MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Tenkara, tako pecaju samuraji :)))

Ići dole 
+4
ZORAN R.
Prota71
100ka
Oholiver
8 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Tenkara, tako pecaju samuraji :))) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara, tako pecaju samuraji :)))   Tenkara, tako pecaju samuraji :))) - Page 2 EmptySub 6 Nov 2010 - 10:47

Oholiver ::
proticu ti i ljuba uglavnom livadarite, pliiiiizzzzzz, cekam te sad za vikend....auto je spreman, drina ceka.........sta nam Bog da

Slušaj Ti mladiću,imaš temu "Livada"mojne praviš OFF od ove teme...
Nego imaš li Ti šta protiv reći mojih reči povodom neslaganja sa "Tenkarom"ođe u mom dvorištu????
Tu Ti meni daj neki savet...pusti sad tralalaaaaaa priču za izgovore i šta već...
Mojne Ja da otvorim druge teme,nemaju nikakvu vezu sa ovom našom"rabotom"jel tako??? geek jocolor Very Happy Twisted Evil drunken cheers bom sunny

p.s.-"sad ste mi se obojica sastavili sunny Vam žarko da baš žarko želim Very Happy Very Happy Very Happy
Mene ste našli pod ove stare dane,bolje više da trtite(odlično ste krenuli u poslednje vreme,i čiča bi sa vama Wink )nego da mene zaskačete sa svih strana..

ADIOS MUĆAĆOS!!!
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Tenkara, tako pecaju samuraji :))) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara, tako pecaju samuraji :)))   Tenkara, tako pecaju samuraji :))) - Page 2 EmptySub 6 Nov 2010 - 11:02

Proto sto ti je gadno bacati ovaku muvu na naprimer Mlavi,Gradc,Rzavu i slicnim rekama,,,na njima nema nekog mahanja a onaj dupli hol je skroz nepotreban i skoro nemoguc za takve reke...Svaki zabacaj je kratak tako da mnogo lici na PEC,,,Mada moze i klasicno neko bacanje i sto nebi bilo moguce pecati i na vodi tipa Drina,,,fiknes muvu 20etak meteri i uzivancija...
A u ostalom rec je ovde o muvama ne o tehnici pecanja,zar ne?Nego nas je Joca naveo na greh ubacujuci klipove sa demonstriranjem tehike Very Happy ....Meni deluje zanimljivo,kupicu jedan teleskop i probati,i onda odluciti svidja li mi se to...

Sto se muvica tice,super je to sa mokrim muvama...A te nogice u napred okrenute su predpodstavljam zbog zivahnijeg igranja u vodi.Sto je mozda jako odlicna stvar...

Prema tome muva je muva,bitna je njena lovnost, a nacin pecanja i tehniku mozemo birati mi prema licnim sklonostima... Wink

Pazi foru kad na leto na tenkaru zakacim jednog Bokijevog skakavca pa kao na pec pljuskam sa njim po mlavi a klenovi nema da odole Laughing
(naravno posle ih pustim)
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Tenkara, tako pecaju samuraji :))) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara, tako pecaju samuraji :)))   Tenkara, tako pecaju samuraji :))) - Page 2 EmptySub 6 Nov 2010 - 12:03

aca-laki ::
...Sto se muvica tice,super je to sa mokrim muvama...A te nogice u napred okrenute su predpodstavljam zbog zivahnijeg igranja u vodi.Sto je mozda jako odlicna stvar...

Prema tome muva je muva,bitna je njena lovnost, a nacin pecanja i tehniku mozemo birati mi prema licnim sklonostima... Wink

Pazi foru kad na leto na tenkaru zakacim jednog Bokijevog skakavca pa kao na pec pljuskam sa njim po mlavi a klenovi nema da odole Laughing
(naravno posle ih pustim)

BINGO!!!

Lakija za PACERa!?!

PS: komšija-Proto, budi bez brige; dok god je struna na čekrku, a čekrk na štapu, nema tu šta da se priča. Dela, ne reči. 'Teo sam samo da kažem da je bolje sa opcijom više. Pa kom' opanci, kom' waders-i...

PPS: E, da - vidi ovo oko Lakijeve kandidature, poguraj to malo... Wink
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Tenkara, tako pecaju samuraji :))) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara, tako pecaju samuraji :)))   Tenkara, tako pecaju samuraji :))) - Page 2 EmptySub 6 Nov 2010 - 12:43

"bokac96"
Polako meštre,mali mi se još batrga...viš šta čini ribi po Mlavi,satire klenčike,a i mnogo mi se sa Zokijem zbližio...mada može se na glasanje Wink
Nije da nema tu potencijala....Hmmmmmmmmmm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tu posle posta,od Božića...kad iskidamo prase pa će se izdogovaramo drunken

E sad da se vratim na t(r)emu....a sve sam lepo napisao,al odmaaaaaaa...i pretisnem pogrešnu tastaturi i krkkkk....ode u nepovrat!!!
Sve mi je zaaaaaaaaaaaaaista jasno,samo oću ono što mi se svidja i u obliku na koji sam se nakačio svim srcem i telom...neću više improvizacija...bunarenja,muvanja!!!Oću samo sa nekim sage a ne bilo kakvim prutom/motkom/direkom ili fosnom...neću konjsku dlaku,monofil samo,olovne kuglice kao otežanje,žive mamce...itd!!!

Al oću rakiju,pivo,jagnjetinu i prase...može i lukac u neograničenim količinama...bez mane i straha id prehlade i gdina Savanovića Very Happy
Maaaaa....Galovica do Tokija... i Milvokija

cheers
https://www.youtube.com/watch?v=RMHvJ0Xrsv4&feature=related
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

Tenkara, tako pecaju samuraji :))) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara, tako pecaju samuraji :)))   Tenkara, tako pecaju samuraji :))) - Page 2 EmptySub 6 Nov 2010 - 13:38

'Oće li neko da mi objasni, da me uputi, da me prosvetli o detaljima "tenkara" pecanja?
Odavno pričam o heklovima usmerenim ka napred pošto mi deluje (kao i Lakiju) da će tako mnogo više da "rade" u vodi što je interesantno ribama pretpostavljam. I to ne samo za (ten)kara mušice nego i za ostale. Souci na više mesta u knjizi o Grujama napominje da neki vezači više vole ka napred nagnut "palmer" ili hekl baš iz tog razloga. Ugrađena "nategnutost" ka napred kod tako vezanih muva daje efekat opruge kada voda povija materijal ka nazad pa se materijal (šta god on bio) lakše vraća napred pa je time "živahniji" u vodi... To mi deluje kao univerzalno dobar način vezivanja heklova, krila,... Naravno, kada se imitira konkretna bublja gamad onda treba razmisliti da li će takav način vezivanja zaličiti ribama na "to i to" - ako treba da zaliči...

What ever, deluje interesantno! Pecaljka pa volja ti crvić, volja ti glista, volja ti "(ten)kara"... Smrt babuškama!

Lakija za Pacera? Normalno! Laki je odavno "Pacer"!!! Između ostalog, momak je više na vodi nego svi mi zajedno! Osim toga, čuva vode na kojima peca, vraća ribu (a niko ga puškom ne tera na to!)... Vezuje gomile mušica "ni od čega", ulaže dosta vremena od života u celu priču - više nego dovoljno za "normalnog" "Pacera"! cheers

Ne dirajte mi Slobu! Pardon, predsjednika! Čovek je ozbiljno počeo da razmišlja o pravljenju muva! Moraću da žrtvujem jednu "indijku" u te svrhe pa kad počne da izbacuje (ten)kare u serijama - sve će da praši! Jedino ako nađe mesta gde da je montira od silnih materijala... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Tenkara, tako pecaju samuraji :))) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara, tako pecaju samuraji :)))   Tenkara, tako pecaju samuraji :))) - Page 2 EmptySub 6 Nov 2010 - 17:23

Proto y€bo te ovaj sa klipa
što sad iznad njega raste lipa geek
Nazad na vrh Ići dole
!ogi!
Green drake
Green drake
!ogi!


Broj poruka : 170
Datum upisa : 10.02.2009

Tenkara, tako pecaju samuraji :))) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara, tako pecaju samuraji :)))   Tenkara, tako pecaju samuraji :))) - Page 2 EmptyČet 22 Dec 2011 - 23:40

Udica hayabusa no 10
Telo crni konac
Noge tamno braon petao


Tenkara, tako pecaju samuraji :))) - Page 2 Suvatenkara

Nazad na vrh Ići dole
!ogi!
Green drake
Green drake
!ogi!


Broj poruka : 170
Datum upisa : 10.02.2009

Tenkara, tako pecaju samuraji :))) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara, tako pecaju samuraji :)))   Tenkara, tako pecaju samuraji :))) - Page 2 EmptyPet 23 Dec 2011 - 18:05

Udica gamakatsu C12 no. 12
Rep crvena perlica i fleš
Rebra crna badrljica
Telo crveni konac
Grudi zečje osje
Noge ili ti krila tamno-braon petao

Tenkara, tako pecaju samuraji :))) - Page 2 Tenkaracrvena
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Tenkara, tako pecaju samuraji :))) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara, tako pecaju samuraji :)))   Tenkara, tako pecaju samuraji :))) - Page 2 EmptyPet 23 Dec 2011 - 20:26

B.Timok je kao izmisljen za tenkara musicarenje Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
!ogi!
Green drake
Green drake
!ogi!


Broj poruka : 170
Datum upisa : 10.02.2009

Tenkara, tako pecaju samuraji :))) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara, tako pecaju samuraji :)))   Tenkara, tako pecaju samuraji :))) - Page 2 EmptyNed 25 Dec 2011 - 15:57

Udica gamakatsu c12 no. 12
Rep retko belo lojno pero patke
Telo badrljica crno.bele boje
Noge ili krila krem petao, lojno pero patke, osje seca, srna


Tenkara, tako pecaju samuraji :))) - Page 2 Tenkarabadrljica
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Tenkara, tako pecaju samuraji :))) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Tenkara, tako pecaju samuraji :)))   Tenkara, tako pecaju samuraji :))) - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Tenkara, tako pecaju samuraji :)))
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Tenkara

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Mušice :: Suve mušice-
Skoči na: