MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Tenkara

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Tenkara Empty
PočaljiNaslov: Tenkara   Tenkara EmptyNed 5 Avg 2012 - 16:33

Mali prilog najnovijoj Dr. Rašinoj zabavi...

Sve muve su na udici #12, 4x kratkog vrata. Udica je namerno nemušičarska, što nije retkost u tenkara-praksi. Noge su od mekih pera (jarebica, kokoška, petao), a tela od zečijeg dabinga, fazana, pauna i navoštenog konca.

Tenkara Hpim6514b
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Tenkara Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara   Tenkara EmptyNed 5 Avg 2012 - 21:11

godinama sam na recici koja mi tece /tj. tekla je/50 m od spavace sobe hvatao na ovo sto zovu danas tako, ocev crni bambus i moje snalazenje, dakle obicne,nemusicarske udice, uzorci su mi bile kineske musice iz kompleta od 12 komada, a nisam se tada ni trudio da sam vezujem nesto poput stare oceve plasticne muve, damov proizvod, posebno se hvatalo u prolece, po dva tri klena u viru(kasnije se musicarskim stapom sa zelenim ceskim kanapom u jednom viru lovilo i 30-ak klencica- danas jedva dva na moravi a hiljadu musica imam)
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Tenkara Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara   Tenkara EmptyPon 6 Avg 2012 - 10:14

U SUBOTU SAM MALO SETAO MORAVOM U CACKU...IMA DOSTA SITNIH KLENOVA, ALI ONO STO JE NEKAD BILO DA VIDIM I POLA KILASE PA I VECE KAKO SE SUNCAJU, TOGA VISE NEMA Sad
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Tenkara Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara   Tenkara EmptyPon 6 Avg 2012 - 12:24

Ajde ponovo da pomenem oca, 20-tak godina je gledao moju izradu i nikad nije nista pricao i davao kritike, tek jednom na njegovom teleskopu ogromne zulu musice,posle nekoliko zamaha i ishod vidljiv- klen se kod njega nije kacio da ima manje od 400 g/da ne preteram/, uvek je oprezno prilazio ribama, skoro necujno. nazalost nije cesto pokusavao da se ovim zarazi i eto predade to meni, u to vreme za lametu se islo u blizi grad, po preporukama.pominjao sam negde camcije, oni dakle ne uocavaju klena ove godine, a cak rakova ima.tenkara je lepa i uspesna tehnika za male recice, posebno za mladje koji mogu gaziti,Question , ipak cizme i kombinezon smetaju, dakle rasina, bogutovacka reka,gruza, gvozdacka reka, popinska reka,...-u mom kraju, uz bokceve musice sreci nikad kraja jer ne moraju svi ulovi biti kapitalni, vazna je prevara.

u cacku je nekad bilo uzivanje gledati klenove, prilazio sam od one brane iznad sportskih terena a to je mesto sa dosta trave sto oni i vole. sad da verujemo tebi .

no imam da se pohvalim da je juce moj zemljak-mlad musicar musicarskim priborom ulovio kapitalnog klena od 54 cm, bas na mestu gde sam ja lovio pre neki dan ali bezuspesno ,zelim da mladji budu jos uspesniji i od njega posto ima zaineresovanih iz ovog kraja.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Tenkara Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara   Tenkara Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Tenkara
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Tenkara, tako pecaju samuraji :)))

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Mušice :: Mokre mušice-
Skoči na: