MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 BOČNI (niski) izbacaj

Ići dole 
+5
cori
Zeka
100ka
Vukman
Zoki
9 posters
AutorPoruka
Zoki
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Zoki


Broj poruka : 76
Godina : 39
Location : Niš, bulevarac (ćuti kad nisam iz Durlan)
Datum upisa : 08.01.2008

BOČNI (niski) izbacaj Empty
PočaljiNaslov: BOČNI (niski) izbacaj   BOČNI (niski) izbacaj EmptyPet 11 Jan 2008 - 9:29

Puno puta sam se naso u situaciji kad gledam u niske grane koje vise na pola metra iznad vode ispod kojih vrvi od klenova, a nisam u situaciji da muvu plasiram uzvodno od granja i pustim obicnu voznju. Jedan stariji musicar Nislija, cale mog drugara, mi je pokazao kako da na takva mesta zabacim musicu, a da se ne zakaci u granje.

Pokusacu da opisem kako to izvodim: stap jednostavno iz vertikalnog polozaja spustim bocno od mene pod uglom od 90 stepeni u odnosu na uzduznu osu tela i onda radim isto ono sto bih radio i da mi stap stoji uspravno. Mogu sa mahanjem, a mogu i odjednom, da bacim muvu ispod granja i pratim voznju. Da ne lazem mnogo, pokidao sam jedno deset musica dok sam naucio kako da baratam koncem i stapom koji se i u prednjem i u zadnjem pokretu krecu na pola metra iznad vode, ali sad sa sigurnoscu bacam muvu pod samo granje. Naravno, uvek budem nagradjen, jer je poznato de se klenovi uglavnom kriju.

Ako ima nekog iskusnijeg fly castera, molio bih da me uputi u jos neku caku i objasni mi kako se zove ova vrsta castinga. Inace imam stap 2.55 srednje akcije i konac cetvorku.

Snimke ovakvog bacanja cu da napravim prvom prilikom kad budem izaso na vodu i poneo aparat i ortaka koji ce da snima.
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

BOČNI (niski) izbacaj Empty
PočaljiNaslov: Re: BOČNI (niski) izbacaj   BOČNI (niski) izbacaj EmptyPet 11 Jan 2008 - 13:12

Aj baci snimke da vidimo kaku si to novotariju otkrio. Mislim da sam ukapirao, ali ako je to sto ja mislim, onda i nije nesto mnogo novo! U svakom slucaju - dobro je da ti i takav neki iscasen izbacaj ide od ruke (stapa).

cyclops
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

BOČNI (niski) izbacaj Empty
PočaljiNaslov: Re: BOČNI (niski) izbacaj   BOČNI (niski) izbacaj EmptyPet 11 Jan 2008 - 15:43

A šta ti dodje štap srednje akcije, koja je klasa?

Inače postoji neki zabačaj zaboravio sam kako se zove video sam kada ga je Ivan Dragojlović instruktor mušičarenja pokazivao Zeki. Danas ću se videti sa Zekom pa ću ga zamoliti da on napiše nešto o ovom zabačaju.
U najkraćem zabačaj se svodi na to da struna ne ide kao kod normalnog zabačaja da je muva sa gornje strane tzv "loopa" (što volim ove čisto srpske reči), već ide ispod dela konca koji izlazi iz štapa.
Mislim da će ilustracija to bolje objasniti, al me sada mrzi da crtam strpite se do veceras. cheers
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

BOČNI (niski) izbacaj Empty
PočaljiNaslov: Re: BOČNI (niski) izbacaj   BOČNI (niski) izbacaj EmptySub 12 Jan 2008 - 16:24

Tehniku je smisklio neki Berluskoni,bem li ga kako mu je ime ,samo znam da je Italijan.Skroz je primjenjiva na taj tip problema,mada traži malo "čudniji" pribor.Za štap klase 5 potreban vam je konac klase 1.E sad,pošto ja,a i većina nas idemo u ribolov sa istim ili približnim klasama štapa i strune,kad je prilagodim,opisat ću je.Do tada,nacrtaj bata Joco ako znaš.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

BOČNI (niski) izbacaj Empty
PočaljiNaslov: Re: BOČNI (niski) izbacaj   BOČNI (niski) izbacaj EmptyNed 13 Jan 2008 - 15:03

Će nacrtam, čim se ti vrneš iz inozmestva crtež te čeka Wink
Nazad na vrh Ići dole
cori
Green drake
Green drake
cori


Broj poruka : 200
Godina : 69
Location : Novi Sad
Datum upisa : 09.01.2008

BOČNI (niski) izbacaj Empty
PočaljiNaslov: Re: BOČNI (niski) izbacaj   BOČNI (niski) izbacaj EmptyNed 13 Jan 2008 - 22:49

Zeka ::
Tehniku je smisklio neki Berluskoni,bem li ga kako mu je ime ,samo znam da je Italijan.Skroz je primjenjiva na taj tip problema,mada traži malo "čudniji" pribor.Za štap klase 5 potreban vam je konac klase 1.E sad,pošto ja,a i većina nas idemo u ribolov sa istim ili približnim klasama štapa i strune,kad je prilagodim,opisat ću je.Do tada,nacrtaj bata Joco ako znaš.

Zeko, tip se zove Claudio Balassone i EFFA Master je fly casting-a. Bistro!


Poslednji izmenio dana Pon 14 Jan 2008 - 0:39, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.corivans.com
Admin
Admin
Admin
avatar


Broj poruka : 91
Datum upisa : 08.01.2008

BOČNI (niski) izbacaj Empty
PočaljiNaslov: Re: BOČNI (niski) izbacaj   BOČNI (niski) izbacaj EmptyPon 14 Jan 2008 - 0:32

cori ::

Zeko, tip se zove Claudio Ballasone i EFFA Master je fly casting-a. Bistro!

Claudio Balassone (fotografija na dnu linkovane stranice)

http://www.effa.info/english/certification/certifications.htm
Nazad na vrh Ići dole
https://musicarenje.serbianforum.info
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

BOČNI (niski) izbacaj Empty
PočaljiNaslov: Re: BOČNI (niski) izbacaj   BOČNI (niski) izbacaj EmptyPon 14 Jan 2008 - 12:00

Ma znam Ivane,nego sam ljut jer mi nije dato da je vidim do kraja,pa zato kenjam.Ali,zato ću je apsolvirati u maju na Ribniku.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Admin
Admin
Admin
avatar


Broj poruka : 91
Datum upisa : 08.01.2008

BOČNI (niski) izbacaj Empty
PočaljiNaslov: Re: BOČNI (niski) izbacaj   BOČNI (niski) izbacaj EmptyUto 15 Jan 2008 - 15:20

Po svoj prilici se radi o UNDERHAND SWITCH bacanju, jer je loop tesko izvesti u low level sa tekucom vodom.
Nazad na vrh Ići dole
https://musicarenje.serbianforum.info
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

BOČNI (niski) izbacaj Empty
PočaljiNaslov: Re: BOČNI (niski) izbacaj   BOČNI (niski) izbacaj EmptyUto 15 Jan 2008 - 17:32

BOČNI (niski) izbacaj Fanci_10

Na cretežu se nalaze 2 slike:
1. je slika štapa prilikom normalnog izbačaja u prednjem delu zabačaja, pri čemu se struna kreće iznad štapa;
2. prikazuje taj famozni podbačaj pri kome se struna kreće ispod štapa.
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

BOČNI (niski) izbacaj Empty
PočaljiNaslov: Re: BOČNI (niski) izbacaj   BOČNI (niski) izbacaj EmptyUto 15 Jan 2008 - 21:55

Uh bata JOco,al ga nacrta.Aj briši to da nam se ne siju oni drugi,znaš koji,oni što "znaju".
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

BOČNI (niski) izbacaj Empty
PočaljiNaslov: Re: BOČNI (niski) izbacaj   BOČNI (niski) izbacaj EmptySre 16 Jan 2008 - 3:01

Ma nek znaju ko im brani, ja ne zna mi učim tek. A nikad nisam bio dobar u crtanju. Ako ti Zeko ili neko drugi zna da ovo nacrta bolje od mene slobodno nek turi sliku ovde ja ću moj post da obrišem. albino
Nazad na vrh Ići dole
Zoki
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Zoki


Broj poruka : 76
Godina : 39
Location : Niš, bulevarac (ćuti kad nisam iz Durlan)
Datum upisa : 08.01.2008

BOČNI (niski) izbacaj Empty
PočaljiNaslov: Re: BOČNI (niski) izbacaj   BOČNI (niski) izbacaj EmptySre 16 Jan 2008 - 11:20

Pa da lici - lici.... al voda nije ljubicasta! Razz

A sad ozbiljno: jeste, zabac se izvodi bas tako, znaci sa strane al treba malo jaci cast i napred i nazad, bas zbog toga sto konac leti na pola metra od vode, da ne bi pao iza ledja pao u vodu i napravio zajebanciju.
Nazad na vrh Ići dole
Bambula
Mali mrav
Mali mrav
Bambula


Broj poruka : 25
Godina : 74
Datum upisa : 08.01.2008

BOČNI (niski) izbacaj Empty
PočaljiNaslov: Re: BOČNI (niski) izbacaj   BOČNI (niski) izbacaj EmptyPet 18 Jan 2008 - 1:19

Nazad na vrh Ići dole
karadjon
Green drake
Green drake
avatar


Broj poruka : 121
Godina : 52
Datum upisa : 10.01.2008

BOČNI (niski) izbacaj Empty
PočaljiNaslov: Re: BOČNI (niski) izbacaj   BOČNI (niski) izbacaj EmptyUto 22 Jan 2008 - 19:27

Ja nista nerazumem sa ove slike. objasnite malo o cemu se radi
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

BOČNI (niski) izbacaj Empty
PočaljiNaslov: Re: BOČNI (niski) izbacaj   BOČNI (niski) izbacaj EmptyUto 22 Jan 2008 - 19:44

Sama tehnika nije preterano komplikovana samo je treba uvežbati, ja sam samo par puta video kako se izvodi. Fora je što ti se u normalnom zabačaju petlja (loop) otvara odozgo na dole pri čemu se konac kreće iznad štapa, a pri ovom fensi zabačaju-podbačaju se kreće ispod linije vrha štapa i otvara se odozdo na gore. Pogledaj slike, pa sad ponovo pročitaj sve napisano, ako ti ni onda nije jasno dodji u petak u "Galovicu" u 18:30 pa će možda neko da ti pokaže ovaj zabačaj i uživo ako budeš bio dobar Wink
Nazad na vrh Ići dole
Zoki
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Zoki


Broj poruka : 76
Godina : 39
Location : Niš, bulevarac (ćuti kad nisam iz Durlan)
Datum upisa : 08.01.2008

BOČNI (niski) izbacaj Empty
PočaljiNaslov: Re: BOČNI (niski) izbacaj   BOČNI (niski) izbacaj EmptyUto 5 Feb 2008 - 8:06

100ko nacisto si promasio temu. Ovaj niski izbacaj je potpuno isti kao da se izvodi normalan zabac, samo sto je sve pomereno za 90 stepeni u stranu. Ne znam dal me razumes: stap se u zabacivanju krece paralelno s vodom.
Nazad na vrh Ići dole
karadjon
Green drake
Green drake
avatar


Broj poruka : 121
Godina : 52
Datum upisa : 10.01.2008

BOČNI (niski) izbacaj Empty
PočaljiNaslov: Re: BOČNI (niski) izbacaj   BOČNI (niski) izbacaj EmptyUto 5 Feb 2008 - 10:42

Ja mislim da ti zoki lupas ko maksim po diviziji. Stoka misli da se struna vraca ispod nivoa vrha stapa a ne klasicno.
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

BOČNI (niski) izbacaj Empty
PočaljiNaslov: Re: BOČNI (niski) izbacaj   BOČNI (niski) izbacaj EmptyUto 5 Feb 2008 - 12:59

karadjon ::
Ja mislim da ti zoki lupas ko maksim po diviziji. Stoka misli da se struna vraca ispod nivoa vrha stapa a ne klasicno.

1. 100ka misli sta misli.
2. Ja mislim da ti lupas.
3. Zoki zna sta misli.

geek
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

BOČNI (niski) izbacaj Empty
PočaljiNaslov: Re: BOČNI (niski) izbacaj   BOČNI (niski) izbacaj EmptyUto 5 Feb 2008 - 13:43

Auh!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

BOČNI (niski) izbacaj Empty
PočaljiNaslov: Re: BOČNI (niski) izbacaj   BOČNI (niski) izbacaj EmptyUto 5 Feb 2008 - 22:40

Vukman ::

1. 100ka misli sta misli.
geek
E Vukmane svaka ti je k'a Njegoševa. 100ka ponekad ni sam nije bas 100% siguran šta misli, ali zna vrlo dobro šta je Zoki objasnio pod svojim zabačajem.
Zoki shvatio sam kako se izvodi tvoj zabačaj čim si ga opisao. A temu nisam promašio samo sam se nadovezao, sa objašnjenjem ovog zabačaja (podbačaja) pošto može da se koristi u sličnim situacijama kao i tvoj zabačaj Wink Cool
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





BOČNI (niski) izbacaj Empty
PočaljiNaslov: Re: BOČNI (niski) izbacaj   BOČNI (niski) izbacaj Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
BOČNI (niski) izbacaj
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Zabacivanje mušičarskim priborom - Fly casting :: Osnovne figure-
Skoči na: