MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Bremyra, Svedska

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
mdzivdzan
Gola udica
Gola udica
mdzivdzan


Broj poruka : 2
Datum upisa : 13.03.2012

Bremyra, Svedska Empty
PočaljiNaslov: Bremyra, Svedska   Bremyra, Svedska EmptyČet 1 Okt 2015 - 22:51

Pozdrav drugari, moj cini mi se prvi post ovde Smile  Naime ovih dana sam u Svedskoj pa evo da podelim svoje iskustvo sa vama i obavestim vas o jednoj maloj ali meni interesatnoj ribolovnoj vodi na koju volim da dodjem kada sam ovde. 

Ona se nalazi u selu Bremyra pored mesta koje se zove Rejmyre. To je udaljeno nekih 30km od Norrkopinga, grada u kome odsedam. Pregradjivanjem reke koja ide iz jednog, visljeg, jezera u drugo sa dve brane dobijena su jos dva, znatno manja od prirodnih, jezera od kojih je jedno namenjeno varalicarima, a manje jezerce, koje je u jednom delu gde se izliva voda iz gornjeg vise reka nego jezero, musicarima.
Na ovoj vodi postoje dnevna iI vikend dozvola.  Cena dnevne je 180 svedskih kruna (oko 20e) a vikend dozvole je 320kr. Ovo su cene za musicare, za varalicare su cene malo nize.  Ja sam uzeo dnevnu dozvolu ciji je trajanje 24h od vremena izdavanja, a to izdavanje je inace jako interesantno. Od musicarske vode na nekih 200-300m ka velikom (prirodnom) jezeru se nalazi deo gde se kupuju dozvole. To je zapravo parking mesto sa prelepim pogledom i starom masinom u koju stavite 10 kruna, povucete rucicu, a onda dobijete dve male koverte upakovane jedna u drugu. Na obe upisite ime, prezime, mesto I datum, hemijskama koje se nalaze u plasticnoj ciniji pored, pa jednu uzmete sebi a u drugu stavite novac i ubacite je u masinu (postansko sanduce). I to je to.

Na slici je jedna kalifa od danas. Nazalost otisla mi je baterija u medjuvremenu pa sam fotkao samo ovu, prvu. Sve u svemu 4 komada izvucene na obalu, 3 otkacene, a jedna od te 3 je pri udarcu pokidala sve. E, da, uhvatio sam na suvu muvu i jednu ribu, koju takodje nisam mogao da slikam zbog nemanja baterije, a koja je jako slicna klenu s tim sto ima izrazito crvene oci i duzine je oko 12-15cm. Ako iko zna koja je bilo bi super da podeli to ovde. Ova sa slike je uvhacena musicarskim probirom, stap Sage Flight 690-4, cekrk Vision Koma, struna SA (zaboravio sam tacnu oznaku), a dosla je na crnog Woolly Bugger-a sa plavim vratom vezanog na udici br 8. Nadam se da ce biti jos kojih ulova ovih dana pa cu kaciti i te slike.


Bremyra, Svedska 10dgx83
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

Bremyra, Svedska Empty
PočaljiNaslov: Re: Bremyra, Svedska   Bremyra, Svedska EmptyPet 2 Okt 2015 - 23:36

Pozdrav Miljane i BISTRO  cheers
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Bremyra, Svedska Empty
PočaljiNaslov: Re: Bremyra, Svedska   Bremyra, Svedska EmptyNed 4 Okt 2015 - 16:59

Doborodošao na forum!
Odlično pecanje rekao bih Smile

Hoćeš li imati uskoro još koji izlazak na tu vodu?
Obavezno napuni baterije!!!

Da nije ovo ta crvenooka ribica?

Bremyra, Svedska Gliste-mamac-zima-3
Kod nas je zovu žutooka ili bodorka. Oči joj mogu biti od svetlo narandžaste skoro žute do tamno narandžaste skoro crvene.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Bremyra, Svedska Empty
PočaljiNaslov: Re: Bremyra, Svedska   Bremyra, Svedska Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Bremyra, Svedska
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Ribolovni tereni :: Jezera-
Skoči na: