MUŠIČARENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MUŠIČARENJE

Forum o mušičarenju slobodnim stilom... i ostalom!
 
PrijemPrijem  PortalPortal  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Tularaši u kućici

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
VLADISANS
Elk hair caddis
Elk hair caddis
VLADISANS


Broj poruka : 269
Godina : 60
Location : Novi Sad
Datum upisa : 11.06.2008

Tularaši u kućici Empty
PočaljiNaslov: Tularaši u kućici   Tularaši u kućici EmptyPon 23 Nov 2009 - 19:22

Ne nađoh nigde već otvorenu temu za kućice larvi. Ako postoji, neka onda
administratori odrade svoj deo posla (moraju i oni nekako da zarade platu). lol!

Na insistiranje nekoliko mojih prijatelja, mušičara, koji naravno ne gube vreme na vezivanje mušica,
pokušao sam da napravim imitaciju kućice larve.
Nisam potpuno zadovoljan i imam tri stvari koje moram da otklonim u sledećim pokušajima.
Iz tog razloga spisak materijala koji sam koristio neću ni davati ovaj put.
Želim da i svi ostali vide ovu imitaciju i naravno svi dobronamerni saveti su dobrodošli.

Evo mog prvenca...

Tularaši u kućici Img000111w
Nazad na vrh Ići dole
http://www.pan-as.com
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Tularaši u kućici Empty
PočaljiNaslov: Re: Tularaši u kućici   Tularaši u kućici EmptyPon 23 Nov 2009 - 20:04

Nije loše za prvi eksperimentalni pokušaj.
Da li si razmišljao da probaš varijantu sa lepljenjem kamenčića tj. peska. Radi se tako što napraviš glavu i noge, onda ostatak udice gde treba da bude kućica premažeš lepkom i uvaljaš u krupniji pesak ili najsitnije kamenčiće. Nisam ovo radio ali sam video negde i delovalo mi je interesantno. Plus ima dobro da tone Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
VLADISANS
Elk hair caddis
Elk hair caddis
VLADISANS


Broj poruka : 269
Godina : 60
Location : Novi Sad
Datum upisa : 11.06.2008

Tularaši u kućici Empty
PočaljiNaslov: Re: Tularaši u kućici   Tularaši u kućici EmptyPon 23 Nov 2009 - 20:16

100ka ::
Nije loše za prvi eksperimentalni pokušaj.
Da li si razmišljao da probaš varijantu sa lepljenjem kamenčića tj. peska. Radi se tako što napraviš glavu i noge, onda ostatak udice gde treba da bude kućica premažeš lepkom i uvaljaš u krupniji pesak ili najsitnije kamenčiće. Nisam ovo radio ali sam video negde i delovalo mi je interesantno. Plus ima dobro da tone Very Happy

Bata Joco,
Namerno sam radio kućicu s dabinzima. Dosta je teže pogoditi nijanse dabinzima nego odraditi sa kamenčićima i peskom.
Što se tiče otežanja, ovu kućicu sam celom dužinom otežao olovnom žicom No.3 (R.H.) tako da je extra teška.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.pan-as.com
100ka
Forum moderator
Forum moderator
100ka


Broj poruka : 6835
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 10.01.2008

Tularaši u kućici Empty
PočaljiNaslov: Re: Tularaši u kućici   Tularaši u kućici EmptyPon 23 Nov 2009 - 20:25

Mislim da je to sa kamnečićima dobra fora i zato što je kamen gladak pa pored veće težine ima još jedan plus da brže potone, ali ne mora da znači da je bolji od ovoga. Ima i neka fora da napraviš telo od jelenjske dlake pa ga ošišaš u cilindar.
Koja je debljina te žice ili baci neki link sa neta da vidim kako izgleda?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Tularaši u kućici Empty
PočaljiNaslov: Re: Tularaši u kućici   Tularaši u kućici Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Tularaši u kućici
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
MUŠIČARENJE :: Vezivanje veštačkih mušica - Fly tying :: Mušice :: Sve ostalo-
Skoči na: