MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Jezera pogodna za mušičarenje

Ići dole 
+11
aca-laki
Oholiver
falco
Prota71
Goci
dusan.momcilovic
Zox
bokac
Vukman
Zeka
100ka
15 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Jezera pogodna za mušičarenje Empty
PočaljiNaslov: Jezera pogodna za mušičarenje   Jezera pogodna za mušičarenje EmptyNed 16 Mar 2008 - 21:57

Koja su jezera kod nas pogodna za mušičarenje?
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Jezera pogodna za mušičarenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Jezera pogodna za mušičarenje   Jezera pogodna za mušičarenje EmptyNed 16 Mar 2008 - 22:08

Sva na kojima ima ribe. lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Jezera pogodna za mušičarenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Jezera pogodna za mušičarenje   Jezera pogodna za mušičarenje EmptyNed 16 Mar 2008 - 22:20

Nemo da zahebavaš bata Zeko nego lepo reci. Znam da ima nekih koja su zeznuta zbog prilaza, ili su zabranjena pošto su rezervoari za vodu, ima opet nekih koja nisu zbog dubine ili ko zna čeg dobra za to Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Jezera pogodna za mušičarenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Jezera pogodna za mušičarenje   Jezera pogodna za mušičarenje EmptyNed 16 Mar 2008 - 22:25

Dobro de,šala.
Znam da je aranđelovačko dobro za mušičarenje jer Toni,onaj što mota predveze,tamo lovi.A i dozvoljeno je sa obale,nema čamca.Ima klena i štuke.Prilaz dobar,sa jedne strane,ali zaposjednuto šarandžijama.Voda služi za piće aranđelovčanima.

Po vojvodini možeš mahati na svim jezerima,ali isključivo u vidu babuškarenja.Sve se lovi.

Za ovo garantiram,bio,vidio,lovio.Za ostala jezera,pitaj malo okolo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Jezera pogodna za mušičarenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Jezera pogodna za mušičarenje   Jezera pogodna za mušičarenje EmptyNed 16 Mar 2008 - 23:07

Vrlo zajebana tema. Najpre, vecina jezera po Srbiji su uglavnom vodozahvati, te je po njima, u principu, ZABRANJEN PRISTUP, OSMATRANJE, SNIMANJE, PECANJE I KUPANJE. ( Po meni glupo - ako je zabranjen pristup, onda je garantovano i nemoguce pecati i kupati se). Ali, obzirom da smo takvi kakvi jesmo (a bolji verovatno i ne mozemo biti, sve i da hocemo), one gornje postulate niko zivi ne postuje, te tako tim jezerima mozete i prici i pecati.

Uglavnom su ovakva jezera nastala zajazavanjem nekog potoka ili omanje recice u njihovim gornjim tokovima i obicno se, usled pogodnosti konfiguracije terena na kojima se to desava, to ranije bili tokovi u kojima je obitavala potocara, krkusa i klen. Obicno su takva jezera vrlo duboka, i dugogodisnjim punjenjem prilicno zamuljena i postala neprimerena za dalji zivot i pastrmke i krkuse. Ali - klen je ostao. I ne samo ostao, nego se i razbaskario.

Obilazim dosta cesto ovakva jezera, i generalno, stvar je svuda slicna ili ista. Svuda ima krupnog klena, svuda su obale ili vrlo strme ili vrlo zamuljene ili obrasle i onda, naravno, neprimerene musicarenju kakvog poznaje vecina nas, tako da ostaje alternativa - MUSICARSKI DUBAK... pod uslovom da ga imate i da imate srca da se sa opremom uvalite u tu lagariju i pustite niz vodu.

Naravno, ima i onih drugih jezera, prirodnih... Nema ih mnogo, ali je situacija na njima drugacija, bar u dijelu u kome se prica o prirodnim, stacionarnim obalama i mestima za musicarenje. Na ta jezera redje idem (jedno od njih mi je blizu, Vlasinsko), jer su u pitanju obicno velike vodene povrsine, za koje treba dosta izlazaka da bi se pronasli fini tereni. Ja ipak preferiram reke i potoke. Jezera... ponekad!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Jezera pogodna za mušičarenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Jezera pogodna za mušičarenje   Jezera pogodna za mušičarenje EmptyNed 16 Mar 2008 - 23:12

Kada su pogodna za trošenje, tj. pogodnija od reka?
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Jezera pogodna za mušičarenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Jezera pogodna za mušičarenje   Jezera pogodna za mušičarenje EmptyNed 16 Mar 2008 - 23:14

Ja ih trosim obicno u maju i junu.... redje u oktobru. Oktobra obicno vode padnu, pa da bi doso do vode, mora da prodjes kroz pojas blata i mulja... ako smijes!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Jezera pogodna za mušičarenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Jezera pogodna za mušičarenje   Jezera pogodna za mušičarenje EmptyNed 16 Mar 2008 - 23:21

Pa i za blato ima rešenje. Postoje neke kao krplje za blato.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Jezera pogodna za mušičarenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Jezera pogodna za mušičarenje   Jezera pogodna za mušičarenje EmptyNed 16 Mar 2008 - 23:24

Prethodnom bih dodao jedino da treba obratiti pažnju na režim čuvanja vodozahvata, odnosno akumulacija. Treba videti da li se iko ikad mota čačmčićima po vodi. Iako je prostup sanitarnim zonama zabranjen, na većini se prilazi i kupa i roštilja i... Jedini trenutak kada sam doživeo skoro pa hapšenje, je bio kada sam pecao iz čačmčića na naduvavanje, kakav se deci kupuje za plažu... Čuvari bili razumni, a i ja se nisam pravio blesav pa me lepo ispratili. Dok sam stigao do puta, već je i žandarmerija bila opozvana (?!?). Da, dobro ste pročitali, Ja sam jedan vrlo zaheban lik. Dakle, džabe vam dozvola ako čuvari reše da rade svoj posao.
Uz sve to, kupanjac je prštao uz ciku i vrisku, samo par stotina metara odatle... pa sad vi kako vam drago.

Zato, ja se držim obale... Kvasiguziram samo gde mi neće presesti.

Inače, krplje za blato se lepo budže od tvrdog stiropora koji se koristi za izolaciju, debljine od oko 5cm.


Poslednji izmenio bokac dana Ned 16 Mar 2008 - 23:35, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Jezera pogodna za mušičarenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Jezera pogodna za mušičarenje   Jezera pogodna za mušičarenje EmptyNed 16 Mar 2008 - 23:29

Ja bih Juci nazuo take krplje, pa ga pustio s njima da predje dvadesetak metara blatnjavog pojasa dubine do 3 m, da bi stigo do vode, i onda da mase, pa da se krece obalom, pa da se na kraju vrati na cvrstu obalu.... Cuj, krplje... aman, sinko!
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Jezera pogodna za mušičarenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Jezera pogodna za mušičarenje   Jezera pogodna za mušičarenje EmptyNed 16 Mar 2008 - 23:41

Vukmane, a što Joci krplje?

Mogu i ja... Smile

Kladim se da si isto pomislio kada se prvi put pojavila ona novotarija - mahanje iz dubka. Mada nemam pojma kada i da li je to ikada bila novotarija...
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Jezera pogodna za mušičarenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Jezera pogodna za mušičarenje   Jezera pogodna za mušičarenje EmptyNed 16 Mar 2008 - 23:53

Naprotiv! Bio sam vrlo odusevljen kad sam vidio dubak za musicarenje... ima tome nekih dobrih sedam-osam godina. Kupio moj dobar prijatelj, takodje musicar, i rjesimo mi da tu napravu testiramo na vodi. Naravno, pravac kod mene na jezero! Ja ti fino sednem na travu i gledam ovog prijatelja sta radi i kako se namjesta, a sve mi nekako 'ladno oko srca. Dakle, covjek je usao u to cudo i zagazio u vodu. Naravno da mu je trebalo bar jedno pola sata da se odmakne od obale i jos jedno dva sata da dodje do mesta na kome je namjeravao da baca musicu. Da ne pominjem da se non stop okretao u nezeljenim pravcima, da su ga struje nosale tamo i vamo, da je imao problema kad se musica kacila u granje na obali, da je jos veci problem imao kad je trebalo da musicu veze a drugom rukom drzi stap da ne ispadne, da ne pricam kakvi su to pokreti stapom kada se nalazi u vodi do ispod grudi... I kao finale: jedva se nekako pred mrak na kraju domogao obale i sav slomljen i unezveren rekao: OVO JE SRANJE! Nikad vise nije usao u dubak, niti sam mu ja pomenuo isti! Moguce da neko drugi ima drugacije iskustvo...
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Jezera pogodna za mušičarenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Jezera pogodna za mušičarenje   Jezera pogodna za mušičarenje EmptyPon 17 Mar 2008 - 0:04

Kapiram.
Čovek je doživeo krštenje - svi se pogube kada koraknu u kakvo god plovilo manje od teniskog terena. Organizacija i uigranost i ... Bog da te vidi.

Što se tiče mahanja, to je jedino zbog čega mi je dubak sumnjiv. Lakat je manje-više u visini vode, tako da... Možda neko ume...
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Jezera pogodna za mušičarenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Jezera pogodna za mušičarenje   Jezera pogodna za mušičarenje EmptyPon 17 Mar 2008 - 0:16

Postoje i dubci (ili dubkovi kako se već kaže) gde ti je položaj sedenja malo izdignut.
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Jezera pogodna za mušičarenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Jezera pogodna za mušičarenje   Jezera pogodna za mušičarenje EmptyPon 17 Mar 2008 - 0:21

Postoje, naravno.... Postoji i povecana mogucnost da sa tako izdignutim tezistem zacas popijes prevrtanje naglavacke, sa propratnim problemima punjenja kombinezona i vracanja u prvobitni polozaj... fala lepo!
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Jezera pogodna za mušičarenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Jezera pogodna za mušičarenje   Jezera pogodna za mušičarenje EmptyPon 17 Mar 2008 - 0:31

Najpametnije rešenje je ponton ali njih već svrstavaju u plovila Suspect
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Jezera pogodna za mušičarenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Jezera pogodna za mušičarenje   Jezera pogodna za mušičarenje EmptyPon 17 Mar 2008 - 0:51

... a na pontonu deset musicara... i svi masu... Razz
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Jezera pogodna za mušičarenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Jezera pogodna za mušičarenje   Jezera pogodna za mušičarenje EmptyPon 17 Mar 2008 - 1:25

Ccccccccc,,,ma nije to za TO Cool
Ovo je za jednu osobu Rolling Eyes
Određeni modeli se mogu naći za nešto manje od 200 evrića mada je ovo na sajtu Orvis Twisted Evil i košta skoro 1000$

Jezera pogodna za mušičarenje 95yy_l10

Položaj ribolovca je nešto viši a ima i "platformu" na kojoj se može stajati naslonjen, zbog bolje ravnoteže...
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Jezera pogodna za mušičarenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Jezera pogodna za mušičarenje   Jezera pogodna za mušičarenje EmptyPon 17 Mar 2008 - 8:18

Uf, jebemti... ima i motor!
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Jezera pogodna za mušičarenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Jezera pogodna za mušičarenje   Jezera pogodna za mušičarenje EmptyPon 17 Mar 2008 - 9:13

Ako misliš na vesla, snage je jednog konja Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Jezera pogodna za mušičarenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Jezera pogodna za mušičarenje   Jezera pogodna za mušičarenje EmptyPon 17 Mar 2008 - 9:27

JEDAN... ALI VREDAN! Razz
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

Jezera pogodna za mušičarenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Jezera pogodna za mušičarenje   Jezera pogodna za mušičarenje EmptyČet 8 Jan 2009 - 13:11

Tacna je konstatacija da su sva jezera u kojima ima ribe pogodna za musicarenje, ukoliko na istim nije zabranjen ribolov /iz bilo kog razloga/. Vlasinsko j. NIJE prirodno vec je vestacko jezero - ceona akumulacija hidro-energetskog sistema Vlasina.
To /musicarenje na jezerima/ treba shvatiti kao MUSICARENJE NA STAJACOJ VODI, bez obzira da li se radi o jezeru, prirodnom ili vestackom, ili nekoj drugoj stajacoj vodi..., kojih ima ... i tako se ta /musicarska/ lepeza siri...; tema je siroka, kao i za pastrmke i dr. na lepoj, sirokoj, plitkoj reci, pa zagazis, i gde god da padne muva, reka je ponese...
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Jezera pogodna za mušičarenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Jezera pogodna za mušičarenje   Jezera pogodna za mušičarenje EmptyČet 8 Jan 2009 - 19:15

Пре свега, Душане добро дошао!

Ако имаш искуства са махањем на језерима, знај да овде има више него заинтересованих! Свако искуство, које колико-толико смањује непознанице у муварењу на стајаћим водама, је драгоцено. Мислим и на притуп/тактику и на муве и на прибор...

Ако те не мрзи - Хвала унапред!


Poslednji izmenio bokac dana Pet 9 Jan 2009 - 9:23, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

Jezera pogodna za mušičarenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Jezera pogodna za mušičarenje   Jezera pogodna za mušičarenje EmptyPet 9 Jan 2009 - 7:36

Bolje vas nasao!
Za tu temu sam napravio jedan tekst za list RIBOLOV pre neku godinu ("Musicarenje na velikoj vodi"), nije fora da ga prepricavam, a siguran sam da vam ti detalji nece "promeniti zivot". Kao i za bilo koju vodu, NAJBOLJE je biti maksimalno informisan o konkretnoj vodi/obali (eto, nista novo, zar ne?) i svaku priliku iskoristiti...
Vazi, naci cu nacin da ovu temu stavim "u izlog"...
Nazad na vrh Ići dole
Goci
Elk hair caddis
Elk hair caddis
Goci


Broj poruka : 299
Godina : 45
Location : Niš
Datum upisa : 11.10.2008

Jezera pogodna za mušičarenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Jezera pogodna za mušičarenje   Jezera pogodna za mušičarenje EmptyPet 9 Jan 2009 - 11:42

Ajd nađi taj Ribolov i javi broj, pa da vidim da li ga imam. Voleo bih da pročitam prilog. Cool
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Jezera pogodna za mušičarenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Jezera pogodna za mušičarenje   Jezera pogodna za mušičarenje Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Jezera pogodna za mušičarenje
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Jezera Srbije

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Ribolovni tereni :: Jezera-
Skoči na: