MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Air Head

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Air Head  Empty
PočaljiNaslov: Air Head    Air Head  EmptyUto 22 Feb 2011 - 13:55

Air Head je muva Gary LaFontaine-a. Kada sam prvi put ugledao ovu muvu u vodi, bilo mi je jasno da sam možda našao ono što dugo (i uglavnom bezuspešno) tražim. Nije ni čudo što je još jednu veliku šansu (a možda i rešenje?!?) ponudio niko drugi do Gary LaFontaine.

udica ... za plivajuće muve
telo ..... dabing po želji
krila ..... jelenska/srneća dlaka
glava ... penasta folija za pakovanje uređaja ili izolaciju laminata (prva je bolja)


Profil:

Air Head  Hpim5551c


... anfas:

Air Head  Hpim5552c


NAPOMENA:
na mreži se mogu sresti različiti predlozi, kako vezati "mehuriće... Meni se dopao ovaj:
posle tela, a pre krila, vezati dve trake "mehurića" na mesto grudi i preko glave; po jednu traku vezati sa leđne i trbušne strane; trake neka budu širine luka udice. Po učvršćivanju plastike (ostaviti da štrče preko okca) vezati uobičajeno krila od jelenske/srneće dlake. Presaviti trake, jednu po jednu, i prihvatiti ih sa po jednim namotajem konca. Namestiti trake da budu ispod, odnosno iznad udice, pa ih pričvrstiti sa par namotaja i vezati završni čvor. Donju traku skratiti da dodiruje vrh udice, zatim makazama napraviti dva reza po dužini trake, a srednju trećinu iseći. Gornju traku skratiti na dužinu krila, a zatim sa dva uzdužna reza podeliti na trećine.


flower flower flower flower flower flower flower
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Air Head  Empty
PočaljiNaslov: Re: Air Head    Air Head  EmptyUto 22 Feb 2011 - 17:22

U jeee cheers
Gari je bio baš opak momčić Smile
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Air Head  Empty
PočaljiNaslov: Re: Air Head    Air Head  EmptySre 23 Feb 2011 - 21:47

Uh, komplikovano zvuci, ali izgleda... neobicno. Najblaze receno. I sto je najgore (ili najdole), imajuci u vidu koliko su ribe po prirodi stvari inteligentna stvorenja (najvise volim onaj ribolovacki savet da ces biti uspesan u ribolovu ako mislis kao riba), siguran sam da njome nije u'vatio samo onaj ko je nije bacio u vodu vezanu za tippet.Podseca me na one zene sto same sebe muce u frizerskim salonima umotane u celofan. Boki, ko je to bio bacio u vodu pred tobom kao svedokom? Mislim da je sa stanovista zastite zivotne sredine bacanje (i kacenje) toliko polietilena u vodama problematicno.Da nije Gari momcina pecao kod nas, bio visok vodostaj pa on video kako se ribe u okicenim vrbovim granama samoubijaju na kese sto vise i lelujaju?Neobicna muva, vaistinu!
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Air Head  Empty
PočaljiNaslov: Re: Air Head    Air Head  EmptySre 23 Feb 2011 - 22:39

Peđa, stvar je vrlo prosta - ja sam naišao na muvu na mreži, vezao Air Head, a onda sam prilično nepoverljivo bacio probni primerak u kofu, ne da bih video kako pliva, nego da bih video na šta liči sva ta plastika... Iznenadilo me to koliko plastika postane providnija pod vodom. To što se meni dopalo, ne znači da će i ribama, ali sva dosadašnja imitiranja polusvučenih košuljica, osim što i takve varaju ribe, bar meni izgledaju vrlo grubo u odnosu na ovo. Jeste da je košuljica sa pogrešne strane kod ove muve, ali nema veze...

Na stranu imitiranje kao pristup varanju riba...

Ako od deset oduševljenja jedno preživi probu u stvarnosti - ja ću biti prezadovoljan! Ovo je jedno od tih deset...

Pokušaću da slikam ove raspusckane muve u vodi, pa ako budu vredele ičemu okačiću ih ovde. U suprotnom, sačekaćemo peckanje sa Oholovim podvodnim aparatom... U slučaju da u trenutku okidanja blende pajka ćapi muvi - računa se da je moja; Oholi će samo ronjati kamerom, ja ću morati da držim štap... Cool
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

Air Head  Empty
PočaljiNaslov: Re: Air Head    Air Head  EmptyČet 24 Feb 2011 - 1:08

Hahahahaha, ALAL VERA MOMCI!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Air Head  Empty
PočaljiNaslov: Re: Air Head    Air Head  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Air Head
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Mušice :: Suve mušice-
Skoči na: