MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Fazanov rep - bojenje, beljenje i upotreba pera

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

Fazanov rep - bojenje, beljenje i upotreba pera Empty
PočaljiNaslov: Fazanov rep - bojenje, beljenje i upotreba pera   Fazanov rep - bojenje, beljenje i upotreba pera EmptyPon 31 Okt 2011 - 22:21

Vec par dana razgovaramo sa Vladom Oholim o bojenju fazanovog repnog perja i njegovoj primeni. Verujem da ce on kao glavni eksperiment majstor podeliti iskustva za par dana sa svima pa mozemo da nastavimo sa primenom takvog beljenog i bojenog perja.
Daleko od toga da se neke osobine musica ne mogu izvesti koncem ili dabinzima ali smo ubedili sebe da to perje i njegov dlakav izgled pomazu lovnosti a tu je prisutno i dosta paznje i pijeteta prema bivsim vezacima i konstruktorima musica. Evo kako moze da izgleda imitacija malih letnjih jednodnevki ako bi upotrebljavali beljene isperke repnih pera za izradu tela. Ovde je u pitanju pero curana a sa fazanom bi se moglo izvesti mnogo preciznjije. Noge i rep su od sivog petla a grudi od crvenkasto bojene zecje dlake.
Ruku na srce one nisu jos probane na ribi jer jedini put kad sam video riblju aktivnost na povrsini a da su masovnije leteli mali Centroptilumi, Pseudicentroptilumi ili Cloeoni (nisam siguran sta je bilo a razlike su male, belicasti muzjaci i svetlo maslinaste do shery zenke) zatekao sam na Jermi otisavsi da probam neke skakavce i Madlere pocetkom septembra pre nekoliko godina. Sve sam imao, i pumpu za bicikl i pribor za lepljenje guma i nov ranac ali sam od muva poneo samo njih nekoliko pomenutih. Na jednom prelivu skacu dve delfinke na idealnom rastojanju da obe budu pokupljene, voda malo brza a razbijena sa dve vece stene u vodi. Nisu htele ni skakavce ni Madlere, uspeo sam da ih smirim tek kad sam ugazio medju njih. Od tada nosim nekoliko ovakvih musica ali imamo nesrecu da nase vode pred jesen obicno budu veoma niske, ribe poplasene a rojenja koja izmamljuju hranjenje na povrsini ne mogu se unapred predvideti. Misilm da ce sa beljenim fazanovim perom koje ima tu krem narandzastu nijansu ovakve imitacije biti (nasem oku) jos bolje.

Fazanov rep - bojenje, beljenje i upotreba pera Dscn70851


Poslednji izmenio panic dana Uto 1 Nov 2011 - 16:31, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Fazanov rep - bojenje, beljenje i upotreba pera Empty
PočaljiNaslov: Re: Fazanov rep - bojenje, beljenje i upotreba pera   Fazanov rep - bojenje, beljenje i upotreba pera EmptyPon 31 Okt 2011 - 22:33

Aco, cim mi stigne aparat i jos koje pero za experiment pravim i KPK(korak po korak) kako se bele pera, cim provalim bojenje,ali da dobijem nijansu koju zelim i to cu da javim. Duga je zima, bice vremena za sve Smile
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Fazanov rep - bojenje, beljenje i upotreba pera Empty
PočaljiNaslov: Re: Fazanov rep - bojenje, beljenje i upotreba pera   Fazanov rep - bojenje, beljenje i upotreba pera EmptyČet 3 Nov 2011 - 3:46

Vladimire cekamo te cheers
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Fazanov rep - bojenje, beljenje i upotreba pera Empty
PočaljiNaslov: Re: Fazanov rep - bojenje, beljenje i upotreba pera   Fazanov rep - bojenje, beljenje i upotreba pera EmptyČet 3 Nov 2011 - 9:30

nemojte da promenim ime u Godo, pa cekajte Smile
Nazad na vrh Ići dole
tommylee
Royal coachman
Royal coachman
tommylee


Broj poruka : 1152
Godina : 46
Location : Zvornik-Mali Zvornik
Datum upisa : 09.04.2008

Fazanov rep - bojenje, beljenje i upotreba pera Empty
PočaljiNaslov: Re: Fazanov rep - bojenje, beljenje i upotreba pera   Fazanov rep - bojenje, beljenje i upotreba pera EmptyPet 4 Nov 2011 - 8:22

Ja sinoć probao petlovo pero da izbjelim samo sa hidrogenom i nema nikakav učinak.Pitam se šta treba da uradim?A da li bi imalo efekta farbati ga bjelom bojom?
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Fazanov rep - bojenje, beljenje i upotreba pera Empty
PočaljiNaslov: Re: Fazanov rep - bojenje, beljenje i upotreba pera   Fazanov rep - bojenje, beljenje i upotreba pera EmptyPet 4 Nov 2011 - 8:47

tommy, za pocetak kupi hidrogen12% i blanch(u nekoj radnji za zene gde ima boja za kosu....ovo je izbeljivac za kosu), pomesas to dvoje da bude kremasto,kao med npr. potopis oprano perje u to i cekas....10-15min, ja sam cekao jednom skoro sat i izgoreo sam pera, drugi put oko 20min i nije los ucinak....kad sve izbelis, operi pa namazi regeneratorom za kosu, nek odstoji malo pa opet pranje
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Fazanov rep - bojenje, beljenje i upotreba pera Empty
PočaljiNaslov: Re: Fazanov rep - bojenje, beljenje i upotreba pera   Fazanov rep - bojenje, beljenje i upotreba pera Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Fazanov rep - bojenje, beljenje i upotreba pera
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» fazanov rep
» Fazanov rep (ala cika Crni)
» Fazanov rep
» SBS fazanov rep varijacija
» Fazanov rep, mokra

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Mušice :: Suve mušice-
Skoči na: