MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Gamarus (vodeni racic)

Ići dole 
+18
sale
johnny
GORAN R.
brankoogi
rancic
bogi
dusan.momcilovic
Prota71
Oholiver
simpson H
tolefly
Superfly
Zox
bokac
pedjabg
Bambula
100ka
Vukman
22 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Gamarus (vodeni racic) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gamarus (vodeni racic)   Gamarus (vodeni racic) - Page 3 EmptySre 28 Jan 2009 - 19:30

oholi ::
ma znam u sta da ga promenim nego kako, na koji nacin?


zox isti si kao onaj ciga sto ga zmija ujela pa otiso kod doktora. a dr ga pita gde te ujela a on kaze kod potoka, dr ga ponovo pita ma covece zasta te ujela?
a cigo kaze nizasta doktore, nista joj nisam uradio Laughing

Laughing Laughing Laughing Laughing Twisted Evil
Obrati se adminima neka to oni učine cheers
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gamarus (vodeni racic) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gamarus (vodeni racic)   Gamarus (vodeni racic) - Page 3 EmptySre 28 Jan 2009 - 21:10

Lepo ti Zox kaže Razz
Nemereš sam, da menjaš, mora administrator da ti promeni.
Pošalji Siperfly-u PM i napiši koji nick oćeš pa će čovekl da ti promeni.
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Gamarus (vodeni racic) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gamarus (vodeni racic)   Gamarus (vodeni racic) - Page 3 EmptySre 28 Jan 2009 - 21:16

'Ajde Joco urgiraj kod admina pa tebe da, kao kuma, jurimo za turu pića Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Gamarus (vodeni racic) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gamarus (vodeni racic)   Gamarus (vodeni racic) - Page 3 EmptySre 28 Jan 2009 - 23:04

sta ima da mu pisem i pm, vec je sve napisano ovde Smile))))))))))9, admine, molicu, delaj Smile))))))))))
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Gamarus (vodeni racic) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gamarus (vodeni racic)   Gamarus (vodeni racic) - Page 3 EmptySre 28 Jan 2009 - 23:37

Admin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hajde znamo momka,uzoran gradjanin,pecaaaaaaa ribice,vraca u vodu...poljubi po koju
Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

Gamarus (vodeni racic) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gamarus (vodeni racic)   Gamarus (vodeni racic) - Page 3 EmptyČet 29 Jan 2009 - 8:01

Majstore, zasluzeno!
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gamarus (vodeni racic) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gamarus (vodeni racic)   Gamarus (vodeni racic) - Page 3 EmptyČet 29 Jan 2009 - 12:51

Joco - da častiš kume Oholiverov!!!
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Gamarus (vodeni racic) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gamarus (vodeni racic)   Gamarus (vodeni racic) - Page 3 EmptyČet 29 Jan 2009 - 16:45

Laughing evo ga novi clan hahahaha
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gamarus (vodeni racic) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gamarus (vodeni racic)   Gamarus (vodeni racic) - Page 3 EmptyČet 29 Jan 2009 - 17:19

Oholiver ::
Laughing evo ga novi clan hahahaha

cheers cheers cheers

PS: uhebasmo ti temu dok si rek'o midž!
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Gamarus (vodeni racic) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gamarus (vodeni racic)   Gamarus (vodeni racic) - Page 3 EmptyČet 29 Jan 2009 - 19:32

DOBRODOSAO OHOLIVERE!!!!!!!!!!!!!!!!![cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Gamarus (vodeni racic) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gamarus (vodeni racic)   Gamarus (vodeni racic) - Page 3 EmptyPet 30 Jan 2009 - 0:34

bolje vas nasao Smile))))))))))
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

Gamarus (vodeni racic) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gamarus (vodeni racic)   Gamarus (vodeni racic) - Page 3 EmptyPet 30 Jan 2009 - 15:00

Dobrodosao O-ho-ho!-li-vere cheers
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Gamarus (vodeni racic) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gamarus (vodeni racic)   Gamarus (vodeni racic) - Page 3 EmptyPet 30 Jan 2009 - 17:57

Smile
Nazad na vrh Ići dole
bogi
Elk hair caddis
Elk hair caddis
bogi


Broj poruka : 261
Location : Još. Banja
Datum upisa : 08.04.2008

Gamarus (vodeni racic) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gamarus (vodeni racic)   Gamarus (vodeni racic) - Page 3 EmptyUto 1 Sep 2009 - 23:08

možda nekom pomogne za neku drugačiju kombinaciju.........

Gamarus (vodeni racic) - Page 3 2qu3ouc
Gamarus (vodeni racic) - Page 3 10ngy06
Gamarus (vodeni racic) - Page 3 11waslk
Gamarus (vodeni racic) - Page 3 Dv1h0
Gamarus (vodeni racic) - Page 3 Xfvoeu
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gamarus (vodeni racic) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gamarus (vodeni racic)   Gamarus (vodeni racic) - Page 3 EmptySre 2 Sep 2009 - 1:56

Al si ih opravio svak ti čast.
Pre par nedelja sam našao na Dunavu ove džambo gamaruse.
Gamarus (vodeni racic) - Page 3 Gamarus
Boja gamarusa je bila sivkasta sa maslinastim leđima. Kad se osušio postao je braonkasto narandžast (terakota).
Nazad na vrh Ići dole
bogi
Elk hair caddis
Elk hair caddis
bogi


Broj poruka : 261
Location : Još. Banja
Datum upisa : 08.04.2008

Gamarus (vodeni racic) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gamarus (vodeni racic)   Gamarus (vodeni racic) - Page 3 EmptySre 2 Sep 2009 - 15:20

100ka ::
Al si ih opravio svak ti čast.
Pre par nedelja sam našao na Dunavu ove džambo gamaruse.

Boja gamarusa je bila sivkasta sa maslinastim leđima. Kad se osušio postao je braonkasto narandžast (terakota).
obično svi račići tj. mrtvi dobiju oranž boju, pa i oni veliki rečni rakovi, bar ovde kod mene kad god sam ih nalazio, inače u par rečica ima ih na tone.......
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gamarus (vodeni racic) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gamarus (vodeni racic)   Gamarus (vodeni racic) - Page 3 EmptySre 2 Sep 2009 - 15:51

Bogi da li to znači da imitacije oranž račića ustvari predstavljaju uginule primerke, ili i živ račić može da bude "pomorandžast" Question
Nazad na vrh Ići dole
bogi
Elk hair caddis
Elk hair caddis
bogi


Broj poruka : 261
Location : Još. Banja
Datum upisa : 08.04.2008

Gamarus (vodeni racic) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gamarus (vodeni racic)   Gamarus (vodeni racic) - Page 3 EmptySre 2 Sep 2009 - 16:06

100ka ::
Bogi da li to znači da imitacije oranž račića ustvari predstavljaju uginule primerke, ili i živ račić može da bude "pomorandžast" Question
po meni ako je gamarus ceo oranž boje, svetlije ili tamnije, sve jedno, on je završio svoje
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gamarus (vodeni racic) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gamarus (vodeni racic)   Gamarus (vodeni racic) - Page 3 EmptySre 2 Sep 2009 - 22:40

Pretpostavio sam, hvala na odgovoru Wink
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Gamarus (vodeni racic) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gamarus (vodeni racic)   Gamarus (vodeni racic) - Page 3 EmptyPon 11 Jan 2010 - 13:17

Gamarus (vodeni racic) - Page 3 P1080342

Evo necega sto mi je sinoc palo na pamet, da ne bih zaboravio vezao sam je pred spavanje Smile


Jednostavan gamarus. Tungsten na sredini pricvrscen pomocu malo olovceta i konca, telo zec, u v omci i ledja neka folija moze i kondom....bilo sta sto ce da dlake sa ledja da preusmeri ka stomaku
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gamarus (vodeni racic) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gamarus (vodeni racic)   Gamarus (vodeni racic) - Page 3 EmptyUto 12 Jan 2010 - 3:23

Nije lošo Smile Ono što bih ja uradio za leđa, ako bih stavio sjajnu foliju za leđa stavio bih preko nje sloj latexa ili epoxya da malo manje sija, nije gamarus meps pa da tolko blješti Wink
Mada ko zna šta riba vidi tu, možda je bolje da se više sija scratch
Meni deluje da će i vako da vata, a izrada je jednostavna.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gamarus (vodeni racic) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gamarus (vodeni racic)   Gamarus (vodeni racic) - Page 3 EmptyUto 12 Jan 2010 - 4:14

Čim ima tungsten perlu i zeca, ima da lovi, samo tako... E, sad, šta riba vidi od folije... Dok uzima, koga briga. Što se muva tiče, priznajem samo sud riblje partije! (za mlađe&neupućene, videti zapisnik sa "Bombaškog procesa", sa naglaskom na odbranu J.B.Titee)

...jebi ga, taman sam mislio da odmorim malo, i sebe i vas od mojih komentara, al' ne vredi - moram da kažem, pa kud' puklo!

Gamarus dok pliva slobodnim stilom, to radi sa leđima na gore, uglavnom. Dok leškari između kamenja i bilja, možda i ne baš strogo vertikalan (bar oni gamarusi koje sam ja gledao, za ostale ne znam...). SVE imitacije gamarusa sa glatkim pokrovom leđa, koje sam do sada video na slikama i snimcima, slutim da imaju imaju osobinu da plivaju leđno..?

Naime:

  • glatka leđa, ispod kojih je po običaju vrlo blizu otežanje (u suprotnom - koja vajda od muve tog tipa?) će se izvrnuti čim muva počne da tone.
  • Nožice će dodatno izvrtati muvu na leđa, jer gde ste videli da pikado pada sa krilcima unapred? (nožice imitacija gamarusa, od dlake i isperaka su baš kao perca/stabilizatori kod pikada).
  • Dodatno, sve udice ta spuštenim okcem (turn down eye) izvrću takve imitacije, istim onim momentom kojim jig-udice bivaju stabilne u položaju sa okcem naviše.
Gotovo sam siguran da takve imitacije plivaju leđno. Kada je već imitacija tako čudnovata, kladim se da ne treba preterano imitirati detalje gamarusa, jer kako je već žešće izvrnut, dovoljno se razlikuje od svih zdravih i čilih gamarusa, da bi previše detaljisanja pomoglo samo da prevara bude neuverljivija (pravi pitanj je - kome neuverljivija?!?). To što se meni čini, ne znači mnogo dok god se ja ne pecam na muvu...

Da zaključim:

  • Za mene je izvrnut položaj ogroman plus!
  • previše detalja (dupe/glava, savijen/ispravljen, okice...) je meni mali minus. Jebi ga, nekome su detalji potrebni da bi verovao u muvu i time njom bolje lovio; kod mene je naopako...
Zbog obe stvari mi se Oholiverova varijanta gamarusa dopada.
Nazad na vrh Ići dole
rancic
Green drake
Green drake
rancic


Broj poruka : 171
Datum upisa : 02.04.2009

Gamarus (vodeni racic) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gamarus (vodeni racic)   Gamarus (vodeni racic) - Page 3 EmptyUto 12 Jan 2010 - 9:35

Gledao sam kad pliva, pliva skoro opružen, bolje reći pliva koprcajući se - ispruži se pa se skupi.....a ovako je savijen samo kad je pod kamenom i leži na boku.
Ja sam napravio nekoliko komata na udicama za nimfe i nekoliko na udicama za njih. Videću šta će biti.
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Gamarus (vodeni racic) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gamarus (vodeni racic)   Gamarus (vodeni racic) - Page 3 EmptyUto 12 Jan 2010 - 12:26

Ovo sa ledjnim plivanjem sam odavno primetio boki, to je jedan od razloga sto ne vezujem prterano cesto pokrov krila na nimfama... mada ima jedna stvar, gamaruse i ostala stvorenjca vodene struje prevrcu stalno pod vodom, jer ni jedno osim riba nije dovoljno plivacki sposobno da se odupre iole jacoj struji...bar ja tako mislim. e sad samim tim ni okrov krila na stomaku-tj momenat kad nam se nimfa izvrne, nije pogresan
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gamarus (vodeni racic) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gamarus (vodeni racic)   Gamarus (vodeni racic) - Page 3 EmptyUto 12 Jan 2010 - 13:32

@Rančić
Javi rezultate! (..i koliko je bila turbulentna voda u kojoj si ih probao)

@Oholi
ne da izvrnut položaj nije pogrešan, nego (za mene) i poželjan.
(molim nastrane svih fela, da se uzdrže od zajebancije, tj. mene) Gamarus (vodeni racic) - Page 3 Icon_geek
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Gamarus (vodeni racic) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gamarus (vodeni racic)   Gamarus (vodeni racic) - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Gamarus (vodeni racic)
Nazad na vrh 
Strana 3 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Vodeni bicikl
» Majske musice - Ephemeropterae (jednodnevke, vodeni cvetovi)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Mušice :: Nimfe-
Skoči na: