MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Jonsko more - Lefkada

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Jonsko more - Lefkada Empty
PočaljiNaslov: Jonsko more - Lefkada   Jonsko more - Lefkada EmptySre 5 Avg 2015 - 18:01

Krećem na Lefkadu 12.8. Idem busem, razmišljam da nosim mahač 2,7m 8/9 i varaličarac 2,85m tb-35g, mada mi se vrzma ideja i da idem sa lakšom varijantom, mahač 2,7m klase 5 i varaličarac 2,1m tb-15g pa da forsiram siću uz obalu.

Biću smešten u Nidriju (Nydri), mestu sa istočne strane ostrva, koje je zaklonjeno od talasa.

Jonsko more - Lefkada Lefkada_map_eg

Naravno ići ću i na plaže na zapadnoj strani ostrva koje su izložene talasima i otvorenom moru.

Šta loviti, na koje muve u koje doba dana?

Svaki savet dobrodošao.
Nazad na vrh Ići dole
milance
Woolly Bugger
Woolly Bugger
milance


Broj poruka : 96
Godina : 61
Location : Pančevo
Datum upisa : 25.11.2009

Jonsko more - Lefkada Empty
PočaljiNaslov: Re: Jonsko more - Lefkada   Jonsko more - Lefkada EmptyČet 6 Avg 2015 - 8:51

Što se pribora tiče - ponesi sve Smile Pa se tamo smišljaj šta ti više leži, ja bih uvek poneo 8/9 nego 5 (varaličarce više ne nosim!). Moj predlog je F/S struna ako je imaš ili intermediate.
Što se doba dana tiče - tu si ograničen na vreme pre izlaska sunca i posle zalaska sunca!!! Moj savet je da kreneš u 5 ujutru i prvo jutro obiđeš sva izgledna mesta. To je pre svega luka gde izlaze i ulaze brodovi/trajekti. Tu se skuplja sitna riba i za njim sitne grabljivice raznih vrsta. Pre svega iglice, šaruni ali i sitne lice, zubatice... Gledaj dobro pošto se vide javljanja ribe, kao kada sitan bucov juri ispod površine a sitne ribe beže, "razmiču" se na sve strane. Jutarnja akcija se može primetiti i na plitkim plažama gde sitna riba prilazi obali a grabljivice za njom. Bacaj daleko i vuci male neotežane strimere (klasični bucovski dvobojni sa epoxy okom na vel. 6 Cool malo ispod površine i brzo Nemoj bacati napamet nego prvo pronađi lokacije gde ima neke akcije!!! Po suncu ne gubi vreme!!!
Veče je nešto sasvim drugo, uveče sam obično visio pored svetionika (najdublje pozicije sa jakom strujom) i čekao duboki mrak. I tako imao jednu zubaticu oko 1600g i nekoliko napada posle kojih su mi gaće spadale. Koristi otežane (manje ili više) strimere tipa clouser minnow ili jiggy, bacaj daleko, puštaj da potonu nekoliko metara i vuci ka sebi. Probaj različite brzine...

Evo i malo slika - sve je ovo uhvaćeno na Lefkadi Smile u mestu Vasiliki, pre par godina - nemoj lako odustajati, trebalo mi je malkice vremena da ovo sve provalim... Ja sam koristio 7-micu sa intermediate kanapom ujutru i F/S uveče... Strimere vidiš i na fotkama, preporučujem saltwater udice i sintetičke materijale. Pribor i mušice posle svakog pecanja DOBRO ISPERI SLATKOM VODOM!!! A imaš i moj mobilni Wink

Jonsko more - Lefkada 1183wqt

Jonsko more - Lefkada R1xyfm

Jonsko more - Lefkada T7inx4

Jonsko more - Lefkada Al2es3

Jonsko more - Lefkada 14mv24h

Jonsko more - Lefkada Ae856c
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Jonsko more - Lefkada Empty
PočaljiNaslov: Re: Jonsko more - Lefkada   Jonsko more - Lefkada EmptyPet 7 Avg 2015 - 16:35

Hvala Mito  cheers
Poneo bih sve da idem kolima, ali idem busom tako da moram da nosim minimum.
Imam itermediate strunu #8, e sad tvoje daleko bacanje i moje daleko bacanje se vetovatno dobrano razlikuje. Ali ako ponesem varaličarac eto i meni daljih zabačaja.
Od morskih udica imam samo Mustad 34007 veličine 4, da li je to ipak preveliko?
Gurgleri i ostale površinske zezalice?
Da li si možda ronio ili išao u podvodni ribolov tamo?
Nazad na vrh Ići dole
tommylee
Royal coachman
Royal coachman
tommylee


Broj poruka : 1152
Godina : 46
Location : Zvornik-Mali Zvornik
Datum upisa : 09.04.2008

Jonsko more - Lefkada Empty
PočaljiNaslov: Re: Jonsko more - Lefkada   Jonsko more - Lefkada EmptyPon 10 Avg 2015 - 15:51

Dobri su i poperi a i zare.Znači može neki gurgler.Ako ti je cilj upisivanje idi na neki mini strimer.
Ja sam se spremio još samo da odem na more,ove godine sigurno neću Sad
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
Sponsored content





Jonsko more - Lefkada Empty
PočaljiNaslov: Re: Jonsko more - Lefkada   Jonsko more - Lefkada Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Jonsko more - Lefkada
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Ribolovni tereni :: Mora i okeani-
Skoči na: