MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Stege - radovi domaćih majstora

Ići dole 
+14
Zox
aca-laki
milance
panic
pedjabg
fulcrum
johnny
ZORAN R.
dusan.momcilovic
bokac
Oholiver
Prota71
100ka
bugitrs
18 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stege - radovi domaćih majstora   Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 EmptyUto 30 Nov 2010 - 13:46

Dragi moji,
Pirotska Regalka je odlicna, jaka, cvrsta i pouzdana, Celjust i glava celjusti su od prohroma (na slici je glava mesingana, ali kod moje stege je prohromska), kao i osovina stege i stub, a glava stuba i srafovi za regulaciju rotacije su mesingani. Cvrstoca drzanja udoica od #18 do #8 je ista - odlicna. Jedino je za nijansu stub kraci nego sto bih voleo, posebno za duze bobine (za sire spulnice osnovnog konca, npr. UNI), pa u "C-clamp" stoji malo nize nego sto bi bilo optimalno, ali bi postolje dovelo radnu visinu celjusti na optimalan nivo pri uglu glave koji meni inace odgovara za rad. Naravno, autor i prodavac je spreman da mi da duzi stub stege kad budem dolazio u Pirot, oko toga smo se lako dogovorili.

Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 Pirotskaregal



Cena je bila u dogovoru sa prodavcem, a s njim se lako moze stupiti u kontakt.
U odnosu na indijsku "Regalku", ova je daleko robusnija i od kvalitetnijeg materijala, a po MP ceni je pri sadasnjim uslovima kupovine priblizno ista, pa je odnos kvalitet-cena daleko na strani "Pirocanke". Ipak, moju "Indijku" cu takodje poneti istom majstoru da je reparira, jer njoj fali samo to sto joj se mesingana osovina ojela od mesiganog srafa za zatezanje i to se sigurno da resiti, pa mogu da je nosam posvuda kao "terenku" sa nesto osnovnog pribora i materijala za vezivanje, laksa je od "Pirocanke" (sad ne znam tacno koliko, ali cu gledati i to da premerim kad stignem).

Sugestija za poboljsanje "Pirocanke": mala ruckica na zadnjem srafu za rotaciju i dva mala kuglicna lezaja u glavi (ispred i iza) bi je napravili ZMAJEM. Sa malo "fitovanja" (za lezajeve) i urezivanjem navoja u obod zad nje povrsine srafa to je krajnje izvodljivo. Ipak, time bi pocelo usloznjavanje "Regal"-ke, a njena verovatno vrlo bitna draz je upravo jednostanost koncepta u okviru koga je konstruisana.

Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stege - radovi domaćih majstora   Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 EmptyUto 30 Nov 2010 - 17:02

Peđa, a da li si probao neku veću udicu u njoj?
Tipa 1/0 ili ne daj Bože 3/0.
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stege - radovi domaćih majstora   Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 EmptyUto 30 Nov 2010 - 18:53

Joco,
Ja sam starovremski, decentni chika i ne bavim se takvim stvarima. Embarassed
Ali sam siguran da bi Pirocanka i to drzala bez problema.
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stege - radovi domaćih majstora   Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 EmptyUto 30 Nov 2010 - 20:08

Jovane, ne moze jedna stega da sluzi za sve od Caenisa do najvecih strimera za stuku. Ipak ova stega drzi odlicno udice sve do velicine 2. Vezivao sam i stezao obucarskim koncem i tek kad udica krene da se krivi mrdne malo u celjustima. Nije stega slaba vec je povrsina na koju se vrsi pritisak mala u odnosu na duzinu poluge koju vucemo, vrat udice, pa jos ako je udica kovana..... Proizvod je veoma kvalitetan i ako bi majstor Iva koji sigurno cita i ove redove, ubacio lagere i uneo dodatne izmene koje predlaze Pedja a uz to uspeo da jos uvek ostane na nivou prihvatljivog odnosa cena - kvalitet, to bi bilo savrseno.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stege - radovi domaćih majstora   Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 EmptyUto 30 Nov 2010 - 20:52

Znam Peđo, al moro sma da pitujem Wink

Saša svestan sam toga da nemere cura bit' i napredna i nazadna k'o što ni stega ne može jednom čeljusti da drži 24 i 3/0, ali lepo je maštati Smile
Ne verujem da sam vezao više od 10-20 muva na udicama 18 i 20, a njih i kad vezujem mogu i indijkom, pošto imam onu sa tri čeljusti.
Meni treba nešto što hvata od 14 do 1/0 (ponekad 3/0) i što ima jednostavan i pouzdan sistem zatvaranja čeljusti i da pri tome može da se rotira. Ne mora da bude full rotari već samo da mogu lako okrenem muvu da lakše priđem nekom mestu.

Interesuje me još jedna sitnica vezana za ovu stegu, a to je da li ima onaj zarez u čeljusti za velike udice kao na originalu?
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stege - radovi domaćih majstora   Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 EmptyUto 30 Nov 2010 - 21:17

Ova stega moze da se rotira laganim opustanjem mesinganog srafa koji drzi osovinu celjusti. Zareza nema ali sigurno moze da se uradi po narudzbini tako da bi sa njom vezivao i male i velike musice. U sam vrh celjusti uvarene su dve plocice alatnog celika tako da je habanje ili usecanje udica od dugotrajne upotrebe nemoguce. Plocice se vide na slici.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stege - radovi domaćih majstora   Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 EmptySre 1 Dec 2010 - 7:46

Hvala za informaciju Saša, baš sam se pitao šta je to na vrhu čeljusti.
Nazad na vrh Ići dole
milance
Woolly Bugger
Woolly Bugger
milance


Broj poruka : 96
Godina : 61
Location : Pančevo
Datum upisa : 25.11.2009

Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stege - radovi domaćih majstora   Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 EmptySre 1 Dec 2010 - 8:47

100ka ::
Znam Peđo, al moro sma da pitujem Wink

... k'o što ni stega ne može jednom čeljusti da drži 24 i 3/0, ali lepo je maštati Smile ...


Ja sa mojom Renzetti Traveler-kom uredno vezujem na 5/0 a vezivao sam malkice čak i na 24-ci!!! konstrukcija čeljusti je takva da se gornjim šrafom otvara (zatvara) čeljust a polugicom doteže.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stege - radovi domaćih majstora   Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 EmptySre 1 Dec 2010 - 9:41

Fala za info, ja sam mislio da je to čist marketinški trik kad piše da stega drži od 24 do 3/0.
Nazad na vrh Ići dole
aca-laki
Elk hair caddis
Elk hair caddis
aca-laki


Broj poruka : 350
Godina : 36
Location : Malo Crnice
Datum upisa : 25.06.2010

Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stege - radovi domaćih majstora   Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 EmptySre 1 Dec 2010 - 14:29

Joco mislim da nije pretesko napraviti takvu stegu,koja bi drzala od 24 do 3/0...Mislim ne tesko u pogledu osmisljavanja sistema,a za izvodjeneje radova nisam siguran Wink
Naj prosti sistem za tako nesta imas na "smrt" kljestima,gde srafom regulises velicinu hvata kljesta....Tako da se to uz malo modifikacije moze preneti i na stegu...
A zasto firme koje se bave proizvodnjom stega ne urade takve? Pa ne isplati se,ako ti proda jednu stegu koja radi sve,sta ce sa drugom???
Ja sam vec osmislio neku stegicu,malo nacrtao skice kako to bi trebalo izgledati,i mozda jednog dana je neko i napravi jocolor
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stege - radovi domaćih majstora   Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 EmptySre 8 Dec 2010 - 20:43

Pa, bez zelje da budem advokat stege "Pirocanke", mislim da njena snaga celjusti bez vecih problema moze da drzi i krupne udice, sa #8 nije bilo problema,a jos nije ni "bazdarena" (moj primerak, saznao sam to naknadno) na najjaci stisak. Uostalom, dodatni lucni zarez u celjusti kakav ima "Indijka" resava pitanje cvrstog drzanja velikih udica. Najveci kvalitet "Regal" koncepta je jednostavnost uz efikasnost, kvalitet materijala i povoljnu cenu. Ima daleko sofisticiranijih i kompleksnijih stega, ali po cenama daleko preko ovih, cak i one originala. A kvalitet "Pirocanke" je i po izradi i po materijalima nesporan.
Nazad na vrh Ići dole
bugitrs
Green drake
Green drake
bugitrs


Broj poruka : 105
Godina : 51
Location : Trstenik
Datum upisa : 08.08.2010

Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stege - radovi domaćih majstora   Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 EmptyPet 20 Maj 2011 - 21:55

Evo jos nekih stegica, lice na Renzeti, ali nisu cheers

Prva od peskiranog prohroma
Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 Img4896medium
Nazad na vrh Ići dole
bugitrs
Green drake
Green drake
bugitrs


Broj poruka : 105
Godina : 51
Location : Trstenik
Datum upisa : 08.08.2010

Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stege - radovi domaćih majstora   Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 EmptyPet 20 Maj 2011 - 21:56

Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 Img4900medium
Nazad na vrh Ići dole
bugitrs
Green drake
Green drake
bugitrs


Broj poruka : 105
Godina : 51
Location : Trstenik
Datum upisa : 08.08.2010

Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stege - radovi domaćih majstora   Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 EmptyPet 20 Maj 2011 - 21:57

Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 Img4901medium
Nazad na vrh Ići dole
bugitrs
Green drake
Green drake
bugitrs


Broj poruka : 105
Godina : 51
Location : Trstenik
Datum upisa : 08.08.2010

Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stege - radovi domaćih majstora   Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 EmptyPet 20 Maj 2011 - 21:57

Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 Img4903medium
Nazad na vrh Ići dole
bugitrs
Green drake
Green drake
bugitrs


Broj poruka : 105
Godina : 51
Location : Trstenik
Datum upisa : 08.08.2010

Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stege - radovi domaćih majstora   Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 EmptyPet 20 Maj 2011 - 21:59

druga od alatnog celika farbana u crnu peskiranu farbu

Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 Img4904medium
Nazad na vrh Ići dole
bugitrs
Green drake
Green drake
bugitrs


Broj poruka : 105
Godina : 51
Location : Trstenik
Datum upisa : 08.08.2010

Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stege - radovi domaćih majstora   Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 EmptyPet 20 Maj 2011 - 22:00

Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 Img4909medium
Nazad na vrh Ići dole
bugitrs
Green drake
Green drake
bugitrs


Broj poruka : 105
Godina : 51
Location : Trstenik
Datum upisa : 08.08.2010

Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stege - radovi domaćih majstora   Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 EmptyPet 20 Maj 2011 - 22:00

Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 Img4912medium
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stege - radovi domaćih majstora   Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 EmptySub 21 Maj 2011 - 12:57

vrhunski izgledaju, svaka cast
Nazad na vrh Ići dole
bugitrs
Green drake
Green drake
bugitrs


Broj poruka : 105
Godina : 51
Location : Trstenik
Datum upisa : 08.08.2010

Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stege - radovi domaćih majstora   Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 EmptySub 21 Maj 2011 - 22:25

Hvala druze cheers
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stege - radovi domaćih majstora   Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 EmptyNed 22 Maj 2011 - 0:11

Extra Bugi!
Nazad na vrh Ići dole
bugitrs
Green drake
Green drake
bugitrs


Broj poruka : 105
Godina : 51
Location : Trstenik
Datum upisa : 08.08.2010

Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stege - radovi domaćih majstora   Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 EmptyPon 23 Maj 2011 - 23:09

Hvala, 100ka cheers
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stege - radovi domaćih majstora   Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 EmptyPet 27 Maj 2011 - 11:10

Ovo stvarno izgleda svetski.
Veoma lepo.
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stege - radovi domaćih majstora   Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 EmptySub 4 Jun 2011 - 3:09

Kod ove peskirane se koristi imbus ključ ?

Svaka čast majstore king
Nazad na vrh Ići dole
Sale Župa
Green drake
Green drake
avatar


Broj poruka : 220
Godina : 52
Datum upisa : 22.04.2008

Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stege - radovi domaćih majstora   Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 EmptySub 4 Jun 2011 - 7:30

Kod obe,jer su iste po konstrukciji,samo je deo materijala različit.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Stege - radovi domaćih majstora   Stege - radovi domaćih majstora - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Stege - radovi domaćih majstora
Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Mali igrokaz velikih majstora!!!
» Stege

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Pribor, alat i ostalo potrebno za vezivanje muva :: Pribor i alat-
Skoči na: