MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 čvor za spajanje predveza s tipet-om

Ići dole 
+5
pedjabg
100ka
Zeka
Admin
bokac
9 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

čvor za spajanje predveza s tipet-om Empty
PočaljiNaslov: čvor za spajanje predveza s tipet-om   čvor za spajanje predveza s tipet-om EmptySub 19 Jan 2008 - 22:27

Koji čvor koristite za spajanje tipet-a za predvez (leader)?
Koji od njih "štedi" predvez kada treba menjati tipet?

Pošto još nisam nabavio predene predveze (uskoro...) možda je pitanje glupo, ali - ima li razlike u vezivanju tipet-a za predeni, u odnosu na vezivanje tipet-a za monofilni (segmentirani) predvez?
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin
avatar


Broj poruka : 91
Datum upisa : 08.01.2008

čvor za spajanje predveza s tipet-om Empty
PočaljiNaslov: Re: čvor za spajanje predveza s tipet-om   čvor za spajanje predveza s tipet-om EmptySub 19 Jan 2008 - 22:45

Nazad na vrh Ići dole
https://musicarenje.serbianforum.info
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

čvor za spajanje predveza s tipet-om Empty
PočaljiNaslov: Re: čvor za spajanje predveza s tipet-om   čvor za spajanje predveza s tipet-om EmptySub 19 Jan 2008 - 22:57

Ja to radim drugačije.

Ako je predvez monofilni,konusni,na kraj vežem metalnu alku koja se proizvodi baš za tu namjenu.Na nju onda klinčem vežem tipet koliki god.Alka je graničnik i uvijek mi je ista dužina predveza a vrh se skaraćuje pa se skraćuje.Kad se skrati previše,odcvikam i turim novi istim čvorom na alkicu.Do tada sam te alkice,ringove,kako god,kupovao u HR,sad ih ima i kod Travara.

Problem nastaje kod pletenih predveza.Ja sam ga riješio tako što sam zamolio Tonija iz Aranđelovca da iste te alkice uplete u neki od svojih predveza.Uspjelo mu je i sad imam savršenstvo bez mane.

Alkice ne tonu i ne remete plovnost ni predveza ni muve.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

čvor za spajanje predveza s tipet-om Empty
PočaljiNaslov: Re: čvor za spajanje predveza s tipet-om   čvor za spajanje predveza s tipet-om EmptyNed 20 Jan 2008 - 0:27

@Admin
HVALA!!! Kud ne poterah pretraživanje...


@Zeka
Hvala, bata Zeko!
Čini mi se da znam o čemu govoriš. To je, kao, neka alkica mini dimezija, koju je neki austrijski baja (Edgar P...icenbauer?) praktikovao. Elem, ne videh da se to često pominje u nas, pa sam mislio da je to napušten pristup.
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin
avatar


Broj poruka : 91
Datum upisa : 08.01.2008

čvor za spajanje predveza s tipet-om Empty
PočaljiNaslov: Re: čvor za spajanje predveza s tipet-om   čvor za spajanje predveza s tipet-om EmptyNed 20 Jan 2008 - 0:32

Apropo alkice: ja je lično ne volim, ali moj ortak koristi sitnu kariku sa zlatnog lančića bivše žene.
Nazad na vrh Ići dole
https://musicarenje.serbianforum.info
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

čvor za spajanje predveza s tipet-om Empty
PočaljiNaslov: Re: čvor za spajanje predveza s tipet-om   čvor za spajanje predveza s tipet-om EmptyNed 20 Jan 2008 - 2:06

Video sam i ja kod nekoga tu foru sa zlatnom alkicom, koja je možda 2-2,5mm u prečniku od vrlo tanke žice. I koliko se sećam te su alkice bile namenski naručene kod zlatara baš za to.
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

čvor za spajanje predveza s tipet-om Empty
PočaljiNaslov: Re: čvor za spajanje predveza s tipet-om   čvor za spajanje predveza s tipet-om EmptyNed 20 Jan 2008 - 9:08

Jesu, Sasa Panic je jedne godine pre 4-5 godina napravio takve predveze narucivsi alkice od nekog zlatara u Pirotu. Nije se radilo o strasno puno alkica, ali ga je covek od tada nevidjeno zavoleo i zamolio da ne kavre ljubav novom porudzbinom alkica. I to je bio odlican predvez, jos ga drzim u "novcaniku", a alkica nije uopste remetila plovnost predveza.
Od kada koristim predveze, spajao sam ih petljom (loop-to-loop) sa tippetom, i tu je duzina predveza uvek konstantna, samo tippet se menja stalno. Ni petlje ne remete plovnost celog sistema, cak ni kad se ne mazu nicim dodatnim.
Mnogo je fama oko finoce sistema koji treba da se koristi da bi se uhvatila oprezna riba; necemo imenovati one koji u tome prednjace, nudeci jos i svoju pomoc kako da od vas na vodi naprave jos vece tripere* (*one koji stalno nesto tripuju, pojasnjenje autora). Ispada da svaka riba, posebno na Nisavi i pritokama gde odredjeni likovi njisu o pojasu kese tregeruse sa sitnom ribom, svaka pastrmka ili klen pre nego sto uzmu mamac proplivaju duz sistema da ga provere, pa ako im se ucini sumnjiv zbog bilo cega, odmah ga smrse i ostave vodootoprnu poruku:"Vrati se kad te (doticni) nauci kako se pravi sistem!".
Sio mi ga Djura! Cool
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

čvor za spajanje predveza s tipet-om Empty
PočaljiNaslov: Re: čvor za spajanje predveza s tipet-om   čvor za spajanje predveza s tipet-om EmptyNed 20 Jan 2008 - 10:10

StoTko... 2-2.5 mm je mlooooogoooo bre. Kod mog prijatelja se radi o alkici manjoj od milimetra.
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

čvor za spajanje predveza s tipet-om Empty
PočaljiNaslov: Re: čvor za spajanje predveza s tipet-om   čvor za spajanje predveza s tipet-om EmptyNed 20 Jan 2008 - 16:49

Vama koji dolazite u Galovicu,pokazat ću o čemu se radi.Ponet ću i taj Tonijev predvez i solo alke.I brat Vuki je u pravu,2 - 2,5 mm je stvarno mnogo.I moje su alke manje od milimetra.Doduše,one su pravljene za neko normalno mušičarenje na našim salmonidnim vodama.Štuku,basa i bucova zaboravite kad ih imate na predvezu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

čvor za spajanje predveza s tipet-om Empty
PočaljiNaslov: Re: čvor za spajanje predveza s tipet-om   čvor za spajanje predveza s tipet-om EmptyNed 20 Jan 2008 - 18:13

Jedva cekam da ih vidim, pa da smislim nesto u vezi toga, mada ni loop-to-loop vezi ne fali nista. Ali s alkicama je bas merak! Jos kad se slazu uz zub i osmeh... Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

čvor za spajanje predveza s tipet-om Empty
PočaljiNaslov: Re: čvor za spajanje predveza s tipet-om   čvor za spajanje predveza s tipet-om EmptyNed 20 Jan 2008 - 22:49

Ali ove nisu zlatne.Ne znam od čega su,al rade posao.Tu ideju s alkama od zlatnog lančića imao je i moj stari i prvi učitalj mušičarenja,al kad je otišao kod zlatara,ovaj mu reče da je zlato u principu mekano i da nema neku čvrstoću koja je potrebana za tako nešto.Uostalom,donesem pa vidiš pa smišljaj.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

čvor za spajanje predveza s tipet-om Empty
PočaljiNaslov: Re: čvor za spajanje predveza s tipet-om   čvor za spajanje predveza s tipet-om EmptyNed 20 Jan 2008 - 23:09

Meni loop-to-loop zvuči sasvim OK.
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

čvor za spajanje predveza s tipet-om Empty
PočaljiNaslov: Re: čvor za spajanje predveza s tipet-om   čvor za spajanje predveza s tipet-om EmptyNed 20 Jan 2008 - 23:21

Kad budeš vidio ovu kombinaciju sa alkicama,promijenit ćeš mišljenje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

čvor za spajanje predveza s tipet-om Empty
PočaljiNaslov: Re: čvor za spajanje predveza s tipet-om   čvor za spajanje predveza s tipet-om EmptyNed 20 Jan 2008 - 23:55

pedjabg ::
Jedva cekam da ih vidim, pa da smislim nesto u vezi toga, mada ni loop-to-loop vezi ne fali nista. Ali s alkicama je bas merak! Jos kad se slazu uz zub i osmeh... Laughing
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

čvor za spajanje predveza s tipet-om Empty
PočaljiNaslov: Re: čvor za spajanje predveza s tipet-om   čvor za spajanje predveza s tipet-om EmptyPon 21 Jan 2008 - 3:37

Izvinjavam se na svojoj odoka-metrijskoj proceni koja je bila pogrešna.
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

čvor za spajanje predveza s tipet-om Empty
PočaljiNaslov: Re: čvor za spajanje predveza s tipet-om   čvor za spajanje predveza s tipet-om EmptyPon 21 Jan 2008 - 19:40

Sad sam pričao s poznanikom koji je po hlebozaradi zlatar,jadničak.Kaže mi ,opet ,da zlato nije dobro i da će mi ih napraviti od srebra.Valjda će da valjaju.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
karadjon
Green drake
Green drake
avatar


Broj poruka : 121
Godina : 53
Datum upisa : 10.01.2008

čvor za spajanje predveza s tipet-om Empty
PočaljiNaslov: Re: čvor za spajanje predveza s tipet-om   čvor za spajanje predveza s tipet-om EmptyPon 21 Jan 2008 - 21:25

sve sa tim alkama su budalastine nema nista bez napravljenog predveza od vise debljina silka
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

čvor za spajanje predveza s tipet-om Empty
PočaljiNaslov: Re: čvor za spajanje predveza s tipet-om   čvor za spajanje predveza s tipet-om EmptyUto 22 Jan 2008 - 0:31

Karadjone, a od kad se u okolini BG-a kaže silk. Da ti malko ne lagiš za lokaciju s koje pišeš affraid
Nazad na vrh Ići dole
karadjon
Green drake
Green drake
avatar


Broj poruka : 121
Godina : 53
Datum upisa : 10.01.2008

čvor za spajanje predveza s tipet-om Empty
PočaljiNaslov: Re: čvor za spajanje predveza s tipet-om   čvor za spajanje predveza s tipet-om EmptyUto 22 Jan 2008 - 19:24

Kake veze ima odakle pisem sa gde sam rodjen?
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

čvor za spajanje predveza s tipet-om Empty
PočaljiNaslov: Re: čvor za spajanje predveza s tipet-om   čvor za spajanje predveza s tipet-om EmptySub 2 Feb 2008 - 23:07

http://www.jsflyfishing.com/cgi-bin/item/LL-295020-0000/25000/Niche-Products-Mini-Tippet-Rings.html

Ovo je link koji pokazuje te maleringove koji služe za spoj predveza i tipeta.Pročitajte malo komentare.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman


Broj poruka : 977
Location : Niš sa okolinom... širom!
Datum upisa : 11.01.2008

čvor za spajanje predveza s tipet-om Empty
PočaljiNaslov: Re: čvor za spajanje predveza s tipet-om   čvor za spajanje predveza s tipet-om EmptySub 2 Feb 2008 - 23:28

Ih bre, zeko.... sest ipo dolara za onolicku rupicu?

Mnogo je, kume... mnogo! What a Face
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

čvor za spajanje predveza s tipet-om Empty
PočaljiNaslov: Re: čvor za spajanje predveza s tipet-om   čvor za spajanje predveza s tipet-om EmptyNed 3 Feb 2008 - 0:06

Pa jes mnogo kad je kod njih,u ponedeljak ti javljam koliko je kod Travara(al ga reklamiram,jebo te,samo se nadam da neće meni poslati fakturu ovi crveni),a mislim da je mnogo manje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
tuta
Gola udica
Gola udica
avatar


Broj poruka : 21
Datum upisa : 11.04.2008

čvor za spajanje predveza s tipet-om Empty
PočaljiNaslov: Re: čvor za spajanje predveza s tipet-om   čvor za spajanje predveza s tipet-om EmptyČet 22 Maj 2008 - 0:11

Dobio sam na poklon Tippet Rings marke vision hoce li neko da mi blize objasni kako se i zasto to korists?Hvala
Nazad na vrh Ići dole
Fly Daddy
Mali mrav
Mali mrav
Fly Daddy


Broj poruka : 29
Godina : 54
Location : Pet minuta do reke
Datum upisa : 04.04.2008

čvor za spajanje predveza s tipet-om Empty
PočaljiNaslov: Re: čvor za spajanje predveza s tipet-om   čvor za spajanje predveza s tipet-om EmptyČet 22 Maj 2008 - 0:22

Srebrni lanlic,i sto manje alkice.Vec godinama koristim to bez problema.
Ne tone i ne smeta predvezu ( a i zene vise vole zlato pa i ne primete ako nema jednog srebrnog lanceta ) Laughing
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

čvor za spajanje predveza s tipet-om Empty
PočaljiNaslov: Re: čvor za spajanje predveza s tipet-om   čvor za spajanje predveza s tipet-om EmptyČet 22 Maj 2008 - 0:31

Sada te je sigurno Fly daddy zbunio, ali evo o čemu se radi. Alkice lančeta se mogu koristiti u iste svrhe kao i to što ti imaš.
Te tvoje alkice služe da se spoji vrh predveza sa "tipetom"(za ovo bar je ne znam adekvatnu reč na srpskom)! Da ne bi spajao tipet i predvez nekim čvorom koji ćeš kada ti se tipet od menjanja mušica skrati morati da odsečeš, i tako postepeno skraćuješ i sam predvez, ti lepo spojiš ova dva dela sistema preko te alke pa onda nema skraćivanaj predveza već samo menjaš tipet po potrebi!
Nadam se da sam bio jasan scratch
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





čvor za spajanje predveza s tipet-om Empty
PočaljiNaslov: Re: čvor za spajanje predveza s tipet-om   čvor za spajanje predveza s tipet-om Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
čvor za spajanje predveza s tipet-om
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» SPAJANJE KONCA I PREDVEZA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mušičarski pribor :: Predvezi-
Skoči na: