MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!

PrijemPrijem  PortalPortal  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite

Matiranje mesinganih perli

Ići dole 
AutorPoruka
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka

Broj poruka : 6795
Godina : 35
Datum upisa : 10.01.2008

Matiranje mesinganih perli Empty
PočaljiNaslov: Matiranje mesinganih perli   Matiranje mesinganih perli EmptyUto 5 Jan 2010 - 8:04

Ne mislim ovde na to kako da igrate šah protiv mesinganih perli i pobedite ih u tome Evil or Very Mad
Ponekad je dobro imati metalne perle koje se ne sijaju ili se vrlo malo sijaju. Pošto je mesing sklon oksidaciji uz pomoć kućne hemije možete lako da dobijete mat perle. Najbolje da perle potopite u neko sredstvo za skidanje kamenca, ja sam koristio domestos i rastvor domestosa i vode. Na ovu ideju sam došao juče kada sam posle 3 dana potapanja izvadio mesinganu kašiku iz rastvora domestosa i vode. Još nisam probao sa perlama ali ne vidim zašto ne bi delovalo i na njih, mesing je i jedno i drugo. Možete da upotrebite bilo koje sredstvo za čišćenje kade/wc-a na kom piše da ga ne treba nanositi na metal.

Matiranje mesinganih perli
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Pribor, alat i ostalo potrebno za vezivanje muva :: Materijali za izradu mušica-
Skoči na: