MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Mušičarenje klena

Ići dole 
+19
falco
sulecriba
vlajkoni
dusan.momcilovic
ZORAN R.
aca-laki
brankoogi
Oholiver
Goci
Blue Fox
Prota71
Vukman
Bambula
pedjabg
bokac
Zeka
100ka
Zox
Superfly
23 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Mušičarenje klena - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 3 EmptyNed 24 Okt 2010 - 18:40

Dan izuzetno lep,posle dorucka i kafice pravac mlava,torba na ldja pederusa oko vrata stap u ruku.Sreca do vode nema puno 400metara,al ne lezi vraze nesta me natera da idem malo dalje uz vodu.Prepesacio dobrih 6-7km i napokon oko 10 zagazio u vodu,i krenuo sa pecanjem.pecao na ''kaficu'' i dobija sitne klencice.To me nije odusevilo pa ajd jos malo uz vodu kao lepsi teren,opet ista prica sitni klencici se dobijaju ma koju muvu zakacio, a ja napredujem ko ''nasi'' onomad na Ceru.Namuco se ko neko odpesacio preko 12-13 km od kuce u tigru a treba se vratiti istim putem.pecao sve do 4 sata,oko cetri i nesta kreno kuci sam svratio i tu na naj blizem mestu od kuce i mal zabacio,tako da sam stigao malopre Twisted Evil ,,,,Nije bilo nekih ulova,sitnih klencica vise desetina ali jako lep dan cheers

Mušičarenje klena - Page 3 Photo0259

Mušičarenje klena - Page 3 Photo0258u
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Mušičarenje klena - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 3 EmptyNed 24 Okt 2010 - 20:36

Bravo Laki!
To je sportski duh! Ovih dana ide reklama pa ko velim da te podsetim: da li si razmišljao o profesionalnoj vojnoj karijeri? Very Happy Vidim u reklami da se nešto probijaju kroz pustinju i prašumu, bauljaju po vodi... A ti to radiš svaki dan za džabe a onako bi dobijao platu? Very Happy
Lepe ribe, prva liga - ako su ti ovi sitni, pošalji ih DHL-om ovamo da ih pustim u kadu i da vežbam! cheers
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Mušičarenje klena - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 3 EmptyNed 24 Okt 2010 - 22:04

Ma zoki ovo je sitno,Mlava obicno daje vece komade a kad nedaje onda obicno ne uhvatis nista...danas neka atipicnost......
Jesam,to je ono sto naj bolje znam da radim,ceo zivot sam se za to znimao,oruzije,vojska,strategija i ostala cuda...kad sam bio na odsluzenju roka,uverio sam se da oficiri ljudi sa akademijom pojma nemaju o svom poslu.Naime pitam komandira cete porucnika po cinu sta je to otklon zrna,i kako se izracunava (jako bitna stvar u snajperskom gadjanju) i za kreolis efekat covek samo me bledo pogledo i rece da to veze nema sa njegovom strukom (pesadinac snajperista)...Sistem rada je skoro ne promenjen od titovih vremena samo sto je taj zastareo nacin toliko bez kontrole tako da vojnici,ugovorci cak i podoficiri sluze kao robovi predpostavljenima...A da im se suprodstavljas (ako radis sa njima) nemas teorije jer ti on odlucuje o plati,o bolovanju o odmor....Propao sistem nacisto,,,,Zamisli kad dodje covek koji se odlucio da "rizikuje" zivot za drzavu zaduzi uniformu koju je noslio bar 5 partije redovaca,pusku iz 78me,cizme koje su bar 10 puta krpljene,naravno standardne pesadinke iz 70tih..radni zadatak mu je da kosi travu po krugu kasarne,sece drva,pere prozore ili da kreci....Sve u svemu tuga manje vise,mada kakvo je vreme mozda i tu zaglavim...
ma da meni 25-30 km peske nije problem,istrcati 10 tak km,jebg ako ne mogu sad necu nikad....
ps preseli se ti kod mene na selo pa da facamo ribu Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Mušičarenje klena - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 3 EmptyPon 25 Okt 2010 - 8:43

aca-laki ::
ps preseli se ti kod mene na selo pa da facamo ribu Twisted Evil
Može, dogovoreno odmah!
Ne bi bilo loše da nađeš neku useljivu snajku (do trideset godina starosti - neko mora i da radi nešto! Twisted Evil ), čisto da ne stanujem u kolibi na Mlavi! Very Happy A ja ću da cviknem neki manje bitan prst ne bi li dobio invalidsku penziju i milina! Samo ima jedan problem u celoj priči: ako te budem jurio tih 10 - 15 km možeš komotno da odmah obezbediš mesto na lokalnom groblju već pri prvom odlasku na vodu! 100 - 150 metara je solidna udaljenost i to kroz vodu - ihaj! Barem za početak a posle ćemo povećavati distancu za po 100 m mesečno i za nepunih dvadesetak godina eto mene na njujorškom maratonu sa sve mahačem i čizmama...! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Mušičarenje klena - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 3 EmptyPon 25 Okt 2010 - 17:49

zoki kako mislis da opremis tu mladjanu snasicu ako ti je 100m kroz vodu uspeh Laughing
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Mušičarenje klena - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 3 EmptyUto 26 Okt 2010 - 8:33

Ma, parterni sportovi nikad nisu bili problem! cheers

Ali sve što uključuje pentranje, skakanje, trčanje... affraid

P.S.

Čuj, "mlađanu" od 30 leta! Da je nešto od 17 pa da... Upssss! Pardon! Od 18 godinica pa da kažeš! Sa 30 godina su naše bake već bile bake!
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Mušičarenje klena - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 3 EmptyUto 26 Okt 2010 - 12:33

e pa zoki vreme te pregazilo, drz se ti babuskarenja, makar i na mahac
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Mušičarenje klena - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 3 EmptyUto 26 Okt 2010 - 12:49

Oholiver ::
e pa zoki vreme te pregazilo, drz se ti babuskarenja, makar i na mahac
Plovak uber alles!
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Mušičarenje klena - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 3 EmptyNed 31 Okt 2010 - 16:23

Joj jedan mozda i zadnji dan na klena u godini.Dan suncan,ali pomalo vetrovit.Na vodi od 12h do 4h posle podne...Pecao na 90 suve i 10 nimfe,sve sto sam uhvatio bilo je na suve.
uspeo uhvatiti nekoliko desetina klencica ali sve sitni ovo je prvi tog dana i naj manji
Mušičarenje klena - Page 3 Photo0281i
dosta ovakvih
Mušičarenje klena - Page 3 Photo0282
a naj vise na ovo

https://2img.net/r/ihimizer/img683/6137/photo0283t.jpg


Poslednji izmenio aca-laki dana Ned 31 Okt 2010 - 21:19, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mušičarenje klena - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 3 EmptyNed 31 Okt 2010 - 17:39

Klendžovi se navukli na kofein Very Happy affraid
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Mušičarenje klena - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 3 EmptyNed 31 Okt 2010 - 20:13

laki, videces kliko ces jos dana imati, cak i zimi. iznenadices se
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Mušičarenje klena - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 3 EmptyNed 31 Okt 2010 - 20:19

Da, da, "kafica" je čudo!
Na "kaficu" se obavezno dobije neki a na sve ostalo kako kad!
Mora da su "miris i ukus" u pitanju... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mušičarenje klena - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 3 EmptyNed 31 Okt 2010 - 21:07

Laki brate mili kad već pecaš na kaficu lepo veži nimfu ispod nje (hopper dropper) 2x veće zezanje cheers
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Mušičarenje klena - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 3 EmptyNed 31 Okt 2010 - 21:31

E ljudi ne znam sto nece na nimfu,danas sam se zezao sa jednim malo vecim od ovih njega nisam slikao,ispao mi iz ruke,oko 300gr...Znaci dodjem do 7-8 metara iza njega,voda dubine oko 1,1.5M prvo bacim nimficu zerca,pa fazana,pa neke kamenjarke,pa gamaruse,pa sve ostala cuda sto sam imao,voda kristalno bistra kao rakija lozovaca,vidim sve od propadanja nimfe do kotrljanja pored glave klena ali jednostavno je nije hteo.Zavezem jednu mini kaficu na 14tici pljas od povrsinu i malo sacekam i on se polako poceo dizati leluja do kafe i nezno je proguta kontra i eto ga...

Hoper droper je dobra fora pogotovo kad ne zna s na sta riba trenutno radi... danas na nimfu nije htela definitivno.

Pa klenovi nece nigde iz vode ali plniram da koliko toliko sacuvam reproduktivni organ,mozda zatreba...Ps-ako nabavim uskoro neoprenski kombinezoncic bice pecanja i po snegu garantujem

Kafica jebeno mnogo dobra muva za klena,bar na mlavi,,,jos mi se nije desilo da nisam na nju nesta upecao ili jeste 1dnom...ima nesta u njoj posebnoj,mnogo bolja od bambule bar se meni tako pokazala na mlavi...
Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mušičarenje klena - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 3 EmptyPon 1 Nov 2010 - 7:50

Probaj za klena narandžaste pupe tulara (12-14), može i sa nekim sjajnijim dabingom, ispod suve kada pecaš hoper droper. I obavezno pokušaj sa kočenjem, tj. kad vidiš da se nimfa približava ribi uštopuj sistem da nimfa krene da se izdiže, ako riba krene za njom ali ne napada odmah kreni slobodno da je povlačiš lagano uzvodno.
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Mušičarenje klena - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 3 EmptySub 6 Nov 2010 - 18:12

E pa ovako danas 6.Novembar,suncano,vruce za ovo doba godine.Ja pravac mlava na popodnevno zezanje...Voda bistra i mala milina,ne moze bolje...
Poceo sam malo sa klinkicima i pecao sitnije klenove,posle sam okacio kaficu isto sitni...pa da ubacim i koju sliku a?

Mušičarenje klena - Page 3 Photo0301

Mušičarenje klena - Page 3 Photo0302b
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Mušičarenje klena - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 3 EmptySub 6 Nov 2010 - 18:15

I nije bilo samo malenih naisao je i jedan TATA

Mušičarenje klena - Page 3 Photo0303r

Mušičarenje klena - Page 3 Photo0304m
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Mušičarenje klena - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 3 EmptySub 6 Nov 2010 - 18:18

evo jos jedne slikice toliko za dan 6.novembar

Mušičarenje klena - Page 3 Photo0305
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mušičarenje klena - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 3 EmptySub 6 Nov 2010 - 18:22

Fin komat Smile
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Mušičarenje klena - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 3 EmptySub 6 Nov 2010 - 23:16

odlicno Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Mušičarenje klena - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 3 EmptyNed 7 Nov 2010 - 19:13

Danas opet megdan samo danas nije pao ni jedan malo krupni sve sami klinci ukupan skor 67 klenceta-67 pusteno Very Happy (bas mi doslo da brojim jer sam na prvi zabacaj dobio ribu,zatim drugi isto,treci za neverovati isto,,,reko e sad cu da brojim)
prosek je bio ovakav

Mušičarenje klena - Page 3 Photo0308q
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

Mušičarenje klena - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 3 EmptyNed 7 Nov 2010 - 22:12

E, pa, Majstor Laki, moram da ti kazem: ALAL TI MAJSTORIJA!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mušičarenje klena - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 3 EmptyNed 7 Nov 2010 - 22:14

Svaka čast, 67 lepoooooooo Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Mušičarenje klena - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 3 EmptyNed 7 Nov 2010 - 22:32

Hvala drugari, nema tu majstorije,sad se klen skupio u jata i samo mu se dosunjas tiho,malo pokusas biti tih pri vadjenju ribe i zabacivanju muve i to je to....Da ima tu neko znanje ja ribu nebi video... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Mušičarenje klena - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 3 EmptyUto 9 Nov 2010 - 8:28

'Ajde, 'ajde, Laki - skromnost NIJE vrlina!
Ja sam mislio da jeste ali me život naučio da bolje prolaze oni koji se busaju u grudi!
Bravo za ulove! cheers Lomi "kontra" kuke na udicama i udri! Jednog dana će sve to biti u knjizi: "Lucky's Chubs - Where, How, Why - EVERYTHING You Wan't To Know"! cheers

P.S.
Kamo muve(tine) na koje su faćani?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje klena - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje klena   Mušičarenje klena - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje klena
Nazad na vrh 
Strana 3 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» Za klena
» Zulu
» Moji favoriti za klena
» Musicarenje totalno nebitnih riba....

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mušičarska biologija :: Ribe-
Skoči na: