MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

DT konac i njegova uptreba

Ići dole 
AutorPoruka
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

Broj poruka : 2530
Godina : 48
Datum upisa : 12.01.2008

DT konac i njegova uptreba Empty
PočaljiNaslov: DT konac i njegova uptreba   DT konac i njegova uptreba EmptyUto 19 Feb 2008 - 12:21

Kad sam poceo s ovim sportom,igrom slucaja u ruke mi je sa stapom i cekrkom stigao i DT konac prilagodjen tom priboru.S njim sam do sada i izlazio na vodu i bilo gdje da sam lovio nisam imao problema ni da dobacim ni da kontrolisem sistem.Naravno,kad su mi iskusniji pokazali kako se to radi.

Na nasim se sajtovima i forumima uglavnom vodi zucna rasprava o upotrebljivosti ove vrste konca pogotovo od kada su se pojavile razne varijante WF konaca sa dugim trbuhom.

Da li po vasem misljenju ima sada potrebe za ovim koncem ili da se damo u nabavke ovih novih hi-tec konaca?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman

Broj poruka : 977
Datum upisa : 11.01.2008

PočaljiNaslov: Re: DT konac i njegova uptreba   DT konac i njegova uptreba EmptyUto 19 Feb 2008 - 12:25

Po mom misljenju: NEMA... sem ako neces da polazes za IFC instruktora.... a neces... pa ti i ne treba.
Tema je dosta siroka, DT konci se izradjuju u najvise dvije (nisam bas siguran) varijante, a WF konaca ima cijela paleta... te ovolika glava, te ovoliki running line, te ovo te ono...

Za solidno musicarenje, DT konci vrse poso.

Ja sam u pocetku svoje karijere pecao Linear koncem, nisam ni znao da postoje DT ili WF... pa sta mi je falilo!
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

PočaljiNaslov: Re: DT konac i njegova uptreba   DT konac i njegova uptreba EmptyUto 19 Feb 2008 - 12:27

Jel?A Drina i dalekometni hitci?
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman

PočaljiNaslov: Re: DT konac i njegova uptreba   DT konac i njegova uptreba EmptyUto 19 Feb 2008 - 12:35

Sanjaj, sanjaj.... Ako mozes da izbacis DT 5 na 25 metara, sta ce ti WF???
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

PočaljiNaslov: Re: DT konac i njegova uptreba   DT konac i njegova uptreba EmptyUto 19 Feb 2008 - 12:37

Da bude lakse?A i malo je onih koji to mogu.
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox

Broj poruka : 1411
Godina : 61
Datum upisa : 24.01.2008

PočaljiNaslov: Re: DT konac i njegova uptreba   DT konac i njegova uptreba EmptyUto 19 Feb 2008 - 12:45

Ja, za sada imam samo jednu strunu a ona mi je i crkvena i paradna Wink , znači njome i treniram i pecam a u pitanju je baš jedna stara serija DT (444), znači svaka moja polemika oko upotrebe neke druge za mene je u sveri špekulacije Rolling Eyes
Sa ovom sam zadovoljan pa dokle izdrži a onda ću tražiti "bolje" Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

PočaljiNaslov: Re: DT konac i njegova uptreba   DT konac i njegova uptreba EmptyUto 19 Feb 2008 - 12:48

Pa odprilike je i pitanje dal treba bacati pare na nesto bolje ili pecati s jeftinim strunama i dal one rade posao koji je potreban za vecinu nasih voda?Drina je naravno izuzeta iz toga,mada kako rece Vukman,ako mozes 25 metara sa DT,sta ce ti neka druga.
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman

PočaljiNaslov: Re: DT konac i njegova uptreba   DT konac i njegova uptreba EmptyUto 19 Feb 2008 - 12:52

Ma zeko bre... ljudi samo dizu frku i famu oko konaca.... Svi su dobri, neki vise, neki malo manje... Fora je samo da si IN, Fancy, ili sta vec... Jaka stvar.... Oce bre da ti maznu lovu! Vjeruj mi.

El vidis sta kaze Zox?
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox

PočaljiNaslov: Re: DT konac i njegova uptreba   DT konac i njegova uptreba EmptyUto 19 Feb 2008 - 13:37

Vukman ::
... ljudi samo dizu frku i famu oko konaca.... Svi su dobri, neki vise, neki malo manje...

Svidela mi se jedna rečenica koju je Aco napisao a glasi, odprilike ovako..."bolje je imati 10-tak jeftinih struna i menjati ih na vodi nego samo jednu skupu..." i sklon sam da verujem u tu tvrdnju baš zbog tolike raznovrsnosti na tržištu.
Naravno od toliko modela da svaka ima svoju upotrebnu vrednost pa šta zatreba to izvadiš, pod uslovom da ona nekošta duplo više od štapa pale
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman

PočaljiNaslov: Re: DT konac i njegova uptreba   DT konac i njegova uptreba EmptyUto 19 Feb 2008 - 13:46

U principu, godinama vec koristim NO NAME ili jevtine konce za musicarenje.

Prvo, sto su jevtini, pa mi i nije zao da ih secam i vucem po kamenju ili blatu...

Drugo, sto za pare koje bih dao da kupim jedan firmiran, mogu da kupim jedno 7-8 ovih gornjih, a karakteristike su im ODPRILIKE slicne.... manje vise...

Imam naravno i skupljih konaca, ali njih koristim samo u specijalnim ekspedicijama - i ne primecujem neku ogromnu razliku. Glavno da nije ispucao, da ne tone i da lijepo izlazi iz stapa. Vise mi ne treba!

HAUG!!!
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71

Broj poruka : 2347

PočaljiNaslov: Re: DT konac i njegova uptreba   DT konac i njegova uptreba EmptyUto 19 Feb 2008 - 16:42

VOAH VELIKI BRATE,al sta da se radi imam jedan DT sage 5......rekose da treba da se kupi i WF.....da kupujem ili da ne kupujem?Molim cenjeni gornji dom da mi izadju dostojansveno u susret pa da se lepo izdivanimo....valjda sve zavisi i od voda i prilika na njima,riba koje lovimo i uslovima koji nas mogu sacekati zar ne? Shocked
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox

PočaljiNaslov: Re: DT konac i njegova uptreba   DT konac i njegova uptreba EmptyUto 19 Feb 2008 - 16:59

Naravno da treba za svaku vodu, svaku distancu, svaku ribu ali i nemoraaaaaa...
Ako neplaniraš da loviš na Drini DT ti je za početak sasvim dovoljan a kasnije kako raste tvoje umeće castera i ribolovca odlučivaćeš šta ti treba uz neko iskustvo koje si stekao .
Do tada DT na štap pa treniraj, veruj mi koristiće ti na vodi Cool
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71

PočaljiNaslov: Re: DT konac i njegova uptreba   DT konac i njegova uptreba EmptyUto 19 Feb 2008 - 17:06

Blagodarim,ocu i danju i nocu.....(moj mentore-kupujem stegu,mora da pocnem da ucim od majstora study) Laughing Very Happy Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox

PočaljiNaslov: Re: DT konac i njegova uptreba   DT konac i njegova uptreba EmptyUto 19 Feb 2008 - 17:16

Biće i stega i materijala, samo ti dođi u Galovicu da se družiš sa pacerima a znanje i iskustvo dolazi vremenom Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71

PočaljiNaslov: Re: DT konac i njegova uptreba   DT konac i njegova uptreba EmptySre 20 Feb 2008 - 0:38

Mali mrav ali veliki pacer dolazi u Galovicu i vrlo se raduje novom druzenju i edukaciji....i ako se sme prokomentarisati dosad vidjeno i dozivljeno,ko god ne prisustvuje ovakvim skupovima dosta toga propusta i uskracuje sebe za gomilu korisnih stvarcice direktno od poznavaoca materije......lep je odnos i za svaku pohvalu od strane iskusnih musicara prema dibidus pocetnicima,samo tako i nastavite jer cete biti vrlo brzo zadovoljni rezultatima svojih edukacijsko-pedagoskim pristupom mladim narastajima Laughing Very Happy Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox

PočaljiNaslov: Re: DT konac i njegova uptreba   DT konac i njegova uptreba EmptySre 20 Feb 2008 - 2:03

Ti od sada sediš u prvoj klupi Cool
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman

PočaljiNaslov: Re: DT konac i njegova uptreba   DT konac i njegova uptreba EmptySre 20 Feb 2008 - 9:00

... i da ponese svesku!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

Broj poruka : 6814
Godina : 37
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: DT konac i njegova uptreba   DT konac i njegova uptreba EmptySre 20 Feb 2008 - 17:37

I pernicu, i zarezač geek

Royal coachman
Royal coachman
Zox

PočaljiNaslov: Re: DT konac i njegova uptreba   DT konac i njegova uptreba EmptySre 20 Feb 2008 - 20:44

100ka ::
I pernicu, i zarezač geek

Ti da ćutiš da te nebi sada propitao da mi odpevaš Internacionalu....proleter si, mora se lol!
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71

PočaljiNaslov: Re: DT konac i njegova uptreba   DT konac i njegova uptreba EmptySre 20 Feb 2008 - 21:43

Prva klupa.........leleeeee pa nema prepisivanja...kukuuu pa Ja sam Resavac,setite se stare skole prepisivanja,stare Resavske skole......aiiiiiiiiiii.....pa da znam zasto,svi iza mene pa na prepisivanje a Ja kolki sam niko to nece primetiti.......aaaaaaaaaahhhhaaaaaa

Rolling Eyes Crying or Very sad Shocked
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox

PočaljiNaslov: Re: DT konac i njegova uptreba   DT konac i njegova uptreba EmptySre 20 Feb 2008 - 22:15

Prota71 ::
Prva klupa.........leleeeee pa nema prepisivanja...kukuuu pa Ja sam Resavac,setite se stare skole prepisivanja,stare Resavske skole......aiiiiiiiiiii.....pa da znam zasto,svi iza mene pa na prepisivanje a Ja kolki sam niko to nece primetiti.......aaaaaaaaaahhhhaaaaaa

Rolling Eyes Crying or Very sad Shocked

...i svaki naredni prekršaj zvaćemo ti tetku na razgovor Rolling Eyes

Kanda smo opet skrenuli sa teme Sleep
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

Broj poruka : 6814
Godina : 37
Datum upisa : 10.01.2008

PočaljiNaslov: Re: DT konac i njegova uptreba   DT konac i njegova uptreba EmptyČet 21 Feb 2008 - 0:01

Ja predlažem moderatorima da uvedu novo pravilo, za svaku temu koja se održi 10 dana, a da ne ode u offtopic da je zaključaju Razz

Pure blood moderator
Pure blood moderator

PočaljiNaslov: Re: DT konac i njegova uptreba   DT konac i njegova uptreba EmptyČet 21 Feb 2008 - 10:04

Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: DT konac i njegova uptreba   DT konac i njegova uptreba Empty

Nazad na vrh Ići dole

DT konac i njegova uptreba
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mušičarski pribor :: Strune za mušičarenje-
Skoči na: