MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Mušičarenje štuke

Ići dole 
+2
bokac
rancic
6 posters
AutorPoruka
rancic
Green drake
Green drake
rancic


Broj poruka : 171
Datum upisa : 02.04.2009

Mušičarenje štuke Empty
PočaljiNaslov: Mušičarenje štuke   Mušičarenje štuke EmptyUto 29 Dec 2009 - 13:36

Ne mogu da verujem da ne postoji ova tema. Ili je ja nisam našao.
Svejedno.
Da sam znao napisao bih sve o mušičarenju na Gruži, Baroševcu prvi put, a evo kako je bilo treći put.
U subotu divan dan, blistav, sunčan, miran...... lepo smo se kolektivno razmahali na šumaričkom jezeru da smo rešili da u Nedelju obavezno krenemo na štuku.
Trebalo je prethodne nedelje, ali nas je Jovanča obavestio da je jezero Baroševac kod Lazarevca potpuno zaledilo.
Elem, javljeno nam je da je led popustio i da može da se peca.
Nedelja, oblačno, kišovito.... nikakvo. Krećemo kroz kišu i bujice vode koja teče po putu. Jovanča nas čeka i zajednički nastavljamo od Aranđelovca. Kiša samo rosi i kao da prestaje. Kako smo se zaustavili tako je raspalila da pljušti. Ništa nas ne sme iznenaditi je naša deviza. Presvlačenje na brzu brzinu i ulećemo u vodu. Treba pregaziti kroz led jedno stotinak metara. Led oko 7 cm debljine s mukom razbijamo i za oko 30 minuta ledoloma stižemo gde smo naumili.
Voda nadošla pola metra pa stojimo u vodi do struka tamo gde je nekad bila do pola butina. Bacamo tamo gde smo nekad stajali. Kiša ne popušta, ali mi popuštamo. Posle nekoliko saplitanja na podvodne panjeve, trsku... i uletanja u vodu, mokri smo skroz. Strašnom je voda prelila preko ivice kombinizona, meni mokra čak i rol kragna....
bataljujemo ćorava posla i slažemo sa sa konstatacijom kederaša na suprotnoj obali - TOTALNI LUDACI.
Prsvlačenje i u prvi kafić na kuvano vino, stomakliju... ako ne možemo da osušimo i zagrejemo odeću, možemo dušu.
Lepo druženje po ružnom vremenu. Kraj sezone.
Mušičarenje štuke Alim0675.th
Kroz onaj led i trsku smo gazili
Mušičarenje štuke Alim0677.th
Priprema
Mušičarenje štuke Alim0678.th
Daltoni jašu - Strašni, Rančić, Jovanča i Vlada. talični Tom (Kiki) je već u ledu.
Bilo je napada ali više kao zastašivanje uljeza nego klasičan napad štuke.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mušičarenje štuke Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke   Mušičarenje štuke EmptyUto 29 Dec 2009 - 15:33

Rančiću, lepa priča za početak teme. Samo nastavi(te)...
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Mušičarenje štuke Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke   Mušičarenje štuke EmptyUto 29 Dec 2009 - 15:49

uf
hard core musicarenje, teze od musicarenja kitova ubica

svaka cast za volju Smile
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mušičarenje štuke Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke   Mušičarenje štuke EmptyUto 29 Dec 2009 - 16:10

Gde kraj sezone Rančiću, pa lovostaj na štuku je tek za mesec dana affraid
Svaka čast za avanturu!
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

Mušičarenje štuke Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke   Mušičarenje štuke EmptySre 30 Dec 2009 - 0:14

Decaci, svaka cast! Imali ste srecu sto je padala kisa, inace bi ste ostali bez napitaka!
Nazad na vrh Ići dole
Šone
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Šone


Broj poruka : 86
Datum upisa : 27.05.2010

Mušičarenje štuke Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke   Mušičarenje štuke EmptyNed 5 Sep 2010 - 21:21

A gde su ulovi štuke ,ništa niht ? E bre momci ,momci ... Mušičarenje štuke Icon_smile


Mušičarenje štuke 83317005

Mušičarenje štuke Tamishpike

Mušičarenje štuke 25034197

Mušičarenje štuke 21740230

Mušičarenje štuke 72105298

Mušičarenje štuke 75141114

Mušičarenje štuke 21649632

Mušičarenje štuke Stuka1k

Mušičarenje štuke Stuka2
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mušičarenje štuke Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke   Mušičarenje štuke EmptyPon 6 Sep 2010 - 0:48

Odakle je ovo, sa Tamiša? Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Šone
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Šone


Broj poruka : 86
Datum upisa : 27.05.2010

Mušičarenje štuke Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke   Mušičarenje štuke EmptyPon 6 Sep 2010 - 7:28

Zadnje 2 fotke su sa Jezera Joca dok sam imao Ross Flystick #8 ,ostale su sa Tamiša (FlyRod - RST #9 )...
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mušičarenje štuke Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke   Mušičarenje štuke EmptyPon 6 Sep 2010 - 12:10

Vidim da imaš korpu (stripping basket), kakvi su utisci? Slabo mušičarim po ovim većim rekama zato što me nervira mršenje i krzanje strune o kamen, a nikako da nabavim korpu.
Nazad na vrh Ići dole
Šone
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Šone


Broj poruka : 86
Datum upisa : 27.05.2010

Mušičarenje štuke Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke   Mušičarenje štuke EmptyPon 6 Sep 2010 - 12:26

Korpa je odlična upravo zbog tih razloga kao i iz razloga kačenja strune po čamcu za raznorazne delove istog prilikom ispucavanja strune koja ponekad tj većinom slučajeva moraju biti "što dalje to bolje ! " jedino problem tj bar meni je što kod mušičarenja bucova tj mnogo brzog povlačenja strune - struna ispada iz korpe ,kod sporijeg povlačenja nema nikakvih problema.Možda je ovo i moj specifičan slučaj i verovatno se da korigovati ali sumasumarum je da kod brzog povlačenja retko koristim stripping basket !
I još nešto Stripping basket je obavezan detalj svakog ozbiljnijeg warmwater fly anglera! Možeš je i sam napraviti ali ja ipak savetujem ovu kupovnu koja ima anatomski oblik prilagodjen stomaku mušičara ,kao i deblje plastične šiljke koji pomažu pri ravnomernijem skladištenju strune u korpu !
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mušičarenje štuke Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke   Mušičarenje štuke EmptyPon 6 Sep 2010 - 12:35

Šone ::
Možeš je i sam napraviti ali ja ipak savetujem ovu kupovnu koja ima anatomski oblik prilagodjen stomaku mušičara ,kao i deblje plastične šiljke koji pomažu pri ravnomernijem skladištenju strune u korpu !
Odlično kupiću ravnu od tvrde plastike, da me motiviše još više u skidanju stomaka Very Happy
Gledao sam neke Curver korpe za veš od neke elastične pladstike mislim da bi bile odlične za S.B. nisu ni skupe 300-400din.
Nazad na vrh Ići dole
Šone
Woolly Bugger
Woolly Bugger
Šone


Broj poruka : 86
Datum upisa : 27.05.2010

Mušičarenje štuke Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke   Mušičarenje štuke EmptyPon 6 Sep 2010 - 12:46

Gledaj da plastika bude koliko toliko mekana ,kao prvo da ne puca dok joj prosecaš rupu za kaiš kao i da ti se ne useca u stomak prikom ribolova ....
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mušičarenje štuke Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke   Mušičarenje štuke EmptyPon 6 Sep 2010 - 13:25

Zezao sam se ono prvo od tvrde plastike za stomak.
Ova korpa koju sam gledao je od neke savitljive plastike koja je jako elastična i žilava. A za usecanje u stomak ima kevi da dam da mi sašije neki tapacirani kaiš na koji ću da kačim korpu Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Mušičarenje štuke Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke   Mušičarenje štuke EmptyUto 4 Okt 2011 - 15:07

a backyard nowhere
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mušičarenje štuke Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke   Mušičarenje štuke EmptySre 5 Okt 2011 - 10:19

Jezero Joca x1000000
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Mušičarenje štuke Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke   Mušičarenje štuke EmptyPet 17 Feb 2012 - 9:42

Mušičarenje štuke Stukal
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Mušičarenje štuke Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke   Mušičarenje štuke EmptyPet 17 Feb 2012 - 11:30

Jel slikano negde kod nas ili u inostranstvu?
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Mušičarenje štuke Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke   Mušičarenje štuke EmptyPet 17 Feb 2012 - 16:09

pojma nemam
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mušičarenje štuke Empty
PočaljiNaslov: Re: Mušičarenje štuke   Mušičarenje štuke Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mušičarenje štuke
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Strimeri za stuku
» Musicarenje totalno nebitnih riba....

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Mušičarska biologija :: Ribe-
Skoči na: