MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 ... lici i na Madlera

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

... lici i na Madlera Empty
PočaljiNaslov: ... lici i na Madlera   ... lici i na Madlera EmptyUto 24 Nov 2009 - 23:17

Videh da nema mnogo pisanija o strimerima koji imaju glavu od jelenskih dlaka ili sam negde promasio. Evo jednog sa perima morke umesto curana, sve ostalo je isto kao kod Madlera.


Poslednji put izmenio panic dana Uto 24 Nov 2009 - 23:35, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

... lici i na Madlera Empty
PočaljiNaslov: Re: ... lici i na Madlera   ... lici i na Madlera EmptyUto 24 Nov 2009 - 23:21

Izvinjavam se zbog onolike slike u prethodnom postu, smanjio sam je malo a vi obrisite ovu prethodnu ako ja ne uspem.
... lici i na Madlera Morkamadler1


Poslednji izmenio panic dana Sre 25 Nov 2009 - 0:14, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

... lici i na Madlera Empty
PočaljiNaslov: Re: ... lici i na Madlera   ... lici i na Madlera EmptySre 25 Nov 2009 - 0:13

Nikad nisam zabacio Muddler-a, niti bilo šta slično...
Da li mora da se ovim strimerom peca pri dnu?
Pretpostavljam da treba dodati sačmu (sačme?) na vrh predveza?
Kako povlačiti, gde bacati - uzvodno, nizvodno...?
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

... lici i na Madlera Empty
PočaljiNaslov: Re: ... lici i na Madlera   ... lici i na Madlera EmptySre 25 Nov 2009 - 0:26

Bojane, originalni Madler nije otezan pa se podrazumeva da se prema zoni u kojoj hoces da pecas otezava strimer sam, predvez ili koristi tonuca struna. Na nasim prosecnim vodama (poput Gradca) na telo je dovoljno namotati desetak namotaja 0,7 olovne zice, moze se dodati i mesingana glava 4+ mm pa prema mestu i korisiti. Ja ih sve otezavam, bacam direktno uzvodno, kao najcesce nimfe, dodam malo strune (nabacim uz maticu) da zatone i onda ga u nekoliko trzaja sprovedem do nogu. Sta ce sve da ti ga doprati a sigurno i uzme, stra da te vata. Retko kad ide do dna ali kad ga pastrmke uzimaju dovoljno je i samo ga propratiti kroz maticu i pedalj duboko. U par navrata mi se desilo da mi u prvim bacanjima strimer cak i zapliva a cuma se digne i pokupi ga kao skakavca ili ko zna sta vec. Ovo sa nizvodnim pecanjem je vise za kasno leto i jesen kao i za sam mrak preko sezone. U prolece i po jacoj vodi moze da se baca popreko ali da mu putanja opet vise bude nizvodna i da tek na kraju opise luk ka "tvojoj" obali. Tada treba birati neke mirnije prelive, izlaze iz dubina, sirinu sa ujednacenom dubinom i protokom. Najbolje ces da ga probas kad vidis neku aktivnu ribu, bez obzira sta jede ili ako nece da jede sto joj nudis, a ti joj splasti strimera nizvodno i gledaj si rabotu.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

... lici i na Madlera Empty
PočaljiNaslov: Re: ... lici i na Madlera   ... lici i na Madlera EmptySre 25 Nov 2009 - 1:13

Saša,
hvala na savetima. Još 95 dana...
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

... lici i na Madlera Empty
PočaljiNaslov: Re: ... lici i na Madlera   ... lici i na Madlera EmptySre 25 Nov 2009 - 1:28

95 yebenih dana Evil or Very Mad

Probah ga jednom na Adi Međici, mislim da je to bio prvi (ili jedna od prvih koje sam ikad vezao). Tejlnig lup je napravio čvor na vršnom predvezu, nisam ga video i odleteo je u zaborav.
Sledeće sezone obavezno ih vezujem Smile

Za šta još može da se troši pero od misirke?
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

... lici i na Madlera Empty
PočaljiNaslov: Re: ... lici i na Madlera   ... lici i na Madlera EmptySre 25 Nov 2009 - 1:49

Stavljali smo ga i na Profesora, Piter Rosa, se muve gde je krilo od grudnih pera pataka - bogohuljenje cisto.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

... lici i na Madlera Empty
PočaljiNaslov: Re: ... lici i na Madlera   ... lici i na Madlera EmptySre 25 Nov 2009 - 1:55

Meni to više liči na riboguljenje, tj. rezultat toga.
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

... lici i na Madlera Empty
PočaljiNaslov: Re: ... lici i na Madlera   ... lici i na Madlera EmptySre 25 Nov 2009 - 1:59

Boki me preduhitrio sa pitanjem Aci, Hvala obojici, Smile

Pecao sam na strimere, ne cesto ali bilo je ulova samo ja koristim woolija, ali i madler ce da se veze uskoro
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

... lici i na Madlera Empty
PočaljiNaslov: Re: ... lici i na Madlera   ... lici i na Madlera EmptyNed 21 Jul 2013 - 20:32

Da malo osvezimo temu. POsle poslednjeg pecanja na Gradcu i iskazivanja GG fox mudlera skarabudzih i ja neke pokusaje mudlera. 

Udica broj 4 za strimere Kamatsu i olovna zica 0,8mm za otezanje. Materijali su zonker od zeke, dlaka od crne, obicne i bele lije. Glave su od crvene, tamno smedje jelenjske dlake i sivkaste srnece dlake.

... lici i na Madlera Img0243

... lici i na Madlera Img0244

... lici i na Madlera Img0249

... lici i na Madlera Img0247

Ovaj strimer je vezan na Gamakatsu udici nekoj tankoj koa smudjarki #1

... lici i na Madlera Img0250

 
Sve sugestije posebno oko pravljenja mudlerskih glava dobrodosle.
Nazad na vrh Ići dole
bokac
Royal coachman
Royal coachman
bokac


Broj poruka : 2480
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

... lici i na Madlera Empty
PočaljiNaslov: Re: ... lici i na Madlera   ... lici i na Madlera EmptyNed 21 Jul 2013 - 22:44

Joco, meni se dopadaju svi.

Ovde se mogu videti tri Madlera iz ruke autora (malo niže niz stranu; ima i nekih za koje se tvrdi da su njegovi, al' ne verujem Razz):
http://globalflyfisher.com/patterns/don-gapens-muddler-minnow/

Ako bih naručivao strimere od tebe, tražio bih da pre vezivanja iz lije izvučeš osje, a u repu/krilima ostaviš samo meku a dugu dlaku.
Nazad na vrh Ići dole
dusan.momcilovic
Royal coachman
Royal coachman
dusan.momcilovic


Broj poruka : 845
Location : Beograd/Vlasina
Datum upisa : 31.12.2008

... lici i na Madlera Empty
PočaljiNaslov: Re: ... lici i na Madlera   ... lici i na Madlera EmptyPon 22 Jul 2013 - 9:50

Onaj prvi, sto pre da se zabaci :-), ako ima viska - tu sam :-)
A za ostale, ja bi radije (da za mene bude bar jedan RH Smile) sa ledjima od osja lije (snop koji se navezuje na prednjem delu vrata udice...), a rep (snop koji se navezuje na zadnjem delu vrata udice...) od ostatka dlake iz tog cuperka, dakle malo mekse...
Mudler-glava je OK, ali ako se strimer nameni za tacno odredjenu situaciju na konkretnoj vodi, moze se detaljnije podesavati oblik glave...
Javi se za zabacivanje Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

... lici i na Madlera Empty
PočaljiNaslov: Re: ... lici i na Madlera   ... lici i na Madlera EmptySre 24 Jul 2013 - 18:16

Hvala za link Boki Smile
Prostdiracu ga neki drugi dan sad sam na poslu.

Bice Dusane ovo je bilo probno par komada. Moram jos da ih filujem olovom i malo smanjim glave na ovim red head-ovima. Slabo tonu.

Bice varijanta i sa osjem u krilu i bez pa cu da isprobam Wink
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





... lici i na Madlera Empty
PočaljiNaslov: Re: ... lici i na Madlera   ... lici i na Madlera Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
... lici i na Madlera
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Mušice :: Strimeri-
Skoči na: