MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite

NIMFARENJE - uvod

Ići dole 
AutorPoruka
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman

Broj poruka : 977
Datum upisa : 11.01.2008

NIMFARENJE - uvod Empty
PočaljiNaslov: NIMFARENJE - uvod   NIMFARENJE - uvod EmptyČet 17 Jan 2008 - 11:35

Hajde malo da se skolujemo. Da pocnemo od najosnovnijeg, uvoda u nimfarenje.

Musicarenje nimfom (nimfarenje) je u stvari pecanje imitacijom rane faze vodenih insekata i to je pre svega pecanje ispod povrsine vode. Zbog toga, za razliku od pecanja suvom muvom, musicar je uskracen za prizore uzdizanja ribe sa dna i uzimanja musice na povrsini, prizora onog prepoznatljivog klobuka na povrsini ili elegantnog skoka iz vode. Upravo zato kada riba uzima nimfu, musicar obicno nikad nije u prilici da vidi kretanje ni ribe ni nimfe. Ta nemogucnost da se vide kretnje ribe i nimfe stvara musicaru najveci broj problema i bespotrebno je reci koliko je tesko registrovati napad ribe i izvesti pravovremenu kontru.

Jos jedan problem kod nimfarenja je da nimfe najcesce plove, bolje receno budu nosene vodom, blizu recnog dna. Zbog toga, vodeni tok noseci nimfu blizu dna, uslovljava da nimfa na svom putu kroz vodeni tok skoro neprekidno se uzdize, pada na dno, odbija se od njega, skrece, udara u kamenje na recnom dnu, ulazi u podvodne vrtloge, tako da je njeno kretanje vrlo neravnomerno i nepredvidljivo. Naravno, svaki pokusaj korekcije njenog kretanja od strane mucisara samo moze upozoriti ribu da nesto nije u redu.

Sve ove male devijacije u kretanju nimfe na svom putu uzrokuju da musicari pocetnici cesto grese u proceni trenutka u kome treba kontrirati ( vrlo cesto indikator zastane kad nimfa udari u kamen ili stenu, a to je trenutak kad veliki broj pocetnika, i ne samo pocetnika, kontrira).

Naravno, pre ili kasnije, nimfa ce se na svom putu po dnu ili tik iznad njega zakaciti za travu, patiku, granu ili kamen, sto ce dovesti do toga da musicar kontrira i izvuce nimfu sa bilo cime sto se zakacilo na udicu (komican prizor koji je puno puta vidjan ne samo u nimfarenju).

Konacno, jos jedan problem na koji ce musicar naici u pecanju nimfom je kako i gde pravilno plasirati, zabaciti nimfu u vodu. Taj problem se u ovom slucaju skoro i ne javlja kod zabacivanja suve musice, jer se sva desavanja dogadjaju na povrsini vode. Kod pecanja nimfom, musicar ce morati da proceni dubinu vode i položaj ribe i onda da oceni koliko ce njegova nimfa morati da tone, dodajuci trecu dimenziju u musicarenju. Kod musicarenja suvom musicom, naravno, sve se dogadja u dve dimenzije, sto jos jednom isti ce kompleksnost nimfarenja.

Uz sve gore navedeno, treba imati u vidu da su ribe veoma suptilne u uzimanju nimfe. Za razliku od vecine napada ribe na suvu musicu, koji su u vecini slucajeva vrlo vidljivi i agresivni, napad ribe na nimfu je sve samo ne napad. Vise lici na prilazak lenjivca punom tanjiru. Uzrok tome je verovatno taj sto je nimfa preovladjujuca hrana riba, i da je ima u dovoljnoj kolicini, a takodje i sto je povrsinska musica imitacija brzih, krilatih stvorenja, koja lako mogu pobeci,dok je nimfa skoro nepokretna i bespomocna, i neretko riba ceka da joj nimfa sama uplovi u usta, ili joj lagano prilazi i nežno je usisa. Upravo zbog ove razlike u uzimanju suve musice i nimfe, posebno je važno naglasiti pravovremeno kontriranje.

Dakle, ovo su izazovi i problemi u nimfarenju, koji nimfarenje odvajaju od musicarenja suvom musicom. Bas zbog ovih stvari, mnogi koji su probali nimfarenje su odustali od ovako zahtevnog nacina musicarenja, cak i kad su sigurni da se nalaze na reci na kojoj nimfarenje daje izvanredne rezultate.

Posto znam da su dugacki tekstovi dosadni za citanje ja bih ovo da podelim na vise celina, da bi moglo lakse da se prati. Obicno se dugi tekstovi citaju kao i debele knjige: procitas pocetak, pa pogledas u sredinu, i onda procitas kraj i to je to.

Zato: NASTAVAK U SLEDECEM BROJU lol!
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg

Broj poruka : 820
Godina : 56
Datum upisa : 10.01.2008

NIMFARENJE - uvod Empty
PočaljiNaslov: Re: NIMFARENJE - uvod   NIMFARENJE - uvod EmptyČet 17 Jan 2008 - 12:59

Vukman ::

Posto znam da su dugacki tekstovi dosadni za citanje ja bih ovo da podelim na vise celina, da bi moglo lakse da se prati. Obicno se dugi tekstovi citaju kao i debele knjige: procitas pocetak, pa pogledas u sredinu, i onda procitas kraj i to je to.

Zato: NASTAVAK U SLEDECEM BROJU lol!

Bas lepo! Ako ti ovako i seks ide, svaka cast.
Pa taman kad je doslo ono pravo, a ti - tup. Nastavak...
Blago nama!
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman

NIMFARENJE - uvod Empty
PočaljiNaslov: Re: NIMFARENJE - uvod   NIMFARENJE - uvod EmptyČet 17 Jan 2008 - 13:22

pedjabg ::

Blago nama!

Pa bas tako, nego sta. Laughing Laughing Laughing

Jestel vi uopste citali onu Desankinu pjesmu

Ljubav je lepa samo dok se ceka,
kad od sebe samo nagovestaj da...
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

Broj poruka : 6798
Godina : 36

NIMFARENJE - uvod Empty
PočaljiNaslov: Re: NIMFARENJE - uvod   NIMFARENJE - uvod EmptyČet 17 Jan 2008 - 14:35

Odličan post! Mene interesuje sledeće, pošto nisam još do sada probao da pecam na nimfu koliko je signalizator bitan početnicima pri ovom vidu ribolova? I koji tip signalitaora je za šta podesan?

Royal coachman
Royal coachman
pedjabg

NIMFARENJE - uvod Empty
PočaljiNaslov: Re: NIMFARENJE - uvod   NIMFARENJE - uvod EmptyČet 17 Jan 2008 - 15:56

Vukman ::
pedjabg ::

Blago nama!

Pa bas tako, nego sta. Laughing Laughing Laughing

Jestel vi uopste citali onu Desankinu pjesmu

Ljubav je lepa samo dok se ceka,
kad od sebe samo nagovestaj da...

Uh, ona je bila poznata po ljubavi...Bas nadje referencu! rendeer
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman

NIMFARENJE - uvod Empty
PočaljiNaslov: Re: NIMFARENJE - uvod   NIMFARENJE - uvod EmptyPet 18 Jan 2008 - 10:06

Uvod u nimfarenje, 2. čas

Miiiir, deco.... tisina tamo u zadnjoj klupi. Simonovicu, jel si obrisao tablu? Fino...LaughingLaughingLaughing

Mozemo da pocnemo.....

Dakle, sad kad smo uglavnom svi videli šta jeste i šta može da bude nimfarenje i po čemu se ono razlikuje od mušičarenja suvom mušicom, da vidimo šta bi nam trebalo od opreme da bismo ovu vrstu mušičarenja učinili što lakšom i efikasnijom. Osim standardne mušičarske opreme (čizme, kombinizoni, štap s koncem, meredov, mrežica – čuvarka, kutija sa mušicama, kotur najlona, grickalica za nokte, pljoska s antifrizom, tranzistor, cigare i upaljač… Twisted Evil ), opremi treba dodati i još ponešto što mušičari koji love suvom muvom slabije ili uopšte ne koriste.

To su pre svega indikatori udara (strike inicators), kutijica sa olovnom sačmom male gramaže i jedan, naoko trendovski i manekenski, detalj – kvalitetne polarizacione naočare za sunce What a Face .

INDIKATORI UDARA ILI TRZAJA (strike indicators)
Po meni, ovo je osnovni pribor za uspešno nimfarenje. Postoje razna mišljenja o tome koliko je on potreban ili ne, kako utiče na pravilnu prezentaciju nimfe i slično, i naravno, svako brani svoje mišljenje. Ali, jedno je sigurno – veliki broj mušičara širom sveta ga koristi, među njima i ja, i mislim da je potrebno objasniti njegovu ulogu u nimfarenju.

Indikatori su, generalno, stvarčice koje imitiraju klasičan plovak. Najčešće imaju oblik kuglice, ali ih ima i u drugim oblicima (u vidu tračica ili cevčica) i njihova je uloga da deo predveza na čijem je dnu nifma, drže iznad vode i, što je vrlo važno, u liniji sa osnovnim mušičarskim koncem. Indikator je ono u šta gledate kad nimfarite, jer nimfu pod vodom sigurno nećete videti. Obično su drečavih i fluoroscentnih, neprirodnih boja i najčešće su svetlo-oranž ili žuto-zelene boje, radi što boljeg opažanja na vodi. Postoje i indikatori koji rade na principu svetleće ampule za plovak, namenjeni naravno noćnom ribolovu tamo gde je dozvoljen.

Indikatori se na predvez navlače (ako su probušeni) kao štoperi koji se koriste kod pecanja klizećim plovcima, ili se predvez utiskuje u njih (ako su od nekih penastih gumenih materijala) koji imaju osobinu da zadrže plastični oblik, pojedine vrste indikatora u obliku traka se vezuju na predvez, ali je za sve bitno da se ne pomeraju sa položaja na koji su prvobitno postavljeni, u suprotnom imaćete za rezultat da se obično smulje s mesta gde ste ih postavili i pomere najčešće prema spoju predveza i konca, čime dobijate fine mogućnosti da se nimfa GARANTOVANO valja po dnu i dobija veće šanse da se udica zakuca u ono što sigurno nebiste voleli.

Pitanje je za posebnu priču da li i kako indikatori utiču na pravilan let konca i pogotovu predveza, a naročito ako je iznad nimfe postavljeno manja kuglica olovnog oteženja, da li ga i koliko (predvez) indikatori lome ili uvijaju, da li prave cvorove, da li bacati konac sa indikatorom ovako ili onako, ali o tome na drugom mestu.

Da se odmah razumemo - za ocenu pokreta koje izvodi indikator na vodi potrebno je dosta vežbe, jer tek iskustvom možete oceniti da li je na nimfi riba ili trava, da li je udica udarila u kamen ili je cela montaža upala u neki mikro podvodni vir. Ali definitivno – potrebno je vreme i iskustvo za pravilnu procenu, da se ne lažemo mnogo.

Gde tačno na predvezu postaviti indikator može da bude stvar diskusije, ali to pre svega zavisi od toga na kakvoj vodi pecate, od njene dubine i brzine rečnog toka, kao i kod plovka na običnom bolonjezu ili petljašu.

Ako pecate na divljim, brzim vodama, sigurno nećete staviti indikator na metar od nimfe, podići ćete ga toliko da nimfa ima dovoljno predveza da nekako padne na dno. Ako pecate na mirnijim vodama ili virovima, indikator ce sigurno biti na mestu koje obezbedjuje da nimfa jedva dodiruje dno.

U svakom slučaju, vaša je odluka gde ćete staviti indikator, u skladu sa vašom ocenom terena na kome pecate (dubina, brzina vode, razne prepreke u vodi), tako da generalno nema nekog naročitog pravila, sem jednog – indikator mora dozvoliti da nimfa padne u vodeni pojas što bliže dnu.

Jeste li se umorili? Ajde sad lepo na odmor, pa ćemo na sledećem času učiti novo.
cheers
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg

NIMFARENJE - uvod Empty
PočaljiNaslov: Re: NIMFARENJE - uvod   NIMFARENJE - uvod EmptyPet 18 Jan 2008 - 11:08

Uh, dobro je, predavao je, nije propitivao Desanku. Ko ce jos s tim da se smara!
Strucnjak za Desanku!

Al' ja nikad nisam kotristio indikator. Istina, Gradac je mali, no svaku promenu koja je ukazivala na udarac (pa i na Visocici, gde sam nimfario) mogao sam lepo da opazim preko snjura. Moguce da mi je u tome koliko-toliko indikator "glumio" obojeni konektor snjura i leader-a.
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman

NIMFARENJE - uvod Empty
PočaljiNaslov: Re: NIMFARENJE - uvod   NIMFARENJE - uvod EmptyPet 18 Jan 2008 - 11:13

Moguce, sto da ne. Postoje indikatori u vidu raznobojnih trakica koje se vezuju za predvez. Uostalom, i osnovni konac je obicno neke vrlo vidljive boje. A kako si regulisao dubinu kretanja nimfe? Jer, indikator osim sto INDICIRA udarac ribe, ima za zadatak i da nimfu drzi na nekoj odredjenoj dubini, da je ne pusti da skroz padne na dno. To je kod plivajucih konaca, zavisno od dubine vode, i nebitno, jer ce sam konac odrzavati nimfu, ali sta ako je voda plica od duzine podveza? Question
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg

NIMFARENJE - uvod Empty
PočaljiNaslov: Re: NIMFARENJE - uvod   NIMFARENJE - uvod EmptyPet 18 Jan 2008 - 11:41

Tezinom nimfe, odnosno predotezanja olovnom dramlijicom, ako ju je potrebno staviti.
Jer za razliku od vecine situacija u plovkarenju (plovak otpilike iznad otezanja i udice sa mamcem), nimfa je nosena mnostvom struja tokom kretanja u brzaku uvek u kosom polozaju u odnosu na snjur, najcesce malo ispred njega (tako prebacim snjur da uvek malo kasni za nimfom), a ako primetim da kaci dno, stavim malo laksu verziju iste ili secnem malo olova sa dramlijice. U sustini, tada mi plovnost snjura i predveza glume "plivaju'i nosac" nimfe na tippetu (obicno me mrzi da skidam predvez, pa nimfarim s njime). Sve ovo, naravno, funkcionise na manjim vodama kao sto je Gradac. Sigurno bi mi na dubljim i mirnim prelivima kakve imaju Tara, Lim ili Drina indikator bio potreban, ali do te faze nimfarskog savrsenstva jos nisam stigao.
A, da, sa tezim nimfama kamenjarki bukvalno lovim sitnim potezanjem po dnu i ivici vira. Kad nece nista drugo. A nekad bacim popreko u ulaz vira i samo pustim da driftuje nizvodno i gledam da trbuhom snjura povlacim toliko i tako da regulisem da to sve ide blizu dna (kako bar meni u glavi sve to dole izgleda). Nekad mi i upali.
Nazad na vrh Ići dole
Superfly
Admin
Admin
Superfly

Broj poruka : 201
Datum upisa : 08.01.2008

NIMFARENJE - uvod Empty
PočaljiNaslov: Re: NIMFARENJE - uvod   NIMFARENJE - uvod EmptyPet 18 Jan 2008 - 15:35

Vukmane samo ti ovako nastavi pa će ovo uskoro ići u članke!
Odlično si napisao ove postove Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://musicarenje.serbianforum.info
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman

NIMFARENJE - uvod Empty
PočaljiNaslov: Re: NIMFARENJE - uvod   NIMFARENJE - uvod EmptyPon 21 Jan 2008 - 9:14

Gde smo ono bijaše stali.... Aaaaa, da!

OTEŽANJA NIMFI

Druga važna stvar koja će vam biti potrebna kod nimfarenja na većini reka, su mala otežanja u vidu olovne kuglice, dramlijice, kojima ćete otežavati vašu nimfu, stavljanjem na predvez iznad nje.

U mnogim, ako ne i svim slučajevima, za nimfarenje se koristi uglavnom plivajući mušičarski konac, tako da je stavljanje otežanja nužnost, pogotovu u bržim vodenim tokovima. Za veća otežanja, mnogi mušicari koriste, osim dramlijica, i mala spiralna olovna otežanja.

Ako vam je u planu da nimfarite na većim dubinama bržih reka, osim olovnog otežanja, takođe se preporučuje i korišćenje tonućih predveza i upotreba konca sa tonućim prednjim delom (FS), ili teške tonuće konce, što poboljšava mogućnost vaše nimfe da lakše dođe do dna, ali sobom nosi opasnost od smanjenja mogućnosti kontrole nimfe.
Nazad na vrh Ići dole
Fishkiller
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Fishkiller

Broj poruka : 71
Godina : 47
Datum upisa : 08.01.2008

NIMFARENJE - uvod Empty
PočaljiNaslov: Re: NIMFARENJE - uvod   NIMFARENJE - uvod EmptyPon 21 Jan 2008 - 9:39

Vuki el moguce da ja direkno na nimfu stavim dramliju? Dramlija rasecena pa lako mos se stavi na udicu tamo de treba da bude glava kod okce. Meni to lepse nego na predvez. I cuo sam za ti konci sto su plivajuci al im prednji deo tonuci. El moze neko da mi objasni kako da se prepoznaju takvi konci i de ima da se kupe?
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

NIMFARENJE - uvod Empty
PočaljiNaslov: Re: NIMFARENJE - uvod   NIMFARENJE - uvod EmptyUto 22 Jan 2008 - 0:15

Oznaka za klasišan konac ti izgleda najčešće ovako WF5F (što znači WEIGHT FORWARD #5 Floating), a za plivajući sa tonućim vrhom izgleda WF5F/S (Weight Forward #5 floating/sinking) i uz to obično ide oznaka brzine tonjenja vršnog dela.
Ne znam da li je tako kod svih proizvodjača ali na struni ovog tipa koju ja imam vršni deo je jedne boje (tamno zeleni), a ostatak koji pliva je druge (drečavo žuti). Inače struna je S.A. Air cel Supreme2 WF6F/S Wet tip III ( znači tone brzinom od 6,5-10cm/sec).
Nadam se da pomogoh nešto.

Royal coachman
Royal coachman
Vukman

NIMFARENJE - uvod Empty
PočaljiNaslov: Re: NIMFARENJE - uvod   NIMFARENJE - uvod EmptyUto 22 Jan 2008 - 9:47

100ka ::
Oznaka za klasišan konac ti izgleda najčešće ovako WF5F (što znači WEIGHT FORWARD #5 Floating)

E jesi ga opravio, svaka ti cast! Oznaka za KLASICAN konac izgleda prije ovako: DT5F... klasika da nema vece!

.... kad pocetnici uce amatere! Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

NIMFARENJE - uvod Empty
PočaljiNaslov: Re: NIMFARENJE - uvod   NIMFARENJE - uvod EmptyUto 22 Jan 2008 - 21:42

Ma samo sam hteo čoveku da objasnim razliku u oznakama plivajuće i plivajuće strune sa tonućim vršnim delom. A da je DT5F klasika, jeste vala skroooz, veća je klasika i od Mocarta Wink
E da i nemoj da me vrdjaš nisam ja početnik bre ja sam PACER lol!

Royal coachman
Royal coachman
Vukman

NIMFARENJE - uvod Empty
PočaljiNaslov: Re: NIMFARENJE - uvod   NIMFARENJE - uvod EmptySre 23 Jan 2008 - 9:06

Polarizacione naočare za sunce
Još jedan vrlo važan detalj, ne baš neophodan ali vrlo upotrebljiv u nimfarenju je par kvalitetnih polarizacionih naočara za sunce. Ne da biste gledali u vodu i tražili nimfu pogledom, već da biste lakše videli indikator, koji usled bljeskanja vode i sunca na vodi ponekad tesko moze da se primeti.

Dakle, pošto smo izložili izazove nimfarenja i potrebne stvari za lakše nimfarenje, možda bismo mogli da predjemo i na priču o tehnikama i taktikama mušičarenja....
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg

NIMFARENJE - uvod Empty
PočaljiNaslov: Re: NIMFARENJE - uvod   NIMFARENJE - uvod EmptySub 26 Jan 2008 - 10:15

Spustanje nimfe na dno pomocu otezanja sa plivajucim leader-om izvodljivo je za male dubine i primenljivo na maim recicama, ali su u kombinaciji sa lako otezanom nimfom tonuci leader-i sigurno takodje interesantni, kao sto je napred pomenuto.
Evo, posto je neko pitao, kako izgledaju:

NIMFARENJE - uvod Snide_10

NIMFARENJE - uvod Sinkin10

Dakle, crne su do tamnosmedje i imaju tesko jezgro, a prave se u varijantama razlicite brzine tonjenja koja se izrazava u inchima ili centimetrima u sekundi.
Za dostizanje vecih dubina, tonuce strune, a onda i kombinacije sa ovim leader-ima, itd, itd... Musicarenje je sirok izbor svakakvih opcija.
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman

NIMFARENJE - uvod Empty
PočaljiNaslov: Re: NIMFARENJE - uvod   NIMFARENJE - uvod EmptyPon 28 Jan 2008 - 12:04

Jedna od opcija je da ti na ovo tresne - SOM!... i onda dodje lijep drill... Razz
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

NIMFARENJE - uvod Empty
PočaljiNaslov: Re: NIMFARENJE - uvod   NIMFARENJE - uvod EmptyPon 28 Jan 2008 - 14:54

I onda da ti kamerma nviče "Lele, lele kolka ala" afro

Royal coachman
Royal coachman
Vukman

NIMFARENJE - uvod Empty
PočaljiNaslov: Re: NIMFARENJE - uvod   NIMFARENJE - uvod EmptyPon 28 Jan 2008 - 23:29

100ka ::
I onda da ti kamerma nviče "Lele, lele kolka ala" afro

Ma jok, kakvi... Pa nisam bre ja od onih sto vode kamermana sa sobom. To rade oni neki drugi... geek
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg

NIMFARENJE - uvod Empty
PočaljiNaslov: Re: NIMFARENJE - uvod   NIMFARENJE - uvod EmptyUto 29 Jan 2008 - 19:44

Egzibicionisti?
U trenchkot-mantilicima i Tiger opancima?
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator

Broj poruka : 2530
Godina : 47
Datum upisa : 12.01.2008

NIMFARENJE - uvod Empty
PočaljiNaslov: Re: NIMFARENJE - uvod   NIMFARENJE - uvod EmptyUto 29 Jan 2008 - 21:12

Čačkate mečku,jel da?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg

NIMFARENJE - uvod Empty
PočaljiNaslov: Re: NIMFARENJE - uvod   NIMFARENJE - uvod EmptyUto 29 Jan 2008 - 21:15

cheers
Mi smo mechka-chachkalice! bom

study study study
Nazad na vrh Ići dole
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman

NIMFARENJE - uvod Empty
PočaljiNaslov: Re: NIMFARENJE - uvod   NIMFARENJE - uvod EmptyUto 29 Jan 2008 - 22:12

Mechku? Bozhanu? Ma jok... 'di bi mi! Uostalom mechke sad spavaju, 'el da?
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

NIMFARENJE - uvod Empty
PočaljiNaslov: Re: NIMFARENJE - uvod   NIMFARENJE - uvod EmptySre 30 Jan 2008 - 0:48

Ja bih radije sad čačko nekog klena nimfom geek

NIMFARENJE - uvod Empty
PočaljiNaslov: Re: NIMFARENJE - uvod   NIMFARENJE - uvod Empty

Nazad na vrh Ići dole

NIMFARENJE - uvod
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mušičarenje - ribolov veštačkom mušicom :: Mušičarenje nimfom - nimfarenje-
Skoči na: