MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite

Zna li neko...

Ići dole 
AutorPoruka
Vukman
Royal coachman
Royal coachman
Vukman

Broj poruka : 977
Datum upisa : 11.01.2008

Zna li neko... Empty
PočaljiNaslov: Zna li neko...   Zna li neko... EmptySre 16 Jan 2008 - 11:04

sta se desava sa HE Buk Bijela? Gdje se stalo, sta se radi, sta ce biti?
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg

Broj poruka : 822
Godina : 56
Datum upisa : 10.01.2008

Zna li neko... Empty
PočaljiNaslov: Re: Zna li neko...   Zna li neko... EmptySre 16 Jan 2008 - 14:22

Koliko znam, RS i RS hoce da je prave, a za CG ni glasa ne javljaju. Pretpostavljam da je to sad navlaka kojom treba da se dobije amin iz CG za potapanje dela kanjona Tare? Ili nisam na dobrom kursu?
Uopsteno gledano, cini mi se da elaboracija ove teme kako na primeru ove elektrane i brane, tako i na drugim primerima ne moze a da ne dotakne vise strana: zastitu prirode (ekosistemsku i specijsko-geneticku raznovrsnost), prostora (ambijenta), klimata i podloge, deklarisani vodni (u koji bas nisam siguran, ali ni najbolje upucen, pa sam kritican) i (verovatno evidentan) energetski deficit, politicku zainteresovanost u sprezi sa ne-altruistickim i ne-razvojnim interesima energeticara i hidrogradjevinaca,. a moguce i jos ponesto sto mi nije sad na pameti.
U takvim razmatranjima, sire gledano, javnost ce da odreaguje Suspect ako se u iole ozbiljnijem kontekstu kao adut pomene i musicarenje, a cak i gubitak razvojnih potencijala definitivnim potapanjem tako vrednih ambijenata, prostora, prirode i sl. nema nikakvog efekta spram jako izrazenih deklarisanih egzistencijalnih i jos jacih, u pozadini ne bas cistih materijalnih interesa.
(Trudim se da ovo pisuci ostanem nacelan i pristojan. Ko zna za sta sve ovde brisu Question )
Stoga ovo pitanje deluje pre kao stratesko, nego kao konkretno. Slican problem je i sa drugim projektima i aktivnostima deklarisanim kao razvojnim koji su sve samo to nisu, a posle realizacije i uvidjanja propale investicije ne daju mogucnosti za popravku, bar ne u realnim okvirima ili finansijskim mogucnostima da se to izvede.
Drugim recima, deluje mi kao slogan: "Da uzmem kad mogu dok mogu sta mogu". A imam utisak i da nije bitno da li ima smisla, vazno je samo da se radi, pa ce i da se zaradi: ako ne samo na poboljsanju bilo cega, onda i na upropastavanju, a posle ce da se i poboljsavanjem upropascenog zaradi. Nikako da se sagledaju iskustva drugih, koji su odavno kroz ovo prolazili i resenja do kojih su na kraju dosli i da se lose stvari tako preskoce. Ko zna, mozda je to i neophodno, prirodni neizbezno zakon, sta vec...?!
Uz izvinjavanje zbog politicke konotacije teksta u nastavku, ne mogu a da ne kazem da mi sadasnje rukovodjenje ministarstvima resornim za ovu temu deluje jako agresivno u tom pogledu.
Nazad na vrh Ići dole

Zna li neko...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Slobodni sastavi :: Ozbiljne stvari-
Skoči na: