MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

SA Expert distance

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

Broj poruka : 2530
Godina : 48
Datum upisa : 12.01.2008

SA Expert distance Empty
PočaljiNaslov: SA Expert distance   SA Expert distance EmptySre 30 Jan 2008 - 20:00

Skoro sam od Saleta iz Čačka poručio,i dobio,ovu strunu.Pripada Scientfic Anglers mastery seriji.Duga je 32!!! metra i trebala bi da služi za daleke izbačaje.Naravno da je WF,al nije klasika,što bi Joca rekao.Ova se za razliku od klasičnih WF struna,sastoji iz pet dijelova koji su ovako poređani; prednji konus,prednji stomak,zadnji stomak,zadnji konus i naravno,running line.E sad dužine istih i kratak opis.
Prednji konus je dug 4,27 metara i konusan je ko što mu i ime kaže.Prednji stomak je dug
5,4 mi nije ravan,već blago sužen prema kraju strune,mislim na zadnji kraj.Zadnji stomak je dug 4,2 m i ravan je.Zadnji konus je opet,jel konusan prema kraju i running line-u i iznosi 6,62 m.Dalje sljedi running line.

Zanimljivo je reći da prednjistomak izgleda kao kupa,tj,da se sužava prema tom zadnjem stomaku(da ne davim engleskim).To je vjerovatno jedan od razloga zašto tako daleko i leti.Naravno,kad baca onaj koji zna.

Ovo je jedna od najomiljenijih struna drinskih mušičara,bar koliko sam shvatio.
Imate li kakva iskustva s njom. Možete je naći na www.scientificanglers.com da ne zaboravim,moja struna je klase 6.Svaka klasa se razlikuje po dužini gore pomenutih dijelova,s tim da se dužina prva četiri dijela povećava na uštrb running line-a.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox

Broj poruka : 1411
Godina : 61
Datum upisa : 24.01.2008

SA Expert distance Empty
PočaljiNaslov: Re: SA Expert distance   SA Expert distance EmptySre 30 Jan 2008 - 21:55

Zeko, jesi je uzeo za Fly casting ili zbog određene reke?
Napiši, vidim da ti ide i da hvataš zalet Cool , kako je legla na tvoj štap (Orvis Question )
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

SA Expert distance Empty
PočaljiNaslov: Re: SA Expert distance   SA Expert distance EmptySre 30 Jan 2008 - 23:05

Uzeo sam je Zox zbog castinga,sad imam pravog instruktora,pa na njegovu preporuku.A na Orvisa(Trident TLS #5 od 9') je legla.Sad,kad bacim svih 32 m ,leći će i meni.

Što se tiče rijeke,neću se libiti da je koristim na Drini,koju ću da forsiram ove godine,za ostale nije,a i više volim da pecam sa DT na manjim rječcama.
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox

SA Expert distance Empty
PočaljiNaslov: Re: SA Expert distance   SA Expert distance EmptySre 30 Jan 2008 - 23:58

Čuo sam da je struna jako tvrda pa me interesuju tvoji prvi utisci, mada je spoljna temperatura još niska za neko ozbiljnije testiranje.
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

SA Expert distance Empty
PočaljiNaslov: Re: SA Expert distance   SA Expert distance EmptyČet 31 Jan 2008 - 0:26

Ne znam od koga si čuo,al taj onda baš i nije vješt u ovom sportu.Ili misli da nešto zna a nije je ni vidio,što nije čudno za naše kvazi trgovce i preprodavce.Ova struna mi je preporučena sa dve strane kao extra bacačka struna.A znaš mene,nije mi u karakteru da čekam,tako da nisam ni sada čekao,već je koristim evo ima pet dana svakodnevno,doduše na livadi.Struna je i pri ovim dnevnim temperaturama zadivljujuće mekana i prati svaku komandu vrha štapa.Malo mi je još "dugačka",ali proći će i to.Uskoro pravim poligon u avliji,sa tačnim dimenzijama pravod EFFA poligona,pa ću biti u stanju da ti kažem koliko leti po ovom vremenu i sa mojim skromnim bacačkim umijećem.A i doći ćeš,pa ćeš probati i sam.Nije baš uputno slušati zlurade komentare kojekakvih...
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman

Broj poruka : 977
Datum upisa : 11.01.2008

SA Expert distance Empty
PočaljiNaslov: Re: SA Expert distance   SA Expert distance EmptyČet 31 Jan 2008 - 0:29

Zeka ::
Nije baš uputno slušati zlurade komentare kojekakvih...

A na koga si ti to mislio, de reci! scratch
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

SA Expert distance Empty
PočaljiNaslov: Re: SA Expert distance   SA Expert distance EmptyČet 31 Jan 2008 - 0:35

Pa na te koji mi Zoxa savjetuju a očito nemaju pojma.Meni stvarno treba da se odlučim,što zbog financija,što bog sebe,ali kad se odlučim,uzmem,onda mogu da iznesem i svoje mišljenej koje je svakako subjektivno,ali.Dal je tvrd ili mekan,pa to se vidi,jel?Tu nema subjektivnosti,samo činjenice,Zato ne s***** kraj rupe,dragi stučnjaci od juče.Hvala na pažnji.
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox

SA Expert distance Empty
PočaljiNaslov: Re: SA Expert distance   SA Expert distance EmptyČet 31 Jan 2008 - 0:39

Nereče nam sa kojim si je štapom upario scratch i kako mu leži.
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

SA Expert distance Empty
PočaljiNaslov: Re: SA Expert distance   SA Expert distance EmptyČet 31 Jan 2008 - 0:44

A na Orvisa(Trident TLS #5 od 9') je legla.Sad,kad bacim svih 32 m ,leći će i meni.
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox

SA Expert distance Empty
PočaljiNaslov: Re: SA Expert distance   SA Expert distance EmptyČet 31 Jan 2008 - 0:52

A na Orvisa(Trident TLS #5 od 9') je legla.Sad,kad bacim svih 32 m ,leći će i meni.
To je OK, videh ali sam mislio n subjektivan osećaj punjenja i ponašanja na tom štapu a i štapa sa tom strunom.
Nisam ni sumnjao da je neki drugi već Orvis Laughing

Poslednji izmenio dana Čet 31 Jan 2008 - 0:57, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

SA Expert distance Empty
PočaljiNaslov: Re: SA Expert distance   SA Expert distance EmptyČet 31 Jan 2008 - 0:55

Kao da je pravljena za njega.Mogu da ti ih ponesem u Galovicu,ako hoćeš.Štap je malo brži,flex po <orvisu mu je 9,5,tako da mu ovaj overload strune fino paše.
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox

SA Expert distance Empty
PočaljiNaslov: Re: SA Expert distance   SA Expert distance EmptyČet 31 Jan 2008 - 1:01

Ovo mišljenje mi je jako važno jer kako vidim podela po AFTMA nomenklaturi više nevaži, sve ga više izbegavaju i proizvođači pa je jedini siguran način da se upare štap i struna proba i jednog i drugog. Najbezbolniji način da se uzme odgovarajuća struna mada kako idu cene nekih kupovaćemo štap po njima Laughing
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac

Broj poruka : 2471
Datum upisa : 10.01.2008

SA Expert distance Empty
PočaljiNaslov: Re: SA Expert distance   SA Expert distance EmptyČet 31 Jan 2008 - 1:07

@Zox
Najbezbolniji i najtačniji i najupotrebljiviji način označavanja šatpova i struna je:
Commnon Cents System.
Imam želju ali nemam vremena sledećih mesec dana. Kasnije možda zbudžim nešto u tom smislu, pa prekomandujem kod Neše u Galovicu, na polzu mušičarskom otečestvu... O tom, po tom.

http://www.common-cents.info/
http://www.superbob.org/CC.htm
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

SA Expert distance Empty
PočaljiNaslov: Re: SA Expert distance   SA Expert distance EmptyČet 31 Jan 2008 - 1:13

Jel ovo zadnje za mene?Nema te opere ni Sava ni Danube dok se ne latiš mahača.

A što setiče tih nomenklatura,koje bi neki da uvedu,mislim da neće proći.Samo još jedan slab pokušaj da se raji uzmu pare.A da je najbolje probati jeste.Ja npr,nikad ne bih mogaom pecati sa strunom za klasu nižom,dok se neki kunu u taj način uparivanja.
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox

SA Expert distance Empty
PočaljiNaslov: Re: SA Expert distance   SA Expert distance EmptyČet 31 Jan 2008 - 1:15

Ovo je sve lepo i korisno ali ja imam problem , kao uostalom i većina nas, da se odlučujem za štap koji mi subjektivno leži a to često nema nikakve veze sa parametrima koji su merljivi. tada upadam u problem o kome razgovaramo jer treba jako mnogo iskustva i znaja da bi se na prvu loptu kupila "prava" struna jer ni ona nemora ležati svakome podjednako dobro a ovi tekstovi govore o nekoj optimizaciji čitavog kompleta....
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox

SA Expert distance Empty
PočaljiNaslov: Re: SA Expert distance   SA Expert distance EmptyČet 31 Jan 2008 - 1:17

Ja npr,nikad ne bih mogaom pecati sa strunom za klasu nižom,dok se neki kunu u taj način uparivanja.

A fantomski TLT zabačaj? Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

SA Expert distance Empty
PočaljiNaslov: Re: SA Expert distance   SA Expert distance EmptyČet 31 Jan 2008 - 1:19

E sad me baš čačkaš...Objasnit ću ti kako je nastala tehnika uživo kad se vidimo.Ne bih ovdje da se ne produžava bespotrebna rasprava.I nisam mislio na Basalonea kad sam to napisao.
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman

Broj poruka : 977
Datum upisa : 11.01.2008

SA Expert distance Empty
PočaljiNaslov: Re: SA Expert distance   SA Expert distance EmptyČet 31 Jan 2008 - 1:20

Priznajem jedinu optimizaciju: stap, konac i cekrk u ruke, pa mijenjaj, kombinuj, dodaj ili oduzimaj dok ne dotjeras ono sto ti pase. Sve ostalo je knjisko znanje... vrijedi samo na papiru!
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox

SA Expert distance Empty
PočaljiNaslov: Re: SA Expert distance   SA Expert distance EmptyČet 31 Jan 2008 - 1:24

Vukman ::
Priznajem jedinu optimizaciju: stap, konac i cekrk u ruke, pa mijenjaj, kombinuj, dodaj ili oduzimaj dok ne dotjeras ono sto ti pase. Sve ostalo je knjisko znanje... vrijedi samo na papiru!

Da nam nije svih tih druženja i mogućnosti da isprobamo ono što drugi imaju teško da bi se baš usrećili kupovinom na prvu loptu Rolling Eyes Uostalom šta sa početnicima iz manjih sredina koji nemaju prijatelje mušičare i mogućnost da isprobaju sve što mogu? Question
Od trgovaca nemožemo to očekivati !
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac

SA Expert distance Empty
PočaljiNaslov: Re: SA Expert distance   SA Expert distance EmptyČet 31 Jan 2008 - 1:25

Jel ovo zadnje za mene?Nema te opere ni Sava ni Danube dok se ne latiš mahača.

A što setiče tih nomenklatura,koje bi neki da uvedu,mislim da neće proći.Samo još jedan slab pokušaj da se raji uzmu pare.A da je najbolje probati jeste.Ja npr,nikad ne bih mogaom pecati sa strunom za klasu nižom,dok se neki kunu u taj način uparivanja.

Nije istina!
Molim te pročitaj samo uvod prvog od tekstova... Niko ništa nikome ne uvaljuje! Samo se čovek potrudio da na jedan jasan način, sa samo tri broja opiše štap.
Prvi - snaga štapa.
Drugi - kako se štap savija, "akcija"
Treći - brzina

Zox, ako budeš pročitao prvih desetak rečenica, postaćeš oduševljen! Čovek lepo kaže, otprilike ovako... Prvo se kupi mahač, da se počne, a zatim se krene u potragu za novim mahačima... već kako se napreduje i može i želi... Taj drugi, i treći i svi štapovi ovog sveta se upoređuju prema ONIMA KOJE SMO IMALI PRILIKU DA PROBAMO! Ako budeš znao karakteristike svog trenutnog mahača, biće ti lakše da znaš ŠTA TREBA DA PIŠE NA MOTKI KOJU TRAŽIŠ!!!

Ko se odvaži na čitanje svih dvadesetak stranica svih 5-6 tekstova, biće nagrađen jednim od najduhovitijih kritika industrije i "kritičara"...

Momci, ne znate šta propuštate!
Na žalost, to je mala tiha revolucija koje neće uzdrmati svet mušičarenja. Ko želi može da se na sajtu ECHO štapova (dizajner Tim Rejef) uveri kako to izgleda kada čovek napiše da štap koji prodaje ima snagu 7.3. Eto, jednog detalja... http://www.echoflyfishing.com/

...ili drugog - oni koji prave štapove od blankova, su u skladu sa ovim CCS sistemom počeli i napravili zgodnu bazu podataka različitih blankova. http://www.superbob.org/CC_Data.htm
Pazite na podatak štapovi Dan Craft-a serije FT su bar za 2 do 4(!!!) AFTMA klase preslabo označeni. Da li je to da bi, umesto sa standardnih 30' punili sa nestandardnih 50' strune i time pobeđivali u bacanju u dalj na takmičenjima ili... ne znam, nije mi jasno...
Imate sve linkove na matičnom sajtu, prelistajte pa skapirajte kako se prodaju muda za bubrege za lepe pare...

Poslednji izmenio dana Čet 31 Jan 2008 - 1:40, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox

SA Expert distance Empty
PočaljiNaslov: Re: SA Expert distance   SA Expert distance EmptyČet 31 Jan 2008 - 1:39

bokac ::
Nije istina!
Molim te pročitaj samo uvod prvog od tekstova... Niko ništa nikome ne uvaljuje! Samo se čovek potrudio da na jedan jasan način, sa samo tri broja opiše štap.
Prvi - snaga štapa.
Drugi - kako se štap savija, "akcija"
Treći - brzina

Zox, ako budeš pročitao prvih desetak rečenica, postaćeš oduševljen! Čovek lepo kaže, otprilike ovako... Prvo se kupi mahač, da se počne. a zatim se krene u potragu za novim mahačima... već kako se napreduje i može i želi... Taj drugi, i treći i svi štapovi ovog sveta se upoređuju prema ONIMA KOJE SMO IMALI PRILIKU DA PROBAMO! Ako budeš znao karakteristike svog trenutnog mahača, biće ti lakše da znaš ŠTA TREBA DA PIŠE NA MOTKI KOJU TRAŽIŠ!!!

Ko se odvaži na čitanje svih dvadesetak stranica svih p-6 tekstova, biće nagrađen jednim od najduhovitijih kritika industrije i "kritičara"...

Shvatio sam ja sve to ali tu postoji još jedan aršinkoji je po meni najvažniji a to je dali meni LEŽI taj štap.Ne leži mi ni svaki auto pa makar se zvao i BMW Evil or Very Mad
U tvom daljem tekstu stoji da čovek peporučujem PRVI mahač a šta će nam on ako nemamo strunu koju kupujemo, kako? Po ovome izgleda ODOKATIVNO a da je tekst interesantan- jeste Cool Uosatlom i najbolji štap sa neodgovarujućom strunom postaje motka Wink
Ipak se na kraju sve svodi . i po njemu na neko iskustvo koje usput pokupimo akako u Srbiji nismo baš bogati i žalimo najbolje onda se oslanjamo na prijatelje i njihovo iskustvo i njihove komplete.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac

SA Expert distance Empty
PočaljiNaslov: Re: SA Expert distance   SA Expert distance EmptyČet 31 Jan 2008 - 1:49

Zox ::
U tvom daljem tekstu stoji da čovek peporučuje PRVI mahač a šta će nam on ako nemamo strunu koju kupujemo, kako? Po ovome izgleda ODOKATIVNO a da je tekst interesantan- jeste Cool
Ipak se na kraju sve svodi . i po njemu na neko iskustvo koje usput pokupimo akako u Srbiji nismo baš bogati i žalimo najbolje onda se oslanjamo na prijatelje i njihovo iskustvo i njihove komplete.

Opet pogrešno!
Kupovina ovako skupe opreme za zamlaćivanje se previše često odvija baš tako - pogađanjem! Jer proizvođači ne žele. Ovaj sistem leči baš to: plati, probaj, pa ako nisi zadovoljan opet - plati pa probaj...

...i čovek ne daje savete kako kupiti prvi štap. Već kako da jeftino izmerite vaš sadašnji ili budići štap, jer poroizvođači i prodavci to ne žele da urade umesto vas.

Neverovatno koliko govoriš u prilog ove ideje, samo što još uvek ne veruješ da se neko potrudio da TVOJ aršin učini merljivim. Jer, iznenadio bi se koliko je famozni osećaj za feeling merljiv i koliko bi tebi bilo lako da meni objasniš šta je to što se tebi sviđa kod štapa, samo kada bi ti imao reči da to iskađeš, a kada bih ja umeo da te reči protumačim. William Haneman je upravo to učinio!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

Broj poruka : 6816
Godina : 37

SA Expert distance Empty
PočaljiNaslov: Re: SA Expert distance   SA Expert distance EmptyČet 31 Jan 2008 - 1:59

Zox meni je Bokac objasnio celu priču uživo i sve je krajnje jednostavno, merljivo i krajnje logično cheers

Royal coachman
Royal coachman
Zox

SA Expert distance Empty
PočaljiNaslov: Re: SA Expert distance   SA Expert distance EmptyČet 31 Jan 2008 - 2:02

OK, hajde da se malo igramo ovim Cool
dopuštam da nisam tako shvatio, kao što ti kažeš (uostalom nisam ni pročitao tekst osim prvih par rečenica) ali hajde odbarni tu teoriju i ubedi me da je moguće izmeriti filing jednog štapa uzimajući moju anatomiju i recimo zekinu ! Dužine naših ruku nisu iste, kao ni muskulatura samim tim je i osećaj potpuno drugačiji a opet Zeka je navikao da koristi fine lagane štapove a ja grube i teške. I šta sada ? kako to pomiriti jer obojica želimo isti štap, ovaj put?
U postu sam i rekao da bi nešto merili moramo imati reper ali kako do njega doći?
Nisam protiv ove tvoje tvrdnje ali je ne shvatam pa otuda i ovaj post
Cool
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

Broj poruka : 6816
Godina : 37

SA Expert distance Empty
PočaljiNaslov: Re: SA Expert distance   SA Expert distance EmptyČet 31 Jan 2008 - 2:19

A ne nismo se razumeli. Ovaj baja je provalio parametre po kojima izmeri tri performanse štapa o čemu je Bojan pisao, pa ti kažeš oću štap klase 3(snaga), akcije vršnom 1/4 i srednje spore "brzine". S tim da su kod njega sva tri parametra izražena numerički. Izmeriš parametre kod štapa koji ti se svidja i greške nema. A ne odokativno ovaj je brži, ovaj sporiji, ovaj ovo, onaj ono. Od nekog sam skoro čuo (mislim baš od Bokija) da su mnogi proizvodjači kada su želeli da naprave štap brže akcije uzimali blankove za klasu ili dve jačih štapova i tako dobijali brže-oštrije štapove.

SA Expert distance Empty
PočaljiNaslov: Re: SA Expert distance   SA Expert distance Empty

Nazad na vrh Ići dole

SA Expert distance
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mušičarski pribor :: Strune za mušičarenje-
Skoči na: