MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Tablica numerizacije podveza

Ići dole 
AutorPoruka
Pepsis
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Pepsis


Broj poruka : 69
Godina : 37
Location : Kruševac
Datum upisa : 12.01.2012

Tablica numerizacije podveza Empty
PočaljiNaslov: Tablica numerizacije podveza   Tablica numerizacije podveza EmptySre 19 Jun 2019 - 15:18

Zdravo, 

Posle dužeg vremenskog preioda da se nešto napiše, ali pametno za promenu. 

Pogledao sam video skoro koji mi je tek sad tačno razjasnio vezu između broja podveza (tippet) sa veličinom udice (muve) i kako se to odnosi prema zabacivanju (casting). Mislim, jasno mi je bilo da je u pitanju fizika i prenos energije na muvu, ali mi nije bilo jasno kako se to odnosi na veličine tippet-a. 

Recimo ovako, ako neku određenu veličinu muve prezentujemo kako treba, a onda probamo da upotrebimo nekoliko brojeva veću muvu, a ne promenimo podvez...ili će samo da se sruši u gomilu tik ispred kraja strune, ili će da nas opali po ušima (ako je debela struna a laka muva). 

Evo linka za video gde lik to sve veoma lepo objašnjava: https://www.youtube.com/watch?v=AtXPJszdW9s&t=14s

Drugo, evo male tabele iz koje se može izvući koja veličina muve bi mogla da ide uz koji tippet. Naravno, to je sve otprilike. Zavisi od težine muve, vrste najlona, strune, žice šta god se već koristi tamo na vrhu. Ali za početnike ili one kojima nikako nije jasno kao meni, evo: 

*prečnik strune se odnosi na prečnik tippeta, ne prečnik kanapa, pošto neki kanap zovu struna...

Tablica numerizacije podveza Tippet10
Nazad na vrh Ići dole
http://www.set-wall.com
 
Tablica numerizacije podveza
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Slobodni sastavi :: Ozbiljne stvari-
Skoči na: