MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Zpey - inovacija u dizajnu i funkcionalnosti

Ići dole 
+2
Superfly
100ka
6 posters
AutorPoruka
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zpey - inovacija u dizajnu i funkcionalnosti Empty
PočaljiNaslov: Zpey - inovacija u dizajnu i funkcionalnosti   Zpey - inovacija u dizajnu i funkcionalnosti EmptyČet 24 Jan 2008 - 14:52

Zpey (da dobro je napisano) je prilično interesantan štap za pecanej spey tehnikom.
Zpey - inovacija u dizajnu i funkcionalnosti Zpey2010
Jedinstveni oblik njegove drške pomaže ribolovcu pri zabačaju i olakšava mu pokrete. Ergonomija same drške takodje pomaže da ne dodje do nepravilnih pokreta tela i bolova u ramenima što se može videti u ovom klipu.

Pošto je ovo jedna prilično interesantna novotarija videćemo za par godina koliko je stvarno revolucionarna, a koliko samo "kvadratna rupa na saksiji". Neke stvari su mi malo čudne vezane za ovaj štap. Kao osnovnu prednost zakrivljene drške štapa proizvodjač navodi to da je leva ruka bliža telu (da kažemo da je mušičar koji koristi štap dešnjak). Šta se dešava kada želimo ovim štapom da uradimo bekhend zabačaj, da li je potrebno promeniti položaj ruku na štapu ili ne?
Nazad na vrh Ići dole
Superfly
Admin
Admin
Superfly


Broj poruka : 201
Location : Na krilima Ephemera danica
Datum upisa : 08.01.2008

Zpey - inovacija u dizajnu i funkcionalnosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Zpey - inovacija u dizajnu i funkcionalnosti   Zpey - inovacija u dizajnu i funkcionalnosti EmptyPet 25 Jan 2008 - 11:54

Interesantna "igračka", a cena naravno prava sitnica Wink LINK
Nazad na vrh Ići dole
https://musicarenje.serbianforum.info
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Zpey - inovacija u dizajnu i funkcionalnosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Zpey - inovacija u dizajnu i funkcionalnosti   Zpey - inovacija u dizajnu i funkcionalnosti EmptyPet 25 Jan 2008 - 16:14

Štap sam imao prilike da vidim u Novom Sadu , na Lorstu ali me nije posebno "dojmio".
Bio je izložen na štandu R.Magazina i delovao mi je nekako motkasto-glomazno i daleko od elegancije i finoće kakvu imaju mušičarski štapovi pa se nisam ni potrudio da ga uzmem u ruke...
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

Zpey - inovacija u dizajnu i funkcionalnosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Zpey - inovacija u dizajnu i funkcionalnosti   Zpey - inovacija u dizajnu i funkcionalnosti EmptyPon 28 Jan 2008 - 12:05

Ovo bre lici na pusku! Sad
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zpey - inovacija u dizajnu i funkcionalnosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Zpey - inovacija u dizajnu i funkcionalnosti   Zpey - inovacija u dizajnu i funkcionalnosti EmptyPon 28 Jan 2008 - 14:45

Aha na pušku ostragušu tongue
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Zpey - inovacija u dizajnu i funkcionalnosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Zpey - inovacija u dizajnu i funkcionalnosti   Zpey - inovacija u dizajnu i funkcionalnosti EmptyPon 28 Jan 2008 - 19:59

De malo se uozbiljite,nije ovo forum o starohercegovačkim ratnicima.

Spey tehnika je dobra i upotrebljiva i kod nas.A što se tiče noviteta,to dođe i ili ostane ili se zaboravi.Nama uopšte nije bitno kako će proći,jer tako nešto nam apsolutno ne treba.Lijepo je vidjeti kako se koristi.Ivan mi je objašnjavao primjenu na onom polu hepeningu na Adi.Nije za mene,ali...Ima kome se sviđa.Neko ne može da zamisli ribolov bez dvoručnog štapa,pa prema tome,i tu gospodu moramo da uvažimo s punim pravom i osvrtom na njihovu "ludost".
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
ranko jokic
Mudra starina
Mudra starina
ranko jokic


Broj poruka : 110
Datum upisa : 30.01.2008

Zpey - inovacija u dizajnu i funkcionalnosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Zpey - inovacija u dizajnu i funkcionalnosti   Zpey - inovacija u dizajnu i funkcionalnosti EmptyPon 9 Mar 2009 - 12:15

Konačno sam i ja nabavio DH štap za Spej zabačaje u ostalom videću kako ću se snaći sa njime jedino ako ne budem samoga sebe ulovio. Radi se o štapu Orvis trident 1410/10-/4,2m šnjura Rio Vandekater10, uz to i CD, sa Spej zabačajima koji ću lagano da prostudiram i onda neću silaziti sa Drine sve dok mi tamo i kosti ne ostanu od mene toliko bistro, Ranko.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zpey - inovacija u dizajnu i funkcionalnosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Zpey - inovacija u dizajnu i funkcionalnosti   Zpey - inovacija u dizajnu i funkcionalnosti EmptyUto 10 Mar 2009 - 1:13

Ranko da nije to slučajno namenjeno za mladice Question Wink
Nazad na vrh Ići dole
ranko jokic
Mudra starina
Mudra starina
ranko jokic


Broj poruka : 110
Datum upisa : 30.01.2008

Zpey - inovacija u dizajnu i funkcionalnosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Zpey - inovacija u dizajnu i funkcionalnosti   Zpey - inovacija u dizajnu i funkcionalnosti EmptyUto 10 Mar 2009 - 8:54

Namenjeno i za pastrmku i mladicu ma zaštagod hoćeš može i lipljan ništa nije isključeno! bistro, Ranko.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zpey - inovacija u dizajnu i funkcionalnosti Empty
PočaljiNaslov: Re: Zpey - inovacija u dizajnu i funkcionalnosti   Zpey - inovacija u dizajnu i funkcionalnosti Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Zpey - inovacija u dizajnu i funkcionalnosti
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mušičarski pribor :: Štapovi-
Skoči na: