gola udica
Gola udica
avatar


Broj poruka : 21
Datum upisa : 08.04.2008

MOJ PREDVEZ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJ PREDVEZ   MOJ PREDVEZ - Page 2 EmptyUto 15 Apr 2008 - 21:39

pozdrav kolege mušičari, možda ste već vidjeli ja sam novi član na forumu, imam jedno pitanje u vezi predveza,pošto sam totalni početnik u fly fishingu zanima me da li na konusni predvez ide tippet.....?
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

MOJ PREDVEZ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJ PREDVEZ   MOJ PREDVEZ - Page 2 EmptySre 16 Apr 2008 - 2:34

Prvo dobrodošao na forum Salmo cheers
Odgovor na tvoje pitanje je što bi rekao jedan moj prijatelj OFSKROZ Wink
Koji god vid mušičarenja da upražnjavaš (ne računajući mušičarenje štuke strimerčinama) treba ti predvez koji će imati konus i vršni deo (tipet).
Predvezi mogu biti:
1. Monofilni konusni predvezi, ovo možeš samo da kupiš ne pravi se u domaćoj radinosti (ili je jako teško za napraviti);
2. Predvez sastavljen od monofila različitih debljina, pri čemu je najdeblji najlon zavezan za strunu, a najtanji najlon čini vrh predveza za koji vezuješ tipet. Ovaj predvez je lako napraviti i mislim da je negde na forumu bilo pomena koliko koja sekcija da bude dugačka, a ako nije naćiću ti link sa tabelom kako je najbolje da ga napraviš. U principu najdeblji najlon treba da bude najkraći, a svaki sledeći tanji sve duži i duži da bi se energija sa strune prenela ravnomerno do muve.
3. Pleteni (eng. furled) se sastoji iz puno niti monofila upredenih specijalnim postupkom pri čemu se dobija konusni oblik predveza.
Ako imaš malo više slobodnog vremena i adekvatan alat evo ti i recept kako se pravi ovakav predvez.
http://globalflyfisher.com/fishbetter/henk/henk1.htm

Sam tipet je potreban da ti se ne bi otkinuo i deo predveza ako otkineš muvu. Zato je bitno da ti je tipet tanji od vršnog dela predveza i naravno manje nosivosti.
Nadam se da sam pomogao i da će neko od starijih kolega dopuniti ono što sam možda prevideo.
Nazad na vrh Ići dole
salmo
Gola udica
Gola udica
avatar


Broj poruka : 21
Datum upisa : 08.04.2008

MOJ PREDVEZ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJ PREDVEZ   MOJ PREDVEZ - Page 2 EmptyNed 20 Apr 2008 - 22:16

hvala sad mi je jasnije
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





MOJ PREDVEZ - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: MOJ PREDVEZ   MOJ PREDVEZ - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
MOJ PREDVEZ
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mušičarski pribor :: Predvezi-
Skoči na: