MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1.

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1. Empty
PočaljiNaslov: MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1.   MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1. EmptyUto 19 Feb 2008 - 11:36

Uvreženo je, uglavnom je medju mladjim mušičarima, i rasprostranjeno mišljenje da je mušičarenje suvom muvom tradicionalni način mušičarenja.

Naravno, to nije tačno. Mušičarenje mokrom muvom datira mnogo ranije, pre nego što je pecanje na suvu mušicu postalo, moramo priznati, pretežni način i sinonim za mušičarenje. Ovo iz razloga pre svega nepostojanja materijala i tehnologija koje su mogle obezbijediti izradu dobrih suvih, plivajucih mušica.

Mušičarenje mokrom mušicom je jedan od najboljih načina da uvede mušičara u svet pecanja ispod vodene površine, kao uvod u nimfarenje, ali mnogo manje zahtevan. Za razliku od pecanja suvom muvom i nimfom, gde su veština i praksa, kao i precizne imitacije mušica, neophodne za efikasno pecanje, pecanje mokrom mušicom može veoma brzo i obilato pružiti lepe rezultate, čak i početnicima. Razlog? Prilično jednostavan – za razliku od nimfarenja i mušičarenja suvom mušicom, pri upotrebi mokrih mušica mušičar nije prisiljen da precizno imitira izgled i način kretanja bilo kojeg odredjenog insekta.

Lično mislim da je mušičarenje mokrom mušicom danas prilično zapostavljeno i relativno je mali broj mušičara, bar kod nas, koji love mokrom mušicom. Verovatno je razlog tome nedostatak atraktivnih prizora koji su veoma prisutni u lovu suvom mušicom, ali i medijska popularizacija lova suvom muvom. Neka ovi tekstovi budu mali osvrt na pecanje mokrom mušicom, sa nadom da cete probati ovaj nacin ribolova, a mozda i zavoleti.


Nastavljamo sutra, nadam se...
rabbit
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1.   MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1. EmptyUto 19 Feb 2008 - 11:43

Ja jos nisam lovio mokrom muhom,al nije iskljuceno da necu,pogotovo sto imam drugare koji ih forsiraju i prave i meni poklanjaju.Kako se tu indikuje udarac,ima li kakve uocljive pojave ili napamet lupas kontru?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1.   MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1. EmptyUto 19 Feb 2008 - 11:49

Napamet lupanje moze samo da dovede da ti profesor zalijepi keca i istera te sa casa. Sto si bre nestrpljiv, cekaj sledeci nastavak. A drugari koji ti poklanjaju mokre musice - sto ti nisu objasnili? Ili se i od njih grebes musice?
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1.   MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1. EmptyUto 19 Feb 2008 - 11:50

D a budem iskren, veliki deo dana bacam suvu mušicu ali kada želim da ulovim velikog klena onda je neophodno provesti muvu na većoj dubini i to na mestima gde grane natkrivljuju vodu. Tada je neophodno koristiti mokre varijante.
Indikacija ugriza je, ako nekoristimo marker a ja ga ne koristim, samo zategnuta struna i osećaj koji se stiče vremenom.
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1.   MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1. EmptyUto 19 Feb 2008 - 11:55

Vukman ::
Napamet lupanje moze samo da dovede da ti profesor zalijepi keca i istera te sa casa. Sto si bre nestrpljiv, cekaj sledeci nastavak. A drugari koji ti poklanjaju mokre musice - sto ti nisu objasnili? Ili se i od njih grebes musice?

JA se grebem za musice samo od onih za koje mislim da ih prave da valjaju,profesore.Prema tome,salji ih sto prije.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1.   MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1. EmptyUto 19 Feb 2008 - 11:57

Ako cemo posteno, ja sam pecanje mokrom muvom otkrio sasvim slucajno. Da ne preterujem sad, znao sam ja da postoji i takav nacin ribolova, ali me nesto nije interesovao. E, kad mi je u jedan rani sumrak, neka vrlo razbucana suva musica pocela da tone, a ja nisam imao zivaca da vezujem novu, bacao sam tu osakacenu, vise reda radi - kad je tresnula mrcina!... pa posle nje jos jedna.... pa sam pozurio kuci i te veceri namotao jedno dvadesetak komada mokrih. E, od tad su one ravnomerno zastupljene u mojoj kutijici. Naravno, treba znati i kad je koristiti, i kako i jos sto sta... no, o tome sutra.
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1.   MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1. EmptyUto 19 Feb 2008 - 11:58

Zeka ::
Vukman ::
Napamet lupanje moze samo da dovede da ti profesor zalijepi keca i istera te sa casa. Sto si bre nestrpljiv, cekaj sledeci nastavak. A drugari koji ti poklanjaju mokre musice - sto ti nisu objasnili? Ili se i od njih grebes musice?

JA se grebem za musice samo od onih za koje mislim da ih prave da valjaju,profesore.Prema tome,salji ih sto prije.

Zeka - uvlakac! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1.   MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1. EmptyUto 19 Feb 2008 - 12:03

ccccccc..... a ja mu (Zeki) navezao i mrave a on se uvlači Vukmanu...ccccc
Dobro kad je tako 'oće li neko crnog i cimet mrava? Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1.   MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1. EmptyUto 19 Feb 2008 - 12:07

Pitaj Zeku.... on NECE! Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1.   MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1. EmptyUto 19 Feb 2008 - 12:08

Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Blue Fox
Green drake
Green drake
Blue Fox


Broj poruka : 132
Godina : 44
Location : Nis
Datum upisa : 14.02.2008

MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1.   MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1. EmptyNed 2 Nov 2008 - 0:31

Deje lepe rezultate u zamucenoj vodi.... Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.urg
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1.   MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1. EmptyNed 2 Nov 2008 - 0:35

Blue Fox ::
Deje lepe rezultate u zamucenoj vodi.... Laughing Laughing Laughing

Ko BRE?Jel ja?Nikad nisam serviran u zamućenoj vodi.Mada,ako imaš tamo neku snajku u Niš,pa da me lepo serviraš...Pa da svratim.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Blue Fox
Green drake
Green drake
Blue Fox


Broj poruka : 132
Godina : 44
Location : Nis
Datum upisa : 14.02.2008

MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1.   MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1. EmptyNed 2 Nov 2008 - 0:51

Ako si musica imam snajki koliko hoces... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.urg
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1.   MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1. EmptyNed 2 Nov 2008 - 9:49

Ako ćeš da me serviraš nekoj ,al malo gabaritinijoj,ja volim kapitalke,bit ću i muva.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Blue Fox
Green drake
Green drake
Blue Fox


Broj poruka : 132
Godina : 44
Location : Nis
Datum upisa : 14.02.2008

MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1.   MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1. EmptyNed 2 Nov 2008 - 16:51

Naravno,samo neznam kako da te prezentujem......... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.musicarenje.urg
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1.   MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1. EmptyNed 2 Nov 2008 - 17:05

scratch

Tehnika i taktika
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Sponsored content





MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1. Empty
PočaljiNaslov: Re: MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1.   MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1. Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 1.
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» MUSICARENJE MOKROM MUSICOM - Deo 2.
» Zasto MUSICARENJE?
» musicarenje iz camca
» Musicarenje crvenperke
» Musicarenje u Srbiji

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mušičarenje - ribolov veštačkom mušicom :: Mušičarenje mokrom mušicom-
Skoči na: