MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Gradac 2013

Ići dole 
+11
Prota71
RiS
vlajkoni
tommylee
bokac
Pepsis
dusan.momcilovic
isidor
Oholiver
pedjabg
100ka
15 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Gradac 2013 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2013   Gradac 2013 - Page 5 EmptySre 17 Jul 2013 - 11:23

nemam pojma, moguce Smile

mogao bi i ti malo da se raspises..
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gradac 2013 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2013   Gradac 2013 - Page 5 EmptySre 17 Jul 2013 - 12:08

Sezona 6
Epizoda 5


Isidor, koji ima izlazaka na Gradac ove sezone više i od Oholog, i ja smo tog jutra krenuli kao i obično vozom na Gradac. Uz put razglabamo o taktikama i muvama naravno. Još dok smo bili u vozu javlja mu se kolega Beraks (sa varalicar.com) kaže da će kasnije doći kolima na Gradac verovatno. Tako da računamo da ostajemo do mraka.

Iskačemo iz voza i brzinski se oblačimo. Silazimo do nizvodnog gaza kod stanice Isidor ide uzvodno, a ja nizvodno. Ubrzo mladi grabuljaš se upisuje geek 

Gradac 2013 - Page 5 P6250001

Na izlazu iz prvog većeg vira (onog nad koji je nagnuto drvo) dobra pastrmka kupi par puta na površini vrlo agresivno. Isidor je vec zbrisao nizvodno pa ga ja jurim. Odlazimo ispod vodenice i prečešljavamo nimfama. Na nimfu zeca na #14 sledi upis i za mene.

Gradac 2013 - Page 5 P6250002

Krećemo uzvodno, svraćam na vir ispod gaza gde se javljala riba, opet nesto kupi, ali ja nemam sreće. Preskačem Isidora i odlazim ka ćelijskom viru i na pola puta ga čujem da me doziva. Uživajte u 33 sec mog silaženja nizvodno Wink



 
Malo čeprkamo po ćelijskom viru, srećemo Dragana Mitrovića i krećemo uzvodno. U brzaku titravcu na dnu kanjona stavljam suvog fazana i uskoro dobijam jednu manju pegavušu.



Isidor nalazi mrtvog poskoka kog je voda nabila na kamen. Hitamo ka izlazu iz kanjona. Prvi vir ispod kaskade mi uvek da po neku ribu. Stavljam fazana padobranca i dobijam jednu manju ribu koju nisam uspeo da slikam. Dragan nas sustiže i u istom viru u jednom kontra toku na kamenjarku dobija lep komad. Isidor je već zbrisao ka Rokinoj kući i ja ga sustižem.

Dobijam jednu ribu sa čudnom tamnom flekom na leđima. Kao da je imala neku povredu koja je zacelila.






Odlazim ka pećini stajem ispod kaskade. Vezao sam fazana na kog sam dobio manju ribu na brzaku na predvez 0,12mm. Isidor komentariše da ne treba da se glupiram sa tako tankim predvezom. Zabacujem muvu paralelno sa stenom ka otvoru pećine. Posle par sekundi vožnje pastrmka se diže udaram kontru i zapinjem kao za stenu. Pokušavam da pomerim ribu medjutim previše sam napeo štap i posle par sekundi riba spada:affraid: 
Pomislih kud ne poslušah Isu, ali kada sam proverio predvez muva je bila tu. Ipak ne treba vući kao sivonja kad se zakači takva krmača, a udica je mala.

 Isidor na svom omiljennom mestu sastavcima dobija jednu lepu ribu.



Gradac 2013 - Page 5 P6250008


Idemo ka devojačkom viru. Isidor ima još jednu lepu ribu.

Gradac 2013 - Page 5 P6250010


Ubrzo i ja imam još jednu.

Gradac 2013 - Page 5 P6250011

Vraćamo se nizvodno da probamo da nađemo Beraksa da bi znali da li se vraćamo vozom ili imamo fore za večernji cug. Na hladnom viru još jedna pajka.



Našli smo Beraksa i nastavljamo pecanje. Opet smo se vratili uzvodno i Isidor ovog puta pokazuje umeće sa prasićima.

Gradac 2013 - Page 5 P6250013

Zatim i ja imam još jednu manju.


 

I jedna na nimfu za ispis bez peraja sa "Г" vira.

Gradac 2013 - Page 5 P6250015

 Isidor je imao još nekih ulova koji nisu slikani zato što je on bio bez aparata. Malo sam i zaboravio šta se sve dešavalo tog dana pošto je prošlo 15-20 dana od tada.

Dan je bio zeznut za pecanje pošto je bilo oblačno i ne previše toplo. Već od podneva su počela neka rojenja, a klasičan večernji cug je izostao.

Dešavanja od 10. i 11. 7. stižu malo kasnije ili sutra ako ne stignem sada.


Poslednji izmenio 100ka dana Čet 18 Jul 2013 - 7:28, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gradac 2013 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2013   Gradac 2013 - Page 5 EmptySre 17 Jul 2013 - 21:17

Sezona 6
Epizoda 6 (u dva čina)

-Čin prvi
Čajanka kod ludog šeširdžije


Trebali su mi slobodni dani 11. i 12. zbog Exita pa zbog nekog tumbanja rasporeda kako bi se sve uklopilo dobih slobodan i 10.7. Kud ću šta ću pozvah mog sapatnika, u borbi protiv pegavih zubatih nemani, Isidora.
Akcija malo neobična u odnosu na ono kako inače idemo. Idemo popodnevnim vozom (oko15h), spavamo na šarenom platnu pecamo prepodne i podnevnim vozom (oko 12:20) se vraćamo. Pošto nas je prethodni put vozio Beraks sa Gradca ostale su nam karte za povratak, tako da nam trebaju samo karte u jendom pravcu.
Dolazimo 10-15min pre poslaska voza da kupimo karte, a na ž. stanici haos gužva, red k'o '93. Stranci poranili na nulti dan EXIT-a, jebala vas železnica pa nije bre ovo TGV, idite k'o sav normalan svet busem brže je Basketball geek

Upadamo u voz ja sa gomilom stvari pošto nosim čizme, a Isa se odlučuje za converse wet wading, kartu plaćamo u vozu. Dva sedišta od nas su neke dve "ribe", srećom imao sam samo dva piva (od breskve i đumbira 2%alc) pa nije bilo bojazni da počnu da mi potpadaju u interesnu sferu lol! 

Elem (Bonda nema razgrabio se u onom redu iz '93.) stigosmo na Gradac oko 17h, taman kao prava gospoda na vreme za čaj. Naravno posle piva ne ide čaj pa smo se sa stanice sjurili do Pačeta obalom i raspakovali.
Krećemo od vira ispod vodenice ali ništa. Upisujem se sa jednom manjom ispod brvna na fazan klinka, mrzi me da vadim aparat iz ranca treba da stignemo do Šarenog platna da uzmemo ključ od ribočuvara. Kao nećemo da pecamo uz put samo po negde, da važi to smo bre mi Paceri. Doduše preskačemo klisuru, idemo kroz šumu Isidor forsira brdo kao na vojnoj vežbi. Videću te ja kad budeš duplo stariji nego sad i sa +90kg i cizmetinama.
Doduše osvetio sam mu se za ovo forsiranje brda u povratku onda sam ja udarao tempo da ne zakasnimo na voz, naravno nismo zakasnili pošto ja nikad nigde ne kasnim iako stalno jurim lol! geek 
Iso izvini, ponovo...

 On zauzima busiju na prelivu ispod Rokine kuće i upisuje se

Gradac 2013 - Page 5 Img0001

Gradac 2013 - Page 5 Img0003

Produžavam uzvodno ka pećini da se osvetim pobegulji iz prethodne epizode. Roka silazi sa neko dvoje stranaca, neki Holanđani valjda. Mada crvenokosa Holandjka bi sigurno pristala na onu čajanku u pet, ali ja sam zaokupljen nekim drugim pegavim ribama. Gazim brzak dolazim do ostrvceta ispred pećine, stojim u vodi zaklonjen iza travuljine. Ne sećam se ni muve ni tipeta. Sa par zabačaja pretražujem vir kod pećine. Mislim da sam bacao opet onog klinka od fazana ili policelonsku bubu, bila je suva neka. Klobuk, riba je tu i opet posle nekoliko sekundi kuvanja spada. Urlik i glasna psovka Holanđani me gledaju u fazonu: "God, wat een barbaar!"

Prelazim na levu obalu i hitam uzvodno sa Isidorom. Imam namontiranu policelonsku bubu. Kod G-vira rekoh ček samo da G-virnem. Sa dna se izdizala lepa riba i bila je na nekoliko desetina cm od površine u mirnijem delu ispod stene na levoj obali. Samo sam izvukao predvez i spustio joj muvu na glavu odmah je pokupila. Riba je tu u meredovu dajem Isidoru aparat da me slika i riba mi ispada iz ruke:geek: 
Dobro de doćiće druga.

Odlazimo do šarenog tamo srećemo kolegu iz Vranja koji je već uzeo ključ od ribočuvara pošto i on noći na Gradcu. Ne sećam se baš najbolje šta se sve izdešavalo te večeri (bio sam dve večeri za redom posle toga na Exitu). Naišao je ribočuvar Veljko, reče da će uskoro početi da pišu kazne kome nadju udicu sa kontra kukom!
Imao sam kod šarenog platna kidanje predveza 0,12 sa San Juanom crvenim pred mrak.
Sećam se da u odlasku nizvodno u sam mrak Isidor dobija jednu kod sastavaka.

Gradac 2013 - Page 5 Img0004

Idemo ka Roki, po još jednu dozu traume kod pećine. Bacam ono žuto policelonsko čudo dobro se vidi pošto se već smrkava. Kačim je za granu preko puta iznad same pećine. Da ne gubim vreme dok skinem muvu sa drveta pošto se za koji minut neće ništa videti vezujem neki strimer, ostavljm muvu da visi sa grane. Idem nizvodno, a Isa ima još jednu ribu.

Gradac 2013 - Page 5 Img0006

U stvari imao ih je još, ali ja nisam stalno bio pored njega, a mladi Converse-ov maneken (eto Proto i ti si ga nešto naučio) n'ume sam da se slika:geek: 

Legli smo rano recimo oko 22-23h. Ali sam se ja ubrzo probudio, recimo oko ponoći i nisam mogao da zaspim, skoro do pred zoru. Isidor nije oka sklopio tako reći. Iza brvnare je vodenica, a znamo svi da je Sava Savanović rodom iz valjevskog kraja, a tu su i drekavci (svi smo čitali Orlovi rano lete) i razno-razne druge nečastive sile koje se noću motaju oko vode:affraid:  pale No 


-Čin drugi
Gorile u magli


Ustajemo oko 4 i frtalj. Oblačimo se što tiše i dolazimo na vodu. Predvez 0,20mm i strimer. Napolju mrak tek počinje da uzmiče, Sunce još spava i ima pomalo izmaglice. Onako neispavani i krmeljavi dolazimo do vode. Isidor je tik iznad kaskade ispod izvora sa selenom, a ja malo uzvodnije od njega nekih 10-20m, čisto da ne napravimo jedna drugome pirsing.
Kao što sam rekao stavio sam strimer. Neki stari muddler koji mi je odavno vezao G.G. kao pokaznu vežbu. Rep i krilo od svetlo smedje dlake lije, telo od nekog belog dabinga, glava od tamne čokoladno smeđe jelenjske dlake. Udica neka 4 ili 6 za strimere verovatno nafilovana olovom. Bacam strimer, ali ribe posle par praćenja i tek po kojeg kilavog napada obično odustaju. Isidor ima par promašaja, vidim da povlači strimer dosta žustrije od mene. 'Ajde da probam i ja tako. Posle par promašaja sledi i realizacija.

Gradac 2013 - Page 5 Img0007

Ispromašivali smo se na strimere kao mutavi, posebno ja kad sam posle stavio neku slumpbusteru nalik karakondžulu od 15cm. Poenta je ne udarati kontru dok ne osetiš težinu ribe na štapu, znači zaboraviš sva čupkanja i kuckanja, nije ovo smudj, ovo kad ugrize ugrizlo je. Samo treba ostati 'ladan kao špricer dok ti 4-5 pastrmki napdaju strimer kao čopor vukova. 
Isidor ubrzo ostaje bez strimera pa uzima neki kao Woolly bugger od mene. Strimer je na udici 10-8, rep je crni marabu, telo žuti šenil i par namotaja crnog petlovog pera kao nožice i niklovane teške oči. Ima udarac pod drugom obalom tik iznad kaskade i tu je nezvani gost. 


Gradac 2013 - Page 5 Img0009



Ovde se vidi koliko se naspavao prethodne noći.





Tada ja vezujem gorespomentu karakondžulu od 15cm. Bacam je u vir sa ispod kaskade. Imam praćenje ribe od oko 30cm. Posle par zabačaja dešava se nešto totalno ludo. Pošto vir naglo prelazi iz dubine u plitki brzak u mometu kada sam izvlačio strimer iz dubine riba kreće za njim iskače  iz vode, strimer pada 10-20cm dalje u plićak, riba ga napada ali opet promašuje. Izgledalo je kao ona scena kada orke hvataju foke u plićaku. Reče mi posle Isidor da je Mita u tom viru imao pajku od 60cm, baš me je utešio geek 

Idemo nizvodno, naravno u G viru ništa na strimer scratch 

Kod pećine imam šta i da vidim. Sećate se moje žute policelonske muve koja je ostala da visi na grani prethodno veče? E pa nisam upecao pastrmku na nju već...

Gradac 2013 - Page 5 Img0011

Gradac 2013 - Page 5 Img0012

Gradac 2013 - Page 5 Img0013

 
Posle malo zezanja otkačio sam mališu sa udice, nadam se da je preživao.

Gradac 2013 - Page 5 Img0015

Gradac 2013 - Page 5 Img0016

Ako me zbog ovog neko bude zvao Betmen na k..ac* ga metnem geek 

U povratku uzvodno iznad G vira u brzaku i Isidor upisuje G.G. foxy mudlera.

Gradac 2013 - Page 5 Img0017

Odlazimo do hladnog vira. Forsiram nizvodni deo u kom je duboki levak sa onom karakondžulom od 15cm. Praćenja i promašaji i taman kad sam hteo da promenim strimer pod nogama ga je spakovala ova blesava riba, za koju nisam siguran da je duplo duža od dotičnog strimera.

Gradac 2013 - Page 5 Img0018

 Isidor se ubrzo upisoa i na nimfu sa jednom prelepom ribom.

Gradac 2013 - Page 5 Img0019

Pa onda još jednom takođe na hladnom viru.

Gradac 2013 - Page 5 Img0020

Krećemo uzvodno, i na prvom brzačiću iznad ja se upisujem sa suvom.

Gradac 2013 - Page 5 Img0022

Iznad brane koja odvaja vodu za vodenicu stižem Isidora. Riba mu je prekinula predvez 0,20mm:evil: 

Ali ubrzo dobija utešnu nagradu malo uzvodnije.

Gradac 2013 - Page 5 Img0023

Gradac 2013 - Page 5 Img0024

Mislim da sam ovu ili sledeću ribu dobio na nimfu. Jednu sam upecao kada sam išao uzvodno, a drugu kada sam se vraćao na istom potezu. Prvi put  sam u jednom danu imao ribe na suvu, nimfu i strimer. Tj. za jedno prepodne.

Gradac 2013 - Page 5 Img0025

Gradac 2013 - Page 5 Img0026

Kod šarenog platna Isidor dobija jednu vrlo duguljastu i vitku ribu.

Gradac 2013 - Page 5 Img0027

I na sastavcima ima jednu domaću za ispis.

Gradac 2013 - Page 5 Img0028

Posle dobrog pecanja žurimo na voz, dete se zaigralo (pod dete mislim na sebe). Isidor me kune što opet trčimo na voz.
Kraj gaza kod stanice u povratku srećemo Beraksa.

Stižemo na vreme, još smo se i presvukli pre dolaska voza Very Happy

Delili smo kupe sa nekim smrdljivim dedom, klipanom iz Lazarevca bez lične karte i njegovom trudnom saputnicom. Onda su došle čike sa plavim uniformama i pitale nas za dokumenta i jedino mene zapisali u tefter, verovatno sam im delovao sumnjivo pošto nosim minšuđe:cheers: 
Na ž. stanici u Beogradu su izveli 5-6 nekih (po fizionomiji) rekao bih Avganistanaca iz voza.

Stigao sam kući raspremio se, jeo na brzinu istuširao se i pravac na EXIT da slušam Fatboy Slima. Matori me je oduševio.



Naravno u povratku sam zaspao u busu i probudio se tek u Beogradu kada je stao na BAS-u, pa onda uveče opet u krug samo ovog puta pacermobilom cheers 

Dosta mi je bilo rejvovanja za ovaj mesec, sad sam spreman samo za EAT, SLEEP, FISH, REPEAT...

 *http://vukajlija.com/nabijanje-na-kolac
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gradac 2013 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2013   Gradac 2013 - Page 5 EmptySre 17 Jul 2013 - 21:48

Jeb'o teee...
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Gradac 2013 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2013   Gradac 2013 - Page 5 EmptySre 17 Jul 2013 - 22:43

hahahaaha vrh braleeeee
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gradac 2013 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2013   Gradac 2013 - Page 5 EmptyČet 18 Jul 2013 - 7:36

Setio sam se jedne interesantne stvari. Na pecanju 25.6. u kanjonu ispod prve kaskade kad se krene nizvodno. Spomenuo sam da sam na padobranku fazana dobio jednu manju ribu na tom mestu. Dok je muva lagano plivala, pogledoa sam nizvodno posto mi se ucinilo da sam cuo nekog i u tom momentu se cuo pljusak na par metara od mene i kontrirao. Uspeo sam da uhvatim ribu samo po zvuku pljuska ne gledajuci u pravcu muve. Pa posle neko kaze da je musicarenje vizuelni ribolov:rendeer:
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Gradac 2013 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2013   Gradac 2013 - Page 5 EmptyČet 18 Jul 2013 - 9:35

ja sam uspeo da uhvatim ribu i pojedem sendvic Cool 

hahahah
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gradac 2013 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2013   Gradac 2013 - Page 5 EmptyČet 18 Jul 2013 - 11:22

Jesi prvi, inspirisan tvojim delom to sam i ja uradio pre nekoliko dana, ali nisam imao Bokca pri kameri da me snimi.
 
Gradac 2013 - Page 5 Img0022
 
A davnih dana sam na Timoku klepio klena dok sam shishkirishkio;)

 Prvi koji bude upecao ribu na muvu za vreme sexa vodi na pivo Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gradac 2013 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2013   Gradac 2013 - Page 5 EmptySre 24 Jul 2013 - 18:19

Pozdrav za ministra zeleznice, zelim mu da ceka hitnu pomoc koliko smo mi cekali voz sinoc na Gradcu:twisted:

Citacete ovih dana o avanturi od juce.
Nazad na vrh Ići dole
isidor
Green drake
Green drake
isidor


Broj poruka : 197
Godina : 26
Datum upisa : 19.07.2011

Gradac 2013 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2013   Gradac 2013 - Page 5 EmptyČet 25 Jul 2013 - 15:26

Gradac 23.07.
E ovako unapred bice poduza reportaza...Very Happy Nisam slikao par izlazaka onda sam sad preterao hahah Very Happy 
Brzo sam se dogovorio sa Jocom da u utorak odemo na Gradac vozom...posle duzeg vremena u normalno vreme=pecamo najgori deo dana. Ali dobro ipak je to Gradac...
Spustamo se od stanice direktno na Celijiski vir, tu mi posle par zabacaja odmah spada riba i imam nesto kasnije jedan promasaj...nastavljam dalje dok Jovan pomalo zaostaje, na kraju odustajem od cekanja i nastavljam sam kroz kanjon...prosao sam ceo kanjon bez bitnijih desavanja, par spadanja samo i to je to...kod Roke vec par poslednjih izlazaka riba totalno neaktivna( kazu da krene uvece da se javlja tek) tako da brzo pecam taj deo i idem direktno na sastavke (cini mi se da je Cope u Galovici rekao da se to mesto se zove "Dulov brzak") dolazi jos par ljudi tu, a ja ulazim desni krak i tu pocinje rodeo...ribe se redjaju uglavnom sam lovio na G.G jeza u malo neurednijoj varijanti i to na #10 dugog vrata.
Gradac 2013 - Page 5 P7230038
...
Gradac 2013 - Page 5 P7230039
...
Gradac 2013 - Page 5 P7230040
..
Gradac 2013 - Page 5 P7230042
Vidim kroz drvece da su ljudi sa sastavaka otisli pa se vracam nazad jer tu jednostavno mora nesto da se uhvati Very Happy 
Bacam jeza u brzu vodu ali bezuspestno...u mirnijoj vodi vidim ribu ispred kamena i na prvi prolaz kupi plivajucu nimfu...
Gradac 2013 - Page 5 P7230044
nije joj se islo odmah...
Gradac 2013 - Page 5 P7230045
Ova je pokupila 'tonucu' nimfu haha Very Happy 
Gradac 2013 - Page 5 P7230046
Kasnije sam lovio manje-vise konstantno...
Jez radi i na sporoj vodi (otkrice za mene posto sam ga koristio samo za brzu vodu)
Gradac 2013 - Page 5 P7230047
..Gradac 2013 - Page 5 P7230048
Gradac 2013 - Page 5 P7230050
...
Gradac 2013 - Page 5 P7230051
...
Gradac 2013 - Page 5 P7230052
...
Gradac 2013 - Page 5 P7230055
pa malo na mokru...
Gradac 2013 - Page 5 P7230057
pa malo na nimfu Very Happy 
Gradac 2013 - Page 5 P7230061
deep throat trout Very Happy 
Gradac 2013 - Page 5 P7230062
Gradac 2013 - Page 5 P7230063
slucajni gost....
Gradac 2013 - Page 5 P7230064
...
Gradac 2013 - Page 5 P7230066
...Gradac 2013 - Page 5 P7230067
do sledeceg puta...
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Gradac 2013 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2013   Gradac 2013 - Page 5 EmptyČet 25 Jul 2013 - 17:45

Lepo, baš lepo...Isidore..brzo rasteš i sazrevaš u dobrog ribolovca...pazi, sad šta naučiš tako će ti biti celoga života!!!kakve tehnike i navike stekneš( a i ime)...pratiće te do kraja ovozemaljskog života...
Nego ima li šta kažeš a što nam već nisi napisao u ovoj opširnoj reportaži, ima li šta još da podeliš sa nama običnim smrtnicima????
Nazad na vrh Ići dole
isidor
Green drake
Green drake
isidor


Broj poruka : 197
Godina : 26
Datum upisa : 19.07.2011

Gradac 2013 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2013   Gradac 2013 - Page 5 EmptyČet 25 Jul 2013 - 18:15

Sa tobom sam sve podelio hahahah Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gradac 2013 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2013   Gradac 2013 - Page 5 EmptyČet 25 Jul 2013 - 20:22

Mogao bi Proto i ti slike da okacis ponekad Wink
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Gradac 2013 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2013   Gradac 2013 - Page 5 EmptyPet 26 Jul 2013 - 14:03

vikend 20-21.7.2013.

prvi dan, Brzinsko pecanje sa Isidorom, Stizemo oko pet, povratak oko 16h.
Do sarenog bez nekih znacajnijih desavanja. Medjutim na sarenom tona ribe u vodi, aktivne i maksimalno selektivne. Probam svasta od suvih, nece. Nimfe nece..... Predhodno vece sam iz fore napravio nekoliko zeceva na udicama #20 sa tungstenom bakarnim od 1.5mm...stavljam nju i pocinje rodeo. Svaki zabacaj neko desavanje, promasaja dosta sa ponekim kacenjem. Vecina riba spadne ali i vadim dobar deo.... Isidor je uporan u odbijanju da mu dam mikro nimfu....

Gradac 2013 - Page 5 Ohdn

Vlada
Gradac 2013 - Page 5 K3ad

Gradac 2013 - Page 5 E8hx

bilo je malo ribica i van sarenog...

Gradac 2013 - Page 5 Zyvq

Gradac 2013 - Page 5 Egq3


drugi dan, sa Protom i Rasom.... ribe mnogo manje raspolozene, pecalo se iz krajnosti u krajnost, od kamenjarki na #8 do onih sitnih nimfi.... sve u svemu, obzirom da sam pecao sa drugarima sa kojima i nemam toliko prilike pecao sam malo manje, a vise se druzio sa njima.....

Prota i Raso

Gradac 2013 - Page 5 Dzun

prva na kamenjarku, sarena i lepa...

Gradac 2013 - Page 5 W9uw

Gradac 2013 - Page 5 W791

Prota u akciji na masnoci Very Happy ...

Gradac 2013 - Page 5 T7z8

ulazak u kanjon, u jednom brzaku ima jedna lepa ribica koju kacim uvek. Nekad je samo bocnem, nekad se poigramo, nekad je izvucem. Al uvek je tu, nije izbirljiva i stalno je gladna Very Happy . Pokusavam Proti da je nabacim, medjutim malkice je zardjao. Uzimam njegov sage stapic da probam, par prolaza i emocije nas savladavaju, ne moze da me odbije i kaci se za moju muvicu...

Gradac 2013 - Page 5 Vez2

Gradac 2013 - Page 5 Qvm

Gradac 2013 - Page 5 3njs

Raso....

Gradac 2013 - Page 5 P87t

Gradac 2013 - Page 5 3j0m

Protic se upisuje....

Gradac 2013 - Page 5 Wx29


i jedna za Bokca.....kad su postale selektivne,njegov mokri fazan je resio problem...

Gradac 2013 - Page 5 R9u4


neplanirano sam pecao dva dana i super se izluftirao Very Happy

Gradac 2013 - Page 5 R6o6
Nazad na vrh Ići dole
tommylee
Royal coachman
Royal coachman
tommylee


Broj poruka : 1152
Godina : 46
Location : Zvornik-Mali Zvornik
Datum upisa : 09.04.2008

Gradac 2013 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2013   Gradac 2013 - Page 5 EmptyPet 26 Jul 2013 - 14:22

Paceri okupirali Gradac Wink
Znači krenulo je od 8-20# Sad
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Gradac 2013 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2013   Gradac 2013 - Page 5 EmptyPet 26 Jul 2013 - 18:18

upravo Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gradac 2013 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2013   Gradac 2013 - Page 5 EmptyPet 26 Jul 2013 - 23:32

Koja je ovo muva?
https://2img.net/r/ihimg/a/img594/8738/zyvq.jpg
Nazad na vrh Ići dole
isidor
Green drake
Green drake
isidor


Broj poruka : 197
Godina : 26
Datum upisa : 19.07.2011

Gradac 2013 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2013   Gradac 2013 - Page 5 EmptySub 27 Jul 2013 - 0:24

Joco bar sto se Gradca tice ove godine sam imao 23-4 izlaska, nisam imao situaciju da je san juan bio presudan oce ribe da ga uzmu ali nista to nije posebno, bataljuj toliku famu oko njega Razz
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Gradac 2013 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2013   Gradac 2013 - Page 5 EmptySub 27 Jul 2013 - 2:22

eeeee jovane, omladinac je skapirao da je san juan shit obican Razz
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gradac 2013 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2013   Gradac 2013 - Page 5 EmptySub 27 Jul 2013 - 3:07

Ne kazem ja da je to najbolja muva na svetu, sigurno nije ni totalni shit ima armije korisnika po svetu. to sto vi.ne umete na nju da pecate to je vas problem :-P
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Gradac 2013 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2013   Gradac 2013 - Page 5 EmptySub 27 Jul 2013 - 9:22

JOCO, BAR DESET RIBA U JEDNOM DANU NA NJU DA SE HVATA REDOVNO PA DA KAZEMO DA VALJA, OVAKO.... KAFICA JE RADILA PROSLE GODINE, SAD ZNATNO SLABIJE RADI. KAMENJARKA NPR SAD ODLICNO LOVI, PROSLE GODINE SLABO....SVE SE MENJA. SAN JUAN IMA PONEKAD SVETLE MOMENTE AL DA JE MUVA ZA NASE VODE NIJEEEE
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gradac 2013 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2013   Gradac 2013 - Page 5 EmptySub 27 Jul 2013 - 23:49

Ako ne verujes dovoljno u nesto cime lovis onda neces njime loviti kako treba. Kada pocnes da verujes u SJW poceces i da lovis njime vise i bolje.
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Gradac 2013 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2013   Gradac 2013 - Page 5 EmptyUto 30 Jul 2013 - 22:37

joco, bacaj tu muvu bilo gde osim na gradcu i uhvatices djoku... osim moooooozda ponekad
Nazad na vrh Ići dole
isidor
Green drake
Green drake
isidor


Broj poruka : 197
Godina : 26
Datum upisa : 19.07.2011

Gradac 2013 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2013   Gradac 2013 - Page 5 EmptyNed 18 Avg 2013 - 12:14

Petak 16.08. je bio jedan od boljih dana na Gradcu definitivno...od jutra pa do 15h je riba dosta kilavila...a posle je toliko dobro uzimala nimfu da to nije normalno...svaki drugi, treci zabacaj riba! Samo na hladnom viru sam izvadio 17-18riba...posto je riba nenormalno dobro radila slika nema ili su na brzinu pa su ispale mutne i...ali evo najvece kojoj sam bacao 20ak minuta i kako bacim 2m isprednje redovno se "manje" zalecu na nimfu...
Verovatno najborbenija riba koju sam imao do sad...49cm al' debelaaaa Smile 
Gradac 2013 - Page 5 Dscf5575
... 
Gradac 2013 - Page 5 Dscf5576
Pre nje medju onim "manjim" sto su se zaletale...42-3cm
Gradac 2013 - Page 5 Dscf5572
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Gradac 2013 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2013   Gradac 2013 - Page 5 EmptyNed 18 Avg 2013 - 14:35

Sezona 6.
Epizoda 7.


Upornos' se isplati


Malo kasnim sa ovom priciom. Bilo je to 23.7. Isidor je vec napisao kako se on proveo tog dana, pa evo i iz mog ugla.
Stizemo vozom i krecemo kroz klisuru iznad stanice. Pustam Isidora da mi pobegne i polako cackam neka mesta. Dolazim do ovog mesta koje nemam pojma kako se zove.


Gradac 2013 - Page 5 Img0256



To je vir iznad kaskade pre one ostre krivine na desno. Dolazim do nizvodnog dela ovog poteza koji je prekriven kamenim plocama. Bacam muvu nekoliko puta i ne uspevam da uocim ni jednu ribu. Vidim pljusak pored stene odmah ispod ovog palog drveta. Prikradam se i uocavam lepu ribu. Bacma joj muvu nekoliko minuta, menjam muve ali nista, pastrmka ignorise sve. Riba pljuska ponovo, ali sada nizvodno tik iznad kamene ploce. Vracam se nizvodno i vidim senku ispod same kamene ploce. Dobro tu si 'tico, cenim je na 40-ak cm. Bacam par muva, ali ne reaguje, na kraju vezujem plivajucu muvu od fazanovih isperaka sa nozicama od ridjeg pevca i cdc perom u krilu na udici 10. Prva voznja i muva prolazi iznad pastrmkine glave, zver izlazi iz svoje jazbine pravi zaokret od 180 stepeni i lovac postaje lovina. Ispostavilo se da sam se malo zeznuo bila je 39cm.

Gradac 2013 - Page 5 Img0253

Polazim uzvodno i na prvom sledecem vecem viru imam dizanje ribe na muvu pod samim nogama na prelazu matice i kontra toka, menjam muvu i ubrzo je dobijam.

Gradac 2013 - Page 5 Img0261

Riba se opet digla na suvu, telo gusto palmerovano grizli perom i odozgo jedan cdc.

Gradac 2013 - Page 5 Img0258

Iznad sastavaka u zaraslom prolzau imam promasaj i ubrzo i ribu opet na suvu.

Gradac 2013 - Page 5 Img0262

Neki klinci se kupaju iznad kaskade pa preskacem taj deo i idem ka brvnu, a u viru ispod brvna neki deda. Stajem tik iznad brvna, gde brzak ulazi u vir i bacam muvu bukvalno na duzinu stapa u kontra tok. Dize se lepa riba mislim da je bila 41cm. Zamolio sam jednog od kupaca da me slika.

Gradac 2013 - Page 5 Img0265

Nekoliko desetina metara uzvodno, i desetak minuta kasnije dolazi jos jedna lepa riba koji cm duza. Opet imam fotografa pri ruci pa koristim situaciju.

Gradac 2013 - Page 5 Img0266

Dolazi i Isidor pa nastavljamo uzvodno zajedno.
Decko koji se kupao nizvodno dolazi i daje mi stimulatora kog je nasao u travi

Na hladnom viru naravno opet lepa riba.

Gradac 2013 - Page 5 Img0267

Odlazimo uzvodno ka devojackom viru. Uz put malo slika rojenja koje pocinje.

Gradac 2013 - Page 5 Img0271

Sledece dve ribe dobijam na stimulatora kog sam dobio.

Gradac 2013 - Page 5 Img0272

Ova je bila bukvalno na cm uz stenu.

Gradac 2013 - Page 5 Img0273

Stimulator je nastradao od pastrmkinih zuba ili sam ga otkinuo vise se ni ne secam, pa mi Isidor u povratku daje nekog svog stimulatora sa krilom od polipropilena. Dobijam lepu ribu sa nekim cudnim belegom ispod sarenog platna. POsle ce se ispostaviti da je istu ribu i Isidor bocnuo tog dana.

Gradac 2013 - Page 5 Img0275

Gradac 2013 - Page 5 Img0277

Stizemo na stanicu prvi put bez jurnjave. Polako se spremamo imamo vremena i da slikamo povrede iz ribolova, posto Isa nema lip grip pastrmkama gura prste u usta geek 

Gradac 2013 - Page 5 Img0279

Voza nema pa zovemo Oholog da nam proveri kasnjenje, kaze kasni 2 sata. Mislio sam da me zeza, na zalost razuverio me je njegov MMS sa slikom sa sajta zeleznica Srbije.

Ubrzo pada mrak.

Gradac 2013 - Page 5 Img0282

A onda pocinje da duva i hladan vetar. Ovako izgledaju dva umorna musicara posle celodnevnog pecanja i cekanja voza 2 sata.

Gradac 2013 - Page 5 Img0281

U Bg smo stigli sa 3 sata zakasnjenja Evil or Very Mad 

Ministru zeleznice zelim sve najgore i da Bog da ne dobio sledeci mandat.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Gradac 2013 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gradac 2013   Gradac 2013 - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Gradac 2013
Nazad na vrh 
Strana 5 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Gradac
» Gradac 2017
» Gradac 2014.
» Gradac 2015
» Gradac 2016

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Ribolovni tereni :: Reke-
Skoči na: