MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 zbogom konektori... (...i ostala bratijo)

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

zbogom konektori... (...i ostala bratijo) Empty
PočaljiNaslov: zbogom konektori... (...i ostala bratijo)   zbogom konektori... (...i ostala bratijo) EmptySub 27 Apr 2013 - 2:01

http://www.ginkandgasoline.com/gink-gasoline-fly-patterns/diy-fly-line-loop/

(poslednji korak - UV lakiranje - nije neophodno)
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

zbogom konektori... (...i ostala bratijo) Empty
PočaljiNaslov: Re: zbogom konektori... (...i ostala bratijo)   zbogom konektori... (...i ostala bratijo) EmptySub 27 Apr 2013 - 7:29

hvala bokac.

kako sam za nove tehnike saznavao tako sam ih i redovno primenjivao( ? ). mozda ima tri decenije kako sam se na iglu ubo, jenom kasnije na zilet isekao, no tada nisam imao ni ovih jakih sintetickih konaca.

uskoro ocekujem i jednu bario strunu pa da i ovo isprobamo.
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

zbogom konektori... (...i ostala bratijo) Empty
PočaljiNaslov: Re: zbogom konektori... (...i ostala bratijo)   zbogom konektori... (...i ostala bratijo) EmptySub 27 Apr 2013 - 13:09

mozda je omca na flyline malo tvrdja...?
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

zbogom konektori... (...i ostala bratijo) Empty
PočaljiNaslov: Re: zbogom konektori... (...i ostala bratijo)   zbogom konektori... (...i ostala bratijo) EmptyNed 28 Apr 2013 - 0:23

Димензије намотаја могу бити од 5 до 10mm а омче од 10 до 15 mm и то без велике муке и пренемагања. У односу на димензије и интензитет одступања уобичајених (плетени бужир/бекинг омчастих конектора) ово се чини за ред величине мање одступање...
Ваљда...
Nazad na vrh Ići dole
Stars member
FlyHigh
FlyHigh
Stars member


Broj poruka : 276
Godina : 46
Location : Montenegro
Datum upisa : 18.06.2011

zbogom konektori... (...i ostala bratijo) Empty
PočaljiNaslov: Re: zbogom konektori... (...i ostala bratijo)   zbogom konektori... (...i ostala bratijo) EmptyUto 30 Apr 2013 - 13:12

Meni se dopala ona fora sa providnim termo buzirom i toplotom.
Nijesam uspio naci providni,pa sam se zazao sa crnim od 1,25 koji se suzava na 0,75.. Koristio sam duvaljku (alat za servisiranje mobilnih telefona,koji duva vreli vazduh kontrolisane jacine i temperature) i dobijao omce najrazlicitijih dijametara i boja (ako se koriste sdjelovi struna u boji) ...repariranje ispucalih djelova bude ko fabricko,a cak sam i spojio dvije pokidane strune.
Jedino je zeznuto sto se kroz crni buzir ne vidi proces stapanja,pa moze da se pregrije ili nedovoljno ugrije tretirani dio, al sa aprovidnim buzirom je pjesma..sve se vidi
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





zbogom konektori... (...i ostala bratijo) Empty
PočaljiNaslov: Re: zbogom konektori... (...i ostala bratijo)   zbogom konektori... (...i ostala bratijo) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
zbogom konektori... (...i ostala bratijo)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Slobodni sastavi :: Korisni linkovi-
Skoči na: