MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Una

Ići dole 
+3
Oholiver
Prota71
100ka
7 posters
AutorPoruka
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Una Empty
PočaljiNaslov: Una   Una EmptyUto 15 Jun 2010 - 21:37

Stari rimljani su joj dali ime Una što na latinskom znači jedina. Ko je video lepotu ove reke to mu je potpuno jasno.
Sutra krećem kod rodbine u Novi Grad, mesto na kome su u Unu uliva Sana. Zadržaću se tu nekoliko dana, pa onda idem u Kozarsku Dubicu.
Izveštaj za 7-10 dana cheers
Nazad na vrh Ići dole
Prota71
Royal coachman
Royal coachman
Prota71


Broj poruka : 2347
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 12.01.2008

Una Empty
PočaljiNaslov: Re: Una   Una EmptySre 16 Jun 2010 - 0:10

100ka ::
Stari rimljani su joj dali ime Una što na latinskom znači jedina. Ko je video lepotu ove reke to mu je potpuno jasno.
Sutra krećem kod rodbine u Novi Grad, mesto na kome su u Unu uliva Sana. Zadržaću se tu nekoliko dana, pa onda idem u Kozarsku Dubicu.
Izveštaj za 7-10 dana cheers

Kad kreces batice?????
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Una Empty
PočaljiNaslov: Re: Una   Una EmptySre 16 Jun 2010 - 0:29

bistro jocko, znas koje muve volim, lovile su mi svuda gde sam lovio, pogotovu klink u uv tan ili obicnoj tan boji

uzivaj
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Una Empty
PočaljiNaslov: Re: Una   Una EmptySre 16 Jun 2010 - 0:49

@Prota
U 9:30 ujutru Very Happy
Danas sam sat vremena ređao muve, levo kedisi desno jednodnevke. Fala svima na poklonu Smile


@Oholi
Klinkove sam više neke zelenkaste motao. Nadam se da ću da upecam i nekog lipca Very Happy
Namotao sam dosta emergera od zečijih šapa na manjim udicama 16 i 18, nimfi fazana 12-14 po desetak komada i par nekih ekseprimentalnih sedževa i pupa od zečije šape. Mada ako vidim da nešto krupno Huchi huchi kroz vodu ima #5 da ide u ranac, a na #9 ima da ide neki zonker od 10 cola lol!
Hvala!
Nazad na vrh Ići dole
sulecriba
Woolly Bugger
Woolly Bugger
sulecriba


Broj poruka : 67
Datum upisa : 01.02.2010

Una Empty
PočaljiNaslov: Re: Una   Una EmptySre 16 Jun 2010 - 7:44

za mladicu i veliku potočaru:

Una DSC_0337
Una DSC_0340
Una DSC_0343
Una DSC_0346
Una DSC_0348

za Unu još bolje da upotrebiš neki đig 10g+
Nazad na vrh Ići dole
http://posodimiblinker.com
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

Una Empty
PočaljiNaslov: Re: Una   Una EmptySre 16 Jun 2010 - 7:46

BISTRO cheers
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Una Empty
PočaljiNaslov: Re: Una   Una EmptySre 16 Jun 2010 - 8:50

Hvala Very Happy

*****************

EDIT
**************
Sinoć sam šetkao pored Une. Danas sam malo ispitivao teren ali ne muvama, sutra isključivo FF.
Danasa sam šetajući kejom video u plićaku klena od jedno 45-50cm kako patrolira, nažalost nije bio tu kada sam kasnije došao sa štapom Sad
Slike kad dođem u BG Wink
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Una Empty
PočaljiNaslov: Re: Una   Una EmptySre 7 Jul 2010 - 20:27

Evo prošlo je skoro 2 nedelje kako sam se vratio sa Une, ali pošto nisam imao internet do danas nisam okačio slike Embarassed
Zato sada ispravljam tu grešku.

Put me je vodio preko Banja Luke, naravno morao sam da pređem Vrbas koji je bio blago zamućen.
Una Bihjun2010003



Dalje me je put vodio preko Prijedora i duž Sane.
Una Bihjun2010007


Ove prve dve slike su slikane iz autobusa u pokretu, pa se izvinjavam na lošem kvalitetu.

Moja odrednica je bio Novi Grad koji se nalazi na ušću Sane u Unu. Ovo je najnizvodniji most na Sani iznad samog ušća. Od ovog mosta nekih 1-2km uzvodno ka sledećem mostu je revir za koji se plaća dodatna dozvola. Koliko sam shvatio revir je jako bogat belom ribom, pošto sam video da lokalci pecaju na plovak tamo.
Una Bihjun2010027

Poslednji metri Sane. Una teče sa leve strane gledano na ovoj slici i pravi nagli zaokret pod uglom od skoro 90°, tako da izgleda kao da se ona uliva u Sanu, a ne obrnuto.
Una Bihjun2010028



Pogled na Ušće sa keja na Uni. U levom uglu se vidi ostrvce koje je leti omiljeno izletište Novljana, a po visokom vodostaju ribolovci pristanu čamcem i pecaju sa njega.

Una Bihjun2010025



Una Bihjun2010024

Pogled na isto mesto sa terase obližnjeg kafića.
Una Bihjun2010023

Unske "lađe".
Una Bihjun2010026


Prvog dana 16.6. presreo me je pljusak na nekoliko mesta uz put, a kasnije se obistinilo ono čega sam se plašio. Kiše su padale i narednih dana u manjoj ili većoj meri u nedelju 20.6. popodne je počeo pljusak i nije prestao nardenih 35-40 sati. Tako da je to bio kraj pecanju iako sam baš tada nameravo da otputujem u Kozarsku Dubicu u kojoj je Una ciprinidna (prepuna klena i bucova).
U Novom Gradu je Una još uvek koliko toliko salmonidna reka, mladice nisu retke hvataju se lipljeni (na vaserku naravno), a ima i pastmki. Naravno pastrmke nisu toliko česte kao što bih ja voleo. Od lokalaca sam saznao da je poribljavano pastrmkama pre nekoliko godina, i da su mahom izlovljene u prvoj godini, a one koje su preživele i koje se povremeno hvataju (naravno na varku) su u klasi 2-3kg.
Pored povremenih kiša tokom ta 4 dana mog pecanja na Uni ono što mi je stvaralo najviše problema je bio visok vodostaj. Iako je napolju bilo jako toplo voda je bila previše hladna da bi se gazilo u papučama kako sam prvobitno zamislio. Zato me je bata Prota spasio pozajmivši mi njegov kombinezon (hvala). Prvog dana sam pecao na varke da bih ispitao teren, imao sam samo par sitnijih klenova 15-25cm. U startu mi je bilo čudno to što nigde nisam video klenove veće od 25cm iako je priobalje bilo prepuno siće. Tek sledećeg dana sam shvatio šta se dešava kada sam upecao na kedisa jednog od 20-25cm koji je puštao mleč. Zbog velikih voda i niske temperature klen je kasnio sa mrestom Sad
Ovaj je bio prvi na muvu.
Una Bihjun2010033

Klen br.2 (mlečko)
Una Bihjun2010034

Na ovoj slici se vidi jato klenova i belica kako njupaju hleb. U Bg-u penzioneri bacaju hleb golubovima u Novom Gradu ga bacaju ribama scratch Inače na ovom mestu je dubina oko 2m.
Una Bihjun2010038

Pogled sa istog mesta na keju nizvodno. Vidi se most između BiH i Hr i sa desne strane ruševina hotela "Una". od lokalaca sam saznao da klena pecaju u ovim brzacima, a da se lipac javlja na prelazu ovog tišaka u brzak. Međutim nisam se baš usrećio iako sam sa betonske terase ispod hotel video jednog klena od 1-1,5kg.
Una Bihjun2010037

Tereni oko gradskog stadiona. Tu sam video dvojicu u čamcu od kojih je jedan mušičario.
Una Bihjun2010042

Una Bihjun2010041

Una Bihjun2010039

Treći dan pecanja 19.6. odlučio sam da obučem Protin skafander i zagazim u Jedinu bounce Celo prepodne sam mahao i mahao i mahao, ali ribe ni za lek.
Ovde sam bio na 1/3 vode od obale.
Una Bihjun2010045

Una Bihjun2010047

Una Bihjun2010048

Pogled na jednu od sedri izbliza.
Una Bihjun2010049

Una Bihjun2010050

Tu sam morao da izađem iz voda pošto je tu počinjao dublji deo koji nije bio pogodan za gaženje. Pecajući sa obale u jednom trenutku spazio sam jednog glavonju od oko 45-50cm na 7-8m od mene. Brzo sam promenio muvu i vezao skakavca od jelenjske dlake kog mi je Bokac dao. Klen nije delovao kao da traži hranu već je samo patrolirao po plićaku. Prvi zabačaj je bio loš i predaleko, drugi je bio bolji na oko 1-1.5m od klena taman da ga vidi a da se ne uplaši, krenuo je polako da izranja i na nekih 30-40cm od muve je stao "trepnuo" 2 puta i otišao. Onda sam počeo da mu psujem majku, sestru... Malo sam se smirio i onda ukapirao da jo u društvu ovog klena bilo još nekoliko manjih od 25-35cm. Video sam u kom su pravcu otišli. Sišao sam sa obale nizvodno od vira u kom sam imao predinfarktno stanje i otišao nekih 10-20m nizvodno preko sedre i onda spazih ovu rupčagu.

Una Bihjun2010051

Ovo je "bunar" između sedri. Pri vrhu je prečnik 5-7m, a pri dnu je oko 2-3m na dnu je jedna kamionska guma, gomila granja i balvan dug kao pola bandere, ah da i 3-4 klena od 40-50cm i gomila siće od 30-35cm affraid
Uff šta sad, voda je preduboka i prejaka suva ne dolazi u obzir treba mi nešto što tone super brzoooo. Odaljio sam se malo od rupe taman da se klenovi smira i brzo mozgam šta dalje. Stavljam predvez od monofila 0,16mm od 3m i skidam konusni, montiram moju omiljenu narandžastu pupu sa tungsten glavom. Shvatam posle 2-3 vožnje do ovo ne tone ni približno koliko mi treba. Dodajem 2 olovne sačmice, pa onda još jednu. Međutim klenovi ne reaguju. Prelazim na plan B stavljam crnog bugera na #8 sa dodatkom 2 sačmetine (one duguljaste). Sve zajedno ima jedno 3-5g (zabacuje se kao cigla). Posle 5-10 minuta mlatretiranja samog sebe i plašenja klenova odustajem (prividno). Otišao sam kući po varaličarac, međutim ubrzo je počela kiša i tako se ja vratih mokrog prsluka i suvih gaća bez ulova.
Još mi se i čaplja smejala.
Una Bihjun2010053

Posednjeg dana pred nevreme sam imao dva komada nažalost ni jedan nije došao na muvu. Ovo je slika većeg njega sam jedinog poneo.
Una Bihjun2010055

P.S. Od pastrmke i lipljena ni traga ni glasa, nisam ih video ni u prolazu, a kamoli da kupe nešto Crying or Very sad


Poslednji izmenio 100ka dana Sre 25 Jul 2012 - 15:13, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Una Empty
PočaljiNaslov: Re: Una   Una EmptySre 7 Jul 2010 - 20:46

jocko bar si se nauzivao na prelepoj reci. a takve rekenisu ni malolake za pecanje, moras mnogo puta da dodjes kuci bez ulova da bi na kraju skapirao tu vodu
Nazad na vrh Ići dole
Šone
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Šone


Broj poruka : 86
Datum upisa : 27.05.2010

Una Empty
PočaljiNaslov: Re: Una   Una EmptySre 7 Jul 2010 - 21:41

Lepa reportaža Joco ,super slike i UNA je silna voda koliko se da videti sa fotografija ,nego kaži ti nama zašto nisi probao neku Mladicu ,čuo sam da se onako fino love na UNI ?
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

Una Empty
PočaljiNaslov: Re: Una   Una EmptyČet 8 Jul 2010 - 7:37

Super tereni, ali jbg zeznula te kisa... Jedino, trebao si da nadjes neko lokalno ribolovacko drustvo, to je uvek prava formula! Meni izgleda da oni camci nisu tamo dzabe... Sledeci put, da se montiras negde camcem pored duuubine, da navezes nesto sa veelikom reeeeepinom, pa sibaj, klenove imas i na Timoku!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Una Empty
PočaljiNaslov: Re: Una   Una EmptyPet 9 Jul 2010 - 0:35

@Oholi
Reka jako teška pogotovu po povišenom vodostaju. Nadam se skorom revanšu, pa da probam bar malo da smanjim razliku u svoju korist Very Happy

@Šone
Hvala. Iskreno nosio sam oba kompleta za muvu #5 i #8 i 2 varaličarca 35g i 85g, ali jače komplete nisam ni raspakovao. Njima sam nameravao da lovim štuku na šljunkari kod Dubice, međutim i šljunkare su bile poplavljene. Pošto je voda bila velika nisam mogao da priđem virovima bez čamca. Prvi komšija od mojih rođaka ima čamac i hteo je da mi da jedan dan da pecam ali nisam smeo sam da se upustim u tu avanturu. Iako sam kao klinac trenirao veslanje na Savi, Una je preveliki zalogaj za mene pošto nisam uzeo veslo +10 godina u ruke nisam baš hteo da učim "eskimo roll" sa sedre. Mislim da bi pecanje mladice sa obale bilo kontraporduktivno pošto bih otkinuo sijaset strimera i varki na sedrama.

@Dušan
Prvi mačići se u vodu bacaju Wink
Sledeći put se najavljume 2 nedelj unapred da mi nađu vodiča. Rođak u čijoj sam kući bio je dobar sa predsednikom lokalnog udruženja (a nije ribolovac), ali nisam baš mogao da smaram čoveka da me vodi tamo pošto se nisam video sa fmailijom 4-5 godina pa je pecanje ipak bilo uz put Sad
Kad odem sledeći put prvi dan idem na obuku u jahanju sedri, ostatak odmora, prekopavam virove. Ako odem kad bude toplo, biće prvo ronjenje da vidim gde je linija promene (i gde spavaju mlad'ce) Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Šone
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Šone


Broj poruka : 86
Datum upisa : 27.05.2010

Una Empty
PočaljiNaslov: Re: Una   Una EmptyPet 9 Jul 2010 - 8:07

Evo Goci se vratio juče valjda ,kaže da su dobijali mladice na varalice.. ali upravu si pretpostavljam da su trošili čamac ...
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Una Empty
PočaljiNaslov: Re: Una   Una EmptyPet 9 Jul 2010 - 12:40

Bez čamca nema udarca lol!
Pogotovu na terenu gde sam ja pecao. Dubina je uz suprotnu obalu, za moju (i bilo čiju drugu najverovatnije) veštinu F.C.-a predalekooooo, čak i sa #8 kompletom. Inače svi koje sam video da su pecali iz čamca su pecali na plovak i dubinku (plotica i mrena garant).
Možda sam trebao da pokušam da pecam na Sani iznad revira, ali mi je Una bila pod nosem, a i lepša je 100 puta Very Happy

Mislim da je Goci bio nege uzvodnije na nekom reviru na Uni scratch
Nazad na vrh Ići dole
Goci
Elk hair caddis
Elk hair caddis
Goci


Broj poruka : 299
Godina : 45
Location : Niš
Datum upisa : 11.10.2008

Una Empty
PočaljiNaslov: Re: Una   Una EmptyPet 9 Jul 2010 - 20:40

Aloha!

Da, ja bio dosta uzvodnije, kod Bosanske Krupe.

Cilj expedicije je bio jasan: da svako od nas trojice Nišlija, koji mladicu nisu nikad ni videli, upecaju prvence. Zato namerno nisam poneo Fly pribor, jer bih se rasplinuo na sve strane, lovio bih pastrmke, lipljane, klenove, plotice... i mrk.

To je bio dobar potez, jer sa prvim pogledom na vodu spazih plotice od 2 do 3 kg i lipljane od oko 45 cm. Nema te sile da bih ja ganjao mladice pored tih riba, ja volim akciju, a ne besomučno bacanje. I zaista, upecali smo po mladicu!!

Ipak, nisam odoleo i pozajmio sam Fly pribor i malo pecao plotice. Ipak, mali gamarus koji tone među sedri, bez olova, bez indikatora, beše za mene previše kompleksna rabota. Ipak, uspeo sam da izmamim nekoliko plotica, kretale su ka mamcu, ali ja nisam registrovao udare. Niti očima, niti na štapu. Idem ja tamo opet, ali prvu ploticu upisujem "seljački" sa indikatorom, olovnom sačmicom i nimfom, a posle mogu da "manekenišem" samo sa nimficom.

Inače sam probao plotice i na Spin, na male silikonske nimfe, i uz užasno mnogo truda izmamio iz dubine vira jednu plotocu od preko 2 kg, koja je čvrknula nimfu, ali nije pojela i ugriz je ostao nerealizovan.

Sve u svemu, idem ja tamo opet. Ali sada nosim Fly pribor. Preko dana pecam lipljane i plotice (klenovi i pastrmke me savršeno ne zanimaju, to imam i ovde, neću da idem 650 km od kuće da pecam ono što imam u dvorištu), a uveče pecam mladice na Spin.

To je dobitna taktika za Unu!

A kad malo skupim hrabrosti, pecaću i mladice na Fly. Trenutno to izgleda nemoguće, ribe su u bukovima na 3 do 5 m dubine, daleko od obale, jaka i turbulentna voda. Nije to za mene. Bar ne kad idem na par dana i željan sam ulova.

Ali kada se malo napecam mladica na Spin, verovatno će doći do zasićenja i logično je da ću probati i na Fly. Tamo se mladica peca do 12 h noću, i često izlazi na površnu, raubuje, kupa se, lovi i u srednjem sloju, tako da strimer od nekih 15 cm mora da ulovi za nekoliko večeri intenzivnog bacanja.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Una Empty
PočaljiNaslov: Re: Una   Una EmptySub 10 Jul 2010 - 0:25

Jedva sam se suzdržao da nešto ne izrimujem sa lokacijom gde si pecao bounce geek

Indikator rullez Very Happy

Da li ovo što si naveo da je dozvoljeno pecanje mladice do ponoći važi samo za taj deo ili za celu Unu, pošto meni neko na varalicar.com reče da je dozvoljeno do mraka valjda scratch
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Una Empty
PočaljiNaslov: Re: Una   Una Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Una
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Ribolovni tereni :: Reke-
Skoči na: