MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Prijedlog strune za Winston WT 9ft 5wt i Sage TXL - F 4710

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
blijega
Gola udica
Gola udica
blijega


Broj poruka : 6
Datum upisa : 12.11.2014

Prijedlog strune za Winston WT 9ft 5wt i Sage TXL - F 4710  Empty
PočaljiNaslov: Prijedlog strune za Winston WT 9ft 5wt i Sage TXL - F 4710    Prijedlog strune za Winston WT 9ft 5wt i Sage TXL - F 4710  EmptyPon 30 Nov 2015 - 10:23

Drugari, pozdrav i bistro!
Odnedavno sam vlasnik pomenuta dva stapa, a kao prilican pocetnik, imam pitanje za vas. 
Sage TXL - F sam kupio u kompletu sa cekrkom Sage 4230, koji bi po mom skromnom znanju i informacijama sa raznih domacih i stranih foruma, mogao biti pretezak za ovaj lagani stap. No, imao sam dobru ponudu, bar tako mislim  Laughing, te je nisam propustio. Iscitavajuci teme o stapovima, cekrcima i odgovarajucim strunama, nasao sam da je kolega Prota vlasnik identicnog stapa, te sam tu nasao i prijedlog za strunu, poput Sageovih, te Rio LT struna. Uskoro cu imati priliku da musicarski pribor kupujem "preko bare", drugar ce mi biti tamo mjesec dana, te cu se opskrbiti pomenutim strunama za TXL-F. Naravno, ako Prota ili bilo ko drugi ko ima iskustva sa pomenutom serijom stapova ima neki prijedlog, voljan sam za novo znanje. Dobar savjet zlata vrijedi! 
E sad, izbor cekrka za Winston WT je pao na Ross Evolution LT 2! Nisam ga jos kupio, te i tu, ako postoji prijedlog, hvala unaprijed. Veci problem mi stvara izbor strune za WT, a kako sam citao i slusao, dobar izbor bi bila Wulff TT struna. Takodje, kao opcija, kao i kod TXL-F, nalazio sam misljenja da je Rio LT dobar izbor za WT seriju stapova.
Iz Banja Luke sam, godinama sam varalicario pastrmku i mladicu na Vrbasu, Sani, Sanici...sto ce i ubuduce, uz Ribnik, biti moji tereni za musicarenje. Rijetko sam isao na Unu, razlog slabe posjete ovoj predivnoj rijeci ne znam, no, popravicu to u buducnosti.
Na kraju, molim sve drugare sa foruma, ako imaju, da ostave svoj prijedlog struna za dva stapa iz naslova.
Unaprijed hvala,
Bojan
Nazad na vrh Ići dole
tommylee
Royal coachman
Royal coachman
tommylee


Broj poruka : 1152
Godina : 46
Location : Zvornik-Mali Zvornik
Datum upisa : 09.04.2008

Prijedlog strune za Winston WT 9ft 5wt i Sage TXL - F 4710  Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijedlog strune za Winston WT 9ft 5wt i Sage TXL - F 4710    Prijedlog strune za Winston WT 9ft 5wt i Sage TXL - F 4710  EmptyPon 30 Nov 2015 - 13:38

Maksimalnu klasu pet,plivajuću.Izbor mušica na tim vodama je uglavnom na manjim brojevima.Pa je bitno da mušica što suptilnije padne.Pogotov tereni kao što su Pliva ili Ribnik.
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
blijega
Gola udica
Gola udica
blijega


Broj poruka : 6
Datum upisa : 12.11.2014

Prijedlog strune za Winston WT 9ft 5wt i Sage TXL - F 4710  Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijedlog strune za Winston WT 9ft 5wt i Sage TXL - F 4710    Prijedlog strune za Winston WT 9ft 5wt i Sage TXL - F 4710  EmptyPon 30 Nov 2015 - 13:52

Hvala Tommy!  cheers
Bravo i za Plivu, na nju sam skroz zaboravio, a bio sam par puta! Divna rijeka sa jos par manjih u okolini, neopisiva priroda, ogromni lipci i pajke  Shocked Very Happy
Naravno, potpuno si u pravu i za velicinu musica...a dobro se sjecam kad mi je lik na Sanici pokazao svoje musice, a ja ostao zapanjen velicinom. Tad mi je pricao o prezentaciji suve musice, posebno onih najmanjih u zimskim danima kad je lipljen aktivan na povrsini.
Nazad na vrh Ići dole
tommylee
Royal coachman
Royal coachman
tommylee


Broj poruka : 1152
Godina : 46
Location : Zvornik-Mali Zvornik
Datum upisa : 09.04.2008

Prijedlog strune za Winston WT 9ft 5wt i Sage TXL - F 4710  Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijedlog strune za Winston WT 9ft 5wt i Sage TXL - F 4710    Prijedlog strune za Winston WT 9ft 5wt i Sage TXL - F 4710  EmptyČet 3 Dec 2015 - 8:57

Ja sam tamo par puta lovio.I svaki puta kada je vrijeme oblačno,pred kišu i slično,lipljne naglo krene sa manjeg broja na još manji broj udice.Recimo sa 18 na 22#.

Dok je na Vrbasu drugačija priča,14-16 je neki standard.

Najbolje ti je da pitaš Bojana koji radi u Minecu (kod brke),čovjek je za taj kraj alfa i omega.
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
blijega
Gola udica
Gola udica
blijega


Broj poruka : 6
Datum upisa : 12.11.2014

Prijedlog strune za Winston WT 9ft 5wt i Sage TXL - F 4710  Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijedlog strune za Winston WT 9ft 5wt i Sage TXL - F 4710    Prijedlog strune za Winston WT 9ft 5wt i Sage TXL - F 4710  EmptyČet 3 Dec 2015 - 18:39

Apsolutno razumijem o cemu pricas, na Plivi sam bio svjedok promjene ishrane lipljena upravo na prelazu iz oblacnog u sitne kapi kise.Na Plivi sam zadnji put (od ukupno 4-5 puta) bio krajem maja ove godine. Isao sam sa dvojicom prijatelja, jednom je bio rodjendan, dok je drugi, zivotnom sudbinom, upoznao dr Acu Ivanovica. Kako je Aco dosta uradio za mog drugara, te mu pomogao u teskim trenucima, dogovorili smo se da pozovemo Acu na vikend na Plivu, da mu se drugar oduzi, tacnije, da se druzimo, te da nam Aco, nama kao pocetnicima, prenese dio svog znanja i vjestine.
no, kako to obicno hoce, taj petak, a pogotovo subota, bili su najkisniji dani ove godine. Kisa je neumorno padala dva dana. I sta nam je preostalo, osim da se u bungalovu (koji su bas sjajni) lesimo alkoholom. drunken Docekao sam jutro sa dr Ivanovicem, dok su moji drugari, malo ranije odustali!
Kad smo ustali u subotu, vrijeme, jos gore. Taj dan smo proveli kod poznatog domacina u tom kraju, Pedje. Tu smo bili pozvani od strane Jana Jankovica(prijatelj Ace Ivanovica, kasnije sam saznao i vrsan musicar), kojeg sam tad upoznao, a trebali smo u petak navece biti Pedjini gosti, no, mi smo prerano otisli u offside!  cyclops
Subota kod Pedje je ustvari bilo samo drugo poluvrijeme petka, a uz fenomenalnu domacu kuhinju, derali smo kao mutavi Pedjinu sljivovicu, koja je abnormalno ukusna, a jos vise pitka. Rijeci da opisem gostoljubivost, usluznost i osjecaj dok ste Pedjini gosti, jednostavno nemam. To vrijedi vidjeti, osjetiti. Prijedlog za sve musicare koji se nadju na Plivi je odlazak kod Pedje na rucak, veceru...jer, zaista, velikodusno smo docekani.
Eh, u nedelju je vrijeme, bar od jutra, obecavalo promjenu na bolje. Uspjeli smo uhvatiti dva-tri sata u kojima nije bilo jake kise. Smjenjivala se sitna kisa sa intervalima bez padavina, velike oblacnosti. Nesto vremena smo iskoristili za najosnovnije upute koje nam ja Aco dao, a onda smo gledali kako to majstor radi. E upravo tada se, Tommy, desilo to o cemu si pisao. Kako bi pocela sitna kisa, lipljen je "radio" na nimfu(veoma, veoma sitnu). A cim bi kapi pocele da se gube sa povrsine vode, vidljiva je bila aktivnost lipljena na povrsini vode. Aco nam je objasnjavao i ukazivao upravo na promjenu ishrane, jer u kisnim trenucima, vrlo lako je bilo vidjeti lipljenje kako "riju" po dnu, a kako je Pliva bogata ribom, to se moglo vidjeti na svakih par metara. Svaki prestanak padavina je oznacavao aktivnost na povrsini. Najzanimljivije od svega sto se vrijeme mijenjalo na svakih 5-10 min, te tako i ishrana lipljena.
Od Ace sam saznao mnogo u ta tri dana, nazalost, mnooogo vise teorijski nego prakticno, no, vrijeme je bilo protiv nas.
Tommy, jos jednom se zahvaljujem za savjete, a za Bojana znam, cak sam prije 10-ak dana bio kod Brke, trazio upravo Bojana, ali nije ga bilo tad, u radnji je najcesce u poslijepodnevnim casovima, koji mi manje odgovaraju zbog posla, no, naci cu nacin da sto prije odem do njega. Tada sam kupio nesto njegovih musica, Bojan je poznat u ovim krajevima kao "Bogotac"  Smile vezivanja musica.
Takodje, zahvalan sam ti Tommy na drugarskom odnosu i savjetima, nadam se da cemo se i upoznati. Ako budes dolazio na krajiske rijeke, volio bih da budes moj gost i nista ne treba da brines(smjestaj, prevoz, hrana), cak imam tetku u Donjem Ribniku.  cheers
Vidim da si na Drini, a Drinu nikad necu prezaliti. Ne zato sto jos nisam pecao na njoj, ima vremena, sigurno hocu, nego zato sto sam imao dogovor za izlet na Drinu, sa momkom koji me uveo u svijet ribolova. Bio je plan za zimsko varalicarenje mladice na Drini. Zla sudbina je zadesila mog prijatelja, mog brata, mog mentora. Moj batica Vladan nesrecno je poginuo u aprilu ove godine. Srce mi je puklo na pola. Vladan je bio najbolje bice koje sam ikad upoznao. Cesto mislim na njega, a posebno me sam pomen rijeke Drine asocira na njega, na nas neostvareni izlet. Tuga. Evo i sad mi se place.
Izvinjavam se ako su moje emocije uslovile da napisem nesto sto ne odgovara pravilima foruma, teme, ali ova tuzna prica je izasla iz mene, uz sjecanje na mog pokojnog brata!
Nazad na vrh Ići dole
tommylee
Royal coachman
Royal coachman
tommylee


Broj poruka : 1152
Godina : 46
Location : Zvornik-Mali Zvornik
Datum upisa : 09.04.2008

Prijedlog strune za Winston WT 9ft 5wt i Sage TXL - F 4710  Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijedlog strune za Winston WT 9ft 5wt i Sage TXL - F 4710    Prijedlog strune za Winston WT 9ft 5wt i Sage TXL - F 4710  EmptyPet 4 Dec 2015 - 8:20

Vladanova smrt nas je sve zatekla.Da čovjek ne povjeruje šta se desi Sad
Hvala na pozivu uvjek volim da upoznajem nove ljude a i vaše terene.
Krajina me je facinirala svojom nesebičnom ljepotom.
Svaki put kada dođem u BL ne stigne svima da se javim.
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
Sponsored content





Prijedlog strune za Winston WT 9ft 5wt i Sage TXL - F 4710  Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijedlog strune za Winston WT 9ft 5wt i Sage TXL - F 4710    Prijedlog strune za Winston WT 9ft 5wt i Sage TXL - F 4710  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Prijedlog strune za Winston WT 9ft 5wt i Sage TXL - F 4710
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Winston Passport ili Vision GT four?
» Winston Boron BIIX

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mušičarski pribor :: Strune za mušičarenje-
Skoči na: