MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Slovenian Sedge

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Slovenian Sedge Empty
PočaljiNaslov: Slovenian Sedge   Slovenian Sedge EmptyUto 24 Nov 2009 - 13:31

Pa, siguran sam da su među najlovnijim tularašima oni koji su i najrealističniji oblikom.
Ovi su, kažu, izmišljeni u Sloveniji, jako davno.
Suština izrade je nerastegljiva ženska čarapa kao podloga za pero odgovarajuće nijanse.
Ostalo je klasika.
Lično sam se uverio u provokativnost iste.
Mislim, muve.
Kad izleti na nju tog dana jedna, ali vredna riba.
A suprotno očekivanom, kad se čvrsto stegne, ne škodi joj ni jača upotreba.

Slovenian Sedge Tularas.th
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Slovenian Sedge Empty
PočaljiNaslov: Re: Slovenian Sedge   Slovenian Sedge EmptyUto 24 Nov 2009 - 14:07

samo sto ja jos ne nadjoh tu nerastegljivu carapu
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

Slovenian Sedge Empty
PočaljiNaslov: Re: Slovenian Sedge   Slovenian Sedge EmptyUto 24 Nov 2009 - 14:51

E Olivere, tu ulogu igra iskustvo i mukotrpno trazenje. Nose ih i danas ali ne tako cesto. To su one sto se kace na haltere (prelep detalj zenskog vesa koju je potisnut od unihopa a koji je pa smisljen da ruinira erotiku u oblacenju i izazove momentalan gubitak zelje za ... konzumiranjem ljubavi) iste su duzine i kad se skinu i sto su duze ( a po pravilu jesu) to su bolje ... ima vise materijala. Ako ih ne mozes naci, u kineskim radnjama je bilo moguce naci materijal organdin (nasao mi Goran pre par godina a ja cu kasnije da pretresem ove pirotske radnje) seticete ga se, nesto slicno pod nazivom organza (sve se vrti tu oko organzma) koristi Toril Colby za mnoge svoje musice. Ako se ne navlacimo na hiperrealizam taj je materijal dusu dao za lepljenje peraca. Srednje gust rastvor UHU lepila + aceton i nanosenje cetkicom na organzu razapetu na djerdjiv za vezenje. Takva krilca su cak gumastija (trajnija) nego na carapi i vredi ih nalepiti. Na jedan djerdiv moze da stane i stotinak peraca a to je 20 minuta posla za vise sezona Voljcevih tularasa. Dok sam ih lepio najvise sam voleo siva pera divlje plovke i smedjkasta sljukina.
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Slovenian Sedge Empty
PočaljiNaslov: Re: Slovenian Sedge   Slovenian Sedge EmptyUto 24 Nov 2009 - 17:20

Hvala na odgovoru Smile
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Slovenian Sedge Empty
PočaljiNaslov: Re: Slovenian Sedge   Slovenian Sedge EmptyUto 24 Nov 2009 - 17:26

panic ::
E Olivere, tu ulogu igra iskustvo i mukotrpno trazenje. Nose ih i danas ali ne tako cesto. To su one sto se kace na haltere (prelep detalj zenskog vesa koju je potisnut od unihopa a koji je pa smisljen da ruinira erotiku u oblacenju i izazove momentalan gubitak zelje za ... konzumiranjem ljubavi) iste su duzine i kad se skinu i sto su duze ( a po pravilu jesu) to su bolje ... ima vise materijala. Ako ih ne mozes naci, u kineskim radnjama je bilo moguce naci materijal organdin (nasao mi Goran pre par godina a ja cu kasnije da pretresem ove pirotske radnje) seticete ga se, nesto slicno pod nazivom organza (sve se vrti tu oko organzma) koristi Toril Colby za mnoge svoje musice. Ako se ne navlacimo na hiperrealizam taj je materijal dusu dao za lepljenje peraca. Srednje gust rastvor UHU lepila + aceton i nanosenje cetkicom na organzu razapetu na djerdjiv za vezenje. Takva krilca su cak gumastija (trajnija) nego na carapi i vredi ih nalepiti. Na jedan djerdiv moze da stane i stotinak peraca a to je 20 minuta posla za vise sezona Voljcevih tularasa. Dok sam ih lepio najvise sam voleo siva pera divlje plovke i smedjkasta sljukina.

Мајстор је мајстор, и у писању и у везивању Laughing
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Slovenian Sedge Empty
PočaljiNaslov: Re: Slovenian Sedge   Slovenian Sedge EmptyUto 24 Nov 2009 - 20:37

panic ::
E Olivere, tu ulogu igra iskustvo i mukotrpno trazenje. Nose ih i danas ali ne tako cesto. To su one sto se kace na haltere (prelep detalj zenskog vesa koju je potisnut od unihopa a koji je pa smisljen da ruinira erotiku u oblacenju i izazove momentalan gubitak zelje za ... konzumiranjem ljubavi) iste su duzine i kad se skinu i sto su duze ( a po pravilu jesu) to su bolje ... ima vise materijala.

Ovo me podseća na onaj vic:
-Joj fato ti si nevina! affraid
-Ma jok Mujo nego mi nisi skinuo hulahopke Very Happy

Postoje sada te ženske čarape koje imaju neku silikonsku gumu na vrhu pa halteri nisu potrebni za njih i mislim da se ne rastežu, kao ni "old school" halteruše. Moram samo da proverim ovo za rastegljivost.

Peđa ti uvek kačiš neke interesantne muve pa ni ovog puta nisi izneverio. Kvalitet fotke je OK s obzirom da si slikao telefonom.
Predpostavljem da se telo ove muve palmeruje, ako dobro vidim na slici.
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

Slovenian Sedge Empty
PočaljiNaslov: Re: Slovenian Sedge   Slovenian Sedge EmptyUto 24 Nov 2009 - 22:54

Kad pominjemo lepljenje na osnovu, da kazem kako se moze pero armirati i bez osnove, caplja, vrana, krilo fazana, rep curana, sova, bitno da je pero lepo povezano. Brzim potezima se poledjina pera predje cetkicom sa pominjanim rastvorom UHU+aceton. Ako se ne pretera sa kolicinom lepila na cetkici ne izbije na drugu stranu ni malo. Za 5 minuta je suvo a kad se dobro osusi (najbolje tek sutra) vade se isecci duplo siri nego za krila i od njih presavijanjem prave i zasecaju krila poput ovih sa skenova. Plivaju solidno, taman dok promaknu par puta nad ribom ali ne traju ni izdaleka kao Voljceve. Kad ih riba razbuca, makzicama recnemo krila na 1/3 i eto odlicne lutke za pod povrsinu.Slovenian Sedge Blackcaddis
Slovenian Sedge Brownorangecaddis
Slovenian Sedge Grayhydro
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Slovenian Sedge Empty
PočaljiNaslov: Re: Slovenian Sedge   Slovenian Sedge EmptySre 25 Nov 2009 - 2:00

Provereno za čarape ne rastežu se cheers
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Slovenian Sedge Empty
PočaljiNaslov: Re: Slovenian Sedge   Slovenian Sedge EmptySre 25 Nov 2009 - 2:11

Jocko oporezovacu ti malo tih carapica
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Slovenian Sedge Empty
PočaljiNaslov: Re: Slovenian Sedge   Slovenian Sedge EmptySre 25 Nov 2009 - 18:02

Samo da ubedim devojčicu da ih liferuje, ako ne ima da ih "slučajno" pocepam geek

Mada reče mi Boki za ovaj materijal što Panić spominje da ima kod kineza i da je nešto džabalsku.
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Slovenian Sedge Empty
PočaljiNaslov: Re: Slovenian Sedge   Slovenian Sedge EmptySre 25 Nov 2009 - 19:23

steta sto kod kineza i kineskinje nisu dzabalesku ko sve ostalo Smile

samo ti cepaj carapice
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Slovenian Sedge Empty
PočaljiNaslov: Re: Slovenian Sedge   Slovenian Sedge EmptyČet 26 Nov 2009 - 4:46

Veruj mi da od onog celog kineskog tržnog centra u bloku 70 ako bi našao 5 (pet) njihovih riba da spadaju u prvi tip* to bi značilo da imaš ili previše niske kriterijume ili previše alkohola u krvi drunken



* ...prvi moglo bi i drugi ne bi moglo da se pipa
Nazad na vrh Ići dole
pedjabg
Royal coachman
Royal coachman
pedjabg


Broj poruka : 839
Godina : 61
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Slovenian Sedge Empty
PočaljiNaslov: Re: Slovenian Sedge   Slovenian Sedge EmptyČet 26 Nov 2009 - 12:19

Pa verujem da se i na originalima (Voljc) palmeruju, ali ja OBOZAVAM da palmerujem, makar i ne trebalo.
I da cepam carape. Iako nikad ne treba. U stvari, reeetko....
Jednom kad nista nije vise htelo da radi na vodi, resio sam iz ochaja da zrtvujem jednog tulara crnog krila i bacio ga pred stenu. Majko moja, lele...
I tular je preziveo. Ene ga baskari se u slavi. U kutiji.
A sto se carape tice, koristio sam umereno rastegnutu unihopku prilepljenu "Tigar" lepkom za pernu zastavicu.
Ipak, ovo je vremenski zahtevna muva za izradu jer sve to treba odcekati i docekati da se osusi, zalepi... zato se radi u seriji, obicno dohvatim 3-4 dezena pera i lepim odjedared, pa posle seckam.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Slovenian Sedge Empty
PočaljiNaslov: Re: Slovenian Sedge   Slovenian Sedge EmptyČet 26 Nov 2009 - 16:28

Palmer rulezz cheers
Ovaj Švaba pokazuje vezivanje, ali mislim da je ovo imitacija kamenjarke, a ne tulara vezana na Voljčev način. On nije palmerovao muvu.
http://www.bissclips.tv/bissclips_tv/fliegenfischen/slovenian-sedge-christian-kuchelmeister.html
Interesantno je da koristi jelenjsku dlaku kao dabing.

Neke slike koje sam uspeo da nađem na netu su prikazival ovu muvu palmerovanu, a neke ne. Predpostavljam da je najverovatnije je i sam Voljč pravio visoko i nisko ležeću varijantu.
http://www.danica.com/flytier/tmodic/slovenian_sedge.htm (obratite pažnju na materijal za antene)
http://outdoors.webshots.com/photo/1342689885055055264JctYlv
http://outdoors.webshots.com/photo/1342689798055055264ioWEXI
http://www.flytyingforum.com/pattern943.html
http://www.flyandtrout.com/imitacije_tularasa.htm
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

Slovenian Sedge Empty
PočaljiNaslov: Re: Slovenian Sedge   Slovenian Sedge EmptyČet 26 Nov 2009 - 21:19

Joco, kad si vec potegao ove linkove da nastavimo o lepeljenju. Nisma imao strpljenja da odgledam Nemacki klip do kraja ali evidentno je da coveku ne smeta sto ce i povrsina pera da se slepi. Kad se namaze carapa a pero prilepi odozgo (ako se radi pazljivo) nakon susenja dlacice na peru (pogotovo kod sove) ostaju narogusene. Za pecanje to ne znaci nista al' sto bi rekle Crnogorke (lepo je vidjet'). Koliko to ne znaci a i ne mora uopste da bude sareno pero probao sam i sam godinama vezujuci krila od SIZIFA (materijal koji koriste u cvecarama za kreiranje kic buketa). Nislije su ga krstile Magicwing pa sam i ja to preuzeo ali nije nista drugo nego na tempertaturi presovan polipropilen. Ima raznih boja i tekstura ali je najbolji i za vezivanje i za pecanje ; svetlo smedj i siv. Stos je da se krilca rezu od tracice sirine 7-8 mm koja se presavije po duzini i sirini a kad se iseca oblik krila treba da kraj luka koji udara na gornju ravan "krova" iseci tako da nastala dva krilca ostanu sjedinjena u toj najisturenijoj tacki krila. Nema posle zezanja kod privezivanja krila, pliva odlicno a i ribe ga tesko rasturaju. Bilo je tvrdnji da je to krilo tvrdo, pa da ga riba oseti (i treba da ga oseti) kad ga uzme u usta, ...nisam nista od toga mogao da primetim jer kad ga primi u usta, gotova je.
Sto se tice tela najbolje je srednje palmerovanje dobrim perom a koristio sam i dlaku divlje macke koja je ostra i lepo primi mazivo.
http://www.danica.com/flytier/apanic/magic_wing_caddis_gray.htm
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Slovenian Sedge Empty
PočaljiNaslov: Re: Slovenian Sedge   Slovenian Sedge EmptyPet 27 Nov 2009 - 3:33

panic ::
... da ga riba oseti (i treba da ga oseti) kad ga uzme u usta, ...nisam nista od toga mogao da primetim jer kad ga primi u usta, gotova je.
lol!
Što reče Peđa rezvezo mi se pupak od smejanja.

Sutra pravac cvećara, odnesem devojci kitu cveća, amblaža od cveća ostaje meni geek

Nisam ni ja gledao onaj klip sa Švabom ceo, smorio me pošto ne znam nemački. Pogledao sam nešto na preskok. Bilo mi je interesantno što koristi jelenju dlaku kao dabing.

Da li se isplati ucmekati "podivljalu" (mislim na uličnu mačku) zarad krzna, pošto predpostavljam da im je krzno isto ili vrlo slično pravim divljim mačkama?
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Slovenian Sedge Empty
PočaljiNaslov: Re: Slovenian Sedge   Slovenian Sedge EmptyPet 27 Nov 2009 - 10:26

Kanda sam ja jedini koji je odgledao čitav klip i to nekoliko puta ..Smile))
Nazad na vrh Ići dole
Oholiver
Royal coachman
Royal coachman
Oholiver


Broj poruka : 4222
Godina : 42
Location : beograd
Datum upisa : 28.06.2008

Slovenian Sedge Empty
PočaljiNaslov: Re: Slovenian Sedge   Slovenian Sedge EmptyPet 27 Nov 2009 - 17:02

Na preskoke, nema sta novo da se vidi, sve sam to odavno radio, kao klinjo u srednjoj, dok sam jos verovao u to da najbolje love one muve koje su skoro iste kao prave, a ova krila su mi tada vrh izgledala
Nazad na vrh Ići dole
Zox
Royal coachman
Royal coachman
Zox


Broj poruka : 1411
Godina : 65
Location : Beograd
Datum upisa : 24.01.2008

Slovenian Sedge Empty
PočaljiNaslov: Re: Slovenian Sedge   Slovenian Sedge EmptyPet 27 Nov 2009 - 17:16

Ono što se, meni svidelo je taj minimalizam koji volim i kod Gorana Very Happy
Ničega previše a opet svega dovoljno!!!

@Oholi, nisam ni sumnjao u tebe ali, kanda nismo išli u istu školu Wink
Nazad na vrh Ići dole
panic
Elk hair caddis
Elk hair caddis
panic


Broj poruka : 278
Datum upisa : 04.11.2008

Slovenian Sedge Empty
PočaljiNaslov: Re: Slovenian Sedge   Slovenian Sedge EmptyPet 27 Nov 2009 - 19:17

Joco, dlaka domace macke je meksa nego kod divlje ( ne pitaj me kako znam) a divlja ima dosta cvrsto osje svuda po telu i kad se sve to smesa u mikseru bude odlican za tela iz kojih treba da strce. Svake zime padne po neka ali ce ne bakcemo toliko sa stavljenjem, krzno izaslo iz mode kod ovih ljubiteljki zivotnija, ako se dokopam nekog krzna stici ce do Galovice. Moze odlicno da posluzi u dubbing loop zecje dlake sa tela ali ne preterano gusto, tek da imas u sta da utisnes mast ili gel.
Nazad na vrh Ići dole
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Slovenian Sedge Empty
PočaljiNaslov: Re: Slovenian Sedge   Slovenian Sedge EmptyPet 27 Nov 2009 - 19:28

Nemam preteranu nameru da se bakćem sa lovom na mačke, ali čisto pitam ako naletim na neki svež "road kill" Rolling Eyes

Zox mi je jednom dao par zonker tračica od "divlje" mačke, sad da li je baš bila divlja ili je bila komšijska pa je podivljala pitanje je Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Slovenian Sedge Empty
PočaljiNaslov: Re: Slovenian Sedge   Slovenian Sedge Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Slovenian Sedge
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Mušice :: Suve mušice-
Skoči na: