MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Rapture Guide Master ABC

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Rapture Guide Master ABC Empty
PočaljiNaslov: Rapture Guide Master ABC   Rapture Guide Master ABC EmptyČet 6 Nov 2014 - 11:38

Juče mi je stigao čekrk koji sam sa zebnjom, a posle raspitivanja kod prijatelja poručio i kupio kod nas.
Najmanji je model u seriji od tri, namenjen je lakom pastrmskom mušičarenju (#3), težak je svega 125 g a prečnika 7 cm.
Subjektivno, mali, lagan, čak ne uliva poverenje na prvi pogled.
Aluminijumski, crno ofarban (kao Danielsson sa avatara), klasične konstrukcije, large arbor, sa špulnom koja se skida pomoću opruge i lako pretvara čekrk sa levoručkog na desnoručki jednostavnim okretanjem valjkastog ležaja (ima još dva venca ležaja u špulni koji "hvataju" osovinu).
Nema nimalo klimanja u osovini, kočnica mu je dobra i zaptivena, a okretanje špulne u smeru namotavanja lako i brzo.

Evo slike čekrka:

Rapture Guide Master ABC GuidemasterADCnaslovna         Rapture Guide Master ABC GuidemasterADCdelovi

Na slici je prikazan malo veći model, ovaj najmanji koji sam kupio ima na "zvezdi" kućišta na kracima samo po dve rupe.

Ostaje samo da prodje tzv. "test štipanja strune" da dobije vrlo pozitivnu ocenu, ako se pri svemu tome uzme u obzir da mu je cena od 30 do 35 EUR (maloprodajna, kod nas, sa troškovima "brze pošte") u zavisnosti od modela. Obzirom da zazori između špulne i kućišta ne postoje i da poprečne konkavne vođice strune tesno, bez dodatnog prostora ulaze u žljeb ivice špulne, verovatno neće biti štipanja strune.


Poslednji izmenio pedjabg dana Čet 6 Nov 2014 - 22:56, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
tommylee
Royal coachman
Royal coachman
tommylee


Broj poruka : 1152
Godina : 46
Location : Zvornik-Mali Zvornik
Datum upisa : 09.04.2008

Rapture Guide Master ABC Empty
PočaljiNaslov: Re: Rapture Guide Master ABC   Rapture Guide Master ABC EmptyČet 6 Nov 2014 - 15:05

Obavezno javi kako si zadovoljan.I obrati pažnju na kočnicu ili mehanizam za usporavanje.
Meni je jako bitno kako se struna odmotava,ako ima previše lufta struna se brzo "ukofrđži" na kalemu.
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Rapture Guide Master ABC Empty
PočaljiNaslov: Re: Rapture Guide Master ABC   Rapture Guide Master ABC EmptyČet 6 Nov 2014 - 22:17

amc serija istog proizvodjaca-fini italijan, je znatno bolja/ i skuplji cekrk duplo, taj  sam cekrk, model 5-6,  kupio prosle godine i pola godine ga koristio/  ali se i ovaj  nije lose pokazao, jedno dvaput sam video i malo ga probao  kod kolege iz okoline kraljeva.
nadam se da ce pedja biti zadovoljan, posebno sto nece biti koriscen za neko tesko musicarenje. srecno i  bistro.
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Rapture Guide Master ABC Empty
PočaljiNaslov: Re: Rapture Guide Master ABC   Rapture Guide Master ABC EmptyČet 6 Nov 2014 - 22:23

Hvala, i ja se nadam da ce na malim recicama i samo kao rezerva na ozbiljnijim letnjim vodama biti na visini zadatka. Jedino sto me je malo zacudilo bilo je sto je malo suv iznutra, ali sa dosta apotekarskog vazelina osecaj je daleko skliskiji, sto je i ocekivano. Jos vise me je zacudila tolika utegnutost- cak se i drska kojom se okrece spulna jedva neprimetno pomera na osovinici. Ako je kvalitet delova priblizno dobar kao preciznost izrade a gazda ne padne na njega, ovom cekrku smesi se duzi zivot i od mog.  cheers
Nazad na vrh Ići dole
vlajkoni
Elk hair caddis
Elk hair caddis
avatar


Broj poruka : 461
Godina : 58
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Rapture Guide Master ABC Empty
PočaljiNaslov: Re: Rapture Guide Master ABC   Rapture Guide Master ABC EmptyPet 7 Nov 2014 - 10:50

pedjabg ::
malo suv iznutra, ali sa dosta apotekarskog vazelina osecaj je daleko skliskiji, sto je i ocekivano.

Ama dosta vise sa tom paradom:lol!: 
Nisam mogao da se obuzdam
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Rapture Guide Master ABC Empty
PočaljiNaslov: Re: Rapture Guide Master ABC   Rapture Guide Master ABC EmptyPet 7 Nov 2014 - 11:13

Taki si nam sav neobuzdan! clown
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Rapture Guide Master ABC Empty
PočaljiNaslov: Re: Rapture Guide Master ABC   Rapture Guide Master ABC EmptyUto 11 Nov 2014 - 16:23

E pa tatatatira, drugari, stvari ovako stoje.
Rapture ADC #2/3 koji sam (u ime dece) sam sebi kupio za rodjendan uzeo sam, kao sto je red, kad mi je bio rodjendan i probao da ga uvedem u borbeno stanje. Kao sto je i moralo da se desi, mene je rodjendanski poklon potpuno iznenadio affraid . Uzeo sam Mastery Trout DT3F koja je bila dotle na drugom cekrku, skinuo je, namotao malo (3 - 4 m) 20 lb bekinga i probao da namotam strunu na cekrk. Tad je doslo do  Suspect : ostalo mi je van cekrka oko 3 m strune, a cekrk je bio pun. Misleci da sam se nesto zablentao, odmotao sam strunu, ponovo, ovaj put pazljivo i vrlo skoncentrisao opet namotao do nekle, dok se nije desilo nekle Shocked: opet mi je ostalo toliko (otprilike) strune. Tad sam vec bio  Embarassed. Kako jednostavno nisam mogao da poverujem da cekrk ne moze da primi celu standardnu strunu za koju je deklarisan, ponovo sam odmotao, ovaj put vec malo zebljiv  pale, celu strunu i po treci put (treca sreca jocolor ) krenuo da namotavam strunu, da bih se pred kraj toga osecao potpuno porazeno  Sad. Na trenutak sam hteo da pomislim da imam felericnu strunu, ali sam se odupro uprkos strasnom razocarenju i shvatio da na cekrk tih 30 stopa DT strune ne moze da stane. Pokusavajuci da budem razuman i konstruktivan u ocaju i nemoci, pogledao sam sumnjicavo opet u kutiju i ucnilo mi se da nije sve izgubljeno: indirektno sam dobio naznaku da je struna mozda i u redu. Na kutiji je pisalo da na cekrk staje WF2F i 100 m bekinga ili WF3F i 40 yds bekinga.
Shvativsi da je, izgleda, DT3F BITNO DEBLJA od WF3F, ali jos uvek  Suspect, teska srca sam se resio da pitam za mogucnost zamene za sledeci model u seriji. Cim sam pozvao telefon koji je bio dostupan na sajtu, prodavac cekrka je bez dileme prihvatio zamenu koju sam zamolio i rekao da cekrk koji menjam vratim postom kako mi je najjeftinije, a odmah je spakovao trazeni #3/4 i vec ujutro mi je isporucen brzom postom. Na ovaj je stalo skoro 100 m 20 lb bekinga i vec pomenuta DT struna, bez ikakvih problema. Taj cekrk je po konstrukciji potpuno istovetan, samo sto mu je spulna skoro 70% sira nego kod prethodnog, a po tezini je oko 29 g (1 uncu) tezi (5.18 oz, umesto 4.14 oz). Kad sam ga otvorio, pogledao i uzeo u ruku, malo sam se lecnuo confused, plaseci se da ce biti pretezak za ono cemu je bio namenjen: stapu #3 7'9". Moja sumnja pokazala se tacnom, ali moj zastitnik, Deda-Mraz ipak je ucinio da pravda i sreca budu zadovoljeni: taj cekrk je ODLICNO legao na stap #3 8'6" i izbalansirao ga izvrsno, tako da cekrk nije otisao na stap kom je bio namenjen, nego onom kom je bio sudjen. Stari "Redington" je, dakle, ostao na "maloj trojci" i on ce ici na pastrmske recice leti, a novi "Rapture" ce se nositi sa vecim vodama (i nadam se, ribama, mada svi znaju da ja hvatam samo male ribe  Basketball). I ovaj primerak masinice je utegnut "do koske", bez imalo lufta i ima odlicnu kocnicu. I nema sanse da ustine strunu, mota bez problema. Verujem da ce tako biti i pri izvlacenju, sve ivice su oble a svuda su krivine, nema ravnih i lomljenih ivica.
Nazad na vrh Ići dole
tommylee
Royal coachman
Royal coachman
tommylee


Broj poruka : 1152
Godina : 46
Location : Zvornik-Mali Zvornik
Datum upisa : 09.04.2008

Rapture Guide Master ABC Empty
PočaljiNaslov: Re: Rapture Guide Master ABC   Rapture Guide Master ABC EmptyUto 11 Nov 2014 - 23:20

Moj Vision GT 3/4 jedva primi DT 4#,bez bekinga Sad
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Rapture Guide Master ABC Empty
PočaljiNaslov: Re: Rapture Guide Master ABC   Rapture Guide Master ABC EmptySre 12 Nov 2014 - 0:25

nekadasnje  poznate cortland strune su bile najdeblje i tako da uvek kapacitet  strune/i bekinga naravno/  treba upariti sa kapacitetom cekrka, najbolje ako ima neko u komsiluku da se to i isproba a sto je naravno u vecini slucajeva  malo ostvarivo, znam to iz iskustva. verovati treba samo ako je isti proizvodjac bekinga,strune i cekrka. cesto sam imao i neke strune /bezimene/ koje su bile duzine   po 30 m pa ih motao na (vec otpisane) vece cekrke no to nije to. ipak si ti  pedja imao srece, kao beogradjanin u prvom redu. posto sam se opeknjavao  vise puta to pravih neke programcice za izracunavanje kapaciteta  strune /kao da je istog precnika po duzini/ pa to namotavam na cekrk, kod danasnjih skupljih cekrka je najvazniji podatak za to precnici i sirina, beking moze a i ne mora zavisno sta pecas. a imalo se tad vremena. to  takozvano balansiranje, po osecaju, tesko da ista znaci u  rekreativnom ribolovu, jos kada nisi celi dan na vodi!
Nazad na vrh Ići dole
vlajkoni
Elk hair caddis
Elk hair caddis
avatar


Broj poruka : 461
Godina : 58
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Rapture Guide Master ABC Empty
PočaljiNaslov: Re: Rapture Guide Master ABC   Rapture Guide Master ABC EmptySre 12 Nov 2014 - 11:09

a vazeljin?flower
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Rapture Guide Master ABC Empty
PočaljiNaslov: Re: Rapture Guide Master ABC   Rapture Guide Master ABC EmptySre 12 Nov 2014 - 13:09

Gurnut. Sklisko. Preporucujem ti.  Razz
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Rapture Guide Master ABC Empty
PočaljiNaslov: Re: Rapture Guide Master ABC   Rapture Guide Master ABC Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Rapture Guide Master ABC
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» SIMMS G3 GUIDE VEST
» jakna simms guide
» GFF's guide to choosing a background for your fly photos

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mušičarski pribor :: Čekrci-
Skoči na: