MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Kako je pocelo... i gde moze da zavrsi!

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Kako je pocelo... i gde moze da zavrsi! Empty
PočaljiNaslov: Kako je pocelo... i gde moze da zavrsi!   Kako je pocelo... i gde moze da zavrsi! EmptyUto 26 Feb 2008 - 0:45

Musicarenje je na ovim nasim krajevima dobilo na popularnosti ocito poslije prikazivanja filma A River Runs Through It i tako pokrenulo (drago mi je zbog toga) mase ljudi da se musicarenjem bave. Tako, od 1992/3 godine imamo neverovatnu ekspanziju musicarenja kod nas i svega onog sto ima i nema veze s musicarenjem... pogotovu kod nas! Svaka cast filmu, film je dobar ili nije, ali svakako ima svoju vijednost, bar u domenu popularizacija musicarenja... mada je u pitanju prevashodno drama!

Ali.. ima stvari koje mi se, kao starom tradicionalisti, nekako ne svidjaju. Ne kazem da sam u pravu, samo kazem da se meni ne svidjaju:

Ne svidja mi se sto se sve to polako pretvara u industriju, sto dobija neke dimenzije u kojima su vazne daljine (kao kod Simpsona, Zeke i jos ponekih Rolling Eyes ), zvanja i titule, marke konaca i stapova, kojima je vazan eksluzivitet mjesta i terena na kojima pecaju, kojima je vazno da li ce na prsluku pisati ovo ili ono, ili ce im kacket biti uskladjen s bojom stapa.

Da se razumemo: licno nemam nista protiv ovakvih trendova, ali MENI SE NE SVIDJA mogucnost da ovi trendovi uniste i izvitopere ono iz gore narecenog filma u koji se svi zaklinju... i napravise ga na kultni film, ni krivog ni duznog. Jasno je i meni da je biznis - biznis, da dolar nema dusu, da je ovo 21. vijek.... ali opet, mozda bi negde trebalo da sacuvamo ono izvorno, cisto... sto daje draz musicarenju: jedan covjek na jednoj vodi protiv jedne ribe.... Skoro citam: nije sportski nimfariti sa indikatorom. Pa se mislim: a sta je sportski, da nijesam ja nesto pobrkao? Pa u musicarenju (i ne samo tu) NISTA NIJE SPORTSKI. Koriste se svemirski materijali, pola svetske industrije radi svakodnevno na tome kako da nadju sto bolji nacin kako da prejebu jadne ribe, i onda to prodaju nama... a ribe? Sta je njima ostalo? Samo ono sto su uvjek imale... i sto smo mi imali nekad, a izgubili zadnjih godina.

Eto, ja rekoh i spasih dusu! silent
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Kako je pocelo... i gde moze da zavrsi! Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako je pocelo... i gde moze da zavrsi!   Kako je pocelo... i gde moze da zavrsi! EmptyUto 26 Feb 2008 - 1:51

Kako ja razumeh eto i tebe među nas retro ?
Dobro daošao prijatelju i ponesi korpu, samo zbog tradicije Wink
(Ja je večeras dobih) cheers
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Kako je pocelo... i gde moze da zavrsi! Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako je pocelo... i gde moze da zavrsi!   Kako je pocelo... i gde moze da zavrsi! EmptyUto 26 Feb 2008 - 7:50

Pa, nisam ja retro... ja sam vise orthodox! Rolling Eyes

A kazes, dobio si korpu? Majku mu.... Wink
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Kako je pocelo... i gde moze da zavrsi! Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako je pocelo... i gde moze da zavrsi!   Kako je pocelo... i gde moze da zavrsi! EmptyUto 26 Feb 2008 - 11:19

Bolje i korpu nego infarkt Wink
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Kako je pocelo... i gde moze da zavrsi! Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako je pocelo... i gde moze da zavrsi!   Kako je pocelo... i gde moze da zavrsi! EmptyUto 26 Feb 2008 - 12:12

Vukman ::
...sto dobija neke dimenzije u kojima su vazne daljine (kao kod Simpsona, Zeke i jos ponekih Rolling Eyes )...

Aj ti sad lijepo zavrti nesto,pa da se organiziramo ,pa da idemo u ribolov,pa onda da vidimo jel Zeki samo to vazno ili Zeka zna jos ponesto.I nem mi obrces ocima,a nemas pojma sta ja prevashodno volim.Volim ja i livadu,ali mi je prvenstveno ribolov cilj.A ne zivim blizu bilo koje rijeke da bih mogao da skoknem u ribolov.FWFF ne racunam,nije mi chejf da mlatarm po Dunavu.Zato ti javo kad nesto proradi kod tebe,na jugu,pa da vidim koliko mi obaveze dozvoljavaju,pokupim ekipu ,pojedemo janje,pa na Nishavu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Kako je pocelo... i gde moze da zavrsi! Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako je pocelo... i gde moze da zavrsi!   Kako je pocelo... i gde moze da zavrsi! EmptySre 27 Feb 2008 - 7:13

Eto... znao sam 'di ce i kako ce da se zavrsi! Ribolov uz pecenog brava!

Pa bre, Zeko....
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Kako je pocelo... i gde moze da zavrsi! Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako je pocelo... i gde moze da zavrsi!   Kako je pocelo... i gde moze da zavrsi! EmptySre 27 Feb 2008 - 13:07

SHTA?

Pa kako nego tako?Jel treba da gladan lovim ribu?I jos jedna stvar,sto bo rekao Stanko Popovic,urednik Magazina,"ja sam los domacin,al sam zato jako dobar gost".
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Kako je pocelo... i gde moze da zavrsi! Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako je pocelo... i gde moze da zavrsi!   Kako je pocelo... i gde moze da zavrsi! EmptySre 27 Feb 2008 - 18:23

Film oko koga se mnoge price vrte(na mnogim sajtovima-domacim i stranim)je zaista jedna lepa saga o porodici gde su toliko razlicite muske glave ...... da im je jedino sto ih u retkim zajednickim trenutcima spaja ribolov ustvari predstavlja jedini nacin normalnog komuniciranja,ponasanja,zivota....posle njega sve postaje sasvim drugacije i sama filozofija se gubi u modernom okruzenju i vremenima koja su nastajala.....
Nadam se da nije samo ovaj film uticao na NAS,mislim da ima tu jos mnogo toga............tu je i istorija ribolova na nasim terenima...setite se i Titovih fotkica sa FF priborom.....otac nacije Very Happy .......A sad sto se tice pomodarstva,stvarno ga ima i mislim da ga fali jos ali to je vezano sa prostom ljudskom potrebom za savrsenstvom a koje ima svak od nas.....stalnom nadgradnjom,usavrsavanjem......financijskom mogucnoscu da se ulozi u sebe nebili se bar na psihickom planu osecalo bolje.....o taj hormon u mozgu koji se luci,koji nam vraca osmeh na lice EEEEEEEEEEEEEEE to je tek posebna prica......ma nek se samo izlazi na vodu,priroda nam vraca vise nego sto to zasluzujemo...
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Kako je pocelo... i gde moze da zavrsi! Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako je pocelo... i gde moze da zavrsi!   Kako je pocelo... i gde moze da zavrsi! EmptyPet 29 Feb 2008 - 8:28

Fly fishermen, unite yourselves!

Haug!
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Kako je pocelo... i gde moze da zavrsi! Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako je pocelo... i gde moze da zavrsi!   Kako je pocelo... i gde moze da zavrsi! EmptyUto 4 Mar 2008 - 14:08

Film "Reka uspomena" je itekako slojevita i dobra drama u ambijentu u kome je musicarenje ono sto je i ovde: strast profesora i kockara u prenesenom znacenju kao antipoda (moralnih, obrazovnih, karakternih, u mentalitetu, kakogod). Sa Vukmanom se slazem da se mnoge stvari fetishiziraju, coporizuju i da to pomesano sa nasim mentalitetom, trenutno siroko rasprostranjenom kulturnom matricom i ostalim okolnostima vodi ka svemu, samo ne ka onome sto smatram da bi musicarenje trebalo da bude.
Ipak, kako je po prirodi stvari musicarenje INDIVIDUALNA stvar (a i vecina drugih vaznih i lepih stvari u zivotu je takva), svakom ostaje na volju i slobodu da svoj musicarski angazman i uzivanje spram sebe i svojih nacela postavi.
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Kako je pocelo... i gde moze da zavrsi! Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako je pocelo... i gde moze da zavrsi!   Kako je pocelo... i gde moze da zavrsi! EmptySre 5 Mar 2008 - 8:21

pedjabg ::
Film "Reka uspomena" je itekako slojevita i dobra drama u ambijentu u kome je musicarenje ono sto je i ovde: strast profesora i kockara u prenesenom znacenju kao antipoda (moralnih, obrazovnih, karakternih, u mentalitetu, kakogod). Sa Vukmanom se slazem da se mnoge stvari fetishiziraju, coporizuju i da to pomesano sa nasim mentalitetom, trenutno siroko rasprostranjenom kulturnom matricom i ostalim okolnostima vodi ka svemu, samo ne ka onome sto smatram da bi musicarenje trebalo da bude.
Ipak, kako je po prirodi stvari musicarenje INDIVIDUALNA stvar (a i vecina drugih vaznih i lepih stvari u zivotu je takva), svakom ostaje na volju i slobodu da svoj musicarski angazman i uzivanje spram sebe i svojih nacela postavi.

ZEKO.... CITAJ DOBRO! PA PONOVO! PA ISPOCETKA! PA JOS JEDNOM! geek
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Kako je pocelo... i gde moze da zavrsi! Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako je pocelo... i gde moze da zavrsi!   Kako je pocelo... i gde moze da zavrsi! EmptySre 5 Mar 2008 - 12:16

Ma vec sam elaborirao.Slazem se ja s Profom skroz.E ne da i fali...Rijetko se javi pa se zapitam da se i on nije sam banovao.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Sponsored content





Kako je pocelo... i gde moze da zavrsi! Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako je pocelo... i gde moze da zavrsi!   Kako je pocelo... i gde moze da zavrsi! Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kako je pocelo... i gde moze da zavrsi!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Pocelo je pocelo...Molim Vas,predstavi te se!!!!!!!!!
» Strimeri za bucova
» Zasto na Ribnik kad moze i na Gradac!!!
» Sve sto nije muva i riba a moze se sa tim prevariti STUKA
» Vi kako ocete!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Slobodni sastavi :: Ćorava kutija-
Skoči na: