MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Mala bela mušica (Pacer fishermans curse)

Ići dole 
+6
Sale Župa
bokac
panic
cicvara
Oholiver
100ka
10 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala bela mušica (Pacer fishermans curse)   Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) EmptyNed 24 Jan 2010 - 17:20

Ne znam da li postoje jednodnevke ali postoje definitivno sitne bele mušice, možda su diptere. Na zatvaranju sezone na Gradcu prošle godine, bilo ih je u sumrak kao pleve, kao pahuljice veličine 18-20. Zeka reče da je prošle godine na bosanskim i hrvatskim vodama razbijao na male bele muve.
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala bela mušica (Pacer fishermans curse)   Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) EmptyNed 24 Jan 2010 - 18:42

Te bele muve sam i na moravi zimi vidjao, uspevale su da izazovu klena da ih jede po povrsini. ali su manje od #18, #20 ili manje cak.

tako nesto samo od belog cdc-a sam koristio na tari pre nego se smrkne totalno, jer sam mogao da ih vidim, a bile su na #24 i lovile su lepo, kad vidis da tackica nestane samo kontriras
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala bela mušica (Pacer fishermans curse)   Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) EmptyPon 25 Jan 2010 - 3:35

Matori moguće da su i sitnije ne sećam se baš, znam da su krenule da se roje pred mrak i da ih nije bilo svugde ali ih je na nekim delovim toka bilo baš puno, možda se Bokac i Zeka bolje sećaju scratch
Nazad na vrh Ići dole
cicvara
Green drake
Green drake
cicvara


Broj poruka : 183
Location : Lešnica
Datum upisa : 03.12.2009

Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala bela mušica (Pacer fishermans curse)   Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) EmptyUto 26 Jan 2010 - 7:11

-kod mene to zovu vodeni cvet, kao da sneg veje, to traje oko pet šest večeri krajem jula meseca, ako nisu kiše, trebalo bi praviti imitaciju na 18-20. toga ima toliko na površini vode da se beli, a kad dođeš ujutro nigde ni jednog. Možda bi Aca Panić mogao dati tačan naziv.
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala bela mušica (Pacer fishermans curse)   Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) EmptyUto 26 Jan 2010 - 20:52

Mislim da i sami znate sta bi to moglo biti na toj velicini, vremenu i u toj masi ... najverovatnije Caenisi. Evo slike sa stola iz jednog beogradskog restorana kada su Goranu i njegovoj supruzi pokusali da zacine veceru. Istraziti lov i korscenje i doci do sopstvenih zakljucaka je prilicno tesko, retko ih zateknemo na vodi, pribor nam je obicno tezi od potrebng, jedino da zivite kraj neke vode gde su bas dominantna vrsta u tom periodu i ribe se hrane intenzivno. Najbolje je imati neku imitaciju u kutijici (buduci da je izged jedinki razlicitih vrsta slican, mala svetla krilca, svetliji abdoben i tamnije grudi) pa kad se nadjete u situaciji da se neka vrsta njima hrani moze da se proba. Ova na slici je sva od sintetike i vezana malo krace zbog izduzene udice, idealna velicia bi bila oko #20. Ako ovo i nije to o cemu pisete nije zgoreg da se Caenisi pomenu.

Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) Caenis1s

Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) Caenis2

Buduci da je ovo tema o cdc imitacijama jednodnevki ovakve imitacije mogu biti i sa krilima od lojnog pera patke ali i polipropilenska sasvim dobro plivaju, primaju mast i uz to po malo i svetlucaju.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala bela mušica (Pacer fishermans curse)   Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) EmptyUto 26 Jan 2010 - 21:06

Saša mislim da nisu bile ove mušice u pitanju. One su bile skroz bele ili jako jako svetle u svakom slučaju mislim da nisu imale taman adbomen, al ine smem ništa sa sigurnošću da tvrdim pošto ni jednu nisma uhvatio.
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala bela mušica (Pacer fishermans curse)   Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) EmptyUto 26 Jan 2010 - 21:47

To je i problem kad nema slike, nezahvalno je pogadjati ali ako nisi imao ni jednu u ruci onda ne mozemo znati dali su bile jednodnevke ili mozda cak neki dvokrilci. Ovo sto neko pomenu zimu na Moravi pre odgovara dvokrilcima. Jos nesto, gore na slici je imago Caenis sa prozirnim krilima, krila kod subimaga koji izlece su mlecno bela cak i kod Caenisa koji imaju sasvim tamno telo. U sumrak ce dominirati takva krila pa opsti utisak moze da bude ono sto ste videli. Osim toga kraj leta je i vreme malih jednodnevki rodova Cloeon, Procloeon, Centroptilum koje su takodje sivkasto belicaste ali znacajno vece od velicina 20-22 koje pominjete. Najbolje je zato pominjati mm i imati sliku jer nije svacije opazanje i iskustvo sa udicama identicno.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala bela mušica (Pacer fishermans curse)   Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) EmptyUto 26 Jan 2010 - 22:26

Sećam se kad je Joca pomenuo te "male bele" muve na Gradcu, samo što ih se ja ne sećam, jer ih ni tada nisam primetio. U vreme kad ih je video nismo pecali zajedno.

Kad god se pomenu te "male bele" ja se smrznem, jer se setim mikro dvokrilaca (#22 i manje) koje, ne bez razloga, ameri zovu "pecaroško prokletstvo". Kad god sam ih zatekao na vodi ništa nisam upecao. S obzirom da Joca tipuje na jednodnevke, ovo bi bilo skretanje s teme, pa da ne skrećem previše...
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala bela mušica (Pacer fishermans curse)   Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) EmptySre 27 Jan 2010 - 1:01

Te male bele sa morave lice na muve sircetuse..znate one muve koje se kupe na voce, vino.... samo su male i bele Smile ja sam ih vidjao i u februaru kad malo ogreje sunce
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala bela mušica (Pacer fishermans curse)   Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) EmptySre 27 Jan 2010 - 15:09

Fisherman's Curse ili u engleskoj literaturi jos i White Curse je naziv za Caenise. Bas ga upletoste i ne vidi se dali mislite na jednodnvke ili dvokrilce. Caenisi su toliko maloida se cak i pogledom iz ruke moze poglresiti. Da zakljucim, ti insekti su interesantni zbog svoje mase i kao hrana sitnijim ribama i ribljoj mladji jer ih ima verovatno u broju koji mi ne mozemo zamisliti. Reke imaju i jutarnja rojenja ovih insekata dok topli letnji i jesenji dani znace za populaciju Caenisa na mirnim rekam i jezerima kad rojenja pocnu kasno popodne i predvece. Toliko ih bude da umeju da popadaju po odeci, priboru a ovo sto ste vi gledali izdaleko mozda stvarno budu i dvorkilci. Bilo kako bilo za pecanje nemaju naki veliki znacaj mada ce neko reci da su bas takvi trenutci ono pravo. Nisu dzabe dobili naziv "prokletstvo" ali se ribolovackim mazohistima mozda to bas i dopadne.
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala bela mušica (Pacer fishermans curse)   Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) EmptySre 27 Jan 2010 - 15:14

Na brzacima je bas uzivanje loviti sa muvama vel. 20 Laughing

cist mazohizam Smile mada ako bude takvog rojenja bicu spreman, imam imitacije i na udicama ispod #20 Wink
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala bela mušica (Pacer fishermans curse)   Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) EmptySre 27 Jan 2010 - 15:22

Saša moguće je da su u pitanju Caenisi, nisam previše ni obratio pažnju na njih dok nisam video oblak iznad vode, kao što sam već rekao nsiam ni jednu uhvatio, a to što su one meni u sumrak delovale skroz bele to je već moj (očni) problem.
Nisam obraćao pažnju na njih pošto su bile jako sitne. Tek posle nekog vremena sam pričao sa Zekom koji reče da je razbijao na malu belu muvu, pa sam se ja setio ovog večernjeg rojenja. Najviše sam ih video na onom delu gde se Gradac račva ispod one velike stene pa glavni tok ide desno ka Širokom platnu, a jedan deo ide levo ka vodenici.
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala bela mušica (Pacer fishermans curse)   Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) EmptySre 27 Jan 2010 - 15:29

Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) P1240344

da nije nesto ovakvo letelo Smile

na ovu i na ovakvu ali sa zelenim telom sam lovio po tari i vrelu Smile. kad se koristi ovakav,beli cdc vidi se i po mraku ako je voda mirna-glatka

udica je inace #24
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala bela mušica (Pacer fishermans curse)   Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) EmptySre 27 Jan 2010 - 15:33

Nažalost bili smo u gornjem delu toka gde nema mirnih (glatkih) delova. Nemam pojma šta se rojilo, Zeka je tad već bio na putu ka "Pačetu", a Boki nije primećivao ništa sem svog indikatora, moglo je da bude ovo, a mogli su da budui mali beli vilenjaci sa krilima i ja opet ne bih znao. No
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala bela mušica (Pacer fishermans curse)   Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) EmptySre 27 Jan 2010 - 15:48

moze i ovako nesto, sad sam je radio na udici #20

Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) P1240343
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala bela mušica (Pacer fishermans curse)   Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) EmptySre 27 Jan 2010 - 15:56

To bi bilo to cheers Very Happy Cool
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala bela mušica (Pacer fishermans curse)   Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) EmptySre 27 Jan 2010 - 16:25

napravio sam par komada, ako zatreba da imam Smile pa ce ribama da bude prokletstvo Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
Sale Župa
Green drake
Green drake
avatar


Broj poruka : 220
Godina : 52
Datum upisa : 22.04.2008

Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala bela mušica (Pacer fishermans curse)   Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) EmptyPet 29 Jan 2010 - 22:48

Ili ova Very Happy

Udica TMC 103BL #19
Rep-coq de leon
Telo-fazan
Krila-CDC

Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) 26968201
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala bela mušica (Pacer fishermans curse)   Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) EmptySub 30 Jan 2010 - 0:45

EEEeeeeee tako se to radi, lepi odgovori na zadatu temu, i jedna i druga su pogodjena tema Smile

sale kakva su ti iskustva sa ovom tmc udicom u realnim uslovima, jacina, spadanja ribe....
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala bela mušica (Pacer fishermans curse)   Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) EmptySub 30 Jan 2010 - 0:48

Vi bre niste normalni kao vezujete ovo affraid
Šalim se naravno super su muve pogotovu što su ovako sitne, to je naravno uvek dodatni izazov.
Nazad na vrh Ići dole
ekoljuba
Gola udica
Gola udica
ekoljuba


Broj poruka : 23
Datum upisa : 15.01.2009

Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala bela mušica (Pacer fishermans curse)   Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) EmptyNed 31 Jan 2010 - 13:16

Oholiver ::
EEEeeeeee tako se to radi, lepi odgovori na zadatu temu, i jedna i druga su pogodjena tema Smile

sale kakva su ti iskustva sa ovom tmc udicom u realnim uslovima, jacina, spadanja ribe....

Ja imam te udice i imaju veliku manu sklone su pucanju desilo mi se da mi pukne za stegom a jednom mi se polomio vrh na ribu dok sam pecao na vrelu. Mozda sam negde ostetio udicu dok sam mahao ali ocigledno da je sklona da tome da se lomi!!!
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala bela mušica (Pacer fishermans curse)   Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) EmptyNed 31 Jan 2010 - 15:45

ekoljuba ::
Ja imam te udice i imaju veliku manu sklone su pucanju desilo mi se da mi pukne za stegom a jednom mi se polomio vrh na ribu dok sam pecao na vrelu. Mozda sam negde ostetio udicu dok sam mahao ali ocigledno da je sklona da tome da se lomi!!!
Ljubo džigerašu stari, da nije bila malo smuđaroška kontra ? Wink
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala bela mušica (Pacer fishermans curse)   Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) EmptyNed 31 Jan 2010 - 16:40

Sale,generacijo,muva je dobra,kad bi ta muva bila kreja,ali nije.

To je vrsta moljca,valjda nekog vodneog,bem li ga,i NEMA repić.Koristio sam je uspješno prošle sezone od Kupe i Kupice do Ribnika i Plive.

I sumnjam da izlazi u vidu emerdžera,kao što ga sačini Cicvara.

Smotao sam ja par komada,pa kad Vlada naiđe,slikat ćemo je.A daaaaa,lovila je i na Gradcu.Poželjna veličina udice je oko 18ke.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala bela mušica (Pacer fishermans curse)   Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) EmptyNed 31 Jan 2010 - 16:50

Zeko vodeni moljci=tularasi, znaci emerdzeri postoje, a samim tim i repic moze da se stavi, da imitira kosuljicu npr.
Nazad na vrh Ići dole
Zeka
Pure blood moderator
Pure blood moderator
avatar


Broj poruka : 2530
Godina : 52
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.01.2008

Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala bela mušica (Pacer fishermans curse)   Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) EmptyNed 31 Jan 2010 - 16:56

Jok bato,to nije to što sam ja koristio.Pitaš se kako znam i kako sam tako siguran???Jednostavno je,dok sam bacao sa repićem muvu,nije je ni pogledala riba.Kad sam navatao original letelicu,vidio da nema repa,otkinuo ga sa imitacije,riba proradila.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.effa.info
Sponsored content





Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala bela mušica (Pacer fishermans curse)   Mala bela mušica (Pacer fishermans curse) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mala bela mušica (Pacer fishermans curse)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Mala bela - varijanta 2.
» Mala bela - varijanta 3.
» Mala bela - musica u tri poteza!
» PACER's Oligoneuriella Selection
» Bela riba na musicu...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mušičarska biologija :: Insekti i ostalo-
Skoči na: