MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 ZMIJE...

Ići dole 
+8
Komanchero
bokac
Zeka
Vukman
Zox
pedjabg
100ka
Prota71
12 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

ZMIJE... Empty
PočaljiNaslov: ZMIJE...   ZMIJE... EmptyUto 12 Feb 2008 - 13:02

Stvarno srecem ih svaki put gde god da krene na kakvu god vodu da izadjem.....u vodi,nad vodom,oko vode....kakva su vam iskustva,kako se snalazite sa: POSKOCIMA,SARKAMA...............RIBARICAMA????? Shocked Rolling Eyes affraid
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

ZMIJE... Empty
PočaljiNaslov: Re: ZMIJE...   ZMIJE... EmptyUto 12 Feb 2008 - 13:13

Evo jednog od mojih iskusatva sa zmijama. Beli Timok leto 2006. tamo ima sam ovih sivo-crnih vodenih zmija i belouški. otrovnica bi trebalo da nema al inikad se ne zna scratch
ZMIJE... Leto_210
Zmija je vraćena nepovredjena u vodu.
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

ZMIJE... Empty
PočaljiNaslov: Re: ZMIJE...   ZMIJE... EmptyUto 12 Feb 2008 - 14:04

Fuj! Smrde.
Stalno ih jurim da ne fackaju pastrmci. Ove ribarice.
Do sad nisam imao problema, iako svi tvrde kako ih svuda ima puno. Poskoci. Valjda zato sto sam stalno kraj reke. A da gledam kuda idem - gledam. Za svaki slucaj.
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

ZMIJE... Empty
PočaljiNaslov: Re: ZMIJE...   ZMIJE... EmptyUto 12 Feb 2008 - 16:45

Ooooooooooo bata Joco pa ti uveo i C&R al zmijaaaaa........aiiiiiiiii,fatamorganaaaaa Sad No cherry
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

ZMIJE... Empty
PočaljiNaslov: Re: ZMIJE...   ZMIJE... EmptyUto 12 Feb 2008 - 18:06

2005.godina, rano proleće zalivano baš za potrebe rimejk-filma "Nojeva barka"-Part 2.Krenem put, već po,enute Ribnice a i nebo plače od tuge što sam u ekiti jedini mušičar među zakletim varaličarima-varaju brate, koga stignu lol!
Već, negde oko Uba, kiše ponestaje (istrošila se u međuvremenu). Kako Peđa već pomenu, dok smo se ratosiljali domaćina u Brežđu (kud koji, mili moji...bežanija Shocked ) a koji nas je ganjao još dobrih par stotina metara "mučenicom"...ovo nisam dobro razumeo da li je rakija bila mučenica ili je to govorio o svojoj ženi king stignemo na reku i tu počne da greje Zvezda. Toga dana je bio prvi topao i sunčan dan sa teperaturom od 30 stepeni i, naravno izmamio je SVE zmije koje su bile željne toplote.
Moram priznati da se ne bojim zmija, čak sam i držao nekoliko vrsta kod kuće, nije mi baš bilo prijatno da idem obalom koja je bila obrasla dok oko mene padaju poskoci i šarke.
Obično ove dve vrste imaju zasebne areale. Šarka živi do 600m nadmorske visine a poskok je nadalje, ima jako mnogo krajeva gde se prepliću na jednom istom terenu. Na nekim delovima, naročito oko proplanaka je broj ovih otrovnica bio toliki da nije bilo mogućesklanjati ih štapom već se moralo obilaziti u širem luku.Netreba posebno pomnjati da je jedan od drugara vrlo brzo napustio grupu i vratio se do kola gde je (zaključan) popušio samo jednu kutiju cigareta do našg povratka Smile
Neželim da vam širim i podgrevam stah od zmija ali ni da negiram neprijatnosti koje mogu nastati kod ujeda već samo da razjasnim da se zmije plaše nas mnogo više nego mi njih a iskustvo ih je naučilo da nas se treba kloniti Cool Pa je sasvim dovoljno biti pažljiv prilikom kretanja i nositi sa sobom štap. Štap, naravno nesuži da bi ubili zmiju jer će ona učiniti sve da se skloni a napada samo u karjnjoj nuždi kada proceni da nema kuda da pobegne. Tada ćemo je skloniti štapom za hodanje kakav koriste i planinari.
Zmje netreba nikada ubijati pa čak ni kada nas iznenadi i uplaši jer je to njen odbrambeni mehanizam.
Napisah gore neprijatnost pri ujedu pada to malo objasnim Rolling Eyes
Poskok ja u Evropi a i kod nas najotrovnija zmija ali treba naglasiti da su samo 10 od 100 ujeda fatalni i to od tih 10 , njih 9 će biti latentni zbog infekcija a samo jedan od otrova zmije. Na primer samo u evropi 62X više ljudi umre od ujeda domaće pčele nego od zmijskog ujeda. Šarka je mnogo "manje" opasna i sve će proći uz visoku temperaturu i bolove zbog delavanja otrova pa u svakom slučaju nepreporučujem "junačenje" sa ovim gmizavcima. U slučaju ujeda ne treba pribegavati filmskim metadam prve pomoći kao što su rasecanje mesta ujeda i ceđenje otrova jer time se samo dodatno uzbuđuje povređeni što, neminovno dovodi do ubrzanog rada srca a time i do ubrzanog delovanja otrova, već samo podvezati mesto ujeda i odvesti ga do prve ambulante gde će primiti regularni protivotrov i gde će stručno osoblje propisno obraditi mesto ujeda kako nebi došlo do infekcije.
Za nas je, pošto boravimo pored vode mnogo interesantnije ponašanje ribarice koja za manje iskusne ribolovce vrlo često može izgledati kao mnogo opasnija jer u zavisnosti od mimikrije može biti vrlo slična šarki a ima i interesantnu osobinu da kada se oseti ugroženom može da napravi jedan pokret nakon čega dobija oblik trouglaste glave što je za mnoge odlika otrovnice Laughing
Da vas nebi dalje gušio ovom temom da prikočim sa porukom da su i zmije deo prirode , čak vrlo korisne za tu istu prirodu zbog koje se mnogi od nas i opredeliše za ovo što nas spaja study
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

ZMIJE... Empty
PočaljiNaslov: Re: ZMIJE...   ZMIJE... EmptyUto 12 Feb 2008 - 23:24

E.... zmije. Dakle, ovako:

Jesu gadne i grdne i ovake i onake. Jesam imao strah od njih u pocetku. A ko ne bi? Ali, tokom godina, navikao sam da su one podjednako prisutne kao i vecina zivecih stvorenja, znaci - neminovne. Trebalo je samo rascistiti sa sobom, a to sam uspio. Nije me strah, sto naravno nikako ne znaci da ih se ne klonim. Ali isto tako ne znaci i da panicim. Jednostavno, ne diram ih, ne diraju me. Mala dosetka iz vojske: u dzepu prsluka uvijek nosim mali spric i dozu seruma, koju zanavljam na mesec dana ljeti. U danima kad ne idem na pecanje, drzim je u frizideru. Nikad mi nije zatrebala, dosad. Vrlo dobro znam da je bilo kakav fatalni ishod od ujeda zmije u nas u procentima - smijesan, jer i posle ujeda crne mambe prvi ozbiljni simptomi pocinju da se javljaju poslije 4-6 sati. A kolika nam je zemlja, za 6 sati cu stici iz Vranja do Subotice.... Ali, ono cega me je strah je - infekcija. Znamo da se zmije uglavnom hrane glodarima, a ja ne bih da navucem lajmsku ili misju groznicu... ili neko slicno sranje. Znaci strah me je od zmija da mi ne navuku pacovsko sranje, nista vise.

Zmije su me ujedale jedno desetak puta, tako da sam i to pregrmio. Nije prijatno, ali nije ni sablja za vrat. Umije da boli, ali se ne umire.
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

ZMIJE... Empty
PočaljiNaslov: Re: ZMIJE...   ZMIJE... EmptyUto 12 Feb 2008 - 23:30

Al me utješi,Vučino...Ja mislim da je najbolje ići na pecanje i loviti sredinom rijeke,jer mi se čini da nešto te otrovnice i nisu ljubitelji plivanja.Sigurno je sigurno,a i tehnike sam prilagodio tome.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

ZMIJE... Empty
PočaljiNaslov: Re: ZMIJE...   ZMIJE... EmptyUto 12 Feb 2008 - 23:44

Pa i nisam bas siguran da otrovnice nece da zaplivaju... Jednom sam, pri malo jacoj kontri, zakacio poskoka posred ledja. Sta je on tu trazio, koji ga je djavo nanio meni na musicu - nemam pojma. Ali se, jadan, borio kao kalifornijska od kilo ipo. Imao sam naravno muku da ga skinem s musice, morao sam da ga ubijem. Ali mu je koza ipak bila toliko tvrda da sam morao da rezem nozem da bih skinuo udicu s njega.
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

ZMIJE... Empty
PočaljiNaslov: Re: ZMIJE...   ZMIJE... EmptyUto 12 Feb 2008 - 23:48

E da te naučim...Meni se takonešto dešavalo sa žabama (fuj),dok sam varaličario basa.Kad ti se tako nešto desi,lijepo pregrizeš najlon,i ajmo svako svojim putem.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

ZMIJE... Empty
PočaljiNaslov: Re: ZMIJE...   ZMIJE... EmptyUto 12 Feb 2008 - 23:50

Hahahahahaaaa...... pregrizes.... Pa ne bih prineo usta do zabe, taman da znam da ce od nje princeza da se stvori!
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

ZMIJE... Empty
PočaljiNaslov: Re: ZMIJE...   ZMIJE... EmptyUto 12 Feb 2008 - 23:53

Pa ne bih ni jamnisam lood.Žrtvuješ malo najlona...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

ZMIJE... Empty
PočaljiNaslov: Re: ZMIJE...   ZMIJE... EmptySre 13 Feb 2008 - 1:03

Drugari, sve ste lepo napisali... Moj problem je u tome što pecam manje nego što hoću, tako da kad stignem na vodu propisno sam zagoreo (k'o bata Joca sa šljake...). Tako da sve ovo lepo&pametno - zaboravim. Nit' gledam, nit' pazim... Toliko sam pažljiv da mi je letos jedna pala sa grane na leđa. Usr'o sam se i drao se kao magarac; čulo se od Obrenovca do Ostružnice. Znao sam da nije otrovna ali svejedno... Kada sam kod kuće, u štučjoj parohiji, baš me briga, ali mi je frka od tih otrovnih što vise sa grana po Šumadiji... Pa ipak - ne vredi - opet se ponašam kao da imam više sreće n'o pameti... Budala.
Kada sam od Prote čuo koliko ga zmije vole - odmah sam mu uvalio moj broj mobilnog. Zovem ga na pecanje svaki put kad je frka. Ima on nešto sa tim zmijuljkama... Shocked
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

ZMIJE... Empty
PočaljiNaslov: Re: ZMIJE...   ZMIJE... EmptySre 13 Feb 2008 - 15:31

Vukman ::
E.... zmije. Dakle, ovako:

... Trebalo je samo rascistiti sa sobom, a to sam uspio. Nije me strah, sto naravno nikako ne znaci da ih se ne klonim. Ali isto tako ne znaci i da panicim. Jednostavno, ne diram ih, ne diraju me...Nije prijatno, ali nije ni sablja za vrat. Umije da boli, ali se ne umire.

Bravo Vuko ovo je suština svega što nam je potrebno u ribolovu a što se tiče seruma budi vrlo oprezan sa njim. Serum se ne ubrizgava odokativno jer može naneti veće zlo nego sam ujed.
Prvo i osnovno pitanje je dali te je ujela otrovnica? Zašto ovo kažem, jer sam napisao da se može desiti da ribarica ili neki od smukova bude po šarama vrlo sličan viperidama pa je bilo kakvo davanje seruma ravno ujedu ali bez seruma Twisted Evil Često se desi da je zmija sa vrlo malom količinom enzima a mi ubrizgamo serum kao da je bila kapitalac Shocked
U svakom slučaju treba sačuvati prisustvo duha i krenuti prema najbližoj medicinskoj ustanovi gde će se oni pobrinuti za ranu a serum dati tek kada počnu da se javljaju simptomi.
Naravno i sisanje je dobro samo u slučaju da naletimo na mladicu Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

ZMIJE... Empty
PočaljiNaslov: Re: ZMIJE...   ZMIJE... EmptySre 13 Feb 2008 - 18:59

Laughing Laughing Laughing bravo Bokac.......hvala za marketing....zmije su samo moja prica,ma drugari imacu milosti prema vama-samo me povedite na pecanje i 100% vam garantujem sve ce biti samo moje,obecavam da vas nece ni primecivati cheers imam nesto leeepeee se ko lude Shocked
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

ZMIJE... Empty
PočaljiNaslov: Re: ZMIJE...   ZMIJE... EmptySre 13 Feb 2008 - 19:50

Prota71 ::
Laughing Laughing Laughing bravo Bokac.......hvala za marketing....zmije su samo moja prica,ma drugari imacu milosti prema vama-samo me povedite na pecanje i 100% vam garantujem sve ce biti samo moje,obecavam da vas nece ni primecivati cheers imam nesto leeepeee se ko lude Shocked

Ja te onda bezecujem da ideš samnom Rolling Eyes Volem zmije pa to ti je Wink
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

ZMIJE... Empty
PočaljiNaslov: Re: ZMIJE...   ZMIJE... EmptySre 13 Feb 2008 - 22:43

Mene jeste ujedao poskok jedno pet puta i sarka jednom. Umijem da ih razlikujem, tako da nije problem. Naravno da ih razlikujem od vodarica. Najbolje u svemu kod ujeda zmije je sto nisi ni svestan opasnosti dok te ne ugrize... poslije je sve lakse.

Inace jedan moj prijatelj lekar mi je na svakom spricu crvenim flomasterom obiljezio koju dozu da krknem, ZA SLUCAJ DA SAM DALEKO OD DOKTORA ili da dodjem kod doktora koji nema antidot. Jebiga, smucamo se po kojekakvim vukojebinama, nacices mozda doktora ali sta ako nema serum? Ali, njegov prevashodni savjet je: neces umrijeti odmah, a mozda neces umrijeti nikadA, ali gledaj da do ljekara stignes sto prije. I opet mi naglasava - najveca opasnost je ZARAZA!

What a Face
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

ZMIJE... Empty
PočaljiNaslov: Re: ZMIJE...   ZMIJE... EmptyČet 14 Feb 2008 - 0:02

Vukman ::
Mene jeste ujedao poskok jedno pet puta i sarka jednom. Umijem da ih razlikujem, tako da nije problem. Naravno da ih razlikujem od vodarica. Najbolje u svemu kod ujeda zmije je sto nisi ni svestan opasnosti dok te ne ugrize... poslije je sve lakse.

Inace jedan moj prijatelj lekar mi je na svakom spricu crvenim flomasterom obiljezio koju dozu da krknem, ZA SLUCAJ DA SAM DALEKO OD DOKTORA ili da dodjem kod doktora koji nema antidot. Jebiga, smucamo se po kojekakvim vukojebinama, nacices mozda doktora ali sta ako nema serum? Ali, njegov prevashodni savjet je: neces umrijeti odmah, a mozda neces umrijeti nikadA, ali gledaj da do ljekara stignes sto prije. I opet mi naglasava - najveca opasnost je ZARAZA!

What a Face

Jednom rečju- Pametno zboriš Very Happy king
Kada pisah sve ono o zmijama, to je bio samo mali uvod za sve ono što može očekivati naše mlade drugare, naročito ako se i kada se zapute u kojekakvu vukojebinu. Od priče glava neboli a nekome može i da koristi Wink
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

ZMIJE... Empty
PočaljiNaslov: Re: ZMIJE...   ZMIJE... EmptyČet 14 Feb 2008 - 0:05

Zox ::
.... Jednom rečju- Pametno zboriš Very Happy king

Sta cu, kad sam taki... skroman! geek
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

ZMIJE... Empty
PočaljiNaslov: Re: ZMIJE...   ZMIJE... EmptyČet 14 Feb 2008 - 0:09

Vukman ::


Sta cu, kad sam taki... skroman! geek

Po celom teletu? Laughing
Eto , zato te zmije i vole Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

ZMIJE... Empty
PočaljiNaslov: Re: ZMIJE...   ZMIJE... EmptyČet 14 Feb 2008 - 0:12

Pa vole, nego sta.... kad i sam imam zmijsko tijelo! Neutral
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

ZMIJE... Empty
PočaljiNaslov: Re: ZMIJE...   ZMIJE... EmptyČet 14 Feb 2008 - 14:53

Poskoci: 5, šarka: 1, Vukman: 6
...čoveče, vodiš!!! Very Happy

A sad ozbiljno: ako nije nevaspitano, gde si najčešće bio ujeden?
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

ZMIJE... Empty
PočaljiNaslov: Re: ZMIJE...   ZMIJE... EmptyČet 14 Feb 2008 - 15:59

bokac ::
Poskoci: 5, šarka: 1, Vukman: 6
...čoveče, vodiš!!! Very Happy

A sad ozbiljno: ako nije nevaspitano, gde si najčešće bio ujeden?

Nevaspitano je Rolling Eyes
Ti ćeš da se mešaš u njegov ljubavni život ?....ccccc.... Laughing
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

ZMIJE... Empty
PočaljiNaslov: Re: ZMIJE...   ZMIJE... EmptyČet 14 Feb 2008 - 16:48

Zox - i tebe drma vrbopuc. Pokvario te Joca, definitivno. tongue
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

ZMIJE... Empty
PočaljiNaslov: Re: ZMIJE...   ZMIJE... EmptyČet 14 Feb 2008 - 18:40

bokac ::
Zox - i tebe drma vrbopuc. Pokvario te Joca, definitivno. tongue

U mojim godinama to nije vrbopuc, već pubertet...(još me drži) Shocked
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

ZMIJE... Empty
PočaljiNaslov: Re: ZMIJE...   ZMIJE... EmptyČet 14 Feb 2008 - 18:44

AHA,al onaj drugi...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Sponsored content





ZMIJE... Empty
PočaljiNaslov: Re: ZMIJE...   ZMIJE... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
ZMIJE...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mušičarska biologija :: Ekologija-
Skoči na: