MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Zapadna Morava

Ići dole 
+11
grozny
bugitrs
tommylee
Pepsis
dusan.momcilovic
vlajkoni
Prota71
Trn
perafly
ZORAN R.
aca-laki
15 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 2 EmptySre 1 Avg 2012 - 20:57

100ka, hvala lepo na savetu.

upravo sam juce na drugom sajtu napisao kako sam prvi put u zivotu probao i na kafenu bubu, zakacio polakilca koji mi se na kraju mojom nepaznom zakacio u granje, bolje reci grancicu, i srecno otplivao medju svoju bracu. a kafenu bubu kasnije pokidah, ajde da te poslusam - inace sam imao i nameru jos koju da navezem. ova je bila prilicno cvrsta muva,nekako pola lezala u vodi, mislim da sam joj dodao dvokomponentni epoksi. danas bas na tom mestu jedan manji na zulu, moju omiljenu.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 2 EmptySre 1 Avg 2012 - 22:36

Hvala tebi sto delis svoja iskustva sa nama.
Prvi put sam probao kafene bube od Ace Lakija jesenas na Timoku po bistroj i niskoj vodi. Klenovi su na njen pljusak dolazili sa velike daljine, nazalost nisu bili raspolozeni za klopanje.
Zoki Tigar je pre mozda mesec dana rasturio pastrmke na Gradcu na ovu muvu mislim da je imao preko 40 komada.
Nedelju ili dve kasnije sam ja probao sa bambulama i policelonkama i nisam se bas proslavio, a kafene bube nisam imao. Mislim da je kod kafene bube ravana strana zrna ono sto daje dobar pljusak i privlaci ribu.

Lakijeve kafice su bile pravljene u kombinaciji sa policelonom.
Napravis kanal na zrnu kafe sa ravne stran eturpijom. Zatim uzmes tracicu drecavog policelona duine jedno 3-5cm i ucvrstis je za udicu 8-10. Policelon stegnes tako da kanal na zrnu lepo legne na njega, narano prvo namazes kanal u zrnu super lepkom pa ga nataknes na udicu. Onda namezes "ledja" kafene bube, tj. spoljni deo zrna po duzini pa preklopis tracicom policelona koja viri iz bubine guze. Stegnes policelon kod okca i namotas nogice po izboru.
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

Zapadna Morava - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 2 EmptyČet 2 Avg 2012 - 9:25

Super opis Joco, ja nisam nikad ni video tu kafu-imitaciju bubice. Jel' zrno kafe przene ili neprzene? Very Happy
Koga ne mrzi, nek stavi sliku
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 2 EmptyČet 2 Avg 2012 - 11:00

Slikacu popodne kad dodjem kuci. Mada mislim da je Aca-Laki negde na forumu kacio sliku te muve.
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Zapadna Morava - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 2 EmptyČet 2 Avg 2012 - 12:14

a te bube su odlice, bas sam ovih dana naveza neku manju kolicinu.... samo jedna ispravka kod jocinog SBS, kad se lepi policelon preko ledja muve, lakse je naneti super lepak na njega nego na kafu, a i preciznije je.
nogice od crnog pevca, jos bolje kokoske da rade....mada ni jelenska dlaka u petlji nije los izbor...
boja policelona cini mi se nije presudna za lov, koristio sam roze, zutu, belu....love sve. mada ja licno najvise volim zutu narandzastu ili crvenu...

mislim da je presudno kod kahvice to sto jako nisko lezi u vodi, bukvalno kao polupotopljen insekt,koji je udavljen. e sad upravo ovo udavljen nam govori o prezentaciji....mora dead drift.
ima sad i izuzetaka, naravno. pogotovu kad krene vetar, tek pali insekti se pomalo i bore u struju, takodje i kad se gadja na par cm od obale ili pod granjem....to su mesta gde cesto ima sveze upalih kopnenih buba...

cesto ljudi ovu muvu vade posle par seundi.....greska, imao sam cesto napade i posle jako dugih voznji....
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

Zapadna Morava - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 2 EmptyČet 2 Avg 2012 - 12:25

dakle, przena ili neprzena?
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Zapadna Morava - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 2 EmptyČet 2 Avg 2012 - 12:34

przena
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 2 EmptyČet 2 Avg 2012 - 12:36

Dušane izvini što ti ne odgovorih još u prošlom odgovoru.
Definitivno pržena tj. pečena kafa (i vonj i okus) Cool
Mislim da je pržena lakša i da se prilikom prženja impregnira pa duže trpi kvašenje. Iskreno sirovu nisam ni probao, ali koliko znam kad god sam video ovu muvu ili njenu sliku bila je od pržene kafe.

Oholi već odgovorio Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 2 EmptyČet 2 Avg 2012 - 13:00

Lakijeve kafice, koje sam video su bile od pržene kafe. Vezane prema uputstvima Vladimira Markovića. Ovde Vladimir vezuje muvu (upozorenje: od prateće buke može da se rikne):



...i za kraj, verovali ili ne, u subotu, na kaficu #10 pecnuo krkušu (posle još jednu na skakavca #12). Šta sve može da se desi kad klenovi ispare..
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

Zapadna Morava - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 2 EmptyČet 2 Avg 2012 - 13:22

hvala drugari, potpuno je blesavo sto ranije nisam ovo video, ne znam ni kako Embarassed
zivo me zanima kako peca na jednom mestu Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 2 EmptyČet 2 Avg 2012 - 19:57

Ponesi aparat Dusane (sa punim baterijama) molim te prilikom ispitivanja doticnog mesta Smile
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 2 EmptyČet 2 Avg 2012 - 20:40

100ka, bokac, oholi, dusane, hvala na ukljucenjima, vrlo ste ekspeditivni i slozni na ovoj temi, ja sam po dolasku sa posla odmah navezao dve-nisam tada ni otvarao poruke na sajtu-, ali moj pokrov je nesto siri/naravno da je i jedno i drugo moguce/ a oko prvog sloja policelona, pre postavljanja-lepljenja kafene osnove ja obavezno , to mi je nekako uslo u krv, predjem sa dabingom. hteo sam i na vodu ali pade nenadano kisa, sto je i bolje, i pred noc nisam hteo da izlazim.toliko o tehnici, a razgovarao sam i sa drugim ribolovcima i zakljucujemo zajedno da na ovim terenima populacija klena biva naglo/ili postepeno-ko ce ga znati/desetkovana, potocne mrene takodje, vec sam pricao o burickanju tehnike za vadjenje sljunka tako da i mostove potkopavaju, juce da ne verujem prizoru, silnici to rade da se dokazu da im niko nista ne moze, mnogo je sada vise nosare -hvataju je masovno i deca na to sto se zove splet udica-znam kako to zovu ali mi mrsko i da napisem koliko sam ogorcen na takve ribolovce-i neke moje poznanike-koja mozda i unistava navedene vrste-njenu ikru:twisted: . PLOTICU nisam video 5 godina DA JE IKO UHVATIO/teren 20-30 km ispod kraljeva/

P.S. oholi:mozda je bolja f15:!:, a to za krkusu-verovatno mislite na pot. mrenu, pokadkad i ona poludi jer znam ponasanje nje sa obliznje recice/kao mladic podjem na trening pre vremena i taj sat provedem u zabacivanju raznih buba i travki u virove ili prelive, nekad i sa dvogledom-tu je stajao po celo leto- pratom iskakanja, posle treninga-slicno, raspisah se a ima preko od toga preko 35godina/
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 2 EmptyČet 2 Avg 2012 - 21:58

Nisam hteo da mrcvarim ribice i uključujem mobilni samo zbog slikanja, tako da ko će znati šta je to sitno što se diglo na pljuskanje. Posle ovog teksta:

http://www.musicarenje.org/forum/index.php?action=dlattach;topic=483.0;attach=50143;image

...izgleda da je ipak bila krkuša, jer je imala jedan par brkova na gornjoj usni (Gobio Gobio, obična krkuša, do 10ak cm).
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 2 EmptyČet 2 Avg 2012 - 23:06

da, njoj su ukrali ime, ja sam pomislio na onu kojoj smo pridenuli ime. jos vece cestitke za ribolovca, ovu krkusu nisam nikad zakacio na musicu. kazu da je u francuskoj mnogo cenjena gurmanska poslastica, vecina mojih zemljaka se neljudski odnosi prema njoj, pa ima uprolece sudbinu slicnu americkom patuljastom somicu, i obelezeni smrad tamo gde se neribolovac ugnezdio , oko takvih moras da sklanjas one grdne pobodene raslje da nebi zakacio musicu/prekjuce sam na jednom doduse vise somovskom mestu nabasao na takav teren-sta raditi na 17 m a na svaka pola metra:povaditi i biti spreman da primis grdnje trenutne ili neke prokleticke ili opomenuti drugare nesto nize,jer ovo ima samo kod nas, o preprekama zabodenih koceva i nakindjurenih biljnih vrsta, drveca i ugnjilih bala psenisne slame, svejedno da ne ponavljam jer je verujem svud na slicnim rekama ovoj i to normalno postalo/.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 2 EmptyPet 3 Avg 2012 - 7:42

Rade ovo o čemu ti pišeš se isto dešavalo i na Belom Timoku. Klen i mrena su nestajali, a skobalj se namnožio kao blesav i tako do 2007. Onda je bilo veliko trovanje amonijakom iz knjaževačkog Džervina i reka je ostala prazna. Pobili su 15t ribe u reci prosečno širokoj 10-20m na nekih 10-20km toka. Hvala bogu reka se oporavlja, ali opet skobalj preuzima dominaciju.
Da li to ima neke veze sa iskopavanjem peska nemam pojma, ali i iz B.T. kradu pesak kao i iz Z.M. i mnogi mostovi su počeli da se podrivaju. Zato skoro ispod svakog mosta postoji i brana koja tu usporava tok.
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 2 EmptyPet 3 Avg 2012 - 8:10

sad je skobalja ovde tesko uloviti, vidim da to slabo ko i cini, ponekad se ja zainacujem na musicu ali slabi rezultati, cak i napadi a kamoli da zakacis, ovde moras svaki dan da si na vodi pa da ne uletis u neku rupu, da se ne prisecam jednog nemilog slucaja od pre mesec dana, koliki su to mostovi tamo ne znam, to sto prave takve brane je dobro-nadam se , a ovde most 153.1 m gradjevinske duzine a izmedju stubova usli i raskopavaju, da dodam da sa obe strane postoje neki obelezivaci-verovatno za pracenje ugiba mosta i terena no to izgleda da je postavila neka druga tad vladajuca garnitura, a vrnjacka banja po (belim)zgradama treba da se priblizi (ciljanom) beogradu-sramota sta sve trpimo. kako tumaciti kad se po mahom kamenitom recnom dnu neko izludjuje i pravi sare, veliko kamenje iznese na soderanu i tu nastane brdo i poremeti i ikru klenova ili drugih riba. pokusao sam pre neki dan da cizmicama udjem u jedan deo-kao bolje da pridjem ribama- i videh da potanjam sa sve masu od ar povrsine.
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Zapadna Morava - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 2 EmptyPet 3 Avg 2012 - 8:12

rade, da ne ulazim u te javasluke....to je no comment

udicu f15 nisam koristio, bube vezane na f11 2sh jesam i dobro je a sad sam navezao na tmc206bl i danas cu ako Bog da u kolubaru da ih umacem...
Nazad na vrh Ići dole
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 2 EmptyPet 3 Avg 2012 - 8:32

vlado-naravno, samo je to moj predlog,zbog onih bambula i policelonki kod kojih je to kao klasika-uvek sa izuzecima, malo nezgodno ispade jer sira tema je reke/po meni musicarenje, a i cuvanje potencijala,.../ a mi detaljnije odosmo u musice, pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Zapadna Morava - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 2 EmptyPet 3 Avg 2012 - 8:55

Dok god mi trpimo njihovo iživljavanje oni će da upropašćavaju prirodu Exclamation
Nazad na vrh Ići dole
Pepsis
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Pepsis


Broj poruka : 69
Godina : 37
Location : Kruševac
Datum upisa : 12.01.2012

Zapadna Morava - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Da da   Zapadna Morava - Page 2 EmptyUto 7 Avg 2012 - 22:41

100ka ::
Rade ovo o čemu ti pišeš se isto dešavalo i na Belom Timoku. Klen i mrena su nestajali, a skobalj se namnožio kao blesav i tako do 2007. Onda je bilo veliko trovanje amonijakom iz knjaževačkog Džervina i reka je ostala prazna. Pobili su 15t ribe u reci prosečno širokoj 10-20m na nekih 10-20km toka. Hvala bogu reka se oporavlja, ali opet skobalj preuzima dominaciju.
Da li to ima neke veze sa iskopavanjem peska nemam pojma, ali i iz B.T. kradu pesak kao i iz Z.M. i mnogi mostovi su počeli da se podrivaju. Zato skoro ispod svakog mosta postoji i brana koja tu usporava tok.


Ja sam ovom istom već negde pisao, što se tiče moje Rasine. Glupavi skobalj je bio odgovoran za praktičan nestanak klena i potočne mrene (mi nju ovde zovemo krkuša) i svega ostalog osim beovice. Došao je iz Morave, naišao na obilje trave i to je bilo to.

Što se tiče zagađenja, Kruševačke ribo službe, trovanja i krađe ribe, ovako stoje stvari. Svake godine oko velikih vrućina ljudi krenu na reku, a cena bazena skoči. Onda se reka proglasi opasnom za kupanje (nekim čudom). E ove godine se izgleda otišlo malo dalje, da ne bile prazne priče, izgleda da je to neko namerno potrovao. Niko ništa zvanično ne priča, ili ja bar nisam čuo. Nisam nekoliko dana bio na reci, ali gradom blizu reke po ulicama sam video jedno 10 vozila punih tobožnjih čuvara, koji su izgleda povadili guzice iz ćelijskog jezera i uzimanja ribe lokalcima bez dozvola, i krenuli u potragu. To dosta govori, jer ja nisam vide blizu Rasine nekih 6-7 godina, za kojih moram da priznam nisam ni vadio dozvolu. Baš zato, što rade kako njima odgovara.

Jedno je sigurno, što je Rade rekao, moraće priroda sama izgleda da se postara dok zajednica pravih sporstkih riblovaca ne ojača.


Ja još jednom moram da naglasim da sam ogorčen, jer sam za ovih 10 godina (izuzev ove) koje sam proveo reke kad god sam mogao, prisustvovao svemu i svačemu. Sa kraja leta je jednom bila situacija da je 15 ljudi mrežom bukvalno čistilo sve iz reke, dok sam ja i još par ribolovaca bukvalno samo spakovali štapove. To je bilo pre skobalja. Ko zna koliko puta grupe od po 10ak lkjudi vade rukama, korpama... Gde je opet situacija da se samo pokupiš i odeš.

Najgore je što znam sve te ljude, komšije, ljude iz susdenog sela, naspramnog sela... A za ovih 10 god sam čuo samo za jednu kaznu od 800€ i to za više skupljenih prekršaja, od strane samo jedne porodice (deda, dva sina i 3-4 unuka)...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.set-wall.com
tommylee
Royal coachman
Royal coachman
tommylee


Broj poruka : 1152
Godina : 46
Location : Zvornik-Mali Zvornik
Datum upisa : 09.04.2008

Zapadna Morava - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 2 EmptySre 8 Avg 2012 - 9:15

Najtužnije u ovo j priči je što stariji prenose na mlađi podmladak taj lopovluk!

Učiti djete,unuče da krade!Čemu se ti ljudi nadaju?
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 2 EmptySre 8 Avg 2012 - 14:29

u subotu odem na moravu u s. vranesi, prethodno slabije prodjem na barama, pa navratih malo do morave, vrucine one u 15 casova, u carapama zagazih u reku, vidim malo gore kolegu varalicarca, malo se skoncentrisem za ribolov, jedan klen mi se zakaci i kada radostan uputih pogled na drugi deo, onu stranu gde morava ima dva rukavca i tom delu koji cini 1/3 vode ide drustvo-spazih cigana 6 komada, ne sme se manje kako oni vole da kazu, najstariji daje podrsku i on je najzadnji, da vices ne mozes jer morava tu i nije male sirine, polako odrade njihovo i nestanu, doduse mislim da im mreza nije bila odgovarajuca pa su vise onako rukacki, i svi se prilagode i udju pod neke vrbe da neiskusan covek ne moze da ih primeti. e sad na toj strani sam bio pre mesec dana, strasno nepristupacna tako da se nasi,kraljevacki, ribocuvari nikad nebi odlucili da udju u to bespuce/bukvalno sam 10 min. nosio biciklu iduci putem kojim neznam da li je put ili reka-vise reciste jednog potoka-okolo suve njive a samo da budakom prokopas i onu vodu navratis u (suve)njive.

e sad, gledah na netu strukturu stanovnistva tog i okolnih sela, vidim nema cigana zvanicno. i ne samo to, prosle godine unistise jednu baru cigani iz tri zbratimljene opstine/v, banja, trstenik i krusevac-svi debeli i sa brkovima, do 35 godina starosti ,kao da su braca-evo editujem recenicu/, isto po nesnosnoj vrucini, u 12.00, omiljena disciplina:dzakovi za ribu i mucenje vode, ishod 20-tak punih dzakova babuski sve iste generacije, dakle ciste li ga ciste, a bas je uprolec bara bila zivnula i tu ulovih lepog klena, ovih dana nije bara nizasta jer ostatak ribe verovatno nije bio dovoljan da se tu obnovi zivot,naravno da nemam nista protiv cigana jer njih ima i za pohvalu.

ajde nekako na moravi, ali to na rasini me mnogo brine, no poznajem te ljude i pisao sam o njima/sad kao moji su bolji, pepsis zao nam je ali.../.

jedan kolega iz ts potvrdjuje ovu moju smelu pretpostavku o vezi zagadjenja morave i lokalnih bazena za kupanje, svud je to sada moderno-upravo mi koleginica reklamira neku oazu mira i dr. bazene na lopatnici ali to je sasvim nesto drugo, ima tu ribe, malo u reci i na rostilju, mozda me i prevari zbog ovog prvog i to proverim-o ljudima tog kraja i da ne pricam jer taman se uspostavi revir pre neku godina stanovnistvo po navici obnovi stare gvozdene vile i podje po svoje.
Nazad na vrh Ići dole
bugitrs
Green drake
Green drake
bugitrs


Broj poruka : 105
Godina : 51
Location : Trstenik
Datum upisa : 08.08.2010

Zapadna Morava - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 2 EmptyPon 20 Avg 2012 - 21:16

Moravski klencici..... u prirodnom ambijentu

Zapadna Morava - Page 2 Klen1Neki

Zapadna Morava - Page 2 Klen2
Nazad na vrh Ići dole
tommylee
Royal coachman
Royal coachman
tommylee


Broj poruka : 1152
Godina : 46
Location : Zvornik-Mali Zvornik
Datum upisa : 09.04.2008

Zapadna Morava - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 2 EmptyPon 20 Avg 2012 - 21:40

Lepo!
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
radezamora
Elk hair caddis
Elk hair caddis
radezamora


Broj poruka : 287
Godina : 70
Location : NOVO SELO - zapadnomoravsko
Datum upisa : 02.02.2011

Zapadna Morava - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 2 EmptyUto 21 Avg 2012 - 11:12

bounce bugi,

zaista lepo i predivno, jer znam po ovoj maleckoj vodi kako je tesko prevariti ovakve klenove, samo precizno i pod samu granu, vecu stenu i sl., udica desetka najmanje da manji ne grabe
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zapadna Morava - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapadna Morava   Zapadna Morava - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Zapadna Morava
Nazad na vrh 
Strana 2 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Ribolovni tereni :: Reke-
Skoči na: