MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Cesko nimfarenje

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
hulio kortasar jr.
Gola udica
Gola udica
hulio kortasar jr.


Broj poruka : 16
Godina : 52
Location : nis
Datum upisa : 17.02.2013

Cesko nimfarenje Empty
PočaljiNaslov: Cesko nimfarenje   Cesko nimfarenje EmptyUto 19 Feb 2013 - 21:52

Nadam se da je iko na forumu imao iskustva sa ceskim nimfarenjem obzirom da ja nisam Very Happy..Video sam solidan stap Byron od 9,6 ft akcije 3..deluje mekano ali i extra zanimljivo..pitam se da li moze da baci ogromnu nimfu iz roll cast-a..da li i kako baca suve musice ili je prosto pravljen samo za nimfe..ne znam..mala pomoc bi bila ok..pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Cesko nimfarenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Cesko nimfarenje   Cesko nimfarenje EmptyUto 19 Feb 2013 - 22:15

Nem' pojma kakav je štap koji te interesuje.
Šta je za tebe ogromna nimfa?
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

Cesko nimfarenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Cesko nimfarenje   Cesko nimfarenje EmptySre 20 Feb 2013 - 9:30

Nisu vode u tvom kraju takve da bi taj #3 9,6' bio odgovarajuci Mad
Nazad na vrh Ići dole
hulio kortasar jr.
Gola udica
Gola udica
hulio kortasar jr.


Broj poruka : 16
Godina : 52
Location : nis
Datum upisa : 17.02.2013

Cesko nimfarenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Cesko nimfarenje   Cesko nimfarenje EmptySre 20 Feb 2013 - 13:07

ok..hvala u svakom slucaju
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Cesko nimfarenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Cesko nimfarenje   Cesko nimfarenje EmptyČet 21 Feb 2013 - 21:55

duzina je ok. a nimfe bi trebao da podnosi...mada ima tu malo i do predveza...
Nazad na vrh Ići dole
milance
Woolly Bugger
Woolly Bugger
milance


Broj poruka : 96
Godina : 61
Location : Pančevo
Datum upisa : 25.11.2009

Cesko nimfarenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Cesko nimfarenje   Cesko nimfarenje EmptySub 23 Feb 2013 - 20:01

Ovo nije klasičan mušičarski štap za lov sa klasičnim sistemom (kanap, predvez, mušica).
Ovaj štap je namenjen za pecanje dugačkim monofilnim predvezima i direktan kontakt sa mušicom (uglavnom nimfom). Jako je osetljiv, lako se baca nimfa bez kanapa (strune) na daljine do 6-7 metara i lako vodi i registruje udarac.
Znači takmičarski štap ili štap za ljubitelje takvog načina ribolova...
Nazad na vrh Ići dole
hulio kortasar jr.
Gola udica
Gola udica
hulio kortasar jr.


Broj poruka : 16
Godina : 52
Location : nis
Datum upisa : 17.02.2013

Cesko nimfarenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Cesko nimfarenje   Cesko nimfarenje EmptySub 23 Feb 2013 - 22:25

na takmicenje sigurno necu..jesi li probao taj stap ili neki drugi te klase..ja sam pregledao internet i verujem da se takav nacin nimfarenja da primeniti na vodama koje posecujem(Nisava,Visocica,Temska,Toplica) i da nudi jaci dozivljaj..to deluje tako kada gledas na internetu Very Happy..zeleo sam da cujem iskustvo nekog ko je to i iskusio..ja sam inace u glavi dobrim delom odlucio da krenem u tu pricu pa cu videti sta ce iz toga izaci samo mi je trebala mala podrska Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
milance
Woolly Bugger
Woolly Bugger
milance


Broj poruka : 96
Godina : 61
Location : Pančevo
Datum upisa : 25.11.2009

Cesko nimfarenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Cesko nimfarenje   Cesko nimfarenje EmptyPon 25 Feb 2013 - 9:29

Štap imam, ali tek čekam da ga probam Very Happy Inače ne obožavam takav način mušičarenja, ali je u nekim prilikama smrtonosan! Ja sam ga spremio kao jedan od takmičarskih štapova. Svakako ti ne preporučujem taj štap i taj način mušičarenja kao prvi i osnovni... Mislim da je i za klena neodgovarajući...
To je štap za nimfu, za nimfarenje u plitkim i srednje dubokim vodama, na malim daljinama... Nema mušičarskog zabacivanja kanapom... Nema roll casta kao ni double haul-a, samo prebacivanje sistema uzvodno i popreko i praćenje nimfe štapom... Ako je baš to ono što te zanima - to je to.
Po meni, samo jedna od tehnika koja je neophodna na takmičenjima (na nekim vodama i u nekim uslovima) i ništa više. I svakako nije ono što je najlepše u mušičarenju!!!
Nazad na vrh Ići dole
hulio kortasar jr.
Gola udica
Gola udica
hulio kortasar jr.


Broj poruka : 16
Godina : 52
Location : nis
Datum upisa : 17.02.2013

Cesko nimfarenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Cesko nimfarenje   Cesko nimfarenje EmptyPon 25 Feb 2013 - 13:21

nije mi prvi stap naravno..za suve imam mekanu 4# Cormoran(100 godina je star ali i dalje ubitacan Very Happy)..za klasicno nimfarenje VIsion Catapult 6# od 9 ft..i bolesno koleno Very Happy..delovalo mi je kao da cu ponekad uspeti da zaobidjem deo sa klecanjem od 7 sati u vodi Very Happy odnosno da cu na nekim delovima moci da bacam sa obale blizu obale..a i mesta koja inace posecujem su dubine do 1,5 m srednje brzog i brzog toka sa sirinom do 15 m cesce i manje..za te pare najverovatnije da cu uzeti stap i probati a i navezao sam gomilu nimfi bas za to od nekog gumenog kineskog konca Very Happy i tako..ako ne ide uvek su tu oglasi Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Cesko nimfarenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Cesko nimfarenje   Cesko nimfarenje Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Cesko nimfarenje
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» NIMFARENJE - uvod
» NIMFARENJE -DEAD DRIFT METOD

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mušičarenje - ribolov veštačkom mušicom :: Mušičarenje nimfom - nimfarenje-
Skoči na: