MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Mašina za dabing četke

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mašina za dabing četke Empty
PočaljiNaslov: Mašina za dabing četke   Mašina za dabing četke EmptySub 14 Feb 2015 - 0:30

Nešto sam nabudžio danas i za sad šljaka, nije sjajno, treba nešto još doraditi.

Koristio sam letvice za parket, nekoliko zavrtnjeva, silikon umesto lepka i jednu kukicu na zavrtanje.

Jednu letvicu sam presekao, jednoj sam skinuo "šinu"  pošto će ona biti na dnu.

Mašina za dabing četke Img20150213155715

Mašina za dabing četke Img20150213155755

Pošto se letvice ne uklapaju baš savršeno zalepio sam ih silikonom da bih popunio prostor između.

Mašina za dabing četke Img20150213155633

Ovako izgleda završena spravica. Bušilica je Black & Decker "Made in SFRJ" sa regulacijom brzine Very Happy

Mašina za dabing četke Img20150213191618


Postolje za bušilicu je staro pa sam celu napravu prilagodio tome.

Mašina za dabing četke Img20150214000521


I malo gotovih četkica

Mašina za dabing četke Img20150213235614

Mašina za dabing četke Img20150213235631


Osnovni problem je što je bušilica prejaka, pa ne mogu da korsitm "zlatnu" (verovatrno mesinganu) i "srebrnu" žicu pošto su tvrđe od bakarne pa lako pucaju.

Da imam odgovarajući alat napravio bih nešto malo drugačije i koristio bih neki manji (tiši) motor. Misli mda bih time postigao i da se žica ne kida.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mašina za dabing četke Empty
PočaljiNaslov: Re: Mašina za dabing četke   Mašina za dabing četke EmptySub 14 Feb 2015 - 0:39

Finalni proizvod izgleda stvarno dobro.

Do yaya!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mašina za dabing četke Empty
PočaljiNaslov: Re: Mašina za dabing četke   Mašina za dabing četke EmptySub 14 Feb 2015 - 0:57

Hvala Very Happy

Dabinzi su neki moji "mixevi". Stari "Iskra" mlin za kafu radi posao vrhunski, da me pokojna baba vidi šta sam joj uradio sa mlinom odrekla bi me se. 

Prilikom stavljanja na žicu sam sve dabinge ravnao među prstima. Postupak vrlo jednostavan kad vidite, ali neko ko to nije ranije radio možda ne shvati iz mog objašnjenja. Potrebno je da neku količinu dabinga stisnete kažiprstom i palcem leve ruke, a onda kažiprstom i palcem desne ruke čupkate malo po malo dabinga i vraćate u prethodnu gomilu u levoj ruci. ubrzo biste trebali da dobijete dabing u kom većina dlaka ima orijetacju u istom smeru.
Nazad na vrh Ići dole
tommylee
Royal coachman
Royal coachman
tommylee


Broj poruka : 1152
Godina : 46
Location : Zvornik-Mali Zvornik
Datum upisa : 09.04.2008

Mašina za dabing četke Empty
PočaljiNaslov: Re: Mašina za dabing četke   Mašina za dabing četke EmptyPon 16 Feb 2015 - 14:06

Mašina za dabing četke 14p9240017copyj
Moj nekadašnji pokušaj.Radio sam iz ruke sa aku bušilicom.
Baj d vej,istu takvu B&D imam iz '80-ih i radi i danas!

Dabinzi iz kućne produkcije,mmmm kako to zvuči primamljivo.Ovih dana sam opet blendirao zaostalu turu.Otpad od strimera je vrhunski!Toliko kvalitetne sintetike na jednom mjestu!
Ovo će mi biti baza za dalje miksovanje!

Mašina za dabing četke Hlqjpxmaj
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
Stars member
FlyHigh
FlyHigh
Stars member


Broj poruka : 276
Godina : 46
Location : Montenegro
Datum upisa : 18.06.2011

Mašina za dabing četke Empty
PočaljiNaslov: Re: Mašina za dabing četke   Mašina za dabing četke EmptyPet 15 Maj 2015 - 12:13

Drugari,
Imam pitanje u vezi ove alatke,u stvari par pitanja:
1.Jel mora ovo masina da vrti?
2.Jel mora zica da se koristi i koja?
3.Jel proizvod grub za musice,i sluzi samo za strimere i krupnije muve?

Imam dosta otpada koje cuvam, a nakanio bi se da organizujem  skalameriju
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mašina za dabing četke Empty
PočaljiNaslov: Re: Mašina za dabing četke   Mašina za dabing četke EmptyPet 15 Maj 2015 - 14:45


  1. Ne mora mašina, naravno da može i ručno. Naravno, tu kukucu treba držati prstima i sasvim lako se uvrti, do pucanja... U osnovnoj verziji se sve radilo upredajući preklopljeni, navošten konac bez ikakvog alata. Naravno da žičana kukica, onakva kakva se koristi za dabiranje u petlji, pomaže.
  2. Koristi se obično bakarna žica, bolje da je malo deblja, oko 0.20mm, da bi mogla jače da se uprede. Mada možei sa tanjom.
  3. Proizvod je identičan dabiranju "u petlji", koji se radi kad se rasprede osnovni konac, pa među dve niti ubaci dabing i zavrti...Prema tome, može se itekako koristiti i za sasvim sitne muve, ako se koristi tanja žica i jako malo dabinga.


Meni se čini da ovo ima smisla samo ako se muve vezuju komercijalno, mada ne škodi ni ostalima.

Kucaj: "dubbing brush", "dubbing block"...
Nazad na vrh Ići dole
Stars member
FlyHigh
FlyHigh
Stars member


Broj poruka : 276
Godina : 46
Location : Montenegro
Datum upisa : 18.06.2011

Mašina za dabing četke Empty
PočaljiNaslov: Re: Mašina za dabing četke   Mašina za dabing četke EmptyPet 15 Maj 2015 - 14:55

hvala boki.
Mislio sam da onaj rusvaj sto drzim po kutijama,jednom dokon, skockam pa uzimam kad mi zatreba.
Meni bi za strimere to trebalo,jer se stvarno masu vremena potrosi dabirajuci velikog strindzu
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mašina za dabing četke Empty
PočaljiNaslov: Re: Mašina za dabing četke   Mašina za dabing četke EmptySub 16 Maj 2015 - 2:35

Sale kao što ti je Boki već odgovorio može i na ručni pogon, možeš i sa motorčićem za brisače od kola ili od rerne oni nemaju veliki broj obrtaja i nisu skupi.
Ovako sam nabudžio pošto nemam baš neki alat, a nisam ni nešto vičan majstorisanju. 

Ovo je meni Goran Grubić odgovorio kada sam mu poslao mejl sa slikama ove moje budževine:
"Evo kako izgleda ta oprema koju prodaje Doug Swisher:
http://www.dougswisher.com/fly_tying_tools_accessories.htm

A ovde je vrsta zice koju koristi:
http://www.dougswisher.com/miscellaneous_materials.htm
Kao sto vidis on koristi tanku zicu od nerdajuceg celika i u tome je glavni stos.

Ja sam se nosio mislju da pravim tako nesto, ali sam shvatio da mi sav taj posao zavrsavaju obicni "dubbing loop"-ovi od konca. Mislim da su te sprave vise namenjene onima koji stancuju vece kolicine istih muva (u kojima se trazi upotreba "cetke".

Neznam da li sam ti pomogao, ali valjda ti nisam ni odmogao :-)

Pozdrav od Gorana"


Mislim da je ovo sa pomičnom pločom bolje rešenje od onog koje sam ja uradio za dabing četke od dužih niti, ako dabiraš nešto do 1,5 eventualno 2 cm dužine i ona moja fiksirana varijanta sa kanalom radi korektno.
https://www.youtube.com/watch?v=bbZrLNP0co8

Evo na ručni pogon
https://www.youtube.com/watch?v=ozuKuJwWFns

Evo moj pobratim iz inostranstva sa bušilicom
https://www.youtube.com/watch?v=dtbOasUQwq8

Kao što vidiš glavni problem kod dužih niti je što se smuljaju i slepe uz žicu. Zato prvih nekoliko namotaja treba polako i mora da se raščešljava kao u prvom videu.

Što se tiče dabiranja manjih muva i nimfi moj stric ima rešenje sa komadom žice na koji nasloni karton i preko toga stavi dabing petlju. Probaću da snimim kako je to napravio. Daleko jednostavnije za napraviti od ovih spravica, a nekome ko ne vezuje strimerčine poput tebe i mene završava posao.
Nazad na vrh Ići dole
Stars member
FlyHigh
FlyHigh
Stars member


Broj poruka : 276
Godina : 46
Location : Montenegro
Datum upisa : 18.06.2011

Mašina za dabing četke Empty
PočaljiNaslov: Re: Mašina za dabing četke   Mašina za dabing četke EmptySub 16 Maj 2015 - 12:59

Lako je zbudziti sklameriju.
Imam alata dosta, a najlakse je na akomulatorsku busilicu sa podesavanjem brzine.
Hvala.
Cini mi se da je lakse smoriti se dva tri sata i sve spakovati u cetke pa kad zatreba samo vadis.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mašina za dabing četke Empty
PočaljiNaslov: Re: Mašina za dabing četke   Mašina za dabing četke EmptyNed 17 Maj 2015 - 17:42

Ajde budži pa da vidimo rezultate Very Happy
Ovde ti je priprema 70 % posla. Verovatno ćeš par četki zeznuti dok uhvatiš kako šta, ali čak i one mogu da se upotrebe ponekad.
Nazad na vrh Ići dole
tommylee
Royal coachman
Royal coachman
tommylee


Broj poruka : 1152
Godina : 46
Location : Zvornik-Mali Zvornik
Datum upisa : 09.04.2008

Mašina za dabing četke Empty
PočaljiNaslov: Re: Mašina za dabing četke   Mašina za dabing četke EmptyPon 18 Maj 2015 - 8:31

Potpuno te razumijem u izradi velikih strimera se puno vremena izgubi na dobijanju volumena.
Ovakve "četke" bi riješavale stvar.
Pošto nisam odavno ništa radio red bi bio,taman sam se vratio sa GO i pun sam elana,želje za ribolovom!
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
Stars member
FlyHigh
FlyHigh
Stars member


Broj poruka : 276
Godina : 46
Location : Montenegro
Datum upisa : 18.06.2011

Mašina za dabing četke Empty
PočaljiNaslov: Re: Mašina za dabing četke   Mašina za dabing četke EmptyPon 18 Maj 2015 - 14:13

Ne bih ja pravio skalameriju da mi stoji nedje po stolu, no inprovizacija...zacetkam otpatke i sve razmotiram.
Moze li zica od gitare da se koristi....ova me zica najvise buni... ne valja pre meka ne valja pre tvrda
Nazad na vrh Ići dole
tommylee
Royal coachman
Royal coachman
tommylee


Broj poruka : 1152
Godina : 46
Location : Zvornik-Mali Zvornik
Datum upisa : 09.04.2008

Mašina za dabing četke Empty
PočaljiNaslov: Re: Mašina za dabing četke   Mašina za dabing četke EmptyPon 18 Maj 2015 - 15:49

A bakrena?Bar se lako nabavlja!Imaju u radnjama one pčelarske za ramove poprilično tanke na kalemu.
Jooj ja na tavanu imam bunt sad se sjetih Smile Probao za voblere ali pretanko i savija se.U ove svrhe možda bude dobro.
Ja ne mislim skalameriju ni praviti samo jedan krak kuka sa lagerom bi bilo riješenje a na drugom aku bušilica.
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mašina za dabing četke Empty
PočaljiNaslov: Re: Mašina za dabing četke   Mašina za dabing četke EmptyPon 18 Maj 2015 - 17:22

Može Bakarna ja sma bakarnu i trošio Very Happy

Na onom linku koji mi je G.Grubić poslao što sam prosledio ovde oni prodaju čeličnu žicu debljine 0,0045 in (0,11mm) i 0,006 in (0,15mm) za dabing četke.

Tomi ne treba ti ležaj. S jedne strane imaš fiksiranu kuku sa druge onu koja zavrće (na bušilici na primer). Kad zavrneš do tačke pucanja ili da pukne to je to. Mada ako pukne, hoće da pukne negde bez veze na sredini četke.
Nazad na vrh Ići dole
Stars member
FlyHigh
FlyHigh
Stars member


Broj poruka : 276
Godina : 46
Location : Montenegro
Datum upisa : 18.06.2011

Mašina za dabing četke Empty
PočaljiNaslov: Re: Mašina za dabing četke   Mašina za dabing četke EmptyPon 18 Maj 2015 - 19:12

Moze i sa lagerom,al tesko bi uvrcala  Very Happy

Imam ja pcelarske zice,a i bakarne razih debljina pa javljam
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mašina za dabing četke Empty
PočaljiNaslov: Re: Mašina za dabing četke   Mašina za dabing četke Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mašina za dabing četke
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Dabing igla
» moj prepravljeni alat za dabing
» ALATI ZA DABING (Dubbing tools)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Pribor, alat i ostalo potrebno za vezivanje muva :: Pribor i alat-
Skoči na: