MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Tematsko veče PACERa u Galovici

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Tematsko veče PACERa u Galovici Empty
PočaljiNaslov: Tematsko veče PACERa u Galovici   Tematsko veče PACERa u Galovici EmptySub 13 Feb 2010 - 15:10

Postoji ideja da se, inače redovno okupljanje PACERa u Glaovici, organizuje (ponekad) i na drugi način. Sale je već pomenuo pre nekoliko nedelja (kada smo birali drugo rukovodsvo i malo resetovali Sekciju), Oholi juče a i ja nekada pre, da bi (možda?) bilo zgodno da (poneko) veče u Galovici posvetimo motanju neke konkretne muve. Ili neke grupe sličnih muva, na primer...

Ideja je da početnici za jedno veče mogu da pristojno uvežbaju motanje konkretne muve, a oni malo iskusniji PACERi da porade na punjenju kutija "municijom" ili poboljšanju svog vezivanja, jer uvek može bolje, mada ne mora... Nije cilj takmičenje, to je potpuno strano atmosferi koja vlada među PACERima (pobediti sebe je nešto; pobediti drugog je... bljak), već zgodna prilika da sebi postavimo ili zadatak da nekome pokažemo poneki trik ili sebe nateramo da počnemo s vezivanjem neke muve koju nikad (ili odavno) nismo vezivali... Ko zna šta će moći da se iskoristi od takvog načina vezivanja? Uostalom, ne bi bilo loše da probamo? Kao i do sada, ništa nije obavezno, ali ko već donosi pribor u Galovicu moći će da spremi materijale za najavljenu muvu.

Ko ni do sada nije vezivao u Galovici, ne mora ni od sada. Prota je zauzet preCednikovanjem, Zoki još ugrađuje dršku na plakar (inače, vlasnik je najveće kutijetine za pribor, koja je naravno postala premala), Buda ima mikroskop ugrađen u ćošak sobe tako da je to neizvodivo... Kad bolje razmislim - nema mesta za sve naše kutije u Galovici, možda i nije loše da donosi ko kad i šta 'oće. Eto, na primer, Željko je sinoć doneo pihtije, pa šta fali? Fali da ima više svinjskih nogica a manje kolenica s mesom. Smile

Drugari, ako neko ima pametan predlog koja bi se muva mogla vezivati sledećeg petka, može to da predloži ovde... Pa da vidimo koja će muva biti izabrana za mis sledećeg petka?
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

Tematsko veče PACERa u Galovici Empty
PočaljiNaslov: Re: Tematsko veče PACERa u Galovici   Tematsko veče PACERa u Galovici EmptySub 13 Feb 2010 - 16:00

Ako mogu da predlazem ja na daljinu. Birajte muve koje imaju zajednicki imenitelj sa nekom grupom pa nece biti dosadno da svi vezuju jednu muvu vec se sa nekoliko slicnih moze bolje popuniti vece. Uzmete recimo jednu mekonogu za pokazivanje principa vezivanja a kasnije se pokaze pet-sest modela i objasni koja, kada i sta imitira.
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Tematsko veče PACERa u Galovici Empty
PočaljiNaslov: Re: Tematsko veče PACERa u Galovici   Tematsko veče PACERa u Galovici EmptySub 13 Feb 2010 - 16:42

aco to je naravno odlicna ideja, tematsko vece moze biti bilo sta, tehnika,muva, bilo sta, moze i neka zajebancija odmuve, neka roze pa da je testiramo Smile
Nazad na vrh Ići dole
cicvara
Green drake
Green drake
cicvara


Broj poruka : 183
Location : Lešnica
Datum upisa : 03.12.2009

Tematsko veče PACERa u Galovici Empty
PočaljiNaslov: Re: Tematsko veče PACERa u Galovici   Tematsko veče PACERa u Galovici EmptySub 13 Feb 2010 - 19:55

-vezanje krila kod mokrih muva,npr. mislim vežbanje. a mokre su najbolje verujte mi.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Tematsko veče PACERa u Galovici Empty
PočaljiNaslov: Re: Tematsko veče PACERa u Galovici   Tematsko veče PACERa u Galovici EmptyNed 14 Feb 2010 - 0:34

Oholiver ::
aco to je naravno odlicna ideja, tematsko vece moze biti bilo sta, tehnika,muva, bilo sta, moze i neka zajebancija odmuve, neka roze pa da je testiramo Smile
Been there done that before Wink Pre 8 dana u Galovici, materijali udica i alata otimani Bokcu i Dr.Raši bez mnogo ustručavanja.
Tematsko veče PACERa u Galovici Rozlapupa
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Tematsko veče PACERa u Galovici Empty
PočaljiNaslov: Re: Tematsko veče PACERa u Galovici   Tematsko veče PACERa u Galovici EmptyNed 14 Feb 2010 - 3:22

Evo cicvarin predlog mi se dopada, jer, secam se, i ja sam nekad imao taj problem, da vezem krila kako treba.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Tematsko veče PACERa u Galovici Empty
PočaljiNaslov: Re: Tematsko veče PACERa u Galovici   Tematsko veče PACERa u Galovici EmptyNed 14 Feb 2010 - 12:25

Predlog usvojen Smile
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Tematsko veče PACERa u Galovici Empty
PočaljiNaslov: Re: Tematsko veče PACERa u Galovici   Tematsko veče PACERa u Galovici EmptyNed 14 Feb 2010 - 15:57

Što se mene tiče, sve može... I ja sam za krilate mokre muve.
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Tematsko veče PACERa u Galovici Empty
PočaljiNaslov: Re: Tematsko veče PACERa u Galovici   Tematsko veče PACERa u Galovici EmptyNed 14 Feb 2010 - 17:21

ja ih ne vezujem, ali nije zgoreg pokazati, znaci sledeci petak vezujemo krilca Smile
Nazad na vrh Ići dole
cicvara
Green drake
Green drake
cicvara


Broj poruka : 183
Location : Lešnica
Datum upisa : 03.12.2009

Tematsko veče PACERa u Galovici Empty
PočaljiNaslov: Re: Tematsko veče PACERa u Galovici   Tematsko veče PACERa u Galovici EmptyNed 14 Feb 2010 - 23:17

-Biće valjda i slike, za nas kojima je Bg preko sveta.
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Tematsko veče PACERa u Galovici Empty
PočaljiNaslov: Re: Tematsko veče PACERa u Galovici   Tematsko veče PACERa u Galovici EmptyNed 14 Feb 2010 - 23:54

pa i nije ti bas preko sveta Smile. a slike ce da budu, evo obecavam, sad kvalitet slika zavisi od koga se izme aparat, moj nije za slikanje sbs u makro modu
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Tematsko veče PACERa u Galovici Empty
PočaljiNaslov: Re: Tematsko veče PACERa u Galovici   Tematsko veče PACERa u Galovici EmptySub 20 Feb 2010 - 17:38

Sinoć su PACERi vezivali mokre muve s krilima (manje-više...).

Greenwel's Glory (obe varijante vezao Goran Grubić):

Tematsko veče PACERa u Galovici Hpim4351

Tematsko veče PACERa u Galovici Hpim4350



Professor (vezao Goran Grubić):

Tematsko veče PACERa u Galovici Hpim4352



Martovka mokra; (vezao Goran Grubić):

Tematsko veče PACERa u Galovici Hpim4353



Bakarna mokra; (vezao Goran Grubić):

Tematsko veče PACERa u Galovici Hpim4354



Invicta (moj pokušaj):

Tematsko veče PACERa u Galovici Hpim4360



Liskina mokra (moj pokušaj Coot Cripple; u nedostatku krive udice):

Tematsko veče PACERa u Galovici Hpim4355



Kre'ice (vezao Oholi):

Tematsko veče PACERa u Galovici Hpim4357

Tematsko veče PACERa u Galovici Hpim4358

Tematsko veče PACERa u Galovici Hpim4359



Naravno, nismo bili pažljivi na času pa se navezalo raznoraznih muvica...

Tularaši od jelenske dlake, niskoplivajući; (vezao Oholi):

Tematsko veče PACERa u Galovici Hpim4362



(Red Head Caddis, među PACERima poznatiji kao O.O. - Oholijeva Omiljena):

Tematsko veče PACERa u Galovici Hpim4363



Emerdžeri tularaša od zečije šape:

Tematsko veče PACERa u Galovici Hpim4366

Tematsko veče PACERa u Galovici Hpim4364



Teška nimfa:

Tematsko veče PACERa u Galovici Hpim4369



Moguće je da sam neke muve pogrešno pripisao nekome PACERu... i otpisao nekom drugom PACERu... Znam da nedostaje par muva koje nisu bile tema večeri, na primer The Usual... Pošto većina nas nema (mnogo) iskustva sa zečijom šapom, predlažem da sledeći petak (ili kad god zakažemo tematsko veče) vezujemo muve od ovog materijala? Ionako nas je sinoć Željko snabdeo tim novim materijalom (uključujući i polutke zečijih maski), na čemu mu HVALA!

Predlozi za naredno tematsko veče u Galovici su poželjni!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Tematsko veče PACERa u Galovici Empty
PočaljiNaslov: Re: Tematsko veče PACERa u Galovici   Tematsko veče PACERa u Galovici EmptySub 20 Feb 2010 - 21:35

Zaboravio si ove dve koje su van teme.
Kao i obično - the usual
Tematsko veče PACERa u Galovici Kaoiobino

Ribolovčevo prokletstvo - fishermans curse
Tematsko veče PACERa u Galovici Muiarevakletva

Obe vezao G.Grubić.
Nazad na vrh Ići dole
cicvara
Green drake
Green drake
cicvara


Broj poruka : 183
Location : Lešnica
Datum upisa : 03.12.2009

Tematsko veče PACERa u Galovici Empty
PočaljiNaslov: Re: Tematsko veče PACERa u Galovici   Tematsko veče PACERa u Galovici EmptySub 20 Feb 2010 - 22:26

-Ovo je uživancija gledati ,svaka čast Paceri, Bojane invicta je extra, a i moj ljubimac profesor, ma sve su dobre.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Tematsko veče PACERa u Galovici Empty
PočaljiNaslov: Re: Tematsko veče PACERa u Galovici   Tematsko veče PACERa u Galovici Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Tematsko veče PACERa u Galovici
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Sastanci u Galovici, prsluci, DVD-jevi

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Slobodni sastavi :: Manifestacije, takmičenja i druga okupljanja mušičara-
Skoči na: