MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Mala bela - musica u tri poteza!

Ići dole 
+5
simpson H
Zeka
Zox
100ka
Vukman
9 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mala bela - musica u tri poteza! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala bela - musica u tri poteza!   Mala bela - musica u tri poteza! - Page 2 EmptyPet 15 Feb 2008 - 23:01

Vukman ::
U principu - da!

Ali... ima i insekata koji imaju krila drugih boja, pa tako ja cesto koristim i ostale svijetle nijanse (bijela kafa, svijetlo zelena, vrlo svijetlo siva).... sve zavisi od inspiracije, tipa muve - i raspolozivog polipropilena. Rolling Eyes

Hvala!
Tu svetlo zelenkastu i svetlo žutu sam viđao na vodi, pa otud ideja...
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Mala bela - musica u tri poteza! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala bela - musica u tri poteza!   Mala bela - musica u tri poteza! - Page 2 EmptySub 16 Feb 2008 - 8:58

bokac ::
...Tu svetlo zelenkastu i svetlo žutu sam viđao na vodi, pa otud ideja...

Ma, meni se cini da niste uspjeli da nadjete bjelu, pa se sad kao folirate nesto....

lol!
Nazad na vrh Ići dole
Zoki
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Zoki


Broj poruka : 76
Godina : 39
Location : Niš, bulevarac (ćuti kad nisam iz Durlan)
Datum upisa : 08.01.2008

Mala bela - musica u tri poteza! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala bela - musica u tri poteza!   Mala bela - musica u tri poteza! - Page 2 EmptySub 16 Feb 2008 - 9:18

Super fora ova muva. Umro sam od smeha kad sam video kako se jednostavno pravi.

lol!
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Mala bela - musica u tri poteza! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala bela - musica u tri poteza!   Mala bela - musica u tri poteza! - Page 2 EmptySub 16 Feb 2008 - 21:35

Ja je napravio od bele "pertle" iz jakne koju sam raspleo i ispala je super.
Nažalost macro mod na ovom šugavom fotoaparatu nemože da je snimi kako treba pa da se nebrukam slikom ako je već muva lepa Cool
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Mala bela - musica u tri poteza! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala bela - musica u tri poteza!   Mala bela - musica u tri poteza! - Page 2 EmptyUto 19 Feb 2008 - 15:13

Fotografija je više za naziranje nego za gledanje ali evo da je postavim a vi upotrebite malo mašte Laughing

Mala bela - musica u tri poteza! - Page 2 Pictur12
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Mala bela - musica u tri poteza! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala bela - musica u tri poteza!   Mala bela - musica u tri poteza! - Page 2 EmptyUto 19 Feb 2008 - 15:19

Zox joj je dao onu umjetnicku, rascupanu, notu.... Mozda si mogao malo da otanjis ovaj snopic, mislim da bi ispala bolja... mada je ovako sva simpaticna.,... kao pudlica! Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Mala bela - musica u tri poteza! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala bela - musica u tri poteza!   Mala bela - musica u tri poteza! - Page 2 EmptyUto 19 Feb 2008 - 15:22

Otanjio sam snopić za 12-ticu ali sam je u poslednji čas navezao na broju 16 Embarassed pa ispade kao Ajnštajn sa jutarnjim mamurlukom Shocked
Hteo malo da k......im paa se zeznuo pale
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Mala bela - musica u tri poteza! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala bela - musica u tri poteza!   Mala bela - musica u tri poteza! - Page 2 EmptyUto 19 Feb 2008 - 15:25

Jebiga, po meni je nekako bas 16 prava velicina za ovu musicu. Mrzi me danas, ali sutra cu postaviti ovakvu malu ali bez repa, ona je ipak primerenija.... pogotovu u sumrak ili u svitanje. Jedini problem je sto na nju nalecu i kapitalci od 2-3 cm.

Znaci, drzi me za rijec - sutra nova verzija.
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Mala bela - musica u tri poteza! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala bela - musica u tri poteza!   Mala bela - musica u tri poteza! - Page 2 EmptyUto 19 Feb 2008 - 15:32

Ja imam običaj da svaku novu muvu navežem prvo na većim brojevima, čisto da vidim proporcije i kako bi izgledala ali kod ove sam u poslednji trenutak prešao na br 16 a sve već pripremljeno za veliku.
Verujem da će biti dobra za klena, kako ti reče u sumrak jer ujutro nikada nepecam. Veče pred ribolov volim da sredim i proverim materijal pa tek onda primetim da nisam poneo baš ONU, posebnu muvu (naravno klenovi mi obično telegrafišu šta će sutra jesti Rolling Eyes ) i onda sednem da vezujem baš ONU i tako do pred zoru kada zadovoljan odem da odremam pa se to otegne do iza podneva a onda, kako bog zapoveda prvo rakijica pa kafica i eto ručka a ja na vodu tek popodne Smile
Na svu sreću reka mi je 70m od kuće pa mogu da skoknem i par puta dnevno, tek toliko da se pivo ne zamrzne u frižideru affraid
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Mala bela - musica u tri poteza! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala bela - musica u tri poteza!   Mala bela - musica u tri poteza! - Page 2 EmptyUto 19 Feb 2008 - 15:37

Ma, lako je tebi... pa ti s malo jacim priborom mozes da bacis i iz dvorista! Razz
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Mala bela - musica u tri poteza! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala bela - musica u tri poteza!   Mala bela - musica u tri poteza! - Page 2 EmptyUto 19 Feb 2008 - 15:39

Zato i vodim Zeku, neka vežba čovek DC Cool
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Mala bela - musica u tri poteza! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala bela - musica u tri poteza!   Mala bela - musica u tri poteza! - Page 2 EmptyUto 19 Feb 2008 - 16:05

Evo: casna rijec, sutra postavljam, step po step, bar jedno cetiri varijante ove male musice.... Nista komplikovanije od ove nece biti, ali varijeteti traze malo paznje.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mala bela - musica u tri poteza! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala bela - musica u tri poteza!   Mala bela - musica u tri poteza! - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mala bela - musica u tri poteza!
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Mala bela - varijanta 2.
» Mala bela - varijanta 3.
» Bela riba na musicu...
» Mala zuta
» Krejica - mala jednodnevka

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Mušice :: Suve mušice-
Skoči na: