MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 VARALIČARENJE

Ići dole 
+15
pedjabg
tommylee
vlajkoni
isidor
dusan.momcilovic
Goci
ZORAN R.
bokac
Prota71
perafly
brankoogi
100ka
Šone
simpson H
Oholiver
19 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
Goci
Elk hair caddis
Elk hair caddis
Goci


Broj poruka : 299
Godina : 45
Location : Niš
Datum upisa : 11.10.2008

VARALIČARENJE - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: VARALIČARENJE   VARALIČARENJE - Page 3 EmptyPon 13 Dec 2010 - 14:57

ZORAN R. ::
Valjda 8. ne se znaje!
Ima negde na Forumu slika korica koju je Goci objavio kao peting pred izlaženje novog broja.
Mislim da ovde nema, do sada:

VARALIČARENJE - Page 3 Verzija-8_forum

geek

A evo i one malo normalnije:

VARALIČARENJE - Page 3 Naslovna-8

A "greotani" padoše na Bovan. Tražili ih Kuzma i ja i po pirotskom kraju, Smilovsko i Sukovsko jezero, ali tam mrk.

Mada to Sukovsko krije grgeče od 1-1,5 kg. A stižu do mene informacije i do srpskim grgama od 2,5 kg! Već pravimo listu jezera koja posećujemo 2011. Cilj godine 2011: lov grgeča (preko)kilaša u sred Srbije. Ovi sa naslovne su Danski.

Trenutno vlada varaličarska grgečomanija među mušičarima Niša: Kuzma, Gringo, čak i Lazza... cheers

A istovremeno mnogo drugari varaličari kreću da mušičare, znam bar za 10 koji su ove godine čitajući Spin & Fly rešili fa kupe Fly pribor.

A eto neki idu u kontra smeru. Totalna ludaja! cheers
Nazad na vrh Ići dole
perafly
Green drake
Green drake
perafly


Broj poruka : 119
Godina : 53
Location : Valjevo
Datum upisa : 28.04.2010

VARALIČARENJE - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: VARALIČARENJE   VARALIČARENJE - Page 3 EmptyPon 13 Dec 2010 - 20:37

Jezero Perucac ima te grgane, ali koliko je realno ocekivati ih na mahac ne znam.Ja sam ih hvatao na repic i celu zeka ,doduse pre 10-ak godina .
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

VARALIČARENJE - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: VARALIČARENJE   VARALIČARENJE - Page 3 EmptyUto 14 Dec 2010 - 0:48

Mislim da je te krupne grgeče teško očekivati na mušičarski pribor pošto se obično štekuju u dubini, ali zato na strimerčiće na varaličarskom sistemu što da ne.
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

VARALIČARENJE - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: VARALIČARENJE   VARALIČARENJE - Page 3 EmptyUto 14 Dec 2010 - 8:13

perafly ::
Jezero Perucac ima te grgane, ali koliko je realno ocekivati ih na mahac ne znam.Ja sam ih hvatao na repic i celu zeka ,doduse pre 10-ak godina .
Ima u Perućcu bandara i to lepih ali sam to otkrio tek posle desetak dana pokušaja pecanja na sve moguće (ne)prirodne mamce (crvi, gliste, šećerac...). Otkrio mi je tajnu lokalac iz Beograda (?)! Čerenac sa najsitnijim okcima, malo hleba u njemu i spustiš u plićak... Kad naiđe mlađ digneš i sipaš u kantu. To su ribičice maksimalne dužine 2,5 cm... E, njih sirote ( affraid ) nabodeš na udicu (#10 recimo) a iznad je plovak na jedno 4,5 m i prepustiš sve prirodi i predatorskim nagonima "GREOTANA" (jes' dobar izraz, svaka čast!) - posle deset dana me "krenula karta"...!

Verovatno bi jeli i plastiku i metal (? Mad ?) no tad nisam bio "Rista sportista" iako sam (mahom) poklanjao ribama život (osim ponekom "greotanu") pa ne bi znao da potvrdim načine prezentacije i vrste plastično-metalnog-dlakavog hardvera koji bi tu funkcionisao... Sad
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

VARALIČARENJE - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: VARALIČARENJE   VARALIČARENJE - Page 3 EmptyUto 14 Dec 2010 - 8:47

Strimer na udici 12-6, al na drop shot Sad
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

VARALIČARENJE - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: VARALIČARENJE   VARALIČARENJE - Page 3 EmptyČet 23 Dec 2010 - 0:01

Alooooooooooooooo varalicari......Eto Vam nov casopis cheers cheers cheers

VARALIČARENJE - Page 3 21122010
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN R.
Royal coachman
Royal coachman
ZORAN R.


Broj poruka : 820
Godina : 65
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 27.08.2009

VARALIČARENJE - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: VARALIČARENJE   VARALIČARENJE - Page 3 EmptyČet 23 Dec 2010 - 7:45

Kasniš Protoni, kasniš...! Twisted Evil
Pročitano! Đole Veber se raspisao, krenulo ga! Verovatno ima i drugih autora ali pošto ni jedan tekst nije potpisan(?!?) pretpostavljam (po stilu pisanja) da ima više autora.
Nije loš časopis, no, kao i u svim časopisima za pecaroše, osnovni zaključak je da je najlakše ribu upecati ako odeš do neke vode, kućne varijante ne funkcionišu najbolje... Twisted Evil

A izašao je i naučno fantastični pecaroški časopis S&F #8 tako da čitanju nikad kraja! cheers A "Ribolov" nešto kasni pa se nerviram... Very Happy

Dr study
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

VARALIČARENJE - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: VARALIČARENJE   VARALIČARENJE - Page 3 EmptyČet 23 Dec 2010 - 9:56

U riblovu su spektakularno bjavili text o "hibridnoj" varalici "mujozviz".
LINK
Koja je ništa drugo do bucktail-jig!
Ali dobro mora neko da prodaje i toplu vodu Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

VARALIČARENJE - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: VARALIČARENJE   VARALIČARENJE - Page 3 EmptyČet 23 Dec 2010 - 12:25

ZORAN R. ::
Kasniš Protoni, kasniš...! Twisted Evil
Pročitano! Đole Veber se raspisao, krenulo ga! Verovatno ima i drugih autora ali pošto ni jedan tekst nije potpisan(?!?) pretpostavljam (po stilu pisanja) da ima više autora.
Nije loš časopis, no, kao i u svim časopisima za pecaroše, osnovni zaključak je da je najlakše ribu upecati ako odeš do neke vode, kućne varijante ne funkcionišu najbolje... Twisted Evil

A izašao je i naučno fantastični pecaroški časopis S&F #8 tako da čitanju nikad kraja! cheers A "Ribolov" nešto kasni pa se nerviram... Very Happy

Dr study

Ja zakasnio??????????Ma nema šanse,na vreme vala...a to što si Ti ranoranilac,puj pike ne važi,ja sam se prvi zapljunuo i puštioooo u etar inf.za vas mućkaroše(malo vamo,malo tamo opaaaaaaaaaaaaaaaaa cupa)!!!

CMOOOOOOKIĆ!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

VARALIČARENJE - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: VARALIČARENJE   VARALIČARENJE - Page 3 EmptySub 22 Okt 2011 - 16:27

Dogovarao sam se sa kolegom Djurom da idemo na "Jocu" jos prosle godine, medjutim kada smo uspeli da uklopimo raspored pred sam polazak jak pljuska nas je odbio od polaska. Od tada nikako da se uklopimo sa rasporedom.
Najzad 13. oktobra smo krenuli oko 4 iz Bg-a. Stizemo na jezero pre svitanja, uz put je bilo malo kisice ali se nadamo da nece padati. Cim se malo razdanilo sedamo u camac i odlazimo ka zalivu preko puta Jocine brvnare. Ubrzo se upisujem sa jednom kilasicom na olaksanog leptira #6 sa crnim wormom na repu. Slika je na zalost losa zato sto kolega nije ukljucio blic.
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/231/prvasajoce.jpg/
Ubrzo Djura ima spadanje jedne manje, a zatim i kisica pocinje. Kisicu prati vetar. Posle nekih sat vremena kisica prerasa u pljusak, a mi mokrih guzica odlazimo u Jocinu brvnaru da se osusimo. Posle 2 sata pecanja promrzli i mokri krecemo kuci.

Nedelju dana kasnije (ja direkt iz nocne smene) i opet smo na "Joci" ovog puta vreme obecava. Krecemo za jednim camcem ka prelivaci, posto ne znamo put do nje.
Kada smo stigli na prelivacu tamo je bilo vec 3 camca. Pecamo na samom ulazu u prelivacu uz trsku. Koristim stap Balzer diabolo 2 od 180cm tb. 160g( Laughing ) koji sam kupio ako ponekad pozelim da dzerkujem iako mu to bas i nije namena. Pomeramo se po malo i posle nekih sat vremena u granju imam udarac na vidles kasiku. Mislio sam da sam zapeo za granu. Medjutim na par metara od camca grana pocinje da divlja. Stuka se vrti oko camca i bezi dva puta ispod njega, popustam dodatno dril na Quantumu za svaki slucaj. Uspevam da je dovucem do povrsine kasika je u gornjoj usni zakacena duboko. Djura se saginje da je izvuce rukom posto imamo premali meredov i u tom momentu stuka se otkacinje. To je bila najveca stuka koju sam ikada zakacio imala je sigurno 4-5kg, samo sto nisam zaurlao. Bio bih sasvim srecan da sam u drugom dolasku na Jocu samo nju upecao, odlucujem da prebacim masinu na drugi stap 270cm dug Uli Beyer spezial tb. 85g. Optimizam nas ne napusta. Precesljavamo jos malo taj zaliv. I odlazimo levo uz trsku. Menjamo varke uz neki pojas lokvanja bacam sve zivo, vec je 9 sati, a jos ni jenda riba u cmacu. Na kraju stavljam Thunderstick-a (plava ledja , prizmatik bokovi, crven stomak) provlacim istom putanjom gde sam minut pre provukao leptir i udarac. Nije velika ali je dobra za slikanje.
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/716/img0032uz.jpg/

Odlazimo nekih 50-100m uz levu obalu. Menjamo varke ali nista. Djura predlaze da menjamo mesto, a ja samo sto sam stavio kasiku na koju sam imao onu dobru koja mi je spala Bacam paralelno sa obalmo nekih 20-30m od camca u granje. Povlacim kasiku mozda nekih metar i udarac. Grana opet Evil or Very Mad vidim je kako se pomera ka meni. Medjutim posle par sekundi grana ostaje, a moja struna odlazi u stranu, riba i to velika izgleda. Dovlacim je polako, za minut je bila na nekih 5-10m od camca. Oblacno je pa ne uspevam da je vidim. Djura mi urla na uvo: "KROKODIL" privlacim je na 2-3 m od camca i tek onda pocinje pravo zezanje. Bezi pod camac popustam dril, pa dotezem izvlacim je napolje, opet bezi pod camac na drugu stranu pored sidra. Djura cupa sidro. Izvlacim je opet na povrsinu. Trudim se da je zadrzim na duzinu stapa od camca i da joj ne dozvolim ponovni beg pod camac. U.B spezial odradjuje svoj posao, a Djura i ja smisljamo taktiku kako da je Djura ubaci u camac. Od sredstava za prihvat imam mali meredov i Djuru. Oducujem se za Djuru. On u odgovarajucem momentu hvata stuku pod donju vilicu i za rep i ubacuje je u camac. Urlamo od srece, najverovatnije smo se culi do Belog Blata. Metar pokazuje 94cm do korena repa Very Happy
Par fotki za uspomenu.
VARALIČARENJE - Page 3 Img0037zb

Ovde je treba da se vidi ko ima vece zube ali je stuja zatvorila usta Laughing
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/194/img0036zp.jpg/

I povratak kuci... Very Happy
https://youtu.be/h6G8QztgQIo

Staru Rapala kasiku imam nekih 10 godina dobio sam je od strica za 18 rodjendan i vec je tada bila stara. Nikada na nju nisam nista upecao i onda u jednom danu svoje dve najvece stuke Very Happy
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/202/stujaglava.jpg/

Posto sam ostvario svoj cilj i upecao veliku stuku mnogo vecu nego sto sam ocekivao u najludjem snu montiram musicarac i malo bacam strimere malo varke. Djuri dajem thunderstick-a u boji solid chartreuse i oko 10 i on ima upis, stuka od nekih 2-3 kg. Proslo je podne, a mi nemamo vise ni udarca, krecemo sa prelivace. Uz put imamo problem sa motorom, posto je na osovini elise bilo namotano brdo neke strune. Stizemo na pocetak jezera i odlazimo u zaliv preko puta Jocine kolibe. Djura dobija jednu od 74cm. Slike su kod njega pa kad odluci da ih okaci videcete i nju. Odavno smo planirali da krenemo medjutim Djura insistira da ostanemo jos malo, ali bez uspeha. Odlazim kuci premoren ali presrecan. Upecao sam ribu zivot, voleo bih da je bila i neka makar od 50cm na strimer, ali neka nesto moze i za sledeci put da ostane Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

VARALIČARENJE - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: VARALIČARENJE   VARALIČARENJE - Page 3 EmptySub 22 Okt 2011 - 20:13

SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!

Je l' to Rapala Weedless Spoon ili...?
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

VARALIČARENJE - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: VARALIČARENJE   VARALIČARENJE - Page 3 EmptyNed 23 Okt 2011 - 15:32

Jeste (7cm) i to "custom painted" geek
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

VARALIČARENJE - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: VARALIČARENJE   VARALIČARENJE - Page 3 EmptyPon 24 Okt 2011 - 13:59

Svaka cast!

E, sad jednu tol'ku strimerasicu da naslikas i da nam pokazes Shocked !
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

VARALIČARENJE - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: VARALIČARENJE   VARALIČARENJE - Page 3 EmptyPon 24 Okt 2011 - 17:54

Hvala Very Happy
Iz tvoje tastature u stukina usta!
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

VARALIČARENJE - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: VARALIČARENJE   VARALIČARENJE - Page 3 EmptyPon 24 Okt 2011 - 19:05

jebes stuke koje jedu tastere Razz
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

VARALIČARENJE - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: VARALIČARENJE   VARALIČARENJE - Page 3 EmptyPon 24 Okt 2011 - 19:36

Ma jedu i šargarepu geek
Nazad na vrh Ići dole
isidor
Green drake
Green drake
isidor


Broj poruka : 197
Godina : 26
Datum upisa : 19.07.2011

VARALIČARENJE - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: VARALIČARENJE   VARALIČARENJE - Page 3 EmptyUto 25 Okt 2011 - 21:51

Pridruzijem se cestitkama,sa malim zakasnjenjem Smile Svaka cast joco!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

VARALIČARENJE - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: VARALIČARENJE   VARALIČARENJE - Page 3 EmptySre 26 Okt 2011 - 1:40

Hvala Isidore Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
isidor
Green drake
Green drake
isidor


Broj poruka : 197
Godina : 26
Datum upisa : 19.07.2011

VARALIČARENJE - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: VARALIČARENJE   VARALIČARENJE - Page 3 EmptyPon 17 Sep 2012 - 21:38

Pff,vidim da je tema malo utihnula pa ajde da je osvezim malo Smile Sve ribe upecane u porethodnih 10ak pecanja nisu nesto velike al' ih bar ima Smile
VARALIČARENJE - Page 3 3
nesto mutnija slika al jbg..
VARALIČARENJE - Page 3 2 c&r Smile
onda prijatno iznenadjenje ali slika ocaj posto su joj domorodci koji su mi pomogli da je prihvatim odmah provukli kanap pa je takva slika jebiga, inace jedina riba koja je poneta...VARALIČARENJE - Page 3 1
zatim calipso f6(kupljen od Prote Very Happy ) odradjuje posao Smile prvi...VARALIČARENJE - Page 3 10
drugi... Smile
VARALIČARENJE - Page 3 11
VARALIČARENJE - Page 3 15
onda iznenadjenje na orku 15ak cm udica 7/0 udara malac od 30ak cm Very Happy
VARALIČARENJE - Page 3 16
VARALIČARENJE - Page 3 P9120033 eeto cisto malo da osvezim temu pozz Smile
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

VARALIČARENJE - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: VARALIČARENJE   VARALIČARENJE - Page 3 EmptyPon 17 Sep 2012 - 23:15

Poslednja slika - prava Rambova škola mini-mikro mamaca za ribu daleko ispod mere... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
isidor
Green drake
Green drake
isidor


Broj poruka : 197
Godina : 26
Datum upisa : 19.07.2011

VARALIČARENJE - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: VARALIČARENJE   VARALIČARENJE - Page 3 EmptyPon 17 Sep 2012 - 23:26

sa 300gramskim stapom, ukupne tezine u ruci ne manje od pola kile Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

VARALIČARENJE - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: VARALIČARENJE   VARALIČARENJE - Page 3 EmptyPon 17 Sep 2012 - 23:57

...a u kontri da odma' izelti na obalu i da se odvoji meso od koščica - tak'i su najukusniji! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

VARALIČARENJE - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: VARALIČARENJE   VARALIČARENJE - Page 3 EmptyUto 18 Sep 2012 - 0:04

Iso svaka ti dala (i posle dobila) Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
vlajkoni
Elk hair caddis
Elk hair caddis
avatar


Broj poruka : 461
Godina : 58
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

VARALIČARENJE - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: VARALIČARENJE   VARALIČARENJE - Page 3 EmptyUto 18 Sep 2012 - 9:39

Isa je jedini ozbiljan ribolovac ovde. Mi ostali samo teoretisemo
Nazad na vrh Ići dole
tommylee
Royal coachman
Royal coachman
tommylee


Broj poruka : 1152
Godina : 46
Location : Zvornik-Mali Zvornik
Datum upisa : 09.04.2008

VARALIČARENJE - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: VARALIČARENJE   VARALIČARENJE - Page 3 EmptyUto 18 Sep 2012 - 9:48

Mislim da je tema daleko promašena,varaličaranje na mušičarskom forumu.

Jedno je iznosti zapažanja iz ribolova ne mušičarskim priborom a posve drugo i ne adekvatno na ovom forumu pričati o varaličarenju ili nekoj drugoj tehnici!

Varaličarim i ja ali ako se budu formirale ovakve rubrike ode forum u nekom drugom pravcu.
Nazad na vrh Ići dole
http://Drina.in.rs
Sponsored content





VARALIČARENJE - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: VARALIČARENJE   VARALIČARENJE - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
VARALIČARENJE
Nazad na vrh 
Strana 3 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Riblja pijaca :: Servis za pranje mozga-
Skoči na: